Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 7, 0:12 
szegényben alig van élet, hagyja, hogy megfogjam, kicsit simogattam, masszíroztam, attól kicsit feléledt, de alig él, próbál mászni, de gyenge....nem tudom, mi a baja :-(
ha megéri a reggelt, hívom a dokit!:-((((((((((((((((((((


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 márc. 6, 22:57 
Sziasztok!
A két papagájom közül az egyik elkezdett öklendezni, vagy nem is tudom mit csinál,
olyan, mintha elakadna vhol a mag és nem tudja lenyelni, vagy nem bír leérni a kaja. Kidülled a begye, kihúzza magát és olyan,mintha öklendezne. Ha jól csinálja, akkor magokat köpköd ki. Közben fújja magát, aztán percek után abbamarad, de nagyon kifárad, utána nagyon rosszul néz ki, a szeme, a tolla megváltozik. Most este is csinálja, rövid időkre is, de van, hogy perceken keresztül... a párja megy utána, próbálja kienni a csőréből a magot, de a kis beteg nem mindig engedi, menekül előle... egyszer ősszel is csinálta, azt hittem, megfázott, felhívtam a dokit és azt mondta, hogy begygyulladás, adjak neki antibiotikumot, amit itt hagyott nekem. de akkor csak egyszer csinálta, azt hittem félrenyelt. de most 1-2 napja naponta többször is előfordul. Szerintetek mi lehet a baj? Amúgy szokták egymást etetni, jól megvannak, de ezt most nem értem. Tényleg begygyulladás?

Segítsetek, ha tudtok!!!!

Hálás köszönet: Klári


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 18:52 
Nyugi, idő kell...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 18:01 
Cingiii írta:
Egyszer nekem is volt egy olyan madaram,aki nem tudott repülni, egyszerű oka volt, egy kb 30*30*30as kalitban tartották, a szárnymozgató izmai egyenlőek voltak a 0val. szóval sztem idő kell nekik, mire megedződnek. :)



Értem. Remélem meg edződnek :)
Amúgy a másik két hullámosom még mindig nem raktak tojást az mér lehet?
pedig már régóta itt vannak nálam


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 17:51 
Egyszer nekem is volt egy olyan madaram,aki nem tudott repülni, egyszerű oka volt, egy kb 30*30*30as kalitban tartották, a szárnymozgató izmai egyenlőek voltak a 0val. szóval sztem idő kell nekik, mire megedződnek. :)

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 15:54 
Cingiii írta:
A zöld egy opalin és tojó.
A kék világoskék és hím. Viszont szerintem ő tuti idősebb...
Honnan veszed,hogy nem tudnak repülni??



Akitől kaptam azt mondta nem tudnak, de reggelre az egyik kin volt és csak kicsiket repült. magasra nem tudott felrepülni. kék az idősebb azt mondta is akitől kaptam.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 14:45 
A zöld egy opalin és tojó.
A kék világoskék és hím. Viszont szerintem ő tuti idősebb...
Honnan veszed,hogy nem tudnak repülni??

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 14:02 
Rolcsy írta:
Sziasztok!

Ma kaptam két fiatal hullámost és nem tudnak repülni ez mitől lehet ?


Kép



Kép



Ja és még milyen színűek ők ?



Még egy kérdésem lenne a kék az biztos hogy hím de a zöldnél nem vagyok biztos abba hogy tojó mert enyhén kékes a viaszhártyája de van benne barnás szín is. válaszokat előre köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 márc. 3, 22:37 
Sziasztok!

Ma kaptam két fiatal hullámost és nem tudnak repülni ez mitől lehet ?


Kép



Kép



Ja és még milyen színűek ők ?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 márc. 3, 12:01 
Köszönöm! :) Gyümölcsfa nem nagyon van a közelbe, de a többi igen, remélem :) Szőlő vesszőtis lehet, ugye? Elsőnek az volt nekik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 márc. 3, 0:01 
Ayame írta:
Sziasztok!

Valaki fel tudná nekem sorolni azokat a fafajtákat, amiknek az ágait be lehet tenni a papiknak? Mindegyik érdekelne, hogy meg tudjuk nézni, mi van a közelben :)

Köszi!

nyír, nyár, fűz, gyümölcsfák

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 márc. 2, 20:30 
Sziasztok!

Valaki fel tudná nekem sorolni azokat a fafajtákat, amiknek az ágait be lehet tenni a papiknak? Mindegyik érdekelne, hogy meg tudjuk nézni, mi van a közelben :)

Köszi!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 26, 10:10 
Virág írta:
Oké, köszi! De egyébként soha nem repülnek neki. Szerintem csak azért csinálta, mert nagyon meg volt ijedve. Na mindegy. Az a lényeg hogy már jól van! :D

Erre mondják, hogy jobb félni mint megijedni. Azaz jobb óvatosnak lenni és akkor elkerülhetőek a véletlen balesetek. Amúgy sajnos nekem is repült neki madaram üvegnek (szerencsére semmi baja nem lett), azóta különösen figyelek az ilyesmire. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 17, 16:55
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2013 feb. 25, 21:56 
Ilona írta:
Szervusz Virág!
Jó,hogy már semmi baja nincs a madaradnak.Nagyon vigyázz ha kiengeded repülni.Az ablakot mindig függönyözd be,mert az ilyen üvegnek való repüléstől elpusztulhat a madarad,állatorvos sem tud rajta segíteni.


Oké, köszi! De egyébként soha nem repülnek neki. Szerintem csak azért csinálta, mert nagyon meg volt ijedve. Na mindegy. Az a lényeg hogy már jól van! :D


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2013 feb. 25, 18:47 
Szervusz Virág!
Jó,hogy már semmi baja nincs a madaradnak.Nagyon vigyázz ha kiengeded repülni.Az ablakot mindig függönyözd be,mert az ilyen üvegnek való repüléstől elpusztulhat a madarad,állatorvos sem tud rajta segíteni.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 17, 16:55
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2013 feb. 25, 18:08 
Virág írta:
Sziasztok!
Az egyik hullámosommal baleset történt :( Éppen csuktuk be az ajtót amikor ki akart repülni a másik szobába és rá lett csukva az ajtó. Utána nagyon furcsán tartotta a lábát, leraktuk az ágyra, de egy kis idő után eszeveszetten neki repült az ablaknak egy csomószor. Ez után sikerült megfogni és berakni a kalitkába. A feje egy nagyon kicsit véres volt, de nem folyt belőle. Ez történt tegnap. Azóta a másik papagájt kivettem a kalitból, ő meg rendesen tudja használni a lábát és eszik is, de nagyon rosszul néz ki és sokszor ül úgy a rúdon, hogy hátradönti a fejét és oldalra néz. Nem tudjátok hogy ez mitől lehet? Esetleg valami komolyabb sérülés, vagy majd kipiheni és jobban lesz?


Már nem csinálja, és semmi baja sincs!!! :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 17, 16:55
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Virág
   
Hozzászólás 2013 feb. 24, 18:27 
Sziasztok!
Az egyik hullámosommal baleset történt :( Éppen csuktuk be az ajtót amikor ki akart repülni a másik szobába és rá lett csukva az ajtó. Utána nagyon furcsán tartotta a lábát, leraktuk az ágyra, de egy kis idő után eszeveszetten neki repült az ablaknak egy csomószor. Ez után sikerült megfogni és berakni a kalitkába. A feje egy nagyon kicsit véres volt, de nem folyt belőle. Ez történt tegnap. Azóta a másik papagájt kivettem a kalitból, ő meg rendesen tudja használni a lábát és eszik is, de nagyon rosszul néz ki és sokszor ül úgy a rúdon, hogy hátradönti a fejét és oldalra néz. Nem tudjátok hogy ez mitől lehet? Esetleg valami komolyabb sérülés, vagy majd kipiheni és jobban lesz?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 5, 15:54
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 22:55 
Igen, köszi, tervezem. Sajnos most nehéz ághoz jutni (panelház), de ezekkel kihúzzuk tavaszig, aztán irány a természet. A fűzzel és a nyírrel szemezek én is. A többit nem nagyon ismerem fel télvíz idején. Most mogyorót sikerült szerezni. Köszönöm a kedvességedet. Kezdő lévén lehet, hogy lesznek még később kérdéseim.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 22:37 
Üdv. itt...
Esetleg ha tudod az ágakat vastagabbra kicserélni...
Én úgy szoktam, hogy szerzek vastag fűzfa ágakat a két szélét lefaragom, s már tökéletesen be is fér a kalitrácsba. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 5, 15:54
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 21:49 
Miskolci vagyok, azonbelül diósgyőri. :D
A fórumon olvasgattam már hetek óta, mint vendég, gyűjtöttem az infót, mielőtt beszereztük volna a felszerelést, eledelt és végül a madárkát. A katalinos oldalakat is átnéztem, de arról végül letettünk. :cry:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 17:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO