Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 3, 22:19
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szlovákia
Valódi név: Péter
   
Hozzászólás 2013 jún. 21, 15:00 
Sziasztok !
Az egyik hullámosomnak tegnap reggelre megmerevedtek a lábai, nem tudta behajlítani, gubbasztott. Gyorsan különtettem őt, de ma délután elpusztult szegény.
Nem tudnátok megmondani hogy ez mitől lehet mert még ilyet nem láttam.
(Lehet a melegtől is)?
A válaszokat előre is köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 jún. 10, 7:47 
Sziasztok! Ma reggelre azt vettem észre, hogy az egyik papagájom szeme körül kicsit kikopott a toll és nem nyitja ki teljesen. Tudtok segíteni, hogy mi lehet a baj? Hogyan lehet segíteni rajta? Amúgy eszik, iszik, nincs baj a viselkedésével.
a tojóm lett reggelre ilyen, lehet, hogy összevesztek és belekapott a hím a szemébe?
köszönöm : Klári


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 máj. 21, 19:18 
Ayame írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van két hullámosunk, de a zöldet alig eszik. A salátát megunták, a zsázsa meg a petrezselyem nem ízlik nekik. Almát kaptak, ott hagyták. :/ Amikor lágyeleséget kapnak, a répa úgy ahogy megy. Tyúkhúrt akartunk nekik szedni, de nem ismertük fel. Narancsot is kaptak már, de smmi eredmény. Szeretném nekik valahogy változatossá tenni az étrendjüket, de nem tudom mit is adjak nekik.
Mit tanácsoltok?


Ha megnézed, hogy a hullámosok eredeti élőhelyén mennyire eszek zöldeleséget, almát, gyümölcsöt, akkor megérted, hogy ezek a madarak, akik eredetileg száraz környezethez adaptálódtak, és noha már domesztikáltak, és hihetetlen hosszú ideje fogságban élnek, még azért mindig bennük van az a tudat, miből mennyit.
A hullámospapagájok a természetben csak költési időszakban jutnak nagyobb mennyiségű zöldeleséghez, máskor fűmagvakat stb. esznek.
Ezért ragaszkodj a természeteshez, menj ki a kertbe vagy parkba, és szedj virágokat, pásztortáskát, fűfélék virágzatát. Nálam az nagyon megy! A többi, mint alma, saláta, csak mértékkel, felesleges nekik olyan sokat adni, hiszen mint látod, nem fogják megenni. Heti 1-2X bőven elég, de adj nekik változatosan, egyszer ilyent, egyszer olyant.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 máj. 21, 16:59 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van két hullámosunk, de a zöldet alig eszik. A salátát megunták, a zsázsa meg a petrezselyem nem ízlik nekik. Almát kaptak, ott hagyták. :/ Amikor lágyeleséget kapnak, a répa úgy ahogy megy. Tyúkhúrt akartunk nekik szedni, de nem ismertük fel. Narancsot is kaptak már, de smmi eredmény. Szeretném nekik valahogy változatossá tenni az étrendjüket, de nem tudom mit is adjak nekik.
Mit tanácsoltok?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 10, 13:20 
Köszönöm a válaszokat.

Én nem adok minden nap. Úgy csinálom,hogy most a tojás,tojások minden naposak,és ahogy kelnek egy re több fogy,pl. holnaptól fel kell elmelnem az adagot egy tojással. Az elején amikor egy két fióka kelt ki,volt ugy hogy megmeradt,ezért adagolom fokozatosan. A melegben sokáig nem is áll el. Ilyenkor reggel is este felé is kapnak. Amúgy répával keverem+a vitamin por.

Ezenkivül szépia csont. Zöldet nem adom minden nap. Egyik nap alma utána zöld,van hogy egy nap szünet. Utána folytatom.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 máj. 10, 12:49 
A hullámosoknál is a nevelési időszak első 4o napjában elsősorban a fehérjedús takarmányozás a legfontosabb, majd azt a lisztes és zöld takarmány követi. Ne feledkezz meg a Ca. adagolásáról sem.

Arányaiban jól bevált módszer a zöldeleség adagolásánál az elfogyasztott takarmány napi adagjának az egyharmadát adni. Ezzel kielégíted a vitamin szükségletet.

A zöldeleség túlzott adagolása emésztőrendszeri problémákhoz vezethet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 máj. 10, 12:15 
Norbi83 írta:
Lenne egy kérdésem. A hullámosok most kezdik etetni a fiókáikat,már szépen jönnek sorban. Ilyenkor ki mennyi zöldet szokott adni? Ezzel kapcsolatban nagyon ellentmondásos válaszokat kaptam a környezetemből,és jó lenne végre tisztázni,nehogy gond legyen.

Köszi!


Én mindennap adok nekik jó sokat, de hozzá is vannak szokva, hogy folyamatosan kapnak. Még így is mennek rá, mint a sáskák :D .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 10, 8:46 
Lenne egy kérdésem. A hullámosok most kezdik etetni a fiókáikat,már szépen jönnek sorban. Ilyenkor ki mennyi zöldet szokott adni? Ezzel kapcsolatban nagyon ellentmondásos válaszokat kaptam a környezetemből,és jó lenne végre tisztázni,nehogy gond legyen.

Köszi!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 máj. 8, 9:26 
Warhawk írta:
CsőriBori írta:
sziasztok, nemrég értem haza a madarammal az orvostól. sajnos rossz dolgokat mondott az orvos.:( trichomonas egysejtűek a begyében, tehát randa élősködő férgek.:(

Igazából nem férgek, de élősködőek. Szerencsére ki lehet pucolni belőlük gyógyszerrel egész jó hatékonysággal.

"A Trichomonas gallinae rendszertanilag a protozoonok-, egysejtű véglények törzsébe, a Masteigophorak (Flaggeláták, vagy ostorosok) osztályába, a Trichomonasok rendjébe sorolható."



igen, rosszul fogalmaztam, kis élősködő rohadékok. de igaza lett az orvosnak, 2 nap kellett, és jobban lett a madár.:)) már virgonc, nem gubbaszt, eszik, ránézésre is sokkal jobb.:))


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 6, 13:50 
CsőriBori írta:
sziasztok, nemrég értem haza a madarammal az orvostól. sajnos rossz dolgokat mondott az orvos.:( trichomonas egysejtűek a begyében, tehát randa élősködő férgek.:(

Igazából nem férgek, de élősködőek. Szerencsére ki lehet pucolni belőlük gyógyszerrel egész jó hatékonysággal.

"A Trichomonas gallinae rendszertanilag a protozoonok-, egysejtű véglények törzsébe, a Masteigophorak (Flaggeláták, vagy ostorosok) osztályába, a Trichomonasok rendjébe sorolható."

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 6, 13:50 
SusieSonic írta:
az atkát tudom itthon kezelni vagy orvoshoz vigyem? sajnos a helyi állatorvos nemtudom ért e a madarakhoz..

Dehogynem lehet kezelni. Parafin olajjal vagy peru balzsammal kell a beteg felületet bekenni. Ha ezek nincsenek vagy nem tudod beszerezni, akkor lehet közönséges étolajat vagy olíva olajat is használni, de ebben az esetben naponta kétszeri kezelés szükséges (gyorsabban lejön mint az előzőek).

Másik módszer az Ivermectin LIGHT nevű készítmény adagolása (csőrbe kell egy cseppet cseppenteni vagy a madár nyakára, esetleg combjára egy cseppet külsőleg). A kezelést meg kell ismételni 5 nap elteltével.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 26, 20:03
Hozzászólások: 22
   
Hozzászólás 2013 máj. 6, 13:24 
közben itt egy jobb kép:
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130506/ ... es.hu_.jpg
az atkát tudom itthon kezelni vagy orvoshoz vigyem? sajnos a helyi állatorvos nemtudom ért e a madarakhoz..


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 6, 13:07 
Szia. Csak idősödik, ez természetes... Viszont a csőre szerintem atkás, egy-két kezelés ráférne...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 11, 15:07
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2013 máj. 6, 13:02 
sziasztok, nemrég értem haza a madarammal az orvostól. sajnos rossz dolgokat mondott az orvos.:( trichomonas egysejtűek a begyében, tehát randa élősködő férgek.:( kapott gyógyszert, még egyszer fog, nagyon remélem meggyógyul. a másik madarat is viszem, lehet, hogy ő hordozó, szerencsére nem beteg amúgy. (és még az is lehet, nem is a tojásrakás miatt halt meg az előző lány madárkánt, hanem már neki is ez volt.:(((()


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 26, 20:03
Hozzászólások: 22
   
Hozzászólás 2013 máj. 6, 10:13 
köszi!
esetleg rakok fel róla képet , csak nehéz vaku nélkül , szegénynek meg nem szeretnék belevillantani a szemébe..majd jó fénynél megpróbálok lőni valahogy

sikerült közben , sajna elég homályos mert pihent az ölemben, és csak erre futotta
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130506/ ... es.hu_.jpg


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 23:04 
SusieSonic írta:
a megvásárlásakor teljesen fehér világos színű volt. most sötétbarnás..kb fél év alatt változott így meg.. sárga színű a papi

Idősödik. Ivarérett lett. Ha esetleg másfajta elváltozást figyelnél meg, akkor kell csak aggódni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 26, 20:03
Hozzászólások: 22
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 22:22 
Mit jelent ha a hullámos papagájom (lány) csőrének színe megváltozott?

a megvásárlásakor teljesen fehér világos színű volt. most sötétbarnás..kb fél év alatt változott így meg..
sárga színű a papi


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 19:34 
Warhawk írta:
csabi0814 írta:
Na akkor ennyit a tényésztőről!Kapja be!Minek kell átverni vagy állítania ha nem is ért hozzá!

Cseréld el az egyik hímet tojóra, valaki mással. Akkor legalább garantáltan idegenvérűek lesznek a madarak.

Nem,nem cserélgetünk ha tényleg két him inkább hozunk majd két lányt hozzájuk!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 18:27 
csabi0814 írta:
Na akkor ennyit a tényésztőről!Kapja be!Minek kell átverni vagy állítania ha nem is ért hozzá!

Cseréld el az egyik hímet tojóra, valaki mással. Akkor legalább garantáltan idegenvérűek lesznek a madarak.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 19:00
Hozzászólások: 66
Valódi név: csabi
   
Hozzászólás 2013 máj. 5, 11:27 
Na akkor ennyit a tényésztőről!Kapja be!Minek kell átverni vagy állítania ha nem is ért hozzá!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO