Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 21:00 
Ahol én nagyobb huli tenyészetet láttam, ott egy kalit sem volt méteres, mind egész kicsi volt, mégis eredményesen szaporodtak. Kirepülés után a fiatalok mentek egy nagyobb röpibe. Nem azt akarom mondani, hogy jó a kicsi kalitka, csak abban is szaporodnak. És ötven hatvan méteres kalitkának nem sok helyen van elég hely :roll: .


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 17:41 
Sinó írta:
Elvileg 10 párat tervezek de lehet hogy kevesebb lesz belőle! :roll: Eddig "kolóniában" tartottam őket de most megpróbálkozok a kalitos dologgal! Képeket most sajnos nem tudok felrakni nem az otthoni gépről írok!

Rendben értem.
sok sikert. :D
ha ráérsz, majd próbáld meg a képeket feltölteni... :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 20:16
Hozzászólások: 81
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 17:33 
Cingiii írta:
Sinó írta:
Cingiii írta:
Sinó,
egy párnak minimum 40*40*50-es kalit kell... :D
de sztem minél nagyobb, annál jobb. :D

Köszönöm szépen!

igazán nincsmit. :D
csak egy párt indítasz?? esetleg többet?
képet tudnál esetleg feltölteni?:D

Elvileg 10 párat tervezek de lehet hogy kevesebb lesz belőle! :roll: Eddig "kolóniában" tartottam őket de most megpróbálkozok a kalitos dologgal! Képeket most sajnos nem tudok felrakni nem az otthoni gépről írok!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 16:58 
Sinó írta:
Cingiii írta:
Sinó,
egy párnak minimum 40*40*50-es kalit kell... :D
de sztem minél nagyobb, annál jobb. :D

Köszönöm szépen!

igazán nincsmit. :D
csak egy párt indítasz?? esetleg többet?
képet tudnál esetleg feltölteni?:D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 20:16
Hozzászólások: 81
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 16:57 
Cingiii írta:
Sinó,
egy párnak minimum 40*40*50-es kalit kell... :D
de sztem minél nagyobb, annál jobb. :D

Köszönöm szépen!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 16:16 
Sinó,
egy párnak minimum 40*40*50-es kalit kell... :D
de sztem minél nagyobb, annál jobb. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 9, 20:16
Hozzászólások: 81
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 15:22 
Helló! Szeretném megkérdezni, hogy mekkora ketrec kell a hullik tenyésztéséhez? Előre is köszönöm! Üdv..


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 7, 19:52
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Valódi név: Brigi
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 13:09 
Elérkeztünk ahhoz a szinthez a hulikkal, hogy a szülők már elég sok időt töltenek kint, külön a kicsiktől. A maminak eléggé - nem is tudom hogy mondják helyesen - hártyás, repedezett lett az orra a költés alatt, mint ami ki van száradva, most pedig már nagyon szép sima, olyan mintha lehámlott volna neki, már csak egy részén sötét barna, de alapjában meg eléggé kivilágosodott. Meg azt is észrevettem, hogy eléggé lefogyott szegény, gondolom a sok etetés, meg nem mozgott szinte semmit. Mivel tudnám felerősíteni, de mellette ne kezdjen új költésbe?

_________________
http://www.ustream.tv/channel-popup/peacheyroo Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 14:38 
Heló Dino ! :D
Ennél többre én sem vágyom :!:
Tenyésztés minél természetesebb körülmények között.
:wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 14:33 
Warhawk írta:
Kalikó írta:
Jó Warhawkom ,sajnálom ha félreérthető voltam,ez talán annak is köszönhető ,hogy nem használtam az "Idézet ,, menüt. :oops:

No, problem. Úgy látszik megártott nekem a kanáris fórum olvasgatása :roll: :mrgreen:

Tegnap átmentem infót gyűjteni, mivel szeretnék egy kanári hímet. Nem sok idő kellett és menekültem arról az oldalról. :?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 14:32 
Marcsi !

Hamár felhoztad a témát , :wink: ..meglehet ez nem a Keres-Kínál de én is keresek hármat.. :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 14:30 
Kalikó írta:
Sziasztok !

Lajos hozzászóllásának minden részletével egyet értek!
Miért gondoljátok,hogy a madaraknak szükségük van egy kis nyomorgatásra , böngyörgetésre?
Nem !..,erre csak nektek van szükségetek !
Sokkal nagyobb élményt nyujt egy lehetőleg optimális helyen és körülmények között tartott madár viselkedésének szaporodásának,fiókanevelésének a megfigyelése.
Szerintem aki szelíd madarat szeretne vegyen ki az odúból egy "édibédi,,fiókát és nevelgesse formálgassa
kedvére,persze továbbra is szemelőtt tartva a madár szükségleteit.
A tenyészmadarak folyamatos háborgatása viszont magában hordozza a sikertelenséget és a kudarcélményét.
Gyakran olvashatunk olyan csodálatos sikerekről,hogy párbaáltak ,letojtak,költöttek,...aztán jönnek a
segélykiáltások,hogy nem etet,elhagyta az odút,tépi a kicsiket,..
Ja meg simizget a nagyi ,a kistesó,és minden ismerős aki beesik az ajtón,....aztán vajon mitől pusztultak el?...pedig milyen szép tollasak voltak már,....meg én mindent megtettem.... :(

Persze az is lehet ,hogy rosz irányból közelítem a témát és a privát véleményemmel egyedűl vagyok itt.

Nem vagy egyedül. :wink:
Én sosem babusgatom a nálam kelt madarakat mégis, az idegbeteg nimfákat kivéve viszonylag szelídé válnak. A leválasztott hullámosok röpdéjébe lépve nyomban átalakulok karácsonyfává és kifele menet úgy kell lesöpörnöm magamról néhányukat. A nálam kelt hímek pedig több év után is rám szállnak, ha van időm és úgy akarom a csemegét kézből is elfogadják. Nekem ennél nem is kell több. :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 13:59 
Örűlök ,hogy szinte mindenben egyetértesz velem. :wink:
Függetlenül attól,hogy mennyire szelíd a madár,ha meg kell fogni akkor nincs mese........

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 13:38 
Én is elolvasok mindent,pedig nekem nem is kötelező :mrgreen:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 13:36 
Kalikó írta:
Jó Warhawkom ,sajnálom ha félreérthető voltam,ez talán annak is köszönhető ,hogy nem használtam az "Idézet ,, menüt. :oops:

No, problem. Úgy látszik megártott nekem a kanáris fórum olvasgatása :roll: :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 13:26 
Jó Warhawkom ,sajnálom ha félreérthető voltam,ez talán annak is köszönhető ,hogy nem használtam az
"Idézet ,, menüt. :oops:
Marcsi hozzászóllására reagáltam!!! :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 13:16 
Kalikó írta:
Szerintem ezért meggondolandó az a hozzáállás ami arra biztatja a kezdő fórumozókat és madártartókat,hogy a madár alíg különbözik egy plüssmacitól.

Már elnézést, de én ilyent nem mondtam! :evil:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 13:06 
Igen mindannyian törekszünk arra ,hogy madaraink közeledtünkre ne maréknyi toll elvesztésével válaszoljanak.

Szelídmadár párti vagyok én is,de ez nem azt jelenti,hogy szükségtelen esetekben nyulkáljak az odúba,vagy a szükséges mértéknél többször ellenőrízzek .
Köztünk maradjon ennek ellenére a madaraim kellő mértékben szelídek,éppen annyira ahogyan az nekik jó.

Heti kettő napot dolgozom,a többi időm nagyrészét közöttük töltöm,de sosem éreztem késztetést,hogy nyomorgassak,vagy böngyörgessek. Ennek ellenére nem jellemző ,hogy a madaraim pánikba esnének puszta közeledtemre,vagy akár a háromnaponkénti takarítások alkalmával.

A szelíd madárnak is okoz traumát a helyváltoztatás ,vagy gazdicsere.
Napokid visszafogottan sunnyog a kalitka legtávolabbi sarkában,pedig szinte semmi említésreméltó nem történt ,legfeljebb csak az ,hogy egy harminc fős csapatból lett kiemelve .
Még madárnak sem feltétlenül kell lenni ahoz ,hogy tudjuk miről beszélek.
Sokan emlékeznek az első kollégiumi napokra,vagy a seregben eltöltött kezdeti időszakra .

Igaz !!!,, a kézben fogástól minden madár pánikba esik"...még a kézszelíd madarak sem birják,ha lefogják őket. Márpedig vannak körülmények amikor nincs más választásunk és ezt kell tennünk ( gyógyszer beadás ,kozmetika,adok-veszek,stb)és máris szembetaláljuk magunkat egy kevésbé szelíd és bújós madárral.

Szerintem ezért meggondolandó az a hozzáállás ami arra biztatja a kezdő fórumozókat és madártartókat,hogy a madár alíg különbözik egy plüssmacitól.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 11:39 
Kalikó írta:
Persze az is lehet ,hogy rosz irányból közelítem a témát és a privát véleményemmel egyedűl vagyok itt.

Abszolúte de jó irányból közelíted meg a dolgokat és a felsorolt esetekben is igazad van, de ... (!) De amit írtam az arra vonatkozik, ha a tenyésztő szelíd madarakat akar. A másik lehetősége a kézzel nevelés lenne amivel (ha nem jól csinálja vagy nincs megfelelő gyakorlata benne) nagyobb kárt lehet okozni mint a "simizéssel". De (ismét a DE) ez csak arra az esetre vonatkozik amit írtam. A többinél abszolúte de igazatok van.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 11:32 
Sziasztok !

Lajos hozzászóllásának minden részletével egyet értek!
Miért gondoljátok,hogy a madaraknak szükségük van egy kis nyomorgatásra , böngyörgetésre?
Nem !..,erre csak nektek van szükségetek !
Sokkal nagyobb élményt nyujt egy lehetőleg optimális helyen és körülmények között tartott madár viselkedésének szaporodásának,fiókanevelésének a megfigyelése.
Szerintem aki szelíd madarat szeretne vegyen ki az odúból egy "édibédi,,fiókát és nevelgesse formálgassa
kedvére,persze továbbra is szemelőtt tartva a madár szükségleteit.
A tenyészmadarak folyamatos háborgatása viszont magában hordozza a sikertelenséget és a kudarcélményét.
Gyakran olvashatunk olyan csodálatos sikerekről,hogy párbaáltak ,letojtak,költöttek,...aztán jönnek a
segélykiáltások,hogy nem etet,elhagyta az odút,tépi a kicsiket,..
Ja meg simizget a nagyi ,a kistesó,és minden ismerős aki beesik az ajtón,....aztán vajon mitől pusztultak el?...pedig milyen szép tollasak voltak már,....meg én mindent megtettem.... :(

Persze az is lehet ,hogy rosz irányból közelítem a témát és a privát véleményemmel egyedűl vagyok itt.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO