Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 ápr. 21, 10:16 
feketemarcsi írta:
A tetejére bármit rátehetsz, hogy fedett legyen, pl. betonit lapot, műanyagot, deszkákat összszögelsz és rádolgozol egy réteg nejlont, hogy vízálló legyen...


De az nem gond, hogy 4 oldalról nyitott ez a valami? Olyan jó lenne, ha képet tudnék mutatni, de mobillal fényképeztem le, és nem tudom leszedni a képeket róla. Néztem a fórumokat, de nem találtam énekes papagájos topicot, csak egy olyat, ami a színöröklődéssel foglalkozik. De hátha tud valaki segíteni: át lehet teleltetni? Mikor van a költési ideje? Én áprilist olvastam... Hol tudnék költőodut venni nekik? 15*15*40 cm-eset írnak nekik. Most lúzer leszek, de a 40 cm, az mélység, vagy szélesség? Mert a 15 cm, olyan kevésnek tűnik, sokkal nagyobb a nőstény, féltem a farkát. Arról viszont semmit sem olvastam, hogy faforgács kell-e az oduba, vagy fészket készít? Kell-e permetezni a fészket? Meg ilyen alapvető kérdések. Ha nem gyűrűsek a szülők, attól még lehet-e gyűrűzni a fiókákat, vagy csak jelzőgyűrű kerülhet rájuk? Meg lehet különböztetni a nemeket fióka korban? Tudom, sok a kérdés, de a szívembe zártam a csiripeket 1 este alatt, annyira aranyos jószágok, beszélgetnek velem, a fiú eteti a lányt. Egy kicsit vadak, de figyelnek, ha beszélek hozzájuk. Ha fütyülök nekik, visszafütyülnek. Az első megmozdulásuk az volt, hogy megfürödtek az itatójukban. Annyira mások, mint a hullámos csajok. És olyan szépen fütyülnek. És a lány este hisztérikusan rikácsolt, amíg le nem kapcsoltam a villanyt. Utána reggel 6-ig egy mukk nem volt. Így a lány neve Hiszti lett, a pasin még gondolkodom.

Bocsánat, hogy ennyire lelkes vagyok, de ez a papagájfajta szóba sem került nálam, nem kerestem utána, most pedig kapkodok, nem találok semmit róla, hátha tud valaki segíteni nekem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 21, 9:14 
Sziasztok!

Most megint segítséget kérnék. Véletlen körülmények miatt, a birtokomba került (megőrzésre, de ismerve a körülményeket: örökre) egy énekes papagáj pár, egy nagy méretű szobai kalitkával. Mivel ez a kalitka hatalmas a lakásunkhoz képest (kb. 100 (magas)*80 (széles) *70 cm (mély)), ezért arra gondoltam, hogy eladnám őket. Szerintetek ezt hol tudnám megtenni? A madarakról annyit tudok, hogy 1-1 évesek, a tojó lutinó (az ősei lutinó és zöld), a hím zöld (a szülők zöldek). Kérlek, ha valakinek van valami ötlete, hogy hol hirdessem, az szóljon, mert most bennt vannak a lakásban, de nincs egy falat helyem sem, és a hullámosokkal versenyt ordítanak (nem mellesleg a párom az összeset el akarja engedni, ha folytatják a hangversenyt).

Várom a válaszotokat, sürgős lenne.

Előre is köszönöm: dujuor

(Tudom, hogy megtarthatnám őket, ha már úgyis papagájt keresek, és a véletlen felém vezérelte őket, de még a külső röpde tervrajzon szerepel, ezt a kalitot meg nem merem kirakni az udvarra, mert nem fedett, és nem ragadozómadár biztos.)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 18, 13:41
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 19, 11:40 
:D Arik lehetnek.
Hát én direkt nem kettőt vettem egyszerre. Először is, mert tudom hogy akkor nem igazán lesznek szelídek+nem is terveztem másodikat. Ez most 1 új ötlet nálam.:) És köszi a bíztatást, én is úgy gondoltam, hogy eleinte (1 jó darabig) külön lennének. Múlt héten vettem egy nagy kalitkát. Úgyhogy most 2 van. A kicsi régi lesz majd az új madáré....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 18, 18:26 
Zsozso88 írta:
Ez 1 kis fúria (pláne most, hogy kezd ivaréretté válni), úgyhogy nemtom mit csinálna 1 fiatalabbal.


Hát én együtt vettem őket, talán ezért egyszerűbb az összeszokás. Gondolom türelemmel össze lehet szoktatni egy másik lánykával. A hatalmi harc biztosan el fog dőlni, de szerintem nem most, mert egy fiatal úgyis behódolna neki, hanem majd akkor, ha a másik is ivaréretté válik. Én 2 külön kalitba raknám őket, hogy szokják egymást, és csak azután engedném össze őket 1 kalitba. Sok szerencsét, szerintem menni fog ez. A papagájodnak is jobb egy másik papagáj, mint ha egyedül van. És hát ha pasi nincs, akkor jó egy nőstény is.

Az én házsártos boszorkáim most teljesen meghülyültek, a kék fiúnak képzeli magát. A bolondok....


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 18, 13:41
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 18, 17:17 
Köszi a választ! Nekem most még csak 1 van (akiről mellesleg azt hittem eddig, hogy fiú, mert kékes volt a viaszhártyája, de kezd kifehéredni) és ő most kb. pont 5-6 hónapos. Még az idén terveztem 1 másikat. Mert ugye 2 fiú nagyon jól megfér. De mivel lehet, hogy nem az, ezért merült fel a kérdés. Szóval később kerülne mellé a másik, ha egyáltalán majd mellékerül. Nem tudom még biztosan. Ez 1 kis fúria (pláne most, hogy kezd ivaréretté válni), úgyhogy nemtom mit csinálna 1 fiatalabbal.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 18, 16:50 
Zsozso88 írta:
Sziasztok!
Itt talán megkapom a választ a kérdésemre. Lehet-e 2 lány hulit együtt tartani békében vagy inkább ne vegyek másodikat? Ugyanis szaporulatot nem akarok... Bár tudom, hogy nem 100% az esély, hogy költeni fog 1 fiú-lány páros..


Nekem 5 éve van együtt 2 hullámos lány. Fiatalok voltak, amikor összekerültek (5-6 hónaposak), nem volt, és most sincs semmi gond velük. Ha fiatalok a papagájok, akkor az én papijaimból kiindulva simán el kell, hogy fogadják egymást.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 18, 13:41
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 18, 13:46 
Sziasztok!
Itt talán megkapom a választ a kérdésemre. Lehet-e 2 lány hulit együtt tartani békében vagy inkább ne vegyek másodikat? Ugyanis szaporulatot nem akarok... Bár tudom, hogy nem 100% az esély, hogy költeni fog 1 fiú-lány páros..


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 17, 20:35 
Idézet:
Szeretnék egy nagy testűt bentre, ami csak az enyém, amit kényeztethetek, ami velem játszik, engem szeret, És szeretnék pár madarakat (fajtát még mindig nem írok), akiknél pedig az az öröm, hogy párban vannak, udvarolnak, fiókát nevelnek.


Veszel egy tenyészpárat, és a fiókát kézzel fölneveled


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 17, 16:39 
conure írta:
Bocsi, most akkor házi kedvencet akarsz, vagy tenyészpárt összehozni? Mert a kettő általában üti egymást.


Azt hiszem, hogy tökéletesen igazad van. Szeretnék egy nagy testűt bentre, ami csak az enyém, amit kényeztethetek, ami velem játszik, engem szeret, de szenvedés az élete, mert csak én vagyok neki, társ nem. De ha meg már társa van, akkor a szobában nehezen lehetne meg, és nem lenne annyira szelíd. És szeretnék pár madarakat (fajtát még mindig nem írok), akiknél pedig az az öröm, hogy párban vannak, udvarolnak, fiókát nevelnek. Csak így úgy értzem, hogy önzőség, azzal a madárral szemben ez, ami egyedül él.

A lelkesedésem nem veszett el, csak visszafogom magamat, mert előbb a suli, no meg nem szeretnék kapkodós fejjel belerohanni valami hülyeségbe. Ezt úgy értem, hogy inkább elhozok egy madarat, amiről semmit nem tudom, a kereskedésből, mert türelmetlen vagyok megvárni azt az időpontot, amikor elmennénk a tenyésztőhöz, akitől még jó tanácsokat is kaphatnánk.

A szilvafejűn én is gondolkoztam, tetszetős kis madárka. Megünneplem, ha egyszer választok egy fajt.

MÁS! Hullámos papagáj téma. "a csajok" meg vannak őrülve. Szó szerint. Tudtommal mind a kettő lány. Erre a kék, elkezdett udvarolni a zöldnek, etette, birizgálta a tollát, és megpróbált rá is mászni. A zöld is teljesen kifordult magából, mindezt tűrte, hagyta, látszott, hogy jól esett neki. Idáig ezt egyik évben sem csinálták. Most kezdtem el magokat csíráztatni nekik. Talán itt a megoldás kulcsa. Meghülyültek a csírázó magtól.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 17, 8:51 
Bocsi, most akkor házi kedvencet akarsz, vagy tenyészpárt összehozni? Mert a kettő általában üti egymást. (néha azért összejön). Kettő db nagysanyi fiatalt 50 ezerért lehet venni. Ha kész a külső volier abban jóideig egyedül is elvan probléma nélkül.
Azért a kissanyitól nem kell félni, nem tartozik a nehezek közé. A tojó agresszívítása meg csak előfordulhat, mondjuk huszból egyszer. Szóval nem gyakori. Inkább a hideg nagyobb gond náluk, de a fagymentes hely bőven elég.
A szilvafejű papagájt is ajánlanám. Igaz valamivel kisebb mint a kissanyi, de kellemes hangja van, 1,5 köbméteres volier elég neki, nem agresszív, hideg elöl be lehet vinni akár egy kalitban is. Tenyészpár 30, fiatalok 8-10 ezerbe kerülnek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 21:02 
conure írta:
Szerintem döntsd el milyet akarsz, és csak annak az irodalmával foglalkozz, mert bele fogsz keveredni a fajokba és a neveikbe.


Hát ez a gond. Nem tudok választani. Mind csodálatos, és gyönyörű a maga nemében. Legszívesebben mindből lenne itthon egy-egy párom, csak magáért a szépségük, a kedvességük és a másságuk kedvéért. Én úgy gondolom, hogy a szakirodalom nem árthat, párhuzamokat vonhatok, elemzhetek, így előbb-utóbb kizárásos alapon kideríthetem, hogy melyik madár való nekem, főleg, ha tenyészteni is szeretném. A nagysándorrol azt hallottam, hogy nem szeret egyedül lenni, én pedig napi 12 órát távol vagyok, bár anyukám itthon van, de nem hiszem, hogy meg merné fogni Sergio-t, vagy Leone-t. (Már a neve is megvan az első páromnak, pár ha pinty mellett döntök, akkor kissé érdekes a név).

A másik az anyagi gond. Egyszerre biztosan csak 1 sanyit tudnék venni, és megint ott vagyunk, ahol kezdünk. Egyedüllét, tolltépkedés stb.

Ezért örültem meg a 2 kissándornak, amit olvastam, azokra még lett volna pénzem. De azokat ilyen korban már szinte lehetetlen megszelídíteni (bár nem teljesen reménytelen). De elrettentett, amit írtál, hogy a nőstény megölheti a hímet. Nem biztos, hogy ezt csinálná ez is (lévén már jó ideje egymás mellett vannak), de azért a félsz bennem lenne.

Így hát olvasok, agyalok, számolok, álmodok. A vizsgaidőszak után pedig döntök.

De addig szívesen várom a tippeket, esetlegesen árakat, ötleteket, jótanácsokat. (a 2 csajom meg vadul csőrözik az almaágon). Elképzelhető, hogy a madarak is ahogy öregszenek úgy lesznek házsártosak? A csajok kb. 1 hete olyanok, mint a vénasszonyok. Mindenen összecivakodnak, verekszenek 1percig, a következő percben egymás tollait vakarásszák, majd megint egymásnak esnek.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 20:50 
szia dujuor

Véletlenül elírtad és miniamazont írtál a minikakadú helyett.

Igen, azok a Neophemak, amit oda linkeltél.

Különben meg ne add fel ilyen könnyen. Látom lelkesedésed rohamosan apad. Bármilyen madár fajt választasz, mindnek a tenyésztésében, tartásában van valami bökkenő. Van melyik könnyebb, van melyik nehezebb. Ha nagy madárról álmodtál, akkor nagyot vegyél. A nagyok közül pedig talán a nagysándort legkönnyebb tartani, tenyészteni. Szerintem döntsd el milyet akarsz, és csak annak az irodalmával foglalkozz, mert bele fogsz keveredni a fajokba és a neveikbe.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 18:00 
conure írta:
Hogy a méreteket érzékeltessem előbbinek kell kb. 10 köbméteres, az utóbbinak meg fél köbméteres volier. Mármint a tenyészpárnak. Az előbbi nagyobb testű mint a nagysándor, az utóbbi meg egy nagyobb hullámos. Ja, és semmiképpen nem kezdőnek való.


:salut: :salut: :salut: :salut: :salut: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kopp, kopp van itthon valaki? Mármint az agyamban. Egy cseppet ég az arcom, mert az feltünt, hogy a latin nevük nem egyezik, de nem szenteltem neki különösebb figyelmet. Akkor az a szikla nem ez a szikla. Akkor azok közül nézegessek, amik ezen a honlapoldalon vannak?

http://www.freeweb.hu/parrotshu/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=109

Akár hogy is nézem, nem lesz nekem nagy papagájom egyenlőre, hacsak a nimfa méretet nem vesszük annak. De hát a nimfa is nagyobb mint a hullámos, olyan, mint egy miniamazon (MINIKAKADÚ. Kijavítottam, és ma is tanultam valamit).

Így tehát olvasok, olvasok, és olvasok tovább, hogy ne felelőtlenül hozzam meg ezt a döntést, mert én nem rokkanok bele, de a madarak belerokkanhatnak.

dujuor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dujuor 2008 ápr. 16, 20:54-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 17:46 
Szia dujuor!

Azokról a kissanyikról én lemondanék. Egyáltalán tudnak röpülni? Éveken keresztül egy szűk kalitba zárva---nem hiszem, hogy egy tenyészet beindításához ezek a megfelelők. Akármilyen fajt választasz mindenképpen megbízható tenyésztőtől kell vásárolni vagy összeszokott tenyészpárt, vagy fiatalokat.

Ha Deák úr sziklája mellé (Cyanoliseus patagonus) oda tennéd az ausztrál sziklát (Neophema petrophyla) megfognál lepődni. Az a szikla ugyanis nem az a szikla. Hogy a méreteket érzékeltessem előbbinek kell kb. 10 köbméteres, az utóbbinak meg fél köbméteres volier. Mármint a tenyészpárnak. Az előbbi nagyobb testű mint a nagysándor, az utóbbi meg egy nagyobb hullámos. Ja, és semmiképpen nem kezdőnek való.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 12:06 
conure írta:
Kedves dujuor!
Sajnos az egy db 4 köbméteres röpde az eléggé behatárolja a választást.


Nem-nem! Akkor félreírtam valamit. A korlátaim szinte végesek. Kb. 15 m fal áll rendelkezésemre. Amit most, az otthoni OSB lapokból, hálóból, zárszelvényekből stb. tudnék megcsinálni, az lenne 3.9 köbméteres. Ha maximumban számolok, 2 mégeres magasság, 2 méteres mélység mellett, akkor 60 köbméter áll egylégtérben rendelkezésemre, elosztva valamivel kisebb. És ez falratelepített volier, ezen felül 1-2 kisebb "hordozhatót" is el tudok helyezni a kertben.

A nagysándor engem is nagyon érdekelne, jobbakat hallottam-olvastam (nyugodtság, tenyészthetőség, bárátság) szempontjából, mint a kissándorokról.

Sok-sok álmodott, és álmatlan éjszakám lesz még, amíg lesz madaram.

Egyébként már 8 éjszaka óta madarakról álmodok. Hol berepül hozzám egy, hol hoznak egy párat csak úgy, hol születik, hol veszem. De érdekes módon álmaimban mindig nagy testű papagájok szerepelnek. Ez jelenthet valamit. Lehet ma éjjel megálmodom, hogy milyen fajjal fogok kezdeni.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 11:55 
eszterolajos írta:

..nekem a legjobban a Neophema fajok tetszenek, ha megismered őket neked is ez lesz a legszebb


Bevallom, a googlet használtam, hogy a fejembe rendbe tegyem a Neophema fajokkal kapcsolatos homályt. Így ha a forrás helyes, akkor 7 faja van. A sziklapapagájjal már szemeztem egyszer, Deák úr honlapján azt az információt olvastam, hogy rettenetesen ragaszkodó fajta, akár a szabadba is lehet vinni, ha már hívásra visszajön. Igazad van, elragadó és gyönyörű állatok, most a parrots.hu oldalon olvasok róluk. Ők azok a fajták, amikkel egy kezdő is boldogul?

Ahogy a hozzászólásból kiveszem: ezek szerint ha több párom is van (lesz), akkor külön-külön röpdében kell tartani őket, nehogy kereszteződjenek.

A röpde méretének megállapításánál vehetem igaznak a parrotland.hu-n leírt röpde méreteket, és egyéb adatokat (gondolok itt az odura, kotlási és kirepülési időre)?

Esetleg nem tudnál nekem mondani egy megközelítő árat, hogy mennyibe kerülhetnek a fajok példányai? Gondolom itt is vannak mutációk, azok drágábbak.

MÁS! A kissándoros hölgy válaszolt e-mailben nekem, bemásolom:


Zöld színű mindkettő. A Sanci Manci hetedik éves a Sanya ötödik éves.Nem gyűrűsek. Tavaly költöttek először egy kispapagáj született de kiszökött a kalitból és törpepapagájom , sajnos nem nézte jó szemmel és elkalapálta. A Sanya kicsit félős, mert nem emberközelben nevelkedett, bemenekül az odúba ha közelít bárki is , de ha tevékenykedek vagy a kisfiam játszik mellettük érdeklődéssel figyeli,aMancika elveszi kézből a salátát is. Amikor tudom előre,hogy kiengedem őket délután repülni, este adok nekik kajcsit, hogy visszamenjenek a kalitba, mert a lámpán lógnának hajnalig, utána már megfogni őket... trükkösek ám. Tapasztalat! A kalitka íves tetejű, nem mértem meg de a kb. méret: 60 cm széles, 40 cm mély,70 cm magas.


Nekem a kalitméret megfelelőnek tűnik, de nem két madár számára. Nagyon csábító az ajánlat, szívom a fogamat, mert nagyon tetszik mind a kis, mind a nagy sándor papagáj, és ha jól nézegettem az árakat, 30 ezer forintért még olcsó is (olcsó húsnak híg a leve?). Kellett nekem az interneten vadászni eladó madarakra.... :(

Most ráállok a Neophema fajták leírására, tartására, de ötletek, tippek jól jönnének. Gondolom sehol nem írják, mint amit conure volt kedves leírni, hogy némely fajok gyepálják a kierült fiókákat, és némely fajokra nincs kereslet.

Ez nehezebb lesz mint gondoltam, de pont a nehézsége miatt egyre elszántabb vagyok, szeretem a kihívást igénylő dolgokat.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 11:33 
Kedves dujuor!
Sajnos az egy db 4 köbméteres röpde az eléggé behatárolja a választást. Kissanyinak még elmegy, de rozellának minimum kettö röpde kell, mert ha kirepülnek a picik akkor hamarosan el kell különíteni őket, és ezek kalitba nem valók. A nagysanyi az jó ötlet, nagyon nyugodt, ritkán kiabál, igaz egy kicsit félénk természetű, a költése viszont kiegyensúlyozott ha nem zavarják. Meg kell, hogy mondjam nekem is az volt az első papagáj FAJom amivel kezdtem, és nem bántam meg. 10 évig sikeresen tenyésztettem. De, nála az ideális röpde méret 4 m hosszú, 1,2 m széles és 2,5 magas. A minimum ami elmegy az 3 m hossz,1 m széles, és 2 m magas. A földre egyáltalán nem száll le, sem a párjával, sem más madárral nem agresszív, a kézzel nevelt fiókák házikedvencnek is elmennek, jól bírja a hideget is.

emil: amer.parrots@citromail.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 9:05 
...az építkezéshez sok ötlet van a már meglévő topikokban, azokat is tanulmányozzátok, ha kérdésed lesz írd meg........

..nekem a legjobban a Neophema fajok tetszenek, ha megismered őket neked is ez lesz a legszebb... ezek csöndesek, szelídek ( még egzotákkal is tarthatók együtt) télen kevés fűtéssel, vagy lakásban is kibirják, jól szaporodnak és főleg szépek...nem is aranyért adják, eladhatóak.... stb..
Kereszteződnek egymással, de ezt ne tedd velük, mert többnyire sterilek lesznek az utódok...

.... majd a beszerzésénél tudunk jó tenyésztőt ajánlani...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 8:39 
Kedves eszterolajos, conure!

Egyszerre válaszolnék a hozzászólásaitokra, igyekszem nem kifelejteni semmit.

Egy nagyobb kertes házban lakom, ami 2 oldalról tűzfallal védett. Én a kert hátsó tűzfalát sajátíthatnám ki, apukám megígérte, hogy segít nekem. Akár még egy betonajzatos, szigetelt röpdét is felépíthetek, nem lenne gond (főleg a 2 tűzfal találkozásánál lenne ez a legkönnyebben megoldható). Apukám ezermester, biztosan meg tudnánk csinálni. A fűtés sem hiszem, hogy gond lehet, sokféle külső fűtés létezik, valamelyiket csak meg tudjuk oldani. Terveztem már OSB lapokból papíron egy nagyobb röpdét, kb. 4 köbméterest, azt is meg tudjuk csinálni.

A faj kiválasztása a legnehezebb. Eddig csak 2 hullámossal volt dolgom, vágyom egy nagyobb méretű csiperkére, de Ti is mondtátok, és én is olvastam, hogy nem igazán kezdő részére való madarak. Gondolkoztam, egy nagy csapat hullámoson is. A hullámosok párt választanak, vagy szabad szerelem van a csapatban? Mert akkor úgy gondolom, hogy megpróbálnék szín keresztezésre menni, de ha nem tudom, hogy melyik hím melyik nősténnyel van párban (ha cserélgetik egymást), akkor lőttek ennek a tervemnek is. Olvastam én is, hogy a kapírgáló fajtáknál nagyon figyelni kell a sűrű takarításra, mert könnyen összeszedthet valamit. Viszont azt még nem olvastam sehol, hogy a rozella fiókákat nehéz eladni. Ez miért van? Nincs rá kereslet? Azt sem hallottam még, hogy agresszív madár. Kissándor kilőve (pedig ez már nagymadár kategória nálam), ezek szerint nehéz madár. A nagysándor is ilyen "macerás"? A jákó, nagy amazon fajtákon nem is gondolkodom, az a profik madara (de remélem egyszer azért lesz). A pintyektől annyira aprók, félek, hogy nem tudnám őket kellőképpen kezelni.

Elég sok mindent leírtam (remélem mindenre válaszoltam), Ti mit ajánlanátok nekem? Papagáj vonalon szeretnék elindulni, azok érdekelnek jobban. Ha lehet, akkor legyen barátságos, szelíd, játékos (tudom, ez nevelés kérdése is), az esetleges szaporulat azért ne maradjon a nyakamon. Esetlegesen szobában is lehessen tartani (tehát akkor ne legyen hangos). Más így hirtelen nem jut eszembe.

Így tudnátok ajánlani nekem kezdő fajtát?

Bocsánat, hogy ennyire leegyszerűsítem a dolgokat, de talán a kemencétől indulok előbb.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 16, 7:55 
Szia dujuor !


Idézet:
Nem tudok rá sok pénzt szánni,


Nem a pénz a legfontosabb, hanem az előzetes felkészűlés, amit nagyon precizen csinálsz...
Idézet:
Csak az a gond, hogy kapkodok
.
Ez viszont fontos, hogy eldöntsd, hogy melyik fajjal/kal kezdessz, mert célszerű előszőr arra gyúrni... ebben mindenképpen tudunk segíteni, csak válaszd ki a fajt....
...itt vedd figyelembe azt is amit conure írt, nagyon figyelemre méltó tanácsok....


Idézet:
Pintylakosztályt csinálhatnék belőle


Ez tűnik egyenlőre talán a legjobb megoldásnak...

Idézet:
kissándor párral szemezek, de sajnos semmit sem tudok róluk, csak azt, hogy már párban vannak, költöttek, és a kalitukkal együtt 30000-ért lenne eladó, családi okok miatt. Hiába küldözgetem az e-mailt a kérdéseimmel, nem válaszolnak rá, látatlanban viszont nem veszem meg


..ezt még meggondolnám, hogy megvegyem -e......nem egy kezdőnek való madár...

Idézet:
Van egy távoli ismerősöm (az ismerősöm ismerőse), akinek vannak madarai, amik épp tojásokon ülnek. Az áruk: kecske sárga 4000 tarka 3000 hegyi 10000 rozella vadszin 8000 nimfa 2500. Majdnem biztos vagyok abban, hogy nem gyűrűzöttek. Ezen az áron érdemes lenne megvenni fiókacsőrikét? Nem ismerem a reális árakat, így nem tudom eldönteni, hogy sok, vagy kevés-e ezekért a fajtákért az ár...


..talán ezt most hagyd ki...


Idézet:
Csak 1 félelmem van. Véges a "madártárolási lehetőségem", mi lesz akkor, ha nem találok nekik gazdit (jól a jövőbe rohantam, hiszen fiókák lesznek a csiperék HA belőlük választok, így idő, amíg tenyészérettek lesznek), nem igazán adnám be őket kereskedésbe. Ilyen félelmeim vannak, segítenél nekem az eloszlatásukban?


Gazdát azért találsz, ha meghírdeted őket...de én az egyszerűbben tarthatókkal javaslom kezdeni, hogy megismerd a madártartás rejtelmeit és ne legyen komoly veszteséged, olvass bele a színkanáris és egzotás topikokba is, és aztán dönts.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 8:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO