Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 márc. 17, 20:29 
Általában 3 kávéskanál magkeverék kell nekik fejenként, persze gyümölccsel és zöldeleséggel kiegészítve.Érdekes módon nálam (anno) a gyümölcsöt nemigen ették de a zöldeleség jobban fogyott.Pl a tyúkhúrt, zellerszárat, petrezselyem zöldjét szívesen ették.No meg a fürtös kölest, azt szinte minden madár szereti.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 17, 17:59 
Bocs, hogy sokat kérdezek, de mennyi magot adjak nekik? Mert amit reggel berakok azt hamar megeszik, és nem tudom rakjak-e még be. A berakott almához még nem nyúltak. Majd még próbálkozok más zöldséggel, gyümölccsel is.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 17, 17:17 
Igaz, hogy a párban lévő papagájt nem lehet kézre szoktatni? Nem akarom, hogy bújós, simogatós legyen, csak hogy fellépjen az ujjamra.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 16, 15:33 
A tenyésztőnél kint voltak az udvaron, sok más madárral együtt, úgyhogy gondolom erős az immunrendszerük. Azt olvastam hogy amíg meg nem szokják az új helyet, addig jelentkezhetnek betegséghez hasonló tünetek. A tojónak hasmenése van, de adok nekik egy hetet, hogy megszokják a helyüket és rendbejöjjenek. Szerencsére most elkezdték csipegetni a rég odakészített fürtöskölest. :)

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 márc. 15, 21:22 
Hali!

Amennyiben nem ismered a papagájok viselkedését akkor sok olyan magatartás formával találkozhatsz ami meglepő avagy ijedségre ad okot, de sztem. a madaraid normálisan viselkednek.Amikor beszerzek egy új fajt mindig találkozok olyannal magatartással, mozdulattal ami a többinél nincs meg, de meg lehet őket ismerni pár hónapon belül.Nálam is van olyan, hogy hirtelen felborzolják a tollukat és utána l"lesimulnak".Ez normális.

Azért egy átlagos a huli elég golyóálló madár főleg a kint tartott madarak.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 15, 15:38 
Tegnap kb. 3 órakor érkezett meg a két új hullámos papagájom, egy fiú, egy lány. Eleinte még nagyon stresszeltek, most már kezdenek megnyugodni, csipognak, és repkednek. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen viszonylag ijedt állapotukban valami rosszat jelent-e, ha fiú, mikor már pár perce egy ágon ül, elkezdi borzolni a tollát?
Amúgy csiporásznak és tollászkodnak rendesen, csak vajon ilyen úgymond "rendkívüli" állapotban meg kell-e ettől ijedni?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 márc. 12, 19:58 
Hali!

A "madárhomok" vagy gritt erősen ajánlott.Én keveset adagolok a durvább homokból azaz inkább a rostált sóderből, talán 30 kg. van a röpde alján... :)
A grittből elég egy fél dl. is, csak az legyen mindig előttük.
De én szubjektív módon az agyagos Duval grittet adom-bevált.Úgy hasonló van még hozzá vagy 10-20 fajta --szabadon választhatsz.

A szépia vázat meg igen csak "úgy lógasd fel és ők majd elrágcsálják.

Ez azért nem mindenre igaz, hogy :"de gondolom nem fog a madár olyat enni, amiről érzi hogy mérgező." Dehogynem- megeheti.Még az aranyozott képkeretet is megrághatja, és le is nyelheti--volt rá példa. (De ez ritka, figyelmetlenség eredménye.) A neten rajta vannak (bár be is linkeltem), hogy mi mérgező is mi nem.Persze csak úgy nagyjából pontos.A piaci fejes salátától is döglöttek már meg lórik és a gazdának semmi baja nem lett.

A saját hazájukban a vadon élő állatok ösztönét ne hasonlítsuk össze a mi otthoni papagájaink ösztönével.

Például nem hiszem hogy céklát zabálnának a hazájukban dögivel és nálam viszont kapnak bőven...

Ha adnék avokádót attól a fáma szerint kipurcannának de szerintem ha eléjük adnám simán megennék.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 12, 14:01 
Mi a véleményetek a madárhomokról? Szükséges adni? És ha igen, hogyan adagoljam?
Még egy kérdés: a szépiát csak úgy rakjam fel a kalitkába, és majd rágcsálják?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 12, 12:08 
Köszönöm a választ. Ezek frissen vágott rügyező ágak, de gondolom nem fog a madár olyat enni, amiről érzi hogy mérgező.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 28, 13:42
Hozzászólások: 14
Valódi név: Ludvig Tibor
   
Hozzászólás 2016 márc. 12, 4:44 
Ha esetleg van fűz, vagy nyír a közelben, annak a friss rügyeit is imádják nálam.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 márc. 11, 19:58 
Nálunk a legtöbb gyümölcsfa ága, gallya berakható.Sőt nálam még mérgezőek is vannak, de a madarak nem nyelik le, csak lerágják.Annyira nem hülyék...Ki szeret fűrészport zabálni...? Tehát ha elszáradt diót, borostyánt, akácot, tuját raksz be az se gond.

Olyanról meg nemigen tudok, hogy az elszáradt fa aprítéka a madarak szájába azonnali vagy késői mérgezést okozott volna -- itt értve, hogy ha nem nyeli le.

Gyakorlatilag mindenfajta elszáradt fát válogatás nélkül berakok ha szükséges, felőlem lehet halálosan mérgező is.Ugyanezt még nedveket tartalmazó azaz még nem teljesen kiszáradt fával már nem tenném meg.

A rügyező gyümölcsfák nagy többséggel adhatóak.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 márc. 11, 12:17 
Sárgabarck, és almafa ülőrudak megfelelők, nem mérgezőek?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 feb. 19, 20:26 
Tudnátok mondani jó papagáj tenyésztőket (aki hullámost is tenyészt) fejér megyében vagy a közelben?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 16, 17:10 
Hali!

Nem mondom, hogy nem rágcsálhatják de kirágni nemigen fogják magukat.Adjál neki rágni való, pl. szépiát, gyümölcsfa gallyakat.

Nálam 2 röpde is favázas, rágcsálási nyomok vannak, de nem vészes.

Ha mégis olyanra vetemednél, hogy kalitkát vásárolsz (pfúj..) akkor nézd meg előbb a neten mert az ilyen áruházak sokkal drágábban adják a cuccaikat.Egy peremkerületben lévő állatkereskedésben is olcsóbban megkaphatsz mindent, nem rabolnak ki.(annyira) Az ilyen áruházak "csillagászok" nem érdemes túl sok mindent venni tőlük. A magkeverékeket is magam állítom össze, töredékéből kijövök, bár Nálad 1 szem madárnál nem vészes az ellátás.

Vannak kalitkakészítők nézegess náluk...na meg lehet jó állapotban lévő cuccokat is venni használtan, nézd meg a neten.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 feb. 16, 16:15 
Nem, még teljesen kezdő vagyok, sohasem tartottam madarat. Ezért választottam a hullámos papagájt. Viszont amilyen kalitkákat láttam a kereskedésekben (pl. Fressnapf) az mind olyan volt amilyenről úgy tudom hogy rossz, tehát kicsi alapterületű, de magas. Mert a madár nem függőlegesen repül. Ezért merült fel a készítés kérdése. De a madarak nem rágják meg a fa vázat?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 15, 21:00 
Hali!

A kérdés nem jó.

Nekem van anyagom, tudom, hogyan kell elkészíteni, és tudom, hogy mi az igénye a madárnak, tudom hogy érdemes elhelyezni az etetőket az itatót, meg a fürdőhelyet. Tehát nekem a saját készítés olcsóbb.

Amennyiben hasonló cipőben jársz akkor nagyságrendekkel olcsóbb a saját gyártmány.Ráadásul kalitka és kalitka között különbség van.

Lakásba nyerő a madárvitrin, a büdös életben nem tartanék kalitkában madarat.

Zárt doboz, az eleje üveg, és elcsúsztatható, alul kivehető tálca, megfelelő szellőző nyílásokkal.(ha kell akkor pc ventit is felszerelnék)

Nekem ilyenben voltak a madaraim a lakásban, és sokkal jobb megoldás mint a sima kalitka.

Rengetegen tartanak kalitkában madarat, de a madaraksokat koszolnak, pacsálnak, szóval sokat kell utánuk takarítani.Van nekem jobb dolgom is.... :evil:

A képeket az internetről vettem, de a kert végébe lusta vagyok kimenni, hogy lefotózzam a sajátjaimat.Igaz azok kicsik de elviheted őket, kb. olyan 70 x 60x 40 cm.-ek van egy pár darab használaton kívüli...

Egy jó példa.
Kép

Rossz példa:


Kép

Az első normálisabb, vagy a második szutyok...?


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 feb. 15, 19:16 
És kalitkát venni vagy készíteni olcsóbb?
Amúgy bocs, hogy sokat kérdezek, de még nem vagyok biztos a dolgomban.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 14, 19:28 
Nem kell berakni odút és akkor nem is lesz fióka..A kalitka aljában meg elenyésző esély van a kikelésre.
De tarthatsz 2 hímet is.Nagy esélyed van, hogy nem fognak balhézni, főleg ha lassan szoktatod őket egymáshoz.

De utána is nézhetsz a kérdésnek pl:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__ ... tt-tartani

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__ ... unk-egyutt


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 feb. 14, 18:57 
Kösz a választ! De akkor állandóan költeni fognak, csak mert nem tudom mit kezdenék a fiókákkal? És ha nem is szaporodnak, nem fogják bántani egymást?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 14, 17:34 
Hali!

Akár..

Viszont az lehet, hogy ha sokáig "csak Te leszel neki" akkor a másikat már nem fogja párként elfogadni, de ez nem is baj ha nem akarsz szaporulatot.Mert ez is előfordulhat.(ez nem biztos ezért írtam feltételes módban)
Viszont két madárnak természetszerűleg nagyobb kalitka kell.

Viszont az is lehet, hogy a megtanult beszédet kissé hanyagolja majd.Minden eshetőleges.

Nálam a párban lévő madarak is szelídek (egy bizonyos mértékig mert megsimogatni nem hagyják magukat de ez nekem nem is lényeges.)és mégis költenek.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO