Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 14:21 
Sajnálom a kismadarad. :(

Sajnos ez még a profi tenyésztőknél is előfordulhat. Az első költés/tojásrakás gyakran problémás szokott lenni, de még évek óta költő pároknál is előfordulhatnak gondok. Amire viszont érdemes odafigyelni az az, hogy mindig legyen előttük gritt (madárhomok vagy madárkavics). Ebből igényeiknek megfelelően tudnak fogyasztani, akkor az esetek túlnyomó többségében nem lesz gond. Néha van, hogy a madarak nem esznek belőle vagy nem elegendőt esznek, de a kalcium hiányából adódó problémák többsége ezzel mégis kivédhető (az esetleges felszívódási problémák az már egy másik történet).

Én azt javaslom, hogy szerezzetek be mellé egy társat, ha nem akarjátok, hogy költés legyen akkor ne tegyetek fel odút, de ha mégis meggondoljátok magatokat, akkor biztosítsátok nekik, hogy folyamatosan és "korlátlan" mennyiségben lehessen előttük egy kis tálkában a gritt (érdemes jó minőségűt venni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 12:02 
3,5 éve volt velünk, 4 éves volt maximum. első tojásrakás volt. a hőmérséklet állandó volt, huzat vagy bármi ilyesmi nem volt, megpróbáltam kitapogatni még az éjjel, tojást egyáltalán neméreztem benne, viszont le volt gyengülve. két óránként kapott szőlőcukros vizet és melegen tartottam egy polár anyagban és magamon. le vagyok sújtva.:( már nagyon bánom, hogy betettem nekik egy odút, akkora öröm volt, úgy kivirágoztak, de ez lett a vége.:(
ráadásul lehet, hogy csőri feleslegesen erőltette magát, mert feltörtem a tojásokat, és egyikben sem volt semmi madárkezdemény, mindben rendes tojássárgája volt csak. pedig elvileg 6 nap múlva már kelnie kellett volna az elsőnek.
soha többé nem lesz odú a madaraimnak, és most azt se tudom, mi lesz a fiúval, mennyire viseli meg, vagy mit csináljak, mi a legjobb neki, ha most egyedül hagyom, vagy ha hozok neki másik párt, nem tudom.:(


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 7, 13:35
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 11:45 
Sziasztok,

Nagyon sajnalom a madarkadat CsoriBori. :(

Nekem most van az elso koltesem, alig 1 eves mult a tojom, fiatal...
Es nagyon megijeszt az elozo eset, 5 tojasnal vagyunk. Ma reggel nem tudom paroztak-e mert dolgom volt, de nem szeretnek tobb tojast nehogy tuleroltesse magat. De ahogy en latom nem hagy alabb a "lelkesedesuk".

Mit tehetek? A lagyeleseget nem adom nekik mostantol...
A him madarat kivehetem? Azzal csak artanek..?

Tippek?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 11:38 
sajnos csőrike elment.:(((((((


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 9:50 
Valószínűnek tartom, hogy tojásvisszamaradása van a madaradnak. Ha kezedbe veszed és a hasát nagyon finoman megtapintod, érezni fogod, ha ott van a tojás.
Ekkor az mindenképpen segíthet, amit Warhawk írt. Ha ma nem jön ki a tojás, akkor megpróbálhatod nagyon óvatosan kimasszírozni, vagy elviszed hozzáértő orvoshoz, aki bódításban az izmok ellazítása miatt nagyon könnyen ki tudja szedni a tojást.
Ha valóban tojás van a madárban, akkor nagyon oda kell fogyelni az okra, hogy ne forduljon elő újra. AZ első számú ok a kálcium hiány. De lehet hideg miatt is vagy túl fiatal tojó stb...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 8:10 
Legyen melegen, legyen előtte víz és magok, de semmi lágyeleség vagy gyümölcs, zöld. Sajna több tippem nincs, orvosnak kellene látnia. Eszik magától is legalább?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 8:05 
szia, nagyon el vagyok kenődve...
nem nagy a hasa, sőt, tapogattam, én egyáltalán nem érzek benne tojást. kétóránként adtam neki fecskendővel szőlőcukros vizet, és kivettem a kelitkából, külön van egy puha meleg anyagba bugyolálva. mintha teljesen legyengült volna, de nem tudom, ez betegség, vagy a tojásrakástól (odút kivettem), székletet egyet látok, az híg. :(((


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 7:56 
CsőriBori írta:
a lánymadarammal valami nagy baj van!! kijött az odúból, a kalitka aljában gubbasztott, zihál, teljesen erőtlen és hideg is volt, a kezemben felmelegedett. semmi baja nem volt ma napközben még, mit csináljak?:((((

Lehet, hogy tojáselakadás... tedd melegre, óvatosan nézd meg a hasát, hogy nem-e nagy, dagadt. A kloákája hogy néz ki? Van széklete? Ha tudod vidd el orvoshoz még a reggel folyamán, de ha nem megoldható akkor csak tedd meleg helyre, cseppents egy csepp étolajat a kloákájába és írd meg miket tapasztaltál nála (nagy a hasa, nincs széklete, híg a széklete, stb). Remélem reggel lesz valaki gépközelbe és tud adni további tippeket, segítséget.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 1:08 
ha van fent valaki kérem válaszoljon!!!

a lánymadarammal valami nagy baj van!! kijött az odúból, a kalitka aljában gubbasztott, zihál, teljesen erőtlen és hideg is volt, a kezemben felmelegedett. semmi baja nem volt ma napközben még, mit csináljak?:((((


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 29, 14:14 
Pulipinty, igen, na de ő is hízik!!:))) egyébként most is bent csücsül a tojóval együtt az odúban.:) nagyon kis aranyosak, sosem gondoltam volna, hogy ennyi, kapnak egy odút és azonnal ilyen lelkes szülőkké válnak.:) igazán kíváncsi vagyok fognak-e kikelni fiókák, nagyon megérdemelnék ezek ketten itt.:)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 29, 13:38 
Csőribori a hím ilyenkor eteti a tojót, nem "magának" eszi! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 29, 10:16 
Köszönöm Cingiii!:) akkor nem aggódom.:)
remélem ha már ennyire kis szorgos és lelkiismeretes szülők lesz fiókájuk is, de utána, ha kirepültek a kicsik kiveszem az odút. Egyrészt nem akarunk szaporítani, így is 3 madárkának van csak fixen gazdája eddig, én meg kereskedésbe le nem adom a kis sajátokat, másrészt annyira magányos a fiú, úgy sajnálom szegényt, hogy még egyszer nem tesszük ki ennek. Unalmában annyit zabál, hogy nemsokára gombóc artúrrá fog válni.:))))


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 23:00 
Igen, az. :D
Sok sikert!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 22:14 
sziasztok!

nem tenyésztünk, csak gondoltuk legyen egyszer fiókájuk a madárkáinknak.:) elkezdett szépen tojni a lány, van is öt tojás már, az elsőt 19-én tojta, tegnap jött az ötödik, azóta lehet hat is van de nem néztem ma. az első tojás február hatodikára esedékes, hogy kikeljen. úgy tűnik minden rendben, nagyon kis gondoskodó szülők.:) a lány este jön csak ki kis időre, olyankor nagy az öröm, a fiú szétunja magát egész nap egyedül, őrzi a lányt, vagy félig belóg az odúba.
a kérdésem az, hogy pár napja már be is ül a tojó mellé az odúba. tojásokat nem bántja, őrzik mind a ketten a fészket nagyon.
de ez normális? hogy a fiú is beül az odúba?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 21:09 
kiprobalom akkor majd;)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 7, 13:35
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 21:05 
Persze. Kijonnek mind egyutt, repkednek, van neha hogy valamelyik visszamegy aztan megint kijon. Kb1-2 ora alatt mind visszamegy. Akkor rajuk zarom, ha egesz nap nyitva hagyom megint kijonnek.. Es megint kb 1 ora mire visszakerulnek...
Legkesobb sotetedesre mindig visszaternek a kalitba.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 20:55 
Koszi a segitseget:)
A kiengedes utan a voilerbe visszamentek maguktol?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 20:54 
szia. Az, hogy mennyi idő alatt kotlik meg, az változó, nekem volt olyan tojóm, amelyik a 3. Tojás után ült csak le... Addig alig volt az odúba, s mégis 5ből 5 kikelt, s ki is repült.... :) szóval , majd kiderül..viszont jobb lenne, ha egy csendes,nyugis helyet keresnél nekik, a szobádon kívül. :P jobb,ha nincsenek szem előtt egész nap :)

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 7, 13:35
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 20:51 
Hello lacikas,

Nekem igazabol szobai voilerem van, 6 madarat tartok benne, de a tojas rakas idejere kette szedtem oket, atraktam 4et egy masik kalitkaba.
A voiler ahol az odu van: 140 cm magas, 85*50 alapu.
Biztos hogy kisebb kalitkaban is mukodik. Nekem napi szinten kijohetnek a kalitkabol par orara, es mikor felfedeztek az odut, utana kiengedeskor paroztak a csillaron. Nem a kalitkaban. :D
Sztem ha kiengeded oket eleget, akkor meg a kisebb kalitka sem szegi kedvuket.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 jan. 28, 19:57 
Szia Judea.
Milyen meretu kalickaban tojt le neked mert nekem is van kalickaba is csak nem tudom h oduzzam fel vagy ne??vagy tobbiek ti mitt mondtok?
Koszi!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO