Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 417, 418, 419, 420, 421, 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 10:17 
sziasztok hozzászólók!

valószínűleg igazad van Nyuzilla! még sosem tettem ilyet az elmúlt 25 évben... lelkiismeretemet nyugtatja a gondolat, hogy fajtársakkal voilerben sokkal boldogabb élete lesz Benőnek. hát.. ezt is meg kellett tapasztalnom..
köszönöm a kedvességeteket :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 10:05 
Szia anka!
Ezt írod: ismeretlenek vagytok bár, de érdekel a véleményetek nagyon.
Íme az enyém: a soraidból tisztán érződik, hogy már megbántad, hogy megvetted ezt a papagájt. Nem vagytok egymáshoz valók. Te babusgatni szeretnéd, Ő nem erre való. A legjobb, amit tehetsz, hogy egy jó helyet keresel neki, és továbbadod. Nem kell mindenkinek madarat tartani!
Keress olyan házikedvencet, ami alkalmazkodik az életviteledhez, az elvárásaidhoz! Ez a kulcsa annak, hogy mindketten jól érezzétek magatokat....

(Természetesen ez nem jelenti azt, hogy két lábbal vagy kirúgva innen is, szeretettel várunk a fórumon továbbra is fecsegni, barátkozni! :D )

Üdv: Nyuzilla


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 20:38 
psysogo írta:
kedves balance és kedves lepke!

ha ismernétek jobban, nem lepődnétek meg azon, hogy mennyire határozatlan vagyok csibémmel kapcsolatban. :) (ezt csak így elöljáróban)
benőről egy hozzáértő megállapította, hogy több mint másfél éves. így többé kevésbé érthető, hogy nehezen szelidül. lehet hogy a foglamazás erős lesz, talán szívtelennek is tűnhet - néha annak érzem magam - de én a papagájjal nem egy újabb stresszforrást szerettem volna, hanem kikapcsolódási, stabil pontot az életembe. ennek ellenére szegény csibe inkább "para", mintsem nyugodt elfoglaltság, kedves kedvtelés. azt gondolom kellő empátiás készséggel rendelkezem, sőt néha inkább túl sokkal, így azt is gondolom, benőnek ennyi idősen nem a legjobb nálam, aki tök kezdő és ideje sem annyi mint egy nyugdíjasnak. találtam neki egy helyet - ez persze még nem tuti -, ahol fajtársakkal, tágas voilerben lehetne egészen addig, míg az örök zöldség- és magmezőkre távozik. ezt fontolgatom jelenleg. érzem, hogy meggondolatlan voltam, és hogy nem kellő körültekintéssel vásároltam meg az első papagájt, de remélem, korrigálhatnám ezt a hibámat, ha egy kalitkából egy hatalmas röpdébe kerülhetne a kis pihés fenekével. :)

ismeretlenek vagytok bár, de érdekel a véleményetek nagyon. psysogo@hotmail.com

remélem kellemesen telt az ünnep :)

üdv
anka

SZia! :wink:

Kellemesen, és gyorsan telt az ünnep nálunk.

Szerintem sosincs késő átgondolni a dolgokat. Jól tetted, hogy átgondoltad, mi a jó a madárkádnak, és azt, hogy Te mit tudsz neki nyújtani.
Ha tényleg úgy érzed, nincs jó helye Nálad, és biztosan tudod, hogy abban a tágas voilerben igazán otthonra talál, akkor cselekedj eszerint...
de azért gondold át mégegyszer....
:*

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 20:23 
kedves balance és kedves lepke!

ha ismernétek jobban, nem lepődnétek meg azon, hogy mennyire határozatlan vagyok csibémmel kapcsolatban. :) (ezt csak így elöljáróban)
benőről egy hozzáértő megállapította, hogy több mint másfél éves. így többé kevésbé érthető, hogy nehezen szelidül. lehet hogy a foglamazás erős lesz, talán szívtelennek is tűnhet - néha annak érzem magam - de én a papagájjal nem egy újabb stresszforrást szerettem volna, hanem kikapcsolódási, stabil pontot az életembe. ennek ellenére szegény csibe inkább "para", mintsem nyugodt elfoglaltság, kedves kedvtelés. azt gondolom kellő empátiás készséggel rendelkezem, sőt néha inkább túl sokkal, így azt is gondolom, benőnek ennyi idősen nem a legjobb nálam, aki tök kezdő és ideje sem annyi mint egy nyugdíjasnak. találtam neki egy helyet - ez persze még nem tuti -, ahol fajtársakkal, tágas voilerben lehetne egészen addig, míg az örök zöldség- és magmezőkre távozik. ezt fontolgatom jelenleg. érzem, hogy meggondolatlan voltam, és hogy nem kellő körültekintéssel vásároltam meg az első papagájt, de remélem, korrigálhatnám ezt a hibámat, ha egy kalitkából egy hatalmas röpdébe kerülhetne a kis pihés fenekével. :)

ismeretlenek vagytok bár, de érdekel a véleményetek nagyon. psysogo@hotmail.com

remélem kellemesen telt az ünnep :)

üdv
anka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 20:05 
psysogo írta:
Áhá :) Tehát esélyes, hogy egy azonos neművel is kijönne? Ez egy jó hír :) Emésztek, agyalok, és jelentkezem!
Köszönöm a segítséget nagyon :* Egyébként túl vagyunk egy a "takarítás stresszes" kijelentést cáfolni látszó tisztításon és etetésen. :)

Mi újság Nálad Anka? Hogy van Benő? :wink:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 14:54 
:72:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 13:03 
psysogo írta:
Áhá :) Tehát esélyes, hogy egy azonos neművel is kijönne? Ez egy jó hír :) Emésztek, agyalok, és jelentkezem!
Köszönöm a segítséget nagyon :* Egyébként túl vagyunk egy a "takarítás stresszes" kijelentést cáfolni látszó tisztításon és etetésen. :)

Én úgy tudom, hogy nem gond, ha két azonos neműt raksz össze, mondjuk a két fiú jobban kijön egymással, mint két kislány...

Örülök, hogy jól sikerült a takarítás, és hogy kicsit jobb lett a kedved! :wink:

:*

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 12:49 
Áhá :) Tehát esélyes, hogy egy azonos neművel is kijönne? Ez egy jó hír :) Emésztek, agyalok, és jelentkezem!
Köszönöm a segítséget nagyon :* Egyébként túl vagyunk egy a "takarítás stresszes" kijelentést cáfolni látszó tisztításon és etetésen. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 12:26 
psysogo írta:
Maximálisan egyetértek azzal amit mondasz. Én is szeretnék hozzáérni, vakargatni, szeretgetni a határain belül persze :) Ez kilátástalannak látszik jelenleg. Azis tökigaz, hogy ketten jobban lennének, ezt is tudom, értem, de mit kezdjek 5 tojással???

Akkor ne leányzót vegyél Benő mellé (már ha ő fiú), hanem egy kis csibészt... :wink: és akkor együtt rosszalkodhatnak majd.

Nálunk van két fiú papagáj, akik az első pillanattól kezdve jóban vannak egymással, tollásszák egymást, magyaráznak egymásnak, együtt repkednek... :D

A lényeg, hogy legyen egy másik papagáj Benő mellett, akivel jól érzi magát.

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 12:02 
Maximálisan egyetértek azzal amit mondasz. Én is szeretnék hozzáérni, vakargatni, szeretgetni a határain belül persze :) Ez kilátástalannak látszik jelenleg. Azis tökigaz, hogy ketten jobban lennének, ezt is tudom, értem, de mit kezdjek 5 tojással???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 11:59 
Köszönöm Anka! :oops:

Nézd, nemcsak mi emberek, de az állatok többsége is társas lény.
Ahogy Te sem szeretsz este az üres lakásba hazatérni, úgy Benő sem szeret egész nap egyedül lenni. Ez teljesen természetes.

Szerintem csodás dolog hallgatni, ahogy madárkák egymással társalognak, vagy tollásszák egymást. Ráadásul minden madár egy külön egyéniség, még a hangjuk is más...
Nem lenne klassz, ha két csipogi várna otthon, amikor hazatérsz? :wink:

A takarítást meg fogják szokni. Nálunk már nincs nagy gond vele... kivéve nekem az amandináknál, ők még mindig nem díjazzák a kalikába való tevékenységemet :?

Én imádom a madarakat, egyetlenegyet sajnálok, hogy nem tudom a kezembe venni őket, hogy megsimogassam a buksijukat, ahogy mondjuk egy kutyusnak, vagy cicának... :roll:
Ezért is irigykedem egy kicsit Rád, hogy Benő a kezedből eszik, csodás lehet!!! :wink:

Hidd el, hogy nem lesz baj. Bátran szerezz be egy társat Benőnek... és minden jól fog alakulni.

Gyakorlati tanácsokkal Balance bőven el fog látni 8)

lelki támaszt, gondolatokat meg szívesen adok.. igény szerint :wink:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 11:37 
Köszönöm Lepke a válaszod, jó ilyen kedves emberekre találni :)

Az is gond lehet, hogy én.... én nem akartam kettőt.. Nem akarok fiókákat... Én.. én egy kedvencet akartam, önző módon azért, hogy várjon itthon valaki, ha hazaérek, akinek sok szeretet tudok adni, mer van abból bőven.. És akitől ezt visszakapom. Hiányozna nagyon a csivit, de felelőtlen módon most, hogy itt van, elbizonytalanodtam, hogy képes vagyok-e kézhez szelidíteni egy kvázi vad papit. Stressz a takarítás, ez is nagyon bánt. Türelmetlen vagyok mi? És hogy tegnap Balance nyilvánvalóvá tette számomra, hogy előbb-utóbb muszáj lesz ketten lenniük......


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 11:27 
psysogo írta:
Üdv!

Sokat gondolkodom, sokat olvasok utána, és arra jutok lassan, hogy a hulinak nincs nálam jó helye. Nem akarom, hogy rosszul érezze magát... :( Meg lehet válni tőle a rá való negatív következmények nélkül?.................................................

Szerintem ne siesd el a döntést, gondold még át.

írtam néhány gondolatot priviben

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 16, 11:11 
Üdv!

Sokat gondolkodom, sokat olvasok utána, és arra jutok lassan, hogy a hulinak nincs nálam jó helye. Nem akarom, hogy rosszul érezze magát... :( Meg lehet válni tőle a rá való negatív következmények nélkül?.................................................


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 14, 22:04 
Kedves Mindenki!

Van valakinek tudomása arról, hogy kiadták-e az ÚJ COM standardot a hullámos papagájra?
Egyáltalán melyik most az érvényben lévő, mihez kellene igazodni?

Azt már megsem merem kérdezni (vagy mégis :wink: ), hogy létezik magyarul? :oops:

Ha nem, akkor milyen nyelven van, hol lehet hozzájutni?

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 14, 12:00 
Én sem értem, hogy miért javasolják a tükröt... :?
A kis papesszal, ha egyedül van, sokat kell foglalkozni. Arra az időre amíg távol vagy, addig változatos játszóteret kell készíteni neki. Ilyen a csengő, a hinta, a változatos alakú és vastagságú gyümölcsfa gallyak a gyári egyenes farúd helyett. Ilyenkor tavasszal még jobb, hisz rügyesek, így azt megeszegeti. Hozzájut ásványi anyagokhoz és vitaminokhoz, jól elszórakozik velük. Arra kell vigyázni, hogy permetezés előtt vágjunk ágat!!
Lehet még csörgős kis labdát adni neki, amit a csőrével meg tud fogni.
Nálam a kedvenc játék egy ujjnyi vastag pamutkötél fellógatva, aminek a végére bojtos csomót kötöttem: látnod kéne, hogy mit művelnek vele a huligánok! :lol: A bojtnak egyik sem tud ellenállni, húzkodják, ráncigálják, csapkodják, sőt, még el is repülnének vele! 8)
Szeretnek labdázni egy papírgalacsinnal is, ez jó közös móka! :D
Kedveskedj neki kétnaponta mindig más-más gyümölccsel. :) Ezeket megmosás után jól lecsöpögtetve, leszárítva add, nehogy hasmenéses legyen.
Nyáron a réten (nem városban és nem búzatáblák mellet) gyűjthetsz nekik kalászos füveket. Ezeket kévébe csomózod és teszel félre száraz helyre fellógatva télire is. Minden kéve más-más füvet tartalmaz, mindig új és jó móka ezeket eszegetni neki. :wink:
Nyáron szedhetsz neki pitypangot, akár gyökerestül is, nagyon szeretik. :)

A lényeg egy kiegyensúlyozott változatos élettér és táplálék, ahol nincs álvalóság: a tükör. Társnak legyél Te egyenlőre, aztán a saját fajtársa is.

No, én így gondolom. :wink:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 14, 10:32 
Nem értem, hogy akkor miért tolja az összes szakirodalom a tükröt :( Csengő maradhat?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 14, 9:43 
Szia Anka! :)

Benő szelíd, hisz a kezedből eszik. :idea:

Sőt, még egészséges is, hisz engedelmeskedik a természet ősi törvényének, azaz első sorban a saját fajtársaihoz vonzódik, ami nemhogy helyes, hanem kívánatos is.
Az a madár, amelyik jobban vonzódik az emberhez a saját fajtársai helyett, az érzelmi defektus, viselkedésbeli torzulás, hisz nem az emberrel tudja fenntartani a saját faját!!! :idea:

Tessék kivenni a tükröt, vékonyan beecetezni, majd egy langyos kalapáccsal jóóól összetörni és úgy kidobni, így talán nem fog mégegyszer visszakerülni a kalitba! :twisted: :lol:
Bár minden rosszándéktól mentesen -tudom-, de csúnyán becsaptad szegényt! Szerencsétlen madár illúzióvilágba menekült jobbhíján... :s
Balgaság egy egészséges madártól azt kívánni, hogy fontosabbak legyünk a saját fajtársánál -mert ezt látta az üveg túloldalán-, ne is akard erre kényszeríteni. :wink:

A következőt javaslom:

Este vedd ki a tükröt. Reggel még keresni fogja, talán pár napig szomorú lesz, hogy elvesztette a kis barátját, de ez is így van jól. Utána visszatér a bizalma feléd. Fél év alatt rögzülni fog annyira a barátsága hozzád, hogy ha utána társat kap -mert ugye kap!-, inkább az új madárkát akarja bemutatni neked, összehozni titeket.

Két féle társ létezik: barát vagy ellennemű.
Én azt javaslom, hogy ellennemű legyen, így a költési időn kívül mindig visszatér hozzád. Ha azonos nemű a társ, akkor idővel elszeretheti tőled az új madár, ez van.
Költési időben fontosabb lesz a társa, de ez így van jól! Elfordulni akkor sem fog tőled, nem fog pánikolni, továbbra is szelíd kezes kis állat lesz kalitkán kívül, de a figyelmét elsősorban a társa kapja.

A lényeg, hogy most még nem rögzült a barátságotok, és a tükörben látott társ elfordította tőled Benőt.

Amikor társat kap tőled, leírom az összeszoktatást, eszedbe ne jusson egyből összerereszteni őket, mert csúf vége is lehet. Azonkívül, ne várj többet fél évnél lehetőleg, mert az problémás lehet. Ne akard végleg elfordítani Benőt az élettől.
A tojókban olyan erős a szaporodási ösztön, hogy akár két év múlva is összeállhat egy hímmel, de ez csak a tojókra igaz általában. Az első huligánom tojó volt, ami két év múlva kapott egy délceg herceget. Lassan, de elfogadta, majd sikeresen fiókákat neveltek. A tojó nem engedett az oduja közelébe, de egyébként szelíd maradt és érdeklődő, mint előtte.

Jó, hogy írtál a problémátokról időben! :)

További sikeres Benőzést! 8)

Üdv, Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 13, 19:30 
Heló Balance!

Múltkor is nagyon jól megnyugtattál, ezért megint írnék.. Benő (gyakoribb nevén Csibe) eszik a kezemből - salátát, sárgarépa zöldjét. Ám néhány napja harap ötöt, majd átugrik a tükörhöz és ott is marad, nem tudom visszacsábítani. Pánikolás újfent beindult, pedig nem csinálok másképp semmit. Tartok tőle, hogy rosszul csinálok valamit. Sőt, attól is tartok, hogy nem fog megszelidülni, pedig annyira szeretném. Na erre varrj gombot!
Válaszod köszönöm :)
Anka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 25, 11:00 
Szia Neco!

Nem hinném, hogy elveszti a csíkozottságát, persze én sem tudhatom... :roll:

***

A fotókra várni kell, mert olyan öreg gépem van, ami nem ismeri fel még illesztőprogrammal sem a fényképezőgépet... :(
Hugom gépén lementem majd, és lemezre írom.


Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 417, 418, 419, 420, 421, 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO