Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 16, 16:02 
jojo írta:
Hali!

Elég homályos a kép.Ugyan ismerem a növényeket, de egy kissé bizonytalan vagyok, de mintha petrezselyem lenne.Az adható, bár sokan azt mondják, hogy nem adható.Mindenesetre én már sok éve adom nekik.
Ha gyors válaszra vársz akkor --tudod a gugli a barátod, érdemes előbb ott kutakodni.

Csak így hirtelen beütöttem és íme:

https://www.google.hu/search?q=milyen+i ... annel=fflb

http://papagajoldal.mindenkilapja.hu/ht ... -es-egyebb

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__ ... s-tavassza



Heló!

Én is először ara gondoltam hogy petrezselyem de az nem lehet mert az csak a zöldségnek a zöldje és ott nincs zöldség soha nem is volt :) és elég rossz illata is van neki. Amúgy köszi a választ


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 16, 14:20 
Sziasztok!

Had dicsekedjek el az új madárkámmal, Gubó mellé 1 hét múlva a másik halála után
vettem egy fiút. Végül az Akabi állatkereskedésben vettem, ahonnan a lány is származik,
gyönyörű színű, tömött tollú ő is, 1 éve, mióta megvan, semmi baja nem volt, ellentétben a Mammutban vettekkel, így úgy döntöttem, hogy a fiút is innen veszem. Gyönyörű kisfiú,
voltak karanténban, ma már együtt esznek, ugyan néha a régi madár oda-oda kap,
de engedni enni és inni és egymás mellett vannak szinte folyton és ami érdekes,
utánozzák egymást. egyszerre esznek, egyszerre tollászkodnak és néha üvöltenek :-)
A fiú röpdéhez szokott, őt majd reptetni kell, de szelíd, még a megragadt kakát is engedi
levenni:-) aranyosak, remélem sokáig társaim lehetnek :-)

megvettem nekik azt a drágább magot, amit javasoltatok! (versele laga)

köszi a segítségeket!!

Klári
Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 16, 12:52 
Hali!

Elég homályos a kép.Ugyan ismerem a növényeket, de egy kissé bizonytalan vagyok, de mintha petrezselyem lenne.Az adható, bár sokan azt mondják, hogy nem adható.Mindenesetre én már sok éve adom nekik.
Ha gyors válaszra vársz akkor --tudod a gugli a barátod, érdemes előbb ott kutakodni.

Csak így hirtelen beütöttem és íme:

https://www.google.hu/search?q=milyen+i ... annel=fflb

http://papagajoldal.mindenkilapja.hu/ht ... -es-egyebb

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__ ... s-tavassza


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 16, 12:28 
Sziasztok!

A Hullámos papagájok milyen idő közönként vedlenek ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 14:45 
Sziasztok!!

Van egy csomó ilyen növény a házunk mögött nem tudom milyen fajta. Lehet e adni ilyet a papagájoknak? hullámos és nimfám is van nekik szeretném ha nem mérgező és szabad is adni nekik. :)


Kép




Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 16:16 
Igen, én is így gondolom. Nem szabad tenyésztőnek nevezni azt aki "futószalagon" gyárt "valamit". Még akkor sem lehet annak nevezni ha mondjuk gyűrűzi a madarait (bár ez a szaporítókra ritkán jellemző).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 15:31 
Lacrimosa írta:
Azért tenyésztő és tenyésztő között is vannak bőséges különbségek.. találkoztam már olyannal, aki 1 négyzetméteren tenyészt 10 pár hullámost és azt se tudja melyik kitől van, mind atkás stb., és van a másik véglet, aki tényleg a madarai igényeit nézi, nem a bennük rejlő profitot, és ennek fejében gondosan levezeti, melyik fióka kitől származik, nincs zsúfoltság, ésszel történik a tenyésztés.

Csak az a baj, hogy nem tenyésztő és tenyésztő között van itt különbség. Ugyanis az egyik csak szaporító és nem tenyésztő.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 márc. 8, 13:11 
Azért tenyésztő és tenyésztő között is vannak bőséges különbségek.. találkoztam már olyannal, aki 1 négyzetméteren tenyészt 10 pár hullámost és azt se tudja melyik kitől van, mind atkás stb., és van a másik véglet, aki tényleg a madarai igényeit nézi, nem a bennük rejlő profitot, és ennek fejében gondosan levezeti, melyik fióka kitől származik, nincs zsúfoltság, ésszel történik a tenyésztés.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 11:27 
klarika írta:
Vagy néha a Vitakraftos drága zacskósat veszem meg, vagy a Fit&Fun-t...

Ezek helyett próbáld meg a Versele-Laga termékeit. Picit drágább, de nagyságrendekkel jobb minőségű.

klarika írta:
Egyébként miért nem "jók" a bolti madarak?

Az eladók (tisztelet a kivételnek) nem nagyon értenek hozzá, nem is tudják, hogy az ott lévő madár hogy volt tartva, mit kapott a tenyésztőnél, néha még azt sem tudják jól, hogy mivel kell etetni. Nem ismerik fel a beteg madarat és minden karantén nélkül összezárják a frissen hozott madarakat a meglévőkkel. A nemek megkülönböztetése is gondot szokott okozni (elég gyakorta). Azt végképp nem tudják, hogy a madár milyen idős (mivel különféle helyekről származó madarakat tesznek össze nem is csoda). Elég gyakori, hogy gyűrű nélküli madarakat árulnak (ezeket Kovács Pistikétől vették meg egy marék kölesért cserébe - és ez szó szerint értendő). Néha testvéreket adnak el vagy azokat a madarakat amiket tőlük vettek meg (és testvérek voltak) így aztán a beltenyésztés beltenyészetének fokozásában vitathatatlan érdemeket szereznek.

Igazából a problémák és a bajok forrását sorolhatnánk még hosszasan.

Ezzel szemben egy tenyésztő (itt is akadnak kivételek persze) nem fogja átverni a fejed és nem fog olyan madarat rádsózni ami egy genetikai hulladék, esetleg beteg vagy 100 éves, kiégett és a tenyésztésből kiselejtezett madár. Egy tenyésztő mindig zártgyűrűs madarat árul, nem fél megmutatni a szülőket és a tartási körülményeket. És nem utolsó sorban a bolti árnál olcsóbban vehetsz tőle madarat.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 11:17 
Váltogatom a magot, a Panzit imádják, mert az tele van mindeféle jóval, aztán a Fressnapf-ban van kimért kaja, amit saját magad szedsz ki a boltban, és még egy bolti. Most ezt a hármat kevertem össze. Kölest kapnak, almát, meg szeretik ezeket a belógatós mézes, vitaminos kajákat. Vagy néha a Vitakraftos drága zacskósat veszem meg, vagy a Fit&Fun-t...

és a Gastroferm-et hol tudom megvenni és mikor, hogyan adagoljam? gondolom vízbe.

DE persze, szívesen fogadok mindenféle jó tanácsot, kritikát!:-)

most kapcsoltam egy kis zenét a madárnak, eszik, iszik, kifertőtlenítettem a kalitkát, elvan, beszélget, most egy csengőnek.
Egyébként miért nem "jók" a bolti madarak?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 11:02 
Szia, én azt tudom javasolni, hogy váltsál takarmányt a madaraidnál, nem tudom mit etetsz, de ha gondolod tudok javasolni olyat, ami nekem bejött. Ezen kívül én szoktam időnként a papeszeknek adni Lactiferm vagy újabban Gastroferm nevű port, ez probiotikum és vitamin keveréke, ez is jót tesz. Lehet, hogy valami nem jó dolog volt a magban?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 10:16 
tudtok esetleg tenyésztőt ajánlani, aki Bp-en van?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 10:08 
klarika írta:
az biztos... az biztos, hogy nem fog egyedül maradni, senkinek sem jó egyedül! Ha a hétvégén veszek neki társat, az korai, várjak még?!

Jó helyről vegyed, szóval szerintem ne boltból, hanem tenyésztőtől. Hogy mikor az kevésbé fontos, inkább válaszd ki alaposan, hogy korban hozzá illő legyen az új madárka. És (szerintem) a legjobb az lenne, ha előtte néhány napig (inkább hétig) külön lehetnének (karantén).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 9:46 
az biztos... az biztos, hogy nem fog egyedül maradni, senkinek sem jó egyedül!
Ha a hétvégén veszek neki társat, az korai, várjak még?

köszi ha segítetek, jó egy ilyen biztos pont!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 9:40 
klarika írta:
de mindenképpen keresi? vagy jól ellesz magában is? :-(

Hosszútávon mindenképpen jobb lenne ha lenne egy társa...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 9:02 
de mindenképpen keresi? vagy jól ellesz magában is? :-(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 7:45 
klarika írta:
Hogyan gyászolnak a madarak, ha a párjaik elpusztulnak?

Változó. Vagy hangosan keresik, hívják vagy pedig csak csendben gubbasztanak.


Sajnálom a kis madaradat... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 7:40 
Sziasztok!

Hogyan gyászolnak a madarak, ha a párjaik elpusztulnak?
Mit tanácsoltok? Van, hogy gubbaszt és nem eszik, vagy ilyesmi?

Köszi: Klári


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 1:28 
sajnos nem lesz holnap, 0:13-kor a kezeimben halt meg, kivettem a földre tettem és odamászott, pedig sosem engedte, hogy még csak megfogjam...pici sípoló hang, egy görcs és kész:-( 2 évet töltöttünk együtt!!!Nyugodj békében Bubó!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Maradt egy kislány, akit 1 éve vettem Bubó mellé. Ha 1 hét eltelik és nem lesz ő beteg, akkor ugye vehetek mellé egy új társat? Nem szeretném, ha egyedül maradna, annyira aranyosak ketten!

köszi: Klári


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 0:58 
Sajnos nem tudok innen jótanácsot adni, bizony lehet elzáródás vagy begy gyulladás. :( A legbiztosabb egy doki lenne, remélem nem lesz holnap már késő.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 3:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO