Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 10:51 
csabi0814 írta:
Hát ha nekem szólt akkor igen!De amúgy még nagyon kölkök alig egy hete bújtak elő az odúból!Mondták hogy még sokat változik a színük és ennyire fiatalon nem lehet pontosan megállapítani!Ezt én nem tom csak mondták.Nagyon állította a tenyésztő hogy így is egy pár meg a másik madárral is egy pár(fiú-lány) voltak.Na meg azt is mondta hogy színre is másak a jelek.Más a sárga,a kéknek,fehérnek. Jelzem hogy én nem értek hozzájuk a "híres" tenyésztő mondta.Miért vegyük ki a játékokat?

Azért vedd ki, mert ahogy látom amúgy is kicsi a kalitka szegényeknek és teljesen feleslegesen foglalja előlük a helyet. Abban igaza van, hogy bizonyos színváltozatoknak eltérő a viaszhártyája (például lutino hímeknek ivaréretten is megmarad a rózsaszín viaszhártya), de attól ez még 2 hím ismét. Mellékelek neked linket, hátha úgy könnyebb lesz.
http://adorablebudgies.co.uk/Budgerigar-Articles.php

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 máj. 4, 23:20 
Hát ha nekem szólt akkor igen!De amúgy még nagyon kölkök alig egy hete bújtak elő az odúból!Mondták hogy még sokat változik a színük és ennyire fiatalon nem lehet pontosan megállapítani!Ezt én nem tom csak mondták.Nagyon állította a tenyésztő hogy így is egy pár meg a másik madárral is egy pár(fiú-lány) voltak.Na meg azt is mondta hogy színre is másak a jelek.Más a sárga,a kéknek,fehérnek. Jelzem hogy én nem értek hozzájuk a "híres" tenyésztő mondta.Miért vegyük ki a játékokat?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 máj. 4, 21:51 
Én legyek az aki elszomorít? Ja és a játékot szedd ki.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 máj. 4, 16:39 
Na vissza vittük a párocskát! így ők vannak nekünk remélem most már tényleg fiú-lány!


Csatolmányok:
új pár.jpg
új pár.jpg [ 39.39 KiB | Megtekintve 7456 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 17:10 
elvileg nem nagyon lehet, kap vitaminokat. elvittem állatorvoshoz, nem lát atkát vagy hasonlót, de nem tudja mi a baja. az egyetemre irányított az egzotikus tanszékre. szóval ott folytatjuk a dolgot. nem tudom mi baja lehet, csendes nagyon és borzolja a tollait.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 12:42 
CsőriBori írta:
hahó, ha valaki tudna pár szót mondani a madár csőréről nagyon hálás lennék, és valami tipp is jól jönne, melyik állatorvoshoz érdemes vinni madarat....

Kicsit fura. Nincs valami hiánya? Kalcium, vitamin...?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 12:06 
hahó, ha valaki tudna pár szót mondani a madár csőréről nagyon hálás lennék, és valami tipp is jól jönne, melyik állatorvoshoz érdemes vinni madarat....


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 19:17 
Warhawk írta:
CsőriBori írta:
s... csendben tátog, mintha valami zavarná a csőrénél. semmit nem látok rajta sehol, alaposan végignéztem minden egyes centiméteren. mi baja lehet?:((((

Egy állatorvos jó lenne ha meg tudná nézni. Ez a tátogás sajnos nem sok jót jelenthet, akár légcsőférgesség, légzsákatka vagy akár ennél is komolyabb probléma lehet a háttérben.



jajj.:(((( kivettem, nagyon nem szereti, de lefényképeztem a csőrét, furának találom, ti láttok rajta valamit?
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 16:10 
CsőriBori írta:
s... csendben tátog, mintha valami zavarná a csőrénél. semmit nem látok rajta sehol, alaposan végignéztem minden egyes centiméteren. mi baja lehet?:((((

Egy állatorvos jó lenne ha meg tudná nézni. Ez a tátogás sajnos nem sok jót jelenthet, akár légcsőférgesség, légzsákatka vagy akár ennél is komolyabb probléma lehet a háttérben.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 máj. 2, 13:48 
sziasztok, régen jártam erre, és alig tudok hozzászólni, nem tudom mi változott, remélem ez meg fog jelenni.

nem tudom mi a baja a lánymadaruknak, már több mint egy hete nem az igazi. rendkívül aktív, nagyon hangos madár, és mostanában leginkább csak csendben van, gubbaszt, tollait kicsit felborzolja, a csőrét a szárnya alá dugja. enni eszik, van étvágya. kap vitaminokat, mint mindig, semmi változás nem történt a tartási körülményekben. két napja kivettem, és annak ellenére, hogy rendesen eszik, nekem kisebbnek tűnik fogásra mint volt. ami a legfurább, hogy csendben tátog, mintha valami zavarná a csőrénél. semmit nem látok rajta sehol, alaposan végignéztem minden egyes centiméteren. mi baja lehet?:((((


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 ápr. 30, 18:05 
Cingiii írta:
Ezt a megijedt tőle dolgot, nem értem...
Ha nincs fent odú, s elég nagy a hely, akkor beteheted, de figyeld őket, nehogy baja legyen...



Úgy gondolom mikkor ki jött a fiatal nimfa oda szált a kalitka mellé és elkezdtek a hullámosok össze vissza repkedni, de az is lehet hogy meg ütötte magát. Köszi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 29, 21:03 
Ezt a megijedt tőle dolgot, nem értem...
Ha nincs fent odú, s elég nagy a hely, akkor beteheted, de figyeld őket, nehogy baja legyen...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 ápr. 29, 20:23 
Rolcsy írta:
Sziasztok!

Sajnos a hétvégén el hunyt az egyik hullámosom ( etetés közbe ki szökött az egyik fiatal nimfám és szerintem meg ijedt tőle ) és azt szeretném kérdezni hogy be e rakhatom a meg maradt madarat (ami tojó és fiatalabb is ) egy másik pár hullámoshoz ?


Mármint ha jól értem, kettő tojót és egy hímet akarsz egyberakni? Szerintem felejtős, de kíváncsi vagyok mit mondanak a többiek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 ápr. 29, 19:32 
Sziasztok!

Sajnos a hétvégén el hunyt az egyik hullámosom ( etetés közbe ki szökött az egyik fiatal nimfám és szerintem meg ijedt tőle ) és azt szeretném kérdezni hogy be e rakhatom a meg maradt madarat (ami tojó és fiatalabb is ) egy másik pár hullámoshoz ?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 ápr. 25, 17:04 
Köszönöm mindenkinek a választ! :) Azt hiszem egy darabig megelékszünk azzal, amit ajánlottatok és nem kísérletezünk. :) Természetesen olyan helyről szerezzük be őket, ahoval se kutya, se macska nem jár be és nem út mellett van. :)

Még egyszer köszönöm szépen! :)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 ápr. 25, 7:32 
A tavasszal a zőld növényekkel való takarmányozás nem csak hasznos, hanem káros is lehet, tehát vigyázzunk vele.
Néhány figyelembe veendő dolog :

1. Soha ne szedjük út menti terúletről a növényi részeket.

2. Figyeljünk oda a növényvédelmi munkákra, permetezett területről csak az egészségügyi várakozási idő lejárta után szedhetünk a kedvenceinknek növényi részeket. ( ez vonatkozik az ülőrudakra is)

3. Megelőzés képpen a növényi részeket a felhasználás előtt 24 óráig áztatni kell. Az áztatáshoz legalább 1o liter vízet használjunk és 6 - 8 óránként cseréljük le a szennyezett vizet, majd a 24 óra leteltével bő folyó vízben öblitsük le, ezután szikkasszuk le a növényi részekről a nedvességet és ha szükséges a szikkasztás után daraboljuk fel a kívánt méretűre. Így a növényi részekből kioldódik az esetleges szermaradvány és a mérgező növényi anyagok egy része is. Persze a hasznos anyagok egy része is távozik, de azt a rendszeres 2 - 3 napi adagolással pótólhatjuk.

4. A növények többsége gyógynövény és hatóanyagai károsak is lehetnek, főleg a kistestű madarakra, ennek elkerülése végett inkább több féle növényt adjunk egyszerre a madaraknak és ne egyféléből sokat.

5. A tavaszi rügyek és virágok hatással vannak a kikelés után 4o napig a fiatal madarak testtömeg növelésére, mértékletes adagolással jól beépíthetők a madarak fióka nevelésének takarmányozási rendjébe.

6. Hasmenés esetén vonjuk meg a zöld eleséget, viszont a lágyeleséghez (a keksz egy része helyett) továbbra is adagolhatunk a növények szárított és porított részéből.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 24, 21:35 
Gyermekláncfű minden részét (kivéve a gyökerét) adhatod. Tyúkhúrt szintén szeretik, de vigyázz ha sokat esznek az csúnyán meghajtja őket. Az üröm mérgező (de azon belül nem mindegyik faj az).

"A fekete üröm illóolajában tujon található, ami nagy mennyiségben vagy hosszas fogyasztás esetén mérgező."

A fehér üröm szintén mérgező tud lenni, bár gyógyító hatása miatt használják, de félek az alig pár grammos madaraknak már kis mennyisége is problémát okozhat...

A tárkony (az is az ürömfélékhez tartozik) szerintem a legkevésbé problémás. Fűszernövényként használják, nem tudok mérgező hatásáról...(ez persze nem azt jelenti, hogy garantáltan biztonságos lenne az etetése).

Itt egy kis lista az ehető virágokról és egy másik "általánosabb" a mindenféléről ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 24, 20:08 
gyermeklánfűt adhatod levele virágot egyaránt meg a tyúkhurt én eszt szoktam meg fűzfa veszőket aszt imádják


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 ápr. 24, 19:28 
Sziasztok!

Ugye itt a tavasz és szeretnénk lemenni a madaraknak szedni zöldet. Viszont mindenki mást mond. Az egyik papagájos könyv ezeket a vadon termő növényeket ajánlotta: fekete üröm, katánkóró, cickafark, aranyvessző, pásztortáska, vadrepce, tyúkhúr, pázsitos csillaghúr, tisztesfű, mezei aszat, magas gomborka, imola, búzavirág, közönséges aggófű, mezei sóska, réti perje, egynyári perje, útifüvek, zöld muhar, gyermekláncfű, aszatok, bogáncsok, pozdor, bakszakáll, bojtorján.
Ezeknek a jó részét én személy szerint nem ismerem, ezért az lenne a kérdésem, hogy ezek közül mindent lehet nekik adni? Mert egyik ismerősöm azt mondta, ő úgy tudja, hogy például az ürmöt nem lehet. Valamit, amelyik virágos növény, annak csak a levelét lehet vagy magát a virágot is?

Előre is nagyon köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 23:01 
sziasztok!

van egy kis gond az egyik madarammal, a tojóval.
sokat felborzolja magát, és szerintem kakilni szeretne, de nem megy neki.
néha erőlködik és kis hang is jön neki néha. olyan fura popsirisza mozdulatot tesz.
leszedtem neki 2-3 kakit a popsijáról, gondoltam, hátha az segít. viszont eszik, jól néz ki,
csak emiatt aggódom...

tudtok tanácsot adni????

köszi: Klári


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 13:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO