Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 21:53 
egymást etetik a madarak:-) a net szerint a hím eteti a tojót, itt ez most fordítva van, de most már a fiú is rákapott:-) szerelmesek :cyclops:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 14:27 
persze, hogy frissen kapjanak zöldet, gyümülcsöt,ez csak természetes, nem is adnék nekik soha nem frisset, sőt fél-1 órán belül ki is szedem a maradékot, amit nem esznek meg.

KÖSZÖNÖM!!! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 14:08 
Én frissen készíteném el (kevesebb vízhez kevesebb almaecet: 1dl vízhez 1ml almaecet). A zöldeleséget/lágyeleséget meg csakis frissen add nekik, A felesleget távolítsd el. Így megelőzhető a baj (illetve mindig csakis minőségi, friss kaját kapjanak, de gondolom ez magától értődő ;))

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 13:31 
köszi!
és azt lehet, hogy ezt a "mixet" előre elkészítem, hogy ne tévedjek az aránnyal kapcsolatban
és abból adok inni, vagy 3 napon keresztül mindig friss víz kerüljön eléjük ez esetben is?
gondolom, lehet valami, mert este ugyanúgy öklendezett és rázta magát, és jött ki mag belőle,
és után olyan furán eltorzult a kis feje, így volt a párjánál is, és biztos meg lehetne ezt előzni!
reggelre kitisztulhatott, mert normális volt, evett, ivott, a zenére csipogott, így tesztelem őket, és a kézi porszívóval, ha bajuk van és arra sem üvöltöznek, na, akkor baj van... de most reagált!

köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 13:22 
klarika írta:
egyáltalán mi okoz begygyulladást és hogyan lehet megelőzni?

Ha nem kézzel etetett madarakról van szó, akkor romlott, erjedt táplálékra kell gyanakodni (pl túl sokáig van előttük zöldeleség vagy gyümölcs és az megfonnyad, megerjed). Ne adj nekik pár napig csak magokat, a vizükbe pedig három napon keresztül tegyél almaecetet (fürdővizet ne tegyél be, nehogy abból igyanak). Az almaecet hígítása jelen esetben kicsit erősebb is lehet a szokásosnál: 1 literhez az 5%-os almaecetből 10ml mennyiséget kell tenni (illetve ezt az arányt tartsd be kisebb adag elkészítése során is).

Mindezeket feltételezve persze csak akkor ha valóban begypangása, begygyulladása van a madárnak. Ha nem vagy biztos benne, akkor is meg lehet ezt lépni, mert ártani nem ártasz vele, de ez esetben az almaecet mennyisége csak fele annyi legyen (5ml / 1 liter víz).

A sikertelen etetési kísérlettől még nem szabadna begygyulladásnak kialakulni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 12:33 
Sziasztok!

egyáltalán mi okoz begygyulladást és hogyan lehet megelőzni?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 7:14 
Szia!

Nem, akkor rosszul írhattam, mert 1 tojóm és 1 hímem van. a tojó mellől pusztult el a régi fiú,mellé vettem egy új kisfiút. van egy állatdoki, aki egyszer adott antibiotikumot, amikor 1 éve beteg lett az egyik.
a tojó kicsit idősebb, mert nem tudtam teljesen egykorút venni hozzá. lehet, hogy a tojó már etetné, de a fiú még nem tudja, ez mit jelent? volt fent odú, mert a lány imádott bemenni és ott bent lenni, de amikor az új fiú mellé került, levettem.

ma már jobban néz ki a lány, eszik, iszik, nyújtózott, csak nagyon félek, nem akarom őt is elveszíteni.

köszi, ha tanácsot adsz!

Klári


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 23:55 
klarika írta:
Sziasztok!

kb. 1 hónapja halt meg a papagájfiúm valószínűleg begygyulladásban, nem lehet tudni, de sokat öklendezett és most a régi párja, aki most kapott egy új fiút maga mellé, is elkezdte felöklendezni a kaját és nem menekül a párja elöl, ahogy a régi tette, hanem a fiú felé fordul és neki próbálja adni a magot, ami kijön belőle.

mit tegyek, mit javasoltok? adjak nekik antibiotikumot a vizükbe???

Klári


Szia!

Ha jól értelmezem, akkor két hímed van, vagy nem értem!??
Mert, ha igen, akkor talán tojót kellett volna venned. Azért "eteti", mert hím és így akarja mutatni, hogy költési időszakban tuti apu lehetne.
Ezért nem kell az antibiotikum, hanem az új hímet kell/ene tojóra cserélni.
Egyáltalán milyen antibiotikumot adnál erre?
A másik: Nem jó ha eteti és nem fogadja el, mert hasonlóan begygyulladása lesz.

Csere tojóra, de gyorsan, vagy hagyd egyedül a régit!
(azért várd meg mások válaszát is, mert lehet, hogy másképpen értelmezik, mint én)

Üdv:
Imi

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 22:21 
Sziasztok!

kb. 1 hónapja halt meg a papagájfiúm valószínűleg begygyulladásban, nem lehet tudni, de sokat öklendezett és most a régi párja, aki most kapott egy új fiút maga mellé, is elkezdte felöklendezni a kaját és nem menekül a párja elöl, ahogy a régi tette, hanem a fiú felé fordul és neki próbálja adni a magot, ami kijön belőle.

mit tegyek, mit javasoltok? adjak nekik antibiotikumot a vizükbe???

Klári


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 8, 1:00 
Ayame írta:
Kaptuk ismerőstől az ágat és jól meg lett mosva és permetezve se volt :)



Akkor tökéletes!

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 20:26 
Kaptuk ismerőstől az ágat és jól meg lett mosva és permetezve se volt :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 ápr. 7, 12:37 
Sziasztok!

Mi baja lehet a hullámos tojómnak mert állandóan gubaszt, (eszik rendesen) meg még az hogy régóta együtt van a párjával és nem raktak tojást se pedig odú is fen van nekik. a hímen látom hogy szeretne költeni de a tojó csak ellenkezik


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 6, 19:16 
Ayame írta:
Igen, én is arra gondoltam, hogy a tojó ijedt meg valamitől. Kb. egy hónapja is előfordult az éjszaka közepén, de sikerült lenyugtatni őket.

Most cseresznye vagy alma ág van bent nekik, illetve volt már szőlő is. Fogunk még kapni. A múltkor leírták, hogy milyen ágak jók neki, de gyümölcsből csak annyit írtak, hogy csümölcságak. Melyik nem jó nekik? (Ha esetleg tudják) :)

És köszönöm!



Igazán nincs mit.

Én úgy tudom, hogy a diót nem szabad, de lehet, hogy tévedek, viszont a cseri és az alma tökéletes, csak nagyon kell vigyázni. (nem szabad, hogy frissen permetezett legyen az ág, nagyon le kell mosni)

Üdv:
Imi :)

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 ápr. 6, 17:45 
Igen, én is arra gondoltam, hogy a tojó ijedt meg valamitől. Kb. egy hónapja is előfordult az éjszaka közepén, de sikerült lenyugtatni őket.

Most cseresznye vagy alma ág van bent nekik, illetve volt már szőlő is. Fogunk még kapni. A múltkor leírták, hogy milyen ágak jók neki, de gyümölcsből csak annyit írtak, hogy csümölcságak. Melyik nem jó nekik? (Ha esetleg tudják) :)

És köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 20:14 
Ayame írta:
Köszönöm a segítséget!

Igazából közülök csak a tojó újabb, a fiú lassan egy éve velünk van. Reméljük tényleg elmúlik, mert félek, hogy összetörik magukat. Igen, mostmár jöjjön az a fránya tavasz, bár a közelbe nincs fűzfa, csak pici és vékony ágacskái vannak, de mindenképpen kutatunk. :)


Azért hátha valakinek más a véleménye.

Akkor az is lehet, hogy a tojó ijesztette meg a hímed és ez természetes reakció, hogy "meneküljenek".

Ha fűzfa nincs, akkor jó a gyümölcsfák ágai is, de nem mindegyik.

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 20:10 
klarika írta:
Váltogatom a magot, a Panzit imádják, mert az tele van mindeféle jóval, aztán a Fressnapf-ban van kimért kaja, amit saját magad szedsz ki a boltban, és még egy bolti. Most ezt a hármat kevertem össze. Kölest kapnak, almát, meg szeretik ezeket a belógatós mézes, vitaminos kajákat. Vagy néha a Vitakraftos drága zacskósat veszem meg, vagy a Fit&Fun-t...

és a Gastroferm-et hol tudom megvenni és mikor, hogyan adagoljam? gondolom vízbe.

DE persze, szívesen fogadok mindenféle jó tanácsot, kritikát!:-)

most kapcsoltam egy kis zenét a madárnak, eszik, iszik, kifertőtlenítettem a kalitkát, elvan, beszélget, most egy csengőnek.
Egyébként miért nem "jók" a bolti madarak?


Szia Klárika!

Én most JoloMAX-ot használok. Ez egy összetett vitamin.
Egyébként Pesten az állatpatikákban megkapod bármelyik vitamint. Ott segítenek az adagolásban is.

Kajákban én is azt használom amit Warhawk ajánlott neked a VERSELE-LAGA-t.
Nagyon jó, kiadós és minden van benne ami kell a huliknak. (persze attól Te még adhatsz gyümölcsöt, zöldséget és még sok mindent.

Itt egy oldal (a sok közül), hogy mit adhatsz, vagy inkább ne.
http://hullamospapi.hupont.hu/3/adhatonem-adhato

Sok örömet hozzájuk.
Imi

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 20:05 
Köszönöm a segítséget!

Igazából közülök csak a tojó újabb, a fiú lassan egy éve velünk van. Reméljük tényleg elmúlik, mert félek, hogy összetörik magukat. Igen, mostmár jöjjön az a fránya tavasz, bár a közelbe nincs fűzfa, csak pici és vékony ágacskái vannak, de mindenképpen kutatunk. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 24, 22:42
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Vác-Budapest
Valódi név: B. Imi
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 19:52 
Ayame írta:
Üdvözletem!

Lenne egy kérdésem. Van két papagájunk és tegnap este már le voltak takarva, aludtak, aztán felriadtak és elkezdtek eszeveszetten repkedni a kalitkában. Felkapcsoltam a villanyt, felhajtottam a kalitkán amivel le vannak takarva. Megnyugodtak, de kicsit zavarodottak voltak. Ez olyan hét-nyolc fele volt. Fél tízkor mentem aludni és megnéztem őket és ugyan ott ültek, ahol a repkedésük után. Odatettem a kezem a kalithoz, de nem mentek arrébb, pedig nem szeretik ha oda nyúlok és mindig olyankor átmennek a kalitka túloldalára. Kicsit szerintem még mindig "sokkos" állapotban voltak. A hirtelen felriadás és röpködés mi miatt van? Lehet esetleg ellene tenni valamit?

Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy ezt az ágat valaki felismeri? Nem ismerjük nagyon a fákat, de anyum gyanítja, hogy nyárfaág. Nem adtuk még nekik oda.
http://macska4ever.gportal.hu/picview.p ... 62&index=1

Előre is köszönöm és bocsi, hogy hosszúra sikeredett! :)


Szia!

Nekem is voltak (már nincs) ilyen tapasztalataim mikor még újak voltak.
Gondolom a Tied is azok. Nem tudni ők mit hallanak, de egy olyan hang aminek mi nem tulajdonítunk semmit elég ahhoz, hogy ők akár megijedjenek. Szerintem még nem érzik magukat maximális biztonságban, de ez idővel elmúlik. Később, mikor már teljesen megszoktak nem lesz jellemző az, hogy ennyire megijedjenek. (véleményem szerint)

Az ágról nem tudok nyilatkozni. De!
Jön a tavasz (reméljük) és keressél anyuddal friss fűzfa ágakat, mert azt nagyon szeretik.

Sok sikert hozzájuk.
Imi

_________________
"Szárnyam lenne, madár lennék, minél magasabbra repülnék. Mivel szárnyam sincsen, repülni sem tudok, így maradok a földön és csodálkozom"! (ismeretlen, én)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 17:47 
Üdvözletem!

Lenne egy kérdésem. Van két papagájunk és tegnap este már le voltak takarva, aludtak, aztán felriadtak és elkezdtek eszeveszetten repkedni a kalitkában. Felkapcsoltam a villanyt, felhajtottam a kalitkán amivel le vannak takarva. Megnyugodtak, de kicsit zavarodottak voltak. Ez olyan hét-nyolc fele volt. Fél tízkor mentem aludni és megnéztem őket és ugyan ott ültek, ahol a repkedésük után. Odatettem a kezem a kalithoz, de nem mentek arrébb, pedig nem szeretik ha oda nyúlok és mindig olyankor átmennek a kalitka túloldalára. Kicsit szerintem még mindig "sokkos" állapotban voltak. A hirtelen felriadás és röpködés mi miatt van? Lehet esetleg ellene tenni valamit?

Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy ezt az ágat valaki felismeri? Nem ismerjük nagyon a fákat, de anyum gyanítja, hogy nyárfaág. Nem adtuk még nekik oda.
http://macska4ever.gportal.hu/picview.p ... 62&index=1

Előre is köszönöm és bocsi, hogy hosszúra sikeredett! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 márc. 23, 16:35 
Sziasztok!

Nem ismerem nagyon a fákat, de valaki azt írta, hogy nyárfa ágat is lehet a huliknak berakni. Mi találtunk egy szép kis ágat, de nem tudjuk ponotsan milyen fáé. Anyum szerint nyárfa, de csak akkor tud biztosat mondani, ha levelet is lát, ám ezen az ágon nincs. Azt hiszem a nagy szélviharban törhetett le.
Valaki esetleg felismeri? (jobb nyílra katt fent és lesz még kép)
http://macska4ever.gportal.hu/picview.p ... 62&index=1

Előre is köszönöm!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 23:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO