Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2016 feb. 14, 16:31 
Köszönöm a válaszokat! Akkor tehát az egy jó megoldás, ha veszek egy hímet, megszelídítem, majd veszek neki egy párt?

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
 
Hozzászólás 2016 feb. 13, 15:47 
Bingo írta:
Sziasztok! Papagájtartásba szeretnék kezdeni. Leginkább a hullámos papagáj tetszik. De sok kérdésem
van, mert sok oldalon néztem utána a tartásának, de mindenhol mást írnak. Lehet egyedül tartani? Ha
párban van, attól még barátságos lesz, és fog tudni beszélni? És mekkora kalitka kell neki? A válaszokat
előre is köszönöm.


Hali!

Párban jobb tartani, de nem lesznek túl beszédesek, az egyedülállónál sokkal több esélyed lenne.De inkább tartsd párban Ők sokkal jobban járnak, és a Te önös szempontod --az, hogy beszéljenek, ne legyen fontos, helyezd előtérbe a madarak igényeit .Amúgy se nagy durranás a huli beszéde én már hallottam egy beszédverseny győztesénél "Az anyám tyúkját" de nagyon kellett figyelni, hogy mit mond.Egy nagyobb (persze jóval drágább) madár tisztábban és érthetően beszél.
Azért mert párban lesznek még teljesen szelídek lehetnek, ha úgy vannak nevelve fiókakortól.Madárnak, madár a párja.Még az is megoldás kényszerből, hogy valamilyen apró fürjet vagy más madarat tartasz mellette- persze amivel békésen elvan.


Mint már írva lett vagyon a kalitka soha nem lehet elég nagy.
Még egy köbméteres kalit is kicsi a természethez képest, és sokan nyomorgatják a madarakat ilyen 60-80 cm. széles és 50-60 cm. magas kalitkában..

Gondolom mindjárt el kezdik bizonygatni, Ó bizony az elég és Ők is abban tartják már sok éve és milyen jól elvannak.Ja, ők is ellenének egy szűk cellában de vidámak nem lennének.Az valamennyire javít a helyzeten ha nagyon sokat vannak kint a lakásban és sokat tudnak repülni.

Tehát célszerű minél nagyobb kalitkát vagy madárvitrint venni és sokat kiengedni őket.Azért jó a nagyobb kalitka mert ha elutaztok és másra bízzátok a madarakat lehet, hogy nem fognak szót fogadni a megbízott gondozónak ha kiengedi őket és utána nem fogja tudni visszatessékelni őket.Tehát ha ki sem meri őket engedni akkor is lesz egy nagyobb helyük ahol kiengedés nélkül is tudnak valamennyit mozogni.Azt az 1-2 hetet meg kibírják.

A beszédkészség meg változó, nekem van amelyik tanítás nélkül is beszél és füttyöt utánoz.Persze nem hullámos.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2016 feb. 13, 13:12 
Szia bingo.
Ha párban tartod úgy is barátságosak. Nekem peldaul egy pár van és szelidek kézből esznek és rám szálnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
 
Hozzászólás 2016 feb. 11, 20:47 
Sziasztok! Papagájtartásba szeretnék kezdeni. Leginkább a hullámos papagáj tetszik. De sok kérdésem
van, mert sok oldalon néztem utána a tartásának, de mindenhol mást írnak. Lehet egyedül tartani? Ha
párban van, attól még barátságos lesz, és fog tudni beszélni? És mekkora kalitka kell neki? A válaszokat
előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2016 jan. 21, 16:44 
Szia. Koszonom a valaszt.De. Másnap tettem be vizet nekik es fürdött. A tojónak mintha elégnenek a tollai úgy nez ki de semmi égető dolog mellé nem teszem őket. A farktollak , es nagyon büdös , még egy alapos fürdes után is. Négy tolla van megégve. Harom , amelyek oldalt vannak, azt hiszem evező tollnak hívják de nem bíztos és egy amelyik középen van és a leghosszabb. Csak felük van meg es olyan égettnek néznek ki.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 17, 15:10 
Monika16 írta:
Lefeküdt a földre vagyis leült és lerakta a fejét is , és a jobb szárnyával csapkodni kezdett (mint amikor fürdik). De mellette állt a hím kb. 4 cm-re. A tojót augusztusban vettük, mert a régi meghalt és a hím már rég meg van. Lehet ez is az oka? Nem tudom.

Nem lehet, hogy tényleg fürdeni akart? Az az aprócska tény, hogy se homok, se víz nincs, nem feltétlen zavarja ... :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2016 jan. 15, 18:25 
Sziasztok,
Ma amikor kiengettem a papagájokat a tojó nagyon furcsán viselkedett. Lefeküdt a földre vagyis leült és lerakta a fejét is , és a jobb szárnyával csapkodni kezdett (mint amikor fürdik). De mellette állt a hím kb. 4 cm-re. A tojót augusztusban vettük, mert a régi meghalt és a hím már rég meg van. Lehet ez is az oka? Nem tudom.
Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 nov. 30, 12:08 
Bocsi. Akkor ékezettel írok. Legtöbbször tanulás közben engedem ki őket, vagyis olyankor nem nagyon figyelek rajuk , de az ablakot meg az ajtót becsukom. A levelét kezdték el enni. És köszönöm a választ.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 nov. 29, 21:12 
Monika16 írta:
Neha kiengedem a madaraimat a szobamba es a tegnap bentfelejtettem a japan rozsar es elkezdtek enni. Ez baj? Akar betegek is lehetnek tole?

Egy kicsit nehezen dekódoltam az ékezetek hiánya miatt, hogy mi is történt... :)

Én úgy tudom a japán rózsa (Rosa rugosa) nem mérgező (bogyója legalábbis biztosan nem az), de pont az ilyen esetek miatt, jobb vigyázni az ismeretlen növényekkel!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 nov. 29, 10:16 
Sziasztok.
Neha kiengedem a madaraimat a szobamba es a tegnap bentfelejtettem a japan rozsar es elkezdtek enni. Ez baj? Akar betegek is lehetnek tole?


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 okt. 4, 17:30 
adda írta:
Sziasztok,

Jobban van?
Ha tudod állatorvoshoz vidd el, aki madarakhoz is ért, minél hamarabb.
Azt írták a neten, hogy talán megfázott, kedvetlen, nem kap elég vitamint.

Ez jó-e:
Napsütést (ne tűző napot) kapjon kora délelőtt vagy késő délután, de legyen árnyék is neki, ahova behúzódhat.
Youtube-on rákeresve:
happy budgies
ilyen videókat szoktam betenni (gondolom a társat nem helyettesíti).
Köszönettel

Szia adda, most olvastam a valaszod csak es van egy parja es mar jol ra egy hetre jol lett nem tudom li lehetett a baja. De mar szokdosik eszik es repked nagyon jol van.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 okt. 2, 11:47 
Szia!

eva írta:
...egy hete körül látom, hogy a hullámosok eszik a téglák közti maltert. Van valakinek valami ötlete, milyen hiányuk lehet?

Lehetséges, hogy nem ásványi anyag hiányuk van, hanem az emésztéshez szükséges apró kavicsokat próbálják így "beszerezni". Tegyél be nekik grit-et.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 okt. 1, 14:38
Hozzászólások: 1
Valódi név: Hanákné Éva
   
Hozzászólás 2015 okt. 1, 15:07 
Sziasztok, még új vagyok itt, de egy számomra fontos kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni! Van egy nagy udvari röpdém, hullámosokat és zebrapintyeket tartunk, téglával van az alja körberakva, és egy hete körül látom, hogy a hullámosok eszik a téglák közti maltert. Van valakinek valami ötlete, milyen hiányuk lehet? Minden nap kapnak zöldséget, gyümölcsöt, magkeveréket, zöldet, ezért nem tudom mit tehetnék még, mi lehet a baj? Főtt tojást is kapnak, zúzott tojáshéjjal együtt, szépia is van benn több is, használják is, így tanácstalan vagyok. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm!!! Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 1, 9:37
Hozzászólások: 7
Valódi név: Dulácska Árpád
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 10:48 
Sziasztok,

Jobban van?
Ha tudod állatorvoshoz vidd el, aki madarakhoz is ért, minél hamarabb.
Azt írták a neten, hogy talán megfázott, kedvetlen, nem kap elég vitamint.

Ez jó-e:
Napsütést (ne tűző napot) kapjon kora délelőtt vagy késő délután, de legyen árnyék is neki, ahova behúzódhat.
Youtube-on rákeresve:
happy budgies
ilyen videókat szoktam betenni (gondolom a társat nem helyettesíti).
Köszönettel


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 aug. 21, 10:33 
Sziasztok.
A him hullamosom nagyon lehangolt mar harom napja. Felborzolt tollakkal ul a rudon es alszik egesz nap nem tudom mi lehet a baja. A tojo eleven mint mindig de o nem borzolja a tollait es nem gubbaszt. Kerlek segitsetek.
Elore is koszonom.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 10, 10:01
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2015 júl. 27, 20:35 
Bocsi csak most láttam a válaszod. Már kiengedjük. És a hátvakarás is elmult. A fajtársal csak az a gond hogy nem az én madaram hanem az öcsémé és én nem gondozhatom. Ezér borzalmasak a körülményei. Úgyhogy muszály vagyok titokban foglalkozni vele. És amíg nem győzöm meg hogy kell neki fajtárs addig is a nimfákkal reptetem hátha nem romlik el. Befogadoak a nimfák szerncsére. De tudom hogy ez nem megoldás.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 24, 13:59 
Szia.
Es koszi. Meg az lenne a kerdesem hogy akkor siman csak az udvarrol osszeszedem es berakom vagy inkabb sussem ki vagy hallotta olyant is hogy kifozik.
Elore is koszonom.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2015 júl. 23, 11:17 
Monika16 írta:
Sziasztok, van egy hullamosom es nem tudom , hogy milyen homokot adjak neki. Az udvarunkrol szeretnek nem boltit. Harom fajta homok van vagyis az egyik az a sima termofold a masodik valami nagyon finom homok( tapintasra) vakolni szoktak hasznalni. A harmadik pedig kisebb kovek es nagyobbak is vannak benne.
( megmondanatok legyszi hogy hogyan kell kepet feltolteni ide akkor kuldenek a homokokrol.
Elore is koszonom. :)


Szia
Először is légy szíves olvasd el az előző hozzászólásomban a fajtárs fontosságáról szóló részt.

Homok alatt mindig apró kavicsokat kell érteni. A papagájoknak zúzógyomruk van és ebbe kellenek apró kavicsok amik összezúzzák a táplálékot. Az a jó ha van nagyon aprótól 2mm-esig mindenféle kavics a madárhomokban és majd ők kiválogatják melyikeket akarják megenni.
Miért nem jó a bolti(pl. multifit)? Veszel egy zacskóval és nagyon nagyon sokáig elég ha csak egy rácsra akasztható tálba teszel belőle (és időnként cseréled) és nem a kalitka aljába öntöd. Tálból amúgy is higiénikusabb mert a kalitka aljába beleürítenek. Arra kell csak figyelni hogy a madárhomokban tényleg apró kavicsok legyenek és ne homokszemcsék mert a homok nem jó az emésztésükhöz ráadásul árthat is.
De ha nem akarsz boltit és tudsz szerezni apró kavicsokat akkor az is jó de a higiéniára figyelj. Ha jól tudom többek között sütőben kisütni is szokták a nem bolti kavicsokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2015 júl. 23, 10:55 
gergőce írta:
Sziasztok!
Kapott az öcsém egy hullámost. egészségesnek látszik. Nekem eddig nimfám volt és van de azok nem ugrálnak ennyit mint a hullámos. az normális hogy fojton röpköd 7-12 óráig és délután 2-7 óráig?
valamint folyton vakarja a hátát a rácsba. miért viszket ennyire a háta? a tolla nem hullik. Lehet hogy atka? 3 napja ezt csinálja. akkor is lehet használni gyógyszert atka ellen ha nem atkás?


Szia
A hullámosok hiperaktívak és imádnak repülni. Ezért kell nekik nagy kalitka még napi kiengedés mellett is másrészt a repülésnek fontos szerepe van az egészségük megőrzésében szóval fontos hogy sokat repüljenek(ezért én hullámosoknak 100x50x100cm-es kalitkát szoktam javasolni minimum de minél nagyobb annál jobb). Egy ekkora kalitkát legalább normálisan be is lehet rendezni nem mérgező faágakkal,stb(persze nem kell túlzsúfolni) mert nincs tele 2 ülőrúdtól és 2 táltól mint a bolti szerintem madártartásra alkalmatlan kalitkák.

Ezt a hátvakarást nem igazán tudom elképzelni de lehet egyfajta unaloműző rossz,furcsa szokása is.
Mindenképp vegyetek neki fajtársat. A papagájoknak KELL fajtárs. Az ember egyáltalán nem tudja pótolni a fajtársat mivel az ember nem papagáj így nem kommunikál papagáj hangokkal és testbeszéddel, nincs vele napi 24 órában ahogy a fajtársa tenné, nem tud vele repülni pedig a hullámosok szeretnek együtt repkedni,stb ráadásul a papagájok párválasztók és abból még soha semmi jó nem sült ki ha tévképzetek miatt egy embert választottak párjuknak(a madár-ember kapcsolat gyakran ha nem mindig különböző viselkedésproblémákat okoz). A lényeg az hogy egy papagáj fajtárs nélkül unatkozik, magányos és közel se él teljes életet ebből adódóan(hogy lefoglalják magukat) gyakran rossz szokások, viselkedésproblémák alakulnak ki náluk. A hullámosoknál pl. a kicsi kalitka, a nem megfelelő elfoglaltságok és a fajtárshiány gyakran okoz inaktivitást de hívhatjuk depressziónak is ami azt jelenti hogy a kezdetekben hiperaktív,tevékeny madár fokozatosan ellustul és a kalitkában csak ül és kiengedve is felrepül valahova és csak üldögél a nap nagy részében mert nincs kivel(fajtárs) és/vagy mivel(megfelelő elfoglaltságok, ingergazdag környezet) elfoglalnia magát. Fogságban a papagájok egyik legnagyobb ellensége az unalom (a természetben soha sem unatkoznak).


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 20, 13:11 
Szia kuldenel fotot rola. A kalitkarol es a mereteit is ird le .
Koszi.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO