Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 15, 18:43 
Hajni76 írta:
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget 4 kis papagájunk kelt ki a tojásból most már a kettő első elég nagyok szépen fejlődnek tollasodnak. A másik kettő viszont lassabban fejlődnek és elég csenevészek. Láttam itt a neten, hogy utána etették őket kis pipettával. A kérdés az lenne mit lehetne nekik adni ami egy kicsit felhizlalná őket:)
Úgy veszem észre,hogy a mama elég keveset van benn velük inkább kint ücsörög. Nem szeretnénk ha elpusztulnának így várom a segítségeket sürgősen:)))

Köszönöm
Hajni


Szia!
Nem biztos, hogy nem etetnek. Mivel a hulik az első tojás lerakása után rögtön kotlanak, a fiókák is különböző méretűek lesznek. Nézd meg a begyüket etetés után, azon látod majd, hogy kaptak-e enni. Itt egy kép, ezen látni mekkora különbség lehet köztük.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 18:18
Hozzászólások: 14
Valódi név: Görög Hajnlaka
   
Hozzászólás 2012 nov. 15, 18:17 
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget 4 kis papagájunk kelt ki a tojásból most már a kettő első elég nagyok szépen fejlődnek tollasodnak. A másik kettő viszont lassabban fejlődnek és elég csenevészek. Láttam itt a neten, hogy utána etették őket kis pipettával. A kérdés az lenne mit lehetne nekik adni ami egy kicsit felhizlalná őket:)
Úgy veszem észre,hogy a mama elég keveset van benn velük inkább kint ücsörög. Nem szeretnénk ha elpusztulnának így várom a segítségeket sürgősen:)))

Köszönöm
Hajni


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 27, 12:50
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: budapest
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 9:42 
Frici írta:
lazi írta:
Sziasztok!
Hét pár hullámosomat kolóniában tartom,eddig hagytam őket költeni de most már le szeretném venni az odúkat. Két odúban vannak még kicsik,de a többit addig nem akarom levenni amíg az utolsókból nem repülnek ki a fiatalok.Az üres odúkba közben újra letojtak,de azokat a tojásokat ma kidobáltam.Jól tettem-e vagy máshogy kellett volna?


Én is így szoktam, amikor kirepül az utolsó kicsi, akkor egyszerre vedd le az összes odút.

Köszi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 7, 21:08 
lazi írta:
Sziasztok!
Hét pár hullámosomat kolóniában tartom,eddig hagytam őket költeni de most már le szeretném venni az odúkat. Két odúban vannak még kicsik,de a többit addig nem akarom levenni amíg az utolsókból nem repülnek ki a fiatalok.Az üres odúkba közben újra letojtak,de azokat a tojásokat ma kidobáltam.Jól tettem-e vagy máshogy kellett volna?


Én is így szoktam, amikor kirepül az utolsó kicsi, akkor egyszerre vedd le az összes odút.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 27, 12:50
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: budapest
   
Hozzászólás 2012 nov. 7, 20:27 
Sziasztok!
Hét pár hullámosomat kolóniában tartom,eddig hagytam őket költeni de most már le szeretném venni az odúkat. Két odúban vannak még kicsik,de a többit addig nem akarom levenni amíg az utolsókból nem repülnek ki a fiatalok.Az üres odúkba közben újra letojtak,de azokat a tojásokat ma kidobáltam.Jól tettem-e vagy máshogy kellett volna?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 okt. 30, 19:57 
Hajni, "szépek" a kicsik! :) pláne ha majd kinő a tolluk, olyan gyorsan megy minden náluk, és mindig egy lutri, hogy milyen színek jönnek ki? :)
Nálam pl most a zöld-lila párnál egy csomó szín lett, pedig azt hittem, hogy mind zöld lesz! Mert, hogy a zöld domináns. De valahogy mégsem! :) Lett egy lutino egy creamino egy szürkeszárnyú neonzöld-sárga egy szürkeszárnyú mályva és egy szürkeszárnyú lila. Csoda egy dolog! :)

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 30, 19:38 
Szia. Grat hozzájuk. Adhatsz nekik gyümölcsöt (alma,körte), zöldség (saláta,répa..) :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 18:18
Hozzászólások: 14
Valódi név: Görög Hajnlaka
   
Hozzászólás 2012 okt. 30, 19:31 
Sziasztok!

Csatolok képet a kicsikről:)Elég gyorsan nőnek 2 nap alatt duplájára nőttek. Hiába adok nekik lágy kaját nem esznek belőle a papa meg a mama.Mit lehet akkor még adni nekik?

Hajni
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 dec. 5, 0:08
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 10:03 
Szia Hajni! Most már add nekik a lágykaját, ha van lehetőséged akkor egy nap kétszer. A hím és a tojó is fogja etetni a kicsiket, sőt az idő előrehaladtával amikor már nagyok lesznek a kicsik inkább a hím etet majd.
Én az enyémeknél 1-2 naponta lestem be az oduba, hogy minden rendben van-e. Volt nálam is elhullás, (megnyomták a nagyobbak a frissen kikelt picit) amit jobb minél hamarabb észrevenni, viszont túlzásba nem szabad vinni az ellenőrzéseket.
Majd szerezz be hullámpapírt, vágd méretre, rakd az odu aljára és arra szórd a forgácsot. Kikelés után nem foglalkozik már vele a tojó, hogy kiszórja. A hullámpapír pedig azért jó ha van, mert a redőiben meg tudnak kapaszkodni a kis lábukkal és nem csúszik szét a lábuk. Nekem így járt az első kikelt pici, totál terpeszben volt és ha úgy erősödik meg az izület akkor úgy is marad és nem tud majd teljes életet élni. De lehet korrigálni (összekötöztük a lábát) és a miénk is rendbejött. :) Viszont jobb ezt megelőzni. Miután a hullámpapír bent volt egyik fiókának sem lett ilyen baja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 22:12 
A mama tud mindent. :D
Hagyd szépen nyugodtan őket... Ne zavargasd őket.

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 18:18
Hozzászólások: 14
Valódi név: Görög Hajnlaka
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 21:28 
Sziasztok!

Képzeljétek nagy hír van kikelt az első kis papagáj.Ma délután 5 órakor:)Így most már biztos,hogy egy tojás tele volt. Mit kell csinálni vele segítsetek.Mindent tud a mama? Neki mit adjak enni?Minden segítséget infót várok.

Köszönöm:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 19:43 
Nálam a lágy kaja: sárgarépa,tojás, keksz,reszelve és rákaparva szépia.A keksz,természetesen, háztartási keksz.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 19:02 
Lágykaja= tojás nagyon apróra összevágva, vagy lereszelve, darált keksszel megszórva...
Ha nem kezelt fa az odú alja, tehát vannak rajt barázdák pl., akkor jó lesz...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 18:18
Hozzászólások: 14
Valódi név: Görög Hajnlaka
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 17:36 
Köszönjük a dicséretet.Az odút saját kezűleg csinálta a lányom szerintem jól sikerült a madaraknak is tetszik :) Remélem most már mihamarabb kikelnek. Írtad,hogy lágy kaját kell adni ha megvannak a kicsit.Mit értesz ez alatt?

Üdv:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 17:13 
Egy-két apró észrevétel...
1. a kalitból minden ülőrúdon kívüli dolgot (tükör,csengő,játékok) vegyél ki. Nem kell az nekik..
2. Az odú alja lehet, hogy csúszós lesz, így figyeld a kicsiket, nehogy bajuk legyen, ha kikelt mind, érdemes lenne egy kartont az aljára tenni...
Amúgy szép madarak. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 18:18
Hozzászólások: 14
Valódi név: Görög Hajnlaka
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 15:22 
Köszönöm a gyors választ:)Csatolok egy pár képet a madárkákról meg a tojásokról is.Nagyon várjuk,hogy kikeljenek remélem meg is fog történni.Ha még van valami amit tudni kell róluk várom a jó tanácsokat mert teljesen amatőrök vagyunk papagáj ügyben. A mi madárkáink például nem eszik meg a tojást akár hányszor megfőzöm nekik száradva veszem ki ez vajon miért van így?Pedig mindenki azt mondja azt adjak nekik.

Üdv:
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 20:41 
Szia.
Ha sötétek, akkor fiasak.
Amikor kikelt az első kezd el adagolni nekik a lágykaját, legyen előttük szépia, gritt, kapjanak gyümölcsöt(alma pl.) valamint zöldséget...
Ha kikelt az utolsó is, akkor tudod pótolni a forgácsot. Arra figyelj, hogy tiszta forgács legyen, s minél kevesebb a por benne, annál jobb. Fű meg ilyenek NE legyenek benne...
Lehet, hogy 20 naposan kel ki a kicsi, megesik az ilyen. Ha meg nőni kezdenek, akkor meg előfordul, hogy valamelyik lehagyja azt, amelyik 2, esetleg 4 nappal később kelt nála. Az odút tartsd tisztán. S minél kevesebbet nézegessétek őket. Mondjuk napi,kétnapi 1szeri nézés. Ez azért kell, mert ha esetleg elhalálozik a kicsike, minél hamarabb ki lehessen venni...
Apropó, milyen odújuk van? Milyen az alja???
Mekkora helyen vannak?
Esetleg képek is jöhetnek...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 18:18
Hozzászólások: 14
Valódi név: Görög Hajnlaka
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 18:35 
Sziasztok!

A kislányom kapott tavaly karácsonyra egy fiú papagájt majd később hozzá vettünk egy párt. Mostanra annyira összeszoktak,hogy lett 6 kis tojásunk. A kérdésem az lenne mert teljesen amatőrök vagyunk,hogy mi a teendő ilyenkor? Milyen ennivaló kell a mamának? A fészekből minden forgácsot füvet kidobált amit beraktunk pár tolla van benn azon fekszik elég ez? Rajta fekszik egész nap a tojásokon csak néhány percre jön ki enni és megy is vissza. Annyit olvastam,hogy 18nap és kelnek az első tojások. Most megnézegettük lámpafény alatt 6-ból 5-ben mintha lenne, sötét a tojás 3/4-e,még ereket is felfedeztem:)de egyben csak olyan mintha víz lenne. Az lehet nem termékenyült meg? Sajnos nem jegyeztük meg mikor rakta az első tojást de szerintem a héten már ki kellene kelniük. Kérném segítségeteket,mindent amit tudni kell erről kérlek írjátok meg.
Köszönöm:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 okt. 21, 19:35 
papagáj90 írta:
Sziasztok. Lenne egy két dologról kérdésem. Vannak hullámos papagájaim. Próbálom őket tenyésztgetni. Mitől lehet az , hogy van olyan madár amelyik csak kolóniában tojik le? Ha párként leválasztom nem tojik.

A hullámos papagáj eredeti élőhelyén is kolóniában költ.
Páronként is lehet eredményes a tenyésztésük,csak több párt tarts egy légtérben,és lehetőleg lássák ,halják egymást a költőpárok.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 18, 15:34
Hozzászólások: 5
Valódi név: Rót Gergő
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 15:43 
Sziasztok. Lenne egy két dologról kérdésem. Vannak hullámos papagájaim. Próbálom őket tenyésztgetni. Mitől lehet az , hogy van olyan madár amelyik csak kolóniában tojik le? Ha párként leválasztom nem tojik.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 11:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO