Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 19, 19:52 
RaRenata94 írta:
Az egyik kérdésem az az lenne, hogy melyek azok a faágak amelyek biztosan nem mérgezőek és melyek azokat, amelyeket messze el kell kerülnöm? Magam szeretnék kis játszó- és ülőágakat készíteni, de nem szeretném, hogy beteg legyen tőlük.


Szia! Legjobb, ha fűz vagy gyümölcsfaágakat használsz, csak ne útmenti vagy permetezett fáról szedd.

RaRenata94 írta:
A másik pedig az élelemmel kapcsolatos. Melyek azok a magok, gyümölcsök, zöldségek, amelyek belekerülhetnek az étrendbe és melyek nem?
Aki tud, annak nagyon megköszönném a segítségét! :D


Adhatsz a magkeverék mellé fürtöskölest, tyúkhúrt, pitypangot, fűféléket, sárgarépát, fűzfagallyat. Gyümölcsöt is adhatsz, bár ne számíts nagy habzsolásra, nem kifejezetten gyümölcsevő madarak. Avokádó mérgező számukra, déligyümit is mellőzd, alma, körte ha tudod, hogy nem volt permetezve elég is. Próbálkozhatsz sütőtőkkel, dióval, néha kevés főtt tojást reszelt répával. Szépia, gritt mindig legyen neki! Meg víz :D . Több nem jut eszembe.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 nov. 18, 20:13 
Sziasztok!

Egyszer már írtam kérdést, de lehet elbénáztam valamit. Új vagyok még. :oops:
Két kérdésem lenne a hullámos papagájokról. Hamarosan új barátom lesz egy fiatal hím társaságában, sok-sok mindent olvastam már róluk, viszont sok az ellentmondás is.
Az egyik kérdésem az az lenne, hogy melyek azok a faágak amelyek biztosan nem mérgezőek és melyek azokat, amelyeket messze el kell kerülnöm? Magam szeretnék kis játszó- és ülőágakat készíteni, de nem szeretném, hogy beteg legyen tőlük.
A másik pedig az élelemmel kapcsolatos. Melyek azok a magok, gyümölcsök, zöldségek, amelyek belekerülhetnek az étrendbe és melyek nem?
Aki tud, annak nagyon megköszönném a segítségét! :D

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 16, 22:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: R. Renáta
   
Hozzászólás 2012 nov. 18, 17:31 
Sziasztok!

Hamarosan érkezni fog hozzám egy hullámos papagáj, ő lesz az első madárkám. Az elmúlt időszakban rengeteg mindent olvastam a tartásukról, életükről, de nagyon sok helyen vannak ellentmondások.
Olyan kérdésem lenne, hogy melyek azok a faágak, amelyek nem mérgezőek számukra és melyek azok, amiket kerüljek el jó messzire? Szeretnék magam kis ülőfát készíteni, hogy ha megszokott, akkor legyen neki még több szórakozása, de az anyagban nem vagyok így biztos.
Másik kérdésem, hogy melyek azok a zöldségek, gyümölcsök, magvak, amelyeket biztosan adhatok enni, és melyek azok, amelyeket nem?
Nagyon köszönöm a válaszokat!
Nagyon izgulok, nagyon várom már az új lakótársam! :D

_________________
Fermer les yeux et le monde devient celui que tu veux...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 18, 15:12 
Köszönöm a válaszokat! Nem rakjuk be neki. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 18, 0:32 
Én is somnak mondanám...
Nem ajánlatos betenni...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2012 nov. 17, 21:57 
Én meg 100%-ra mondom hogy somok !
Kertészeti tudásom első ránézésre igent mond rá...somok!
És tényleg mérgező is lehet,mert melyik alfaja azt ne ragozzuk.....nem ajánlott!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 17, 18:41 
Az a baj, hogy nem tududnk honnan szerezni :/ De megoldjuk!

Köszi szépen! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 17, 18:33 
Ayame írta:
Valószínűleg fa és egy kertből származik ahol éppen az őszi takarítás ment. Sajna nem volt ott senki, akitől meg tudtuk volna kérdezni, de ha jól láttam inkább fák voltak, de nem vagyok benne biztos :/


Az a pár levél ami látszik, hasonlít a somok levelére, ezért kérdeztem, hogy ültetett-e, azok között van mérgező termésű is, hogy a fája vagy kérge mérgező-e, azt nem tudom. Jobb biztosra menni és szerezni inkább fűz vagy gyümölcsfa ágat, abból nem lehet baj.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 17, 18:14 
Valószínűleg fa és egy kertből származik ahol éppen az őszi takarítás ment. Sajna nem volt ott senki, akitől meg tudtuk volna kérdezni, de ha jól láttam inkább fák voltak, de nem vagyok benne biztos :/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 nov. 17, 16:03 
Ayame írta:
Szisztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Találtunk két darab faágat, de nem tudjuk milyen fának az ága és, hogy oda lehet-e adni a madárnak.

Valaki esetleg ráismer, hogy milyen fának az ága? (jobb oldali nyíllal, ha tovább mentek, van még néhány kép) http://macska4ever.gportal.hu/picview.p ... 67&index=1

Előre is köszönöm!


Szia!
Én elég sok bozótot ismerek, első ránézésre juhar, de még legalább három tippem is lenne rá. Fa volt vagy bokor? Ültetett vagy vadon nőtt növényről van?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 nov. 17, 14:13 
Szisztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem. Találtunk két darab faágat, de nem tudjuk milyen fának az ága és, hogy oda lehet-e adni a madárnak.

Valaki esetleg ráismer, hogy milyen fának az ága? (jobb oldali nyíllal, ha tovább mentek, van még néhány kép) http://macska4ever.gportal.hu/picview.p ... 67&index=1

Előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2012 nov. 14, 3:38 
imihb írta:
Sziasztok!
Akadt egy olyan problémám,hogy vettem pár darab hullámost több helyről.Minden madár,el volt különitve beszerzési helyenként külön ketrecbe 3 hétre.Különösebb problémát nem is találtam náluk,így a hétvégén párba állitottam őket.Másnap már láttam,hogy az egyik hímem eléggé gubbaszt.Ha benyultam elreppent,de egyébként vagy a földön vagy az ülőrúdon fejét a szárnya alá téve ült.Vitominokat mindent megkaptak,viszont mikor megnéztem tüzetesebben akkor észre vettem,hogy a kloákájánál elég érdekes állagút ürített és fel is volt neki a tollára ragadva.Sajnos nem sokáig produkálta ezen tüneteket,elpusztúlt.Kivettem,de egyéb dolgot a leírtakon kívűl nem láttam rajta.Hazaérkezvén viszont magamon éreztem,hogy valami nem stim,ugyanis kis apró "bogár" futott a karomon.Valószínűleg a madárban lehetett,és mikor kivettem átmászott rá,mert később megint találtam egyet.Gyanitom,hogy valamilyen tetű lehet.Ivermectin megfelel ezen tünetek kezelésére,vagy alkalmazzak valamilyen más dolgot a madaraknál és ha igen akkor mit?
Segítségeteket előre is köszönöm!


Szia!

Szomorúan olvasom eseted!
Az Ivermectim megfelel a madaraknak, de én vennék még Piretmix-et (madarakra is jó permet), vagy Biokill-t a környezetemre. Viszont minden egyes madarat le kell kezelni (Ivermectim), vagyis 1-2 csepp a nyakra, vagy a csőrébe és 7-10 naponta megismételni, akár többször is. Külső-belső élősködőkre, vérszívókra jó és azért kell ismételni, mert a petéket nem öli, csak a kifejlett élősködőket.
Általában a madarakon lévő atkák, tetvek nem igazán mennek át emberre. (nem jellemző)
DE! Azt jó lenne tudni, hogy milyen színű és méretű bogár ment rajtad.
(nehogy barnás-pirosas, kb. 2-5mm, tojásded, csepp alakú legyen!!)

Üdv:
Imi

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 nov. 13, 8:42 
Sziasztok!
Akadt egy olyan problémám,hogy vettem pár darab hullámost több helyről.Minden madár,el volt különitve beszerzési helyenként külön ketrecbe 3 hétre.Különösebb problémát nem is találtam náluk,így a hétvégén párba állitottam őket.Másnap már láttam,hogy az egyik hímem eléggé gubbaszt.Ha benyultam elreppent,de egyébként vagy a földön vagy az ülőrúdon fejét a szárnya alá téve ült.Vitominokat mindent megkaptak,viszont mikor megnéztem tüzetesebben akkor észre vettem,hogy a kloákájánál elég érdekes állagút ürített és fel is volt neki a tollára ragadva.Sajnos nem sokáig produkálta ezen tüneteket,elpusztúlt.Kivettem,de egyéb dolgot a leírtakon kívűl nem láttam rajta.Hazaérkezvén viszont magamon éreztem,hogy valami nem stim,ugyanis kis apró "bogár" futott a karomon.Valószínűleg a madárban lehetett,és mikor kivettem átmászott rá,mert később megint találtam egyet.Gyanitom,hogy valamilyen tetű lehet.Ivermectin megfelel ezen tünetek kezelésére,vagy alkalmazzak valamilyen más dolgot a madaraknál és ha igen akkor mit?
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 8, 11:05
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Valódi név: Gaál Imre
   
Hozzászólás 2012 nov. 13, 8:41 
Sziasztok!
Akadt egy olyan problémám,hogy vettem pár darab hullámost több helyről.Minden madár,el volt különitve beszerzési helyenként külön ketrecbe 3 hétre.Különösebb problémát nem is találtam náluk,így a hétvégén párba állitottam őket.Másnap már láttam,hogy az egyik hímem eléggé gubbaszt.Ha benyultam elreppent,de egyébként vagy a földön vagy az ülőrúdon fejét a szárnya alá téve ült.Vitominokat mindent megkaptak,viszont mikor megnéztem tüzetesebben akkor észre vettem,hogy a kloákájánál elég érdekes állagút ürített és fel is volt neki a tollára ragadva.Sajnos nem sokáig produkálta ezen tüneteket,elpusztúlt.Kivettem,de egyéb dolgot a leírtakon kívűl nem láttam rajta.Hazaérkezvén viszont magamon éreztem,hogy valami nem stim,ugyanis kis apró "bogár" futott a karomon.Valószínűleg a madárban lehetett,és mikor kivettem átmászott rá,mert később megint találtam egyet.Gyanitom,hogy valamilyen tetű lehet.Ivermectin megfelel ezen tünetek kezelésére,vagy alkalmazzak valamilyen más dolgot a madaraknál és ha igen akkor mit?
Segítségeteket előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 14:03 
Értem. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 13:01 
A világos, a Páromnak első ránézésre haver volt:D Elég eleven kis kópé, megprobálja leemelni a fürdetőt:D megnézte hogy csináljuk és probálkozik:D meg egyedül volt az állatkereskedésben mert fiatalabb volt mint a többi és megsajnáltuk meg hát nagyon szép:)
Nekem meg amugyis a kékek tetszettek, egy zöldes volt csak köztük, de mondta az eladó hogy őt nem adja mert valami nem stimmel a tollával.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 12:42 
Am. hogy-hogy mindkettő kék lett? :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 12:06 
Olvasunk róluk, csak sok az egymásnak ellentmondó info, igyekszünk kiszűrni mi jó mi nem...és inkább az a biztos ha kérdezünk:) egészséges hosszú életet szeretnénk nekik:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 10:35 
Olvass sokat róluk. Így kevésbé érnek majd meglepetések!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 3, 23:16
Hozzászólások: 12
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 10:31 
Akkor nem aggódunk, köszi! Eddig csak kutyánk volt/van úgyhogy a papagájok szokásait még ki kell tapasztalni:)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:35
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO