Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 jan. 13, 14:29 
Köszönöm a választ. Akkor nem aggódok. :) Féltem, hogy esetleg mégis hím vagy hasonlók. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 13, 11:23 
Szia. A tojóknál hormonális változások során a viaszhártya kifehéredik,néha a széle kikékül...Ez teljesen normális...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 5, 14:19
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 19:56 
Sziasztok!
Van egy tojó papagájom, de valamiért elkezdett a csőre felső része kicsit fehéredni, kékülni. Biztos, hogy tojó, nekünk ezt mondták és idősebb mint a hímem, akinek teljesen kék a csőre felül.
Nem tudjátok, hogy mitől lehet?

Előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 17:26 
köszönöm a segítséget:-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 17:17 
klarika írta:
Sziasztok!

Az összetevők:

pirosköles, sárgaköles, zab, napraforgó, aszalt gyümölcsök.

Mondom, mehet nyugodtan. Annyi, hogy a napraforgót meg nagy valószínűséggel a gyümölcsöket nem eszik meg belőle.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 17:04 
Sziasztok!

Az összetevők:

pirosköles, sárgaköles, zab, napraforgó, aszalt gyümölcsök.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 14:41 
klarika írta:
Sziasztok! A párom vásárolt most a madaraknak eleséget és véletlenül nagy papagájoknak való eleséget vett. Küldök róla egy képet is. lényegében ugyanazok a magok vannak benne, ami a hullámosnak valóban vannak. az a kérdésem, hogy ezt oda lehet-e adni a hullámosnak, vagy tegyem ki a madaraknak az udvarra? Mert kidobni nem szeretném, 700 ft volt egy doboz. előre is köszi!

Klári
Kép

Nyugodtan odaadhatod nekik, kiszedik maguknak ami a fogukra való majd úgyis.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 14:20 
klarika írta:
Sziasztok! A párom vásárolt most a madaraknak eleséget és véletlenül nagy papagájoknak való eleséget vett. Küldök róla egy képet is. lényegében ugyanazok a magok vannak benne, ami a hullámosnak valóban vannak. az a kérdésem, hogy ezt oda lehet-e adni a hullámosnak, vagy tegyem ki a madaraknak az udvarra? Mert kidobni nem szeretném, 700 ft volt egy doboz. előre is köszi!


Ha a dobozon fel van tüntetve az összetétele, azt fel tudnád ide tenni?

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2013 jan. 12, 13:37 
Sziasztok! A párom vásárolt most a madaraknak eleséget és véletlenül nagy papagájoknak való eleséget vett. Küldök róla egy képet is. lényegében ugyanazok a magok vannak benne, ami a hullámosnak valóban vannak. az a kérdésem, hogy ezt oda lehet-e adni a hullámosnak, vagy tegyem ki a madaraknak az udvarra? Mert kidobni nem szeretném, 700 ft volt egy doboz. előre is köszi!

Klári
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 jan. 11, 18:05 
Értem Köszi!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 jan. 11, 17:52 
Rolcsy írta:
Sziasztok!

Egy kérdésem lenen van egy hullámos párom hogy érdemes őket tartani hogy szaporodjanak ha ketten vannak vagy ha többen?És melyik nemből legyen a több? ha kolóniában érdemes tartani.


Szia!
A hullámosok jobban szaporodnak ha többen vannak. A természetben is nagy csapatokban élnek. Egy magányos pár nem mindig áll neki költeni, de nem kizárt, főleg ha más madár van azért mellette. Ha több párt tartasz és egy röpdében helyezed el őket, 3 vagy több pár legyen. Két párnál az erősebb üldözni fogja a gyengébbet. Három párnál már mindenki ver mindenkit :D , ott szétoszlik az agresszió. Ha páronként külön kalitkában költetsz akkor mindegy hány pár van. Kolóniában több odú legyen fent, mint ahány pár van. A nemek egyformán legyenek, bár több pár esetén egy-két plusz tojó lehet bent, sok hím tud nevelni két tojóval is egyszerre.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2013 jan. 11, 17:09 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenen van egy hullámos párom hogy érdemes őket tartani hogy szaporodjanak ha ketten vannak vagy ha többen?És melyik nemből legyen a több? ha kolóniában érdemes tartani.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 20:26 
CsaSzi86 írta:
A máriatövist akkor adni fogom neki, ha jól sejtem herbáriában kapható ugye? Ebből kb mennyit keverjek az eledeléhez és mennyi ideig csináljam, hány naponta stb?


Szerintem ott kaphatsz ilyent. Máriatövist szerintem adhatod mindig, de legalább 2-3 hetet ajánlom kúraszerűen, naponta egy késhegynyit/csipetnyit a kajába keverve. Ha a magokat akarod adni, akkor kevés kölesbe belekeverheted, ezt is pár hétig adhatod. Majd egy kis szünet, és újra elkezdheted.
És roppant fontos, hogy a madár fajának megfelelő takarmányt kapjon. Ne adj neki emberi kajákat, kekszet se, sok hiedelemmel ellenben a keksz nem papagájnak való, főleg ha májgyanús.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 10, 12:08
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 19:03 
Lacrimosa írta:
Warhawk írta:
A csőre feletti viaszhártya nekem is furának tűnik, de nem merek mondani semmi biztosat. Nincs esetleg egy éles közeli képed róla?


Csak hogy én is belekotnyeleskedjem: a viaszhártyája nekem emlékeztet az olyan hullámos tojókra, akikben túltengenek a hormonok. Magyarán a hullámos papagáj tojóknál akkor szokott a barna viaszhártya hipertrophia előfordulni, hogyha költési periódusban vannak, esetleg mikor idősek. Ez zömmel normális, el fog múlni, amint vége a költési szezonnak.
Viszont amit én nem tartok normálisnak, az a csőre. Nem is igazán a repedésekkel lenne a probléma, hanem az alakja, hossza nem normális - annyira emlékeztet a májbajos hullámosokhoz. Nem tudom mennyi idős a madár, honnan származik stb., de nem ártana egy kis máriatövises kezelés. Vagy máriatövis magokat keversz a magokhoz, vagy veszel szilimarin kapszulát, és abból egy késhegynyit belekeversz naponta valamilyen finomságba, amit biztos meg is eszik.


Szia!

Köszönöm szépen az észrevételeket! Sajnos én sem tudom, hogy mennyi idős a madár, honnan származik, semmit, csak befogadtam, mert nem szerettem volna, ha ő is elpusztul. Szeretném, ha jól érezné magát nálunk és persze egészséges lenne!
A máriatövist akkor adni fogom neki, ha jól sejtem herbáriában kapható ugye? Ebből kb mennyit keverjek az eledeléhez és mennyi ideig csináljam, hány naponta stb?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 18:12 
CsaSzi86 írta:
Köszönöm most már okosabb lettem, a tanácsokat pedig megfogadom!
Még annyit, hogy a viaszhártyájával nincs gond a képek alapján (én atkára gondoltam)? Illetve, ha atkás lenne mivel lehet kezelni?


Atkák ellen tökéletes az Ivermektin kezelés, ez jó külső és belső férgekre is. Kifejezetten a rühatka ellen olcsó megoldás a paraffinolajas lekenés, itt viszont ügyelni kell rá, hogy az össze predilekciós helyet - csőr, csőr melletti bőrfelület, lábak, kloáka - le kell kenni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 18:09 
Warhawk írta:
A csőre feletti viaszhártya nekem is furának tűnik, de nem merek mondani semmi biztosat. Nincs esetleg egy éles közeli képed róla?


Csak hogy én is belekotnyeleskedjem: a viaszhártyája nekem emlékeztet az olyan hullámos tojókra, akikben túltengenek a hormonok. Magyarán a hullámos papagáj tojóknál akkor szokott a barna viaszhártya hipertrophia előfordulni, hogyha költési periódusban vannak, esetleg mikor idősek. Ez zömmel normális, el fog múlni, amint vége a költési szezonnak.
Viszont amit én nem tartok normálisnak, az a csőre. Nem is igazán a repedésekkel lenne a probléma, hanem az alakja, hossza nem normális - annyira emlékeztet a májbajos hullámosokhoz. Nem tudom mennyi idős a madár, honnan származik stb., de nem ártana egy kis máriatövises kezelés. Vagy máriatövis magokat keversz a magokhoz, vagy veszel szilimarin kapszulát, és abból egy késhegynyit belekeversz naponta valamilyen finomságba, amit biztos meg is eszik.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 10, 12:08
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 15:30 
Köszönöm most már okosabb lettem, a tanácsokat pedig megfogadom!
Még annyit, hogy a viaszhártyájával nincs gond a képek alapján (én atkára gondoltam)? Illetve, ha atkás lenne mivel lehet kezelni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 14:44 
CsaSzi86 írta:
A magjába már próbáltam neki betenni a zöldséget, onnan is kidobálta.

Reszeld le, daráld össze, akkor nem tudja kidobni. De ha nem megy nem kell erőltetni. Talán ha kicsit jobban megszokja a helyet akkor kíváncsibb lesz és megkóstolja.

CsaSzi86 írta:
Igen az aljában madárhomok van, de rakok a magjába grittet, akkor nem olyan nagy baj, ha nem megy le?

Nem, nem probléma.

CsaSzi86 írta:
Van neki fa ülőrúdja is, azt csak amikor mérges akkor szokta rángatni.

A műanyagot mindenképpen vedd ki, ne legyen bent csak fa ülőrúd. Próbáld meg valahogy rögzíteni vagy meggátolni, hogy ki tudja húzni onnan. Az a jó ha piszkálja, játszik vele. Ha elég puha az a rúd, akkor rágcsálni is fogja. Az sem baj ha kérges faág, le fogja szedni a kérget róla majd unalmában. ;)

CsaSzi86 írta:
Olyan színe van mint az első képen, a másodikat a repedés miatt raktam fel.

Nem azt mondom, hogy normális, de (sajnos nem elég részletgazdag a kép) szerintem még nem kóros. Ha lesz bent neki elég fa játék és ág, akkor talán elkezdi rágcsálni és akkor ez javulni fog. A madarak csőre (is) állandóan nő, szükségük van a koptatásra. A "töredezettség" bizonyos szinten tehát normális, csak akkor van baj, ha ez már a csőr használhatóságának, minőségének a rovására megy.


Kép
(bár ez egy kicsit nagyobb madárka, de a lényeg látszik ezen a képen)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 10, 12:08
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye
Valódi név: Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 13:52 
Kedves Warhawk!

Először is köszönöm a válaszokat!
A magjába már próbáltam neki betenni a zöldséget, onnan is kidobálta.
Igen az aljában madárhomok van, de rakok a magjába grittet, akkor nem olyan nagy baj, ha nem megy le?
Van neki fa ülőrúdja is, azt csak amikor mérges akkor szokta rángatni.
A csőrét megpróbáltam most lefotózni, nem csak a hártyájával van baj, hanem olyan, mint ha el is lenne neki repedve. Olyan színe van mint az első képen, a másodikat a repedés miatt raktam fel.

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 10, 13:30 
CsaSzi86 írta:
Hogyan tudnám rávenni a gyümölcs és zöldségevésre?

Keverd össze a magokkal (vagy szórd rá a magokat). Miközben kejol kénytelen kelletlen megkóstolja a többit is. Talán rákap az evésére. De az sem tragédia ha egyelőre nem kezdi el enni. Lesz idő még eleget próbálkozni. A hullámos Ausztráliában elég sivár területeken él, nincs sok növényzet, gyümölcs, nem akkora gond ha nem eszik egyelőre csak magokat. Viszont magokból próbálj minőségi magkeveréket adni neki.

CsaSzi86 írta:
A csőrkoptatót szintén nem hajlandó használni, erre hogyan tudnám rávezetni? Már minden szegletbe átraktam, rá sem hederít, tegnap a magja fölé raktam fel, akkor meg magot sem evett...

Első lépésben cseréld le a műanyag ülőrudakat fára. A fa nemcsak sokkal jobb, de ha elkezdni rágcsálni, akkor egyből meg van oldva a csőrkoptatás is. Érdemes még betenni neki fa játékot (madárjátékot) amivel játszhat, de ne tegyél be csengőt, tükröt és hasonló marhaságokat amiket a kereskedők rásóznak a gyanútlan vevőkre. Többet árt mint használ. Tavasszal majd rügyező ágakat (pl gyümölcs, fűzfa) tegyél be neki. Imádni fogja (remélhetőleg).

CsaSzi86 írta:
A kalitka aljába nem hajlandó lemenni, pedig nem ártana azért fürödnie nem?

Az aljában madárhomok van? Azt egy tálba tegyél neki be, nem fürdeni fog benne, de eszik belőle (gritt). Fürdetéshez lehet kapni az ajtóra akasztható fürdetőt, azt használj. Mint ahogy fentebb írtam már, ők meglehetősen sivár, sivatagos területen élnek ahol időnként olyan kevés a víz, hogy villával lehet csak inni a tócsákból. Szóval a természetben sem fürdenek olyan nagyon sokat. De azért próbálkozz ezzel a fürdetővel (ja és igen, vízben fürdenek).

A csőre feletti viaszhártya nekem is furának tűnik, de nem merek mondani semmi biztosat. Nincs esetleg egy éles közeli képed róla?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 10:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO