Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 dec. 28, 0:08 
Pulipinty írta:
Ádám, miért baj, ha 2 tojót teszel össze?

Nem azt mondtam, hogy baj. Csak 2 tojó agresszívabb egymással szemben, mint 2 hím. A tojók nem komálják annyira egymást, de nem megoldhatatlan az együtt tartásuk.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 dec. 27, 21:11 
Ádám, miért baj, ha 2 tojót teszel össze?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 27, 11:47
Hozzászólások: 3
Valódi név: Ruzsa Jánosné
   
Hozzászólás 2012 dec. 27, 13:18 
Köszönöm! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 dec. 27, 13:12 
bozsi írta:
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon,lenne egy pár kérdésem.Volt egy him és egy nőstény hullámos papagájom.A nőstény elpusztult 2 nappal ezelőtt.Kezdetektől együtt éltek.Most hogy egyedül maradt a him (Gyurika)mikor teszem vele a legjobbat?Vegyek mellé társat?Ha igen vajon megszokná?Mennyire ragaszkodnak a régi társukhoz?Hagyjam egy ideig egyedül?Tartható-e együtt két him papagáj,vagy a nőstényekkel jobban kijönnek a himek?Válaszotokat előre is köszönöm. :(

Nyugodtan vehetsz neki újat, a hullámosok nem ragaszkodó típusúak. Nem is mindegy igazából. Akkor lenne problémásabb ha 2 tojót akarsz összerakni. Szóval szerintem vegyél neki társat.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 27, 11:47
Hozzászólások: 3
Valódi név: Ruzsa Jánosné
   
Hozzászólás 2012 dec. 27, 12:38 
Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon,lenne egy pár kérdésem.Volt egy him és egy nőstény hullámos papagájom.A nőstény elpusztult 2 nappal ezelőtt.Kezdetektől együtt éltek.Most hogy egyedül maradt a him (Gyurika)mikor teszem vele a legjobbat?Vegyek mellé társat?Ha igen vajon megszokná?Mennyire ragaszkodnak a régi társukhoz?Hagyjam egy ideig egyedül?Tartható-e együtt két him papagáj,vagy a nőstényekkel jobban kijönnek a himek?Válaszotokat előre is köszönöm. :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 8:40 
Nagyon szépen köszönöm! :) Nincs agyoncukrozva szerencsére, kíváncsi leszek a véleményére. :D

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 7:38 
RaRenata94 írta:
Van karácsonyi vásárból házi almaszirom, adhatok-e belőle a hulimnak vagy a eljárási technika miatt mérgező lenne számára? Imádja az almát, szárítottat kaphat e?

Ha nincs agyoncukrozva, akkor szerintem adható...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 21:47 
Van karácsonyi vásárból házi almaszirom, adhatok-e belőle a hulimnak vagy a eljárási technika miatt mérgező lenne számára? Imádja az almát, szárítottat kaphat e?

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 27, 12:40 
Na jó oké, de városi vagyok és ahol van pitypang meg ilyenek, az kutyaszaros :/ Meg út mentén van, tehát az se jó. Meg télen lefagynak ezek és úgy se jó :/ De oké, majd szedek (volt, hogy szedtünk neki pitypanglevelet, de nem eszi annyira, mint a salit) Na mindegy, majd kap valamit. Azért köszi! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 nov. 27, 10:08 
Pici hullámosom egyre többet tüsszent. Amikor hazahoztuk, napokig nem volt ilyen gondja, mostanában tüsszent sűrűbben. Adjak neki valamilyen vitamint vagy mit tehetek ez ügyben? Én is beteg vagyok, ugye nem miattam lett baja?
Köszönöm előre is a segítséget!

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 26, 23:45 
Ayame írta:
Igen, csak mindenhol azt írják, hogy jaja legyen változatos az étrend, mert akkor megunja és gondok is lehetnek belőle. Salátát amúgy eddig fejeset, jégsalit kapott. Szereti nagyon (sajna nekünk nincs kert, így nem saját), de esetleg rukkola vagy madársali vagy ilyesmi se lehet? És a káposztával mi a helyzet?


Tehát :D : salit nem adunk mert mérgező. Kápifélét nem adunk mert puffaszt. Rukkola=kápiféle. Csak van felétek zöldfelület, hétvégén a jó időben kimész, kiszedsz két tő pitypangot meg három tyúkhúrt, hazaviszed, lemosod, kicsit leszárítod, egy zacsiba bedobod a hűtő aljába és egész hétre van zölded neki ráadásul tök ingyen és még nem is mérgező. Ennél változatosabb zöldellátás nem is kell neki.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 26, 22:07 
Igen, csak mindenhol azt írják, hogy jaja legyen változatos az étrend, mert akkor megunja és gondok is lehetnek belőle. Salátát amúgy eddig fejeset, jégsalit kapott. Szereti nagyon (sajna nekünk nincs kert, így nem saját), de esetleg rukkola vagy madársali vagy ilyesmi se lehet? És a káposztával mi a helyzet?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 26, 17:52 
Ayame írta:
Köszönöm! Nálunk kap salit (jó alaposan meg van mindig mosva, szárítva), igaz, hogy bolti, de imádja és soha semmi baja nem volt még :/ Néha jégsalit is kap, de bármit is adunk neki mindig alapos mosás után kapja :)
Csak az érdekel, hogy benti zöldségekből mit lehet neki. Mi még répát szoktunk neki reszelni, meg egy régi könyv kevés petrezselymet ajánl a lágyeleséghez, szóval nagyon ritkán azt is kap. :)
Csak nem tudom, hogy lehetne változatos az étrendje szegénykémnek. :/


A felszívódó permetszereket nem tudod lemosni, a salit ilyenkor agyba-főbe permetezik, mert megeszi a botritisz borús időben, ezt mint kertész mondom :D , elég ha egyszer kap permeteset oszt nyekk. A hulik nem nagy igényűek zöldség tekintetében, nem muszáj ezer félével elhalmozni.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 25, 16:39 
Köszönöm! Nálunk kap salit (jó alaposan meg van mindig mosva, szárítva), igaz, hogy bolti, de imádja és soha semmi baja nem volt még :/ Néha jégsalit is kap, de bármit is adunk neki mindig alapos mosás után kapja :)
Csak az érdekel, hogy benti zöldségekből mit lehet neki. Mi még répát szoktunk neki reszelni, meg egy régi könyv kevés petrezselymet ajánl a lágyeleséghez, szóval nagyon ritkán azt is kap. :)
Csak nem tudom, hogy lehetne változatos az étrendje szegénykémnek. :/


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 nov. 24, 23:53 
Én adok tyúkhúrt, zellerszárat, répazöldjét, petrezselymet, pitypangot, csicsókát.A füvet nálam semelyik nem eszi... :oops: pedig az lenne bőven..fene a rangjukat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 24, 23:17 
Ayame írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a salátán kívül milyen zöldségeket lehet adni a hullámos papagájnak? Mert olvasgattam utána, de van ahol azt írják szabad pl. zellert, máshol nem. És a karalábé levelét oda lehet neki adni?

Előre is köszönöm!


Szia!
A sali nem a legjobb, főleg ha bolti, elég sokat permetezik termesztéskor, meg felhalmozódik benne a nitrát meg nitrit, csak akkor add ha saját és nem permeteztétek. Találsz most tyúkhúrt, pitypangot, friss füvet az jó neki. Rakhatsz vékony fűzfagallyat is. A karalábé és más káposztafélék nem a legjobbak, mert állítólag puffasztó hatásuk van.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 24, 15:23 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a salátán kívül milyen zöldségeket lehet adni a hullámos papagájnak? Mert olvasgattam utána, de van ahol azt írják szabad pl. zellert, máshol nem. És a karalábé levelét oda lehet neki adni?

Előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 20:11 
Köszönöm szépen a segítséget! :D

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 20:07 
RaRenata94 írta:
Köszönöm szépen a válaszodat!
Nagyszüleim őstermelők, szóval permetezett gyümölcsökkel és zöldségekkel hála istennek nem lesz gond.
Azt olvastam, hogy a csonthéjas gyümölcsfák mérgezőek számukra. Ez igaz?


A csonthéjasok magja meg a Rosaceae családba tartozó gyümölcsök magja tartalmaz mérgező anyagokat. Pl. alma


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 19:56 
Köszönöm szépen a válaszodat!
Nagyszüleim őstermelők, szóval permetezett gyümölcsökkel és zöldségekkel hála istennek nem lesz gond.
Azt olvastam, hogy a csonthéjas gyümölcsfák mérgezőek számukra. Ez igaz?

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 11:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO