Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 7, 11:20 
Sziasztok!
A közel jövőben szeretnék 2 pár hullámost tartani egy külső röpdében, még lesz mellettük 2 pár nimfa.
Szerintetek valószínű, hogy veszekedés lesz belőle?
A hullámosok hogy bírják a telet?
Esetleg tudnátok-e hullámos tenyésztőt Csongrád-megyében?
Előre is köszi.
Üdv: Rasta

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 6, 9:43 
Szia Boci!

Tudnál feltenni közeli képet a madárkáidról?

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 4, 18:58
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 4, 19:04 
sziasztok!
nekemis az a gond hogy nem tojnak most 3db hullámos van készülök beszerezni még egyet van 2 him és 1 tojó:D
felvan szerelve egy odu de a lány szerintem fél bemenni vagy nemtudom:S
amikor megkaptam ismerösömtöl akkor kaptamkét tojót mind a 2 tojt és eggyik elrepült és vettem egy fiut ami meg széttörte a tojásokat:S
már lassan egy éve megvannak és nemnagyon akarnak pározni:S
és azt honnan tudom hogy mikor pároztak?
hallottam olyat hogy a him eteti a tojót de nálam ezt se csinálják:S
és ha pároztak akkor mennyi idő múlva kéne tojnia?

elöre is köszönöm a választ!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 19:41 
Sziasztok!

Hoztam egy képet ide is

Totyi és az após! Tombol az I LOVE YOU


Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 16:02 
Szia dojour !

Csak most visszaolvasva találtam rá a a kérdésedre....

Idézet:
Nyomtattam fényképet magamról. Még mindig áll az a megjegyzésed, hogy minden további nélkül beléphetek az Ifjú Díszmadártenyésztők - Természetvédők Regionális Egyesületébe? Kaphatok "előélet nélkül" személyes gyűrűszámot, és egyánltalán meg lehet gyűrűzni egy olyan kismadarat, akinek a szülei gyűrűtlenek?


Igen a válaszom.

Idézet:
- Elfér itt a hullámos topicban a madaraim,


A fajoknál azért jobb a madaraidról írni, mivel azokat a fajspecifikus topikokat sokkal több azonos érdeklődésű személy tekinti meg.... hullámosok a hullámosnál, énekesek az énekesnél keresgélnek elsősorban...így több információhoz juthatsz a különböző madaraidról...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 27, 12:28
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 13:15 
hát igen sok idö:)de veszekedni azt tud :)hát valamikor 3ora hosszáig nyitva hagytuk de semmi..namind1 hát akkor marad a probálkozás 1szer csak ki jön:)köszi a tanácsot:)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 18, 13:41
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 13:03 
Szia!

Fú 2,5 év az elég sok. De szerintem megpróbálkozhatsz azzal, hogy kiengeded. Azért repked a kalitkában is össze-vissza, mert repülhetnékje van.:) És azon se csodálkozom, hogy nem mert kijönni. Mikor én is rászántam magam, hogy kiengedem és kinyitottam a kalitajtót, persze hogy még első nap nem jött ki, azt ne is várd. Viszont hamar összeszedik a bátorságukat, ne aggódj. Mindenesetre ne erőltesd. Mármint ha nem jön ki magától, hagyd őt, ne vedd ki, lehet hogy majd másnap kimerészkedik. Készülj fel, hogy eleinte elég bénán repül szegény és sokmindennek nekimegy. De hamar beletanul. Én mondjuk mai napig csak a szobámba engedem ki, azt már megszokta+elég nagy. És ha magától nem megy vissza, villany lekapcs és 1 finom, de határozott mozdulattal fogd meg a madarat. Nekem ezt csak 2szer kellett eljátszani, utána mindig szépen visszament. Ja és kint tényleg sokkal barátkozósabb! Sok sikert: Zsófi.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 máj. 27, 12:28
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 27, 12:41 
Hellosztok!Van egy hullámos papagájom már 2.5éve nálam van!az a gond hogy nem igazán barátkozos!addig eljutottunk hogy eszik a kezemböl meg az ujaim közül kiveszi a magot és hagyja amgát simizni de hiába probálkozom azzal hogy az ujamon maradjon nem mindig van kedve!meg nagyon ilyedös már mikor hozzánk került akkor észre vettük hogy nagyon félös!Egyébként nincsen vele semmi gond mert csipog röpköd a kalitkába mint az esze-veszett!azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni hogy ki-e lehet engedni a szobába már?mert még nem engedtem ki!probáltam hogy kinyitottam a kalitka ajtaját de nem érdekelte!szerintetek esetleg barátságosabb lenne ha kiengedném és ugy probálnánk haverkodni?(a kalitka felsö részét lelehet venni:D)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 1, 9:12 
dujuor írta:
MAGYARORSZÁGON, BUDAPESTEN, MÁR ÁPRILISTÓL

Sőt, már február végétől!! :lol:
Amit a múltkor írtam, azt úgy kell értened, igen: költés idejére a hullámosokat el kell távolítanod az énekesektől, vagy majd ők elrendezik, de az nem lesz szép. Egyik ismerősömnél dróton keresztül kötekedtek a nagysándorral, és mikor a nagysándor lecsípte az énekes hím csőrét, annak meg se kottyant, hanem folyamatosan támadta tovább a sanyikat... :?
A fiatalokat az önállóvá válás után már nemigen tűrik meg, pláne a hím zaklatja a hím fiókákat, mert riválisként tekint rájuk... Még jó hogy van ez a fórum, a szakirodalomra hagyatkozva bizony érnének csalódások... Á propos, honnan is szerzed ezeket az ismereteket? Most már érdekelne...
Külön kívánalom nem igazán van az énekes szaporodásánál: összeillő pár, megfelelő hely, odú és némi lágyeleség. Az agresszivitásról még annyit, hogy nekem egy külön procedúra a fészekellenőrzés, mert a tojó nemhogy nem megy ki addig az odúból, hanem folyamatosan támad az arcom felé... A múltkor három kicsit láttam, de mind a hat tojás termékenynek tűnt, úgyhogy lehet hogy már népesebb a család. Majd sort kerítek az ellenőrzésre, dehát, mint mondtam nem egyszerű... :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 28, 21:00 
conure írta:
Az énekes papagáj a legagresszív madarak egyike. Társas röpdébe tartani csak állandó megfigyelés mellett, meg tapasztalat mellett, meg óriási szerencsével lehet, főleg költési időszakban. Ugyanis nálunk már elkezdődött ez az időszak!!!!!!!!! Amit írtál, hogy olvasataid szerint augusztus és december között, az AUSZTRÁLIÁRA, az élőhelyére vonatkozik!


Hát miért nem írják oda nagybetűvel az olvasmányokba, hogy AUSZTRÁLIÁBAN KÖLTENEK AUGUSZTUSTÓL-DECEMBERIG. MAGYARORSZÁGON, BUDAPESTEN, MÁR ÁPRILISTÓL KÖLTENEK. Hát ebből ért a magyar ember. Akkor ezért kéregették ezek a madarak az odut. Bár párzani (pározni???) nem láttam még őket, de hát próba szerencse. Hátha szaporodok pár énekes fiókával.

Akkor most megint lenne pár kérdésem, aki tud, az válaszoljon kérem.

- Azt olvastam (de már nem hiszek semmiben), hogy nem agresszívak a szülők, a kirepült madarakkal. Igaz ez, vagy ha lesznek tojások, akkor el kell kezdenem gondolkodnom kalitok beszerzésén...

- Van valami külön kívánalom, ami kell az énekes papagájokhoz? Páratartalalom, meleg, hideg, faforgács, fűzfaág, zene, sötét, mesterséges fény stb?

eszterolajos: Nyomtattam fényképet magamról. Még mindig áll az a megjegyzésed, hogy minden további nélkül beléphetek az Ifjú Díszmadártenyésztők - Természetvédők Regionális Egyesületébe? Kaphatok "előélet nélkül" személyes gyűrűszámot, és egyánltalán meg lehet gyűrűzni egy olyan kismadarat, akinek a szülei gyűrűtlenek?

- Elfér itt a hullámos topicban a madaraim, vagy átkotródjak az énekes papagájok színmutációjáról szóló topicba, vagy nyissak újat?

Most több kérdés egyenlőre nem jut eszembe, talán még annyit, hogy akkor itt Budapest szélességi és hosszúsági fokán mikorra tehető az énekes papagájok párzási idénye? Csak hogy tudjam, mire készüljek föl.ű

Minden választ előre köszönök szépen.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 28, 15:05 
Az énekes papagáj a legagresszív madarak egyike. Társas röpdébe tartani csak állandó megfigyelés mellett, meg tapasztalat mellett, meg óriási szerencsével lehet, főleg költési időszakban. Ugyanis nálunk már elkezdődött ez az időszak!!!!!!!!! Amit írtál, hogy olvasataid szerint augusztus és december között, az AUSZTRÁLIÁRA, az élőhelyére vonatkozik!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 27, 18:10 
Zottan írta:
dujuor írta:
Most egymás mellé raktam a röpdét és a kalitot, idáig semmi csetepaté. Az énekesek kíváncsiak, a hullámosak félénkek. Egy pár napig biztos így maradnak.

Szia dujuor!
Nagyon helyesen tetted! Ha két-három napig nem balhéznak megpróbálhatod összeengedni őket, de fontos, hogy legyél ott az összeengedés után és figyeld a történéseket. Elvileg ha nincs fészkelési lehetőség és/vagy nem akarnak költeni a madarak (az énekesek) akkor nem lehet gond, de a madarászatban nincs szentírás. :) :wink:


Hát nem tudom. Az énekesek (olvasmányaim szerint) augusztus - december között költenek. Így (ha a természetet követik), akkor még eszükbe sem kellene, hogy jusson, hogy költsenek. Költőodu van fennt nekik. Azért raktam föl (tudom, hogy hülyén hangzik), mert a madarak kérték. Ott volt a kalitjuk mellett, és folyton ott kapaszkodtak a rácson mellette, nyújtogatták ki a fejüket, és csiporogtak a fészkelőodunak. De ezt is csak akkor csinálták, amikor a berepülő nyílással volt feléjük. Érdekes volt, de egyből tudtam, hogy mi kell nekik. Amint felraktam, elmúlt az acsarkodás, a rács egy pontján, és minden megy úgy, ahogy idáig. Csak nem akarják megváltoztatni a szakirodalmat költés idény ügyileg?

Ha jól értem: ha össze is tudnám engedni a hulikat az énekesekkel, akkor is ki kellene őket vennem az énekesek mellől, ha elkezdődik a költési idényük. Úgye így kell értenem, amit írtál?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 27, 17:59 
dujuor írta:
Most egymás mellé raktam a röpdét és a kalitot, idáig semmi csetepaté. Az énekesek kíváncsiak, a hullámosak félénkek. Egy pár napig biztos így maradnak.

Szia dujuor!
Nagyon helyesen tetted! Ha két-három napig nem balhéznak megpróbálhatod összeengedni őket, de fontos, hogy legyél ott az összeengedés után és figyeld a történéseket. Elvileg ha nincs fészkelési lehetőség és/vagy nem akarnak költeni a madarak (az énekesek) akkor nem lehet gond, de a madarászatban nincs szentírás. :) :wink:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 27, 17:57 
Kedves Edina !

Ez így most jó megoldás, de változhat a viselkedésük ha egy légtérbe kerülnek.
Azért nyugodtan hívd fel Rácz Sanyit, vagy Tímeát, ha nem most, akkor holnap délelött.. szívesen adnak tanácsot...mi madarászok már megszoktuk, hogy éjjel is hívnak.. persze ez csak vicc..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 27, 17:50 
eszterolajos írta:
SOS segítség a kérdésedre o6-3o-257-7243, vagy o6-7o-312-31o3.


Hát azt hiszem, így ismeretlenül nem igazán zargatnék egy olyan számot, ami szintén ismeretlen és név nélküli számomra.

Mindezek ellenére köszönöm szépen a gyors választ.

Most egymás mellé raktam a röpdét és a kalitot, idáig semmi csetepaté. Az énekesek kíváncsiak, a hullámosak félénkek. Egy pár napig biztos így maradnak.

Köszönöm még egyszer Lajos.

Edina


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 27, 17:44 
SOS segítség a kérdésedre o6-3o-257-7243, vagy o6-7o-312-31o3.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 27, 16:28 
Egy gyors, és fontos kérdés.

2 db lány hullámos papagájt (5 évesek), össze lehet-e rakni egy pár énekes papagájjal (1 évesek), egy 100 cm (magas) X 80 cm (széles) X 70 cm (mély) röpdébe? Nem fogják agyonverni egymást, ha összeraknám őket?

Ha valaki tud, akkor segítsen légyszíves.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 21, 15:52 
[/quote] Hali!
Én ezt a pasit röptetném, sürgősen! Ilyet még viccből sem szabad mondani!!! [/quote]

Nem kell őt komolyan venni, Ő egy: angyal :25:

Soha nem volt neki háziállata, nehéz elfogadnia, hogy én minél többet szeretnék, mert így érzem jól magamat. Szóltam neki, hogy kiteszem ma a nagy (NAGY) kalitot az udvarra, a 2 ház közé, ott védve van a széltől, a tetejére meg palát teszek. Erre közölte, hogy ne rakjam ki őket, a hétvégén kirámoljuk a házunk előterét, és akkor ott nyugodtan elférnek.

Így megoldódott az ügy: maradnak nálam Hisztiék! Akkor megyek is az énekes papagájos topicba, tapasztalt tenyésztő segítségét kérni, hogy kánaánt rendezzhessek be, és jól érezzék magukat. De azért szerintem 3 oldalát lezárom majd, és kirakom, a friss levegő a legjobb...

dujuor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 21, 10:53 
dujuor írta:
(nem mellesleg a párom az összeset el akarja engedni, ha folytatják a hangversenyt).



Hali!
Én ezt a pasit röptetném, sürgősen! Ilyet még viccből sem szabad mondani!!!
:14: :41: :96:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 21, 10:38 
Elsősorban a ParrotLand a papagájosok oldala, fórum és hírdetés egyaránt.
Szerintem először megfeleleő volier, aztán madarak.
http://www.parrotland.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO