Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 2, 16:10 
Sziasztok!
Sürgős segítségre lenne szükségem.
A 8 papagájommal eddig minden rendben volt, de a tollazatukon látszik valami. 2 dologra gondoltam, hogy vagy vedlenek, mert még fiatalok, május eleji kelésűek(volt már ilyen az egyiknél, pár nap múlva elmúlt) vagy pedig atka...
Elég csúnyácska, a lutínón lehet a legjobban látni, de kiválogattam pár képet. Segítsetek mi lehet ez?
Kaját kapnak mindenfélét, zöldségeket, gyümölcsöt, magot. Viselkedéssel nincs gond, fürdenek, csipognak, repkednek. Mi ilyenkor a teendő?
Köszönöm
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 júl. 30, 16:15 
Köszönöm a választ.

A szem körüli tollhiányt mi okozza?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 29, 22:39 
A recesszív tarkák kivételével mindegyiknek alakul ki íriszgyűrű...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2014 júl. 29, 17:43 
Sziasztok!
Lutino hullámosnak van szemgyűrűje ivarérés után???


 
Offline
Csatlakozott: 2014 máj. 30, 19:01
Hozzászólások: 2
Valódi név: Budai László
   
Hozzászólás 2014 júl. 12, 9:31 
Heló!

A segítségetekre lenne szükségem. Most először raktak tojást a hullámos papagájaink. Kb 2hete repült ki a 3 fiókánk. A 2 legnagyobb teljesen egészséges, gyönyörű, hiperaktív, a legnagyobb már repül, de a legkisebb valahogy sokkal gyengébbnek meg erőtlenebbnek tűnik a testvéreinél, a ketrec oldalán is alig bír felmászni, és folyton csak aludna.. Ha kiveszem mászkál rajtam, felmászik a vállamra, stb, de a kezemben is, a vállamon is volt már hogy elaludt. Fizikailag szerintem nincs baja, de nagyon kis erőtlen szegénykém, nagyon szeretném egy kicsit megerősíteni. Mit lehetne tenni érte? Vitaminokat kapnak a vizükbe (cseppek) a magkeverék is vitaminos amit kapnak, a lágyeleséget is adjuk még nekik, de neki kellene valami kis extra is, mert nagyon kis erőtlen.. Valaki tudna jó tippet adni, mit adjak neki? Köszönöm a segítséget előre is.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 23:23
Hozzászólások: 30
Valódi név: lengyel róbert
   
Hozzászólás 2014 júl. 10, 9:56 
A tollaikkal semmi gond nem volt.A képen két fészekalj madarai vannak.A két fehéreknek van még két testvére akik szépen repülnek.

A helyük elég nagy ami két részből áll(belső 180x150x150)(külső 180x180x180).A belső védett szigetelt rész ahonnan kirepülhetnek a szabadban lévőbe.Itt összesen öt pár huli van.
Eddig nem volt gond a méret.

A fotók miatt tettem egy "koszos kalitba" őket,hogy egy helyen legyenek.A takaritás azóta megvolt!!Mentségemre szolgáljon,hogy mostanában kevés időm van velük foglalkozni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 júl. 7, 17:48 
gangar írta:
Szia adam92!
A kért képek.
Kép
Kép

Pedig itt nem néznek ki rosszul. Amikor kijöttek megvolt a farok és szárny tollaik (evezők)? Mekkora helyen vannak? Plusz egy takarítás nem ártana.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 júl. 7, 7:25 
adam92 írta:
kriszko írta:
Most készül el a standardok végleges helye. Az oldalfalon lesz egy lyuk ahova kívülről lesz felhelyezve az odú (persze nem most, legkorábban 3/4 év múlva). Kérdésem hogy mekkora méretű lyukat kell fúrni?

Amekkora az odú bejárata (5 cm átmérőjű) bőven elég.

Köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 23:23
Hozzászólások: 30
Valódi név: lengyel róbert
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 16:02 
Szia adam92!
A kért képek.
Kép

Kép


[


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 15:49 
kriszko írta:
Most készül el a standardok végleges helye. Az oldalfalon lesz egy lyuk ahova kívülről lesz felhelyezve az odú (persze nem most, legkorábban 3/4 év múlva). Kérdésem hogy mekkora méretű lyukat kell fúrni?

Amekkora az odú bejárata (5 cm átmérőjű) bőven elég.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 15:46 
gangar írta:
Sziasztok!
Segitségre lenne szükségem.Hullámos papagájaim közt most fordult elő először,hogy a fiatal madarak nem tudnak repülni,csak a röpde alján mászkálnak.Már 1 hónapja kijöttek az oduból és mégis csak" szánalmas vergődés" az egész. Mi lehet a probléma?

Tudsz róluk képet feltölteni? Lehet francia vedlés.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 15:45 
Sparrow_121 írta:
adam92 írta:
Hát ha nem kicsi az etetőjük akkor bőven elég nekik napi 1x adni. Én sose adtam nekik napi 2x magot.


Június 25-én 20:16-kor feltöltöttem egy képet, az etetőjük is rajta van, egy normál ételes tető.
De ha nagyon megpúpozom, akkor a maghéjak eltakarják a magokat :S
Vagy teszek be 2 etetőt, és akkor csak kibírják másnap estig.
Viszont akkor a törpefürjekről lemondhatok, azok pluszba esznek, szeptemberben meg már nem veszek mert jön a hideg... :\

Ha megpúpozod is kiszórják a hullámosok a tetejét ne aggódj. Kár ezen aggódnod, hogy nem bírják ki 1 etetéssel.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 18, 23:23
Hozzászólások: 30
Valódi név: lengyel róbert
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 12:34 
Sziasztok!
Segitségre lenne szükségem.Hullámos papagájaim közt most fordult elő először,hogy a fiatal madarak nem tudnak repülni,csak a röpde alján mászkálnak.Már 1 hónapja kijöttek az oduból és mégis csak" szánalmas vergődés" az egész. Mi lehet a probléma?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 10:05 
Most készül el a standardok végleges helye. Az oldalfalon lesz egy lyuk ahova kívülről lesz felhelyezve az odú (persze nem most, legkorábban 3/4 év múlva). Kérdésem hogy mekkora méretű lyukat kell fúrni?
Többször olvastam már a fórumon hogy milyen ágak jók ülőrúdnak, de annyit jegyeztem meg hogy a fűzfa- és gyümölcsfaágak jók, mit lehet még betenni, esetleg tölgy?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 5, 21:01 
adam92 írta:
Hát ha nem kicsi az etetőjük akkor bőven elég nekik napi 1x adni. Én sose adtam nekik napi 2x magot.


Június 25-én 20:16-kor feltöltöttem egy képet, az etetőjük is rajta van, egy normál ételes tető.
De ha nagyon megpúpozom, akkor a maghéjak eltakarják a magokat :S
Vagy teszek be 2 etetőt, és akkor csak kibírják másnap estig.
Viszont akkor a törpefürjekről lemondhatok, azok pluszba esznek, szeptemberben meg már nem veszek mert jön a hideg... :\


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 júl. 5, 19:15 
Sparrow_121 írta:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a huliknak mennyi időnként ajánlott magot adni? Jelenleg reggel és este 7kor kapnak magkeveréket, a 2 étkezés között zöldségeket, gyümölcsöt, illetve tojást is heti 1 alkalommal.

Augusztus 20-án nyaralni megy az egész család, és nem lesz aki etesse őket. Jönnek rokonok kutyát etetni, meg locsolni, de csak esténként. Olvastam, hogy a madaraknak gyors az emésztésük, és most is már a második kajánál repülnek le a tálhoz, hogy mit kapnak.
Elég lenne minden nap csak este adni nekik a kaját? 3 nap lenne így kb, nem 1 hét vagy több.
8 papagáj, egy 180 cm magas röpdében kint az udvaron, magunkkal vinni nem tudjuk őket.

Most aggódok miattuk :?
Köszönöm

Hát ha nem kicsi az etetőjük akkor bőven elég nekik napi 1x adni. Én sose adtam nekik napi 2x magot.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 5, 17:31 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a huliknak mennyi időnként ajánlott magot adni? Jelenleg reggel és este 7kor kapnak magkeveréket, a 2 étkezés között zöldségeket, gyümölcsöt, illetve tojást is heti 1 alkalommal.

Augusztus 20-án nyaralni megy az egész család, és nem lesz aki etesse őket. Jönnek rokonok kutyát etetni, meg locsolni, de csak esténként. Olvastam, hogy a madaraknak gyors az emésztésük, és most is már a második kajánál repülnek le a tálhoz, hogy mit kapnak.
Elég lenne minden nap csak este adni nekik a kaját? 3 nap lenne így kb, nem 1 hét vagy több.
8 papagáj, egy 180 cm magas röpdében kint az udvaron, magunkkal vinni nem tudjuk őket.

Most aggódok miattuk :?
Köszönöm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 14:48 
andris1602 írta:
Szia
Eszik rendesen, repked, nem lógatja a szárnyát. Viszont sokkal félénkebb mint a fiatal példány.
Üdv


Az újonnan, hozott fiatal huli nálam is "szelídebb" volt. Szerintem figyeld meg őket és ennyi. Ne próbáld mindenben a bajt látni mert akkor elveszted az örömöd bennük. Figyeld őket és ha lesz baj akkor észre fogod venni. Persze amit lehet azt meg kell előzni. De ez már más téma.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 30, 12:21
Hozzászólások: 2
Valódi név: Zimányi András
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 11:19 
Szia
Eszik rendesen, repked, nem lógatja a szárnyát. Viszont sokkal félénkebb mint a fiatal példány.
Üdv


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 9:49 
andris1602 írta:
Sziasztok
Tudnátok segíteni egy hullámos papagájjal kapcsolatban?
Üdv


Hát a fiuk szeretnek magyarázni egy ültő helyükben. ez még szerintem lehet normális is akár. Ha adsz enni nekik akkor ő is odamegy eszik, elvan stb.? repked rendesen? szárnyát nem lógatja?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 10:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO