Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 30, 12:21
Hozzászólások: 2
Valódi név: Zimányi András
   
Hozzászólás 2014 jún. 30, 17:35 
Sziasztok
Tudnátok segíteni egy hullámos papagájjal kapcsolatban? Nemrég vásároltunk egy másfél éves példányt.. Az állatkereskedésben a hölgy nagyon készséges volt, bár így utólag úgy gondolom, valószínűleg őszinte nem. Azt mondta, azért szomorú, mert elvitték a párját. Vettünk mellé egy kislányt papagájt (pár hónapos). Ő teljesen normális, a fiú viszont néha bekattan, és lehajtott fejjel "sír".. folyamatosan. Nem látszik betegnek vagy depressziósnak, a tolla is szép, de egyfolytában picsog. A lány meg csöndben van.
Meg tudnátok mondani mitévő legyek?
Üdv


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 jún. 26, 22:50 
Cingiii írta:
:)
Megtaláltad akkor az egyik legjobb standardost a megyében. :D
Látom Veszprémi vagy, végre valaki a közelből. :D

Igen, örülök hogy rátaláltam :)
Hát velem nem sokra mész, mert csak ez az egy pár madaram van :D
És bár ha megengedhetném, lenne egy rakattal, de sajnos lakásban lakom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 20:16 
Sparrow_121 írta:
Ma este már azt csináltam, hogy letettem a földre egy kör alakú ételesnek a tetejét, és abba szórtam a magot, hogy mind elférjen, hogyha egyszerre akarnak enni... :roll:
Helyén van ez? Mégiscsak papagájok, nem a földön kéne enniük.


Úgy néz ki működik 2 napja a dolog, eddig nincs balhé, aki jól lakott, az elrepül.
Majd lesz 2 vagy 3 fürj, remélem nem zabálják fel a fürjek a hulik elől a kaját ha a földön van...


Csatolmányok:
DSCF8708.JPG
DSCF8708.JPG [ 143.4 KiB | Megtekintve 7428 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 19:44 
:)
Megtaláltad akkor az egyik legjobb standardost a megyében. :D
Látom Veszprémi vagy, végre valaki a közelből. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 jún. 24, 17:36 
Sziasztok!
A mai napon volt szerencsém meglátogatni Perei Lászlót. Eddig nem is tudtam hogy itt lakik a közelemben.
Érdekes és élményekkel teli volt látni egy tenyészetet. Nagyon szép madarai vannak! Több odúba is benézhettem, volt tojás, pár napos madarak, éppen kirepülés előtt álló madarak, egyszóval hatalmas élmény volt ez számomra.
Laci bácsi nagyon közvetlen és segítőkész volt, jó tanácsokkal is ellátott, no meg két madárkával :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 23, 21:38 
kriszko írta:
ha nem akarom tenyészteni őket akkor működhet, vagy ne erőltessem?


Szerintem simán jó. Gondolj bele, van olyan, akinél 1 pár egy kis kalitkában csücsül...
A szaporítás az más kérdés.

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a 8 hulim ha ételt adok be, olyan szinten összevesznek, hogy kezdek aggódni. A kis tál, ami a röpde oldalára van felfúrva, kb 6 "személyes", de úgy van, hogy az egyik beleül a tálba, és körülveszi őt 5 másik. Ha a 7. és 8. huli odamenne, akkor agresszívan csipkednek feléjük a többiek, mert már azok nem férnek oda, de osztozkodni az elsők nem akarnak, csak akkor repülnek el, ha tele zabálták magukat.
A jó hír hogy nem mindig ugyanazok az egyedek esznek utoljára, szóval nincsen visszamaradott, kiközösített madaram(lekopogom eddig), csak szimplán az első 6 kajára rárepülö nem engedi oda a maradék kettőt. Kaja mindig van bent, de ezek hülyék, mert sosem külön-külön kajálnak hanem egyszerre, odamegy az egyik, és megy utána a többi, és ezért van a vita.
Kitaláltam, hogy rakok be egy külön tálkát, hogy kényelmesen elférhessenek, de persze hogy oda nem mennek, csak ha emebböl' elfogytak a magok.

Ma este már azt csináltam, hogy letettem a földre egy kör alakú ételesnek a tetejét, és abba szórtam a magot, hogy mind elférjen, hogyha egyszerre akarnak enni... :roll:
Helyén van ez? Mégiscsak papagájok, nem a földön kéne enniük. Vagy tegyem vissza, természetes ez? Végülis marad kaja a többinek, csak félek hogy egyszer egy komolyabb sérülés lesz.
EDIT: megjegyzem sosem veszekednek, békések, csak kajakor van ez. A kaja változatos.

Vizet viszont sosem látom, hogy innának. Nem fognak szomjan halni? :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 jún. 23, 17:28 
Egy 70cm hosszú, 50cm mély, 100cm magas (tudom hogy jobb lenne ha hosszabb lenne, mint magasabb, de sajna csak így volt hely) helyen 1 párnál többet lehet tartani ha nem költetem őket?
(1 pár normál és 1 pár standard)
Olvastam hogy vagy 1 pár vagy min. 3, de ha nem akarom tenyészteni őket akkor működhet, vagy ne erőltessem?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 22, 19:45 
adam92 írta:
Ha tenyészteni akarod őket akkor páronként. Ha csak szaporítani és tartani akkor kolóniában is megoldható. Annyi, hogy kolóniában a csetepaté előfordul. Meg mint már írtam más madarakkal együtt tartani is addig nagy öröm amíg egyszer csak agyon nem vernek valami másik madaradat vagy pakolják ki az odút. Itt lehet írni, hogy nekem nem ilyenek meg stb, de ami késik nem múlik. Sajnos...


Igen ezek azok az indokok amik nálam is megvannak.
Hát akkor lehet páronként lesznek eltéve. Még átgondolom.
Nimfákkal hál istennek nincs ilyen bajom, ők jó madarak :D.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 22, 15:58 
Ha tenyészteni akarod őket akkor páronként. Ha csak szaporítani és tartani akkor kolóniában is megoldható. Annyi, hogy kolóniában a csetepaté előfordul. Meg mint már írtam más madarakkal együtt tartani is addig nagy öröm amíg egyszer csak agyon nem vernek valami másik madaradat vagy pakolják ki az odút. Itt lehet írni, hogy nekem nem ilyenek meg stb, de ami késik nem múlik. Sajnos...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 18, 12:26
Hozzászólások: 18
Valódi név: Reni
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 20:10 
Freestylerrr írta:
Tudom, hogy biztos sok-sok hozzászólás, született már erről de én mégis kérdezek:
Hullámosok tenyésztése: Kolóniás vagy párban tartva jobb?


Nálam több fajta madárral vannak együtt, és nagyon jól érzik magukat. Az idén már a második fészek fog kirepülni. gyönyörűek. Mikor elkezdődik a kirepülés, akkor akicsikre szoktam jobban odafigyelni, hogy nem e bántják esetleg, de ügyesen reagálnak. Meg szerintem jobban is érzik magukat, ha többen vannak, hiszen a vadonban is nagy csapatokban repülnek.

_________________
Reni :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 14:13 
Tudom, hogy biztos sok-sok hozzászólás, született már erről de én mégis kérdezek:
Hullámosok tenyésztése: Kolóniás vagy párban tartva jobb?

Olvastam már sok mindent róla itt is.
És értem, hogy melyik ellenőrizhetőbb meg melyikkel van több kicsi (nem célom),
de engem igazán az érdekel, hogy ők hogy érzik magukat a legjobban.

1 nagy helyen, társasan mint a vadonban, vagy páronként kisebb helyen?
Persze a nagy hely mindenképpen előny, de kérdés a nyugodt fióka nevelés is, hisz akkora helyük úgysincs kolóniában mint a vadonban, tehát nagyobb eséllyel piszkálják egymást.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 18, 12:26
Hozzászólások: 18
Valódi név: Reni
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 21:41 
nagyrenata89 írta:
van egy hullámos párom, akik párban vannak (etetik egymást meg toll piszkálás stb...)

Nem lehet, hogy azonos nemüek? Szoktak ilyet csinálni, hogy imitálják a párzást, legalábbis olvastam nem egyszer[/quote]


Nem egy neműek. A hullámosoknál teljesen egyértelmű melyik milyen.

_________________
Reni :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 14:38 
Gilisztáról én is csak lebeszélnélek. Egyrészt ahol élnek (Ausztrália sivatagos, félsivatagos része) nincs giliszta, szóval egyáltalán nem "ismerős" nekik, másrészt földigilisztából csak "tenyésztett" verziót szabad felhasználni (így a férgesség kivédhető a zárt környezet miatt).

Inkább lisztkukaccal kínáld meg őket vagy tojásos lágyeleséggel amiben vannak rovardarabkák is.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 10:12 
Sparrow_121 írta:
Köszönöm!

Arra gondoltam, hogy földigilisztát adnék nekik, mint fehérjeforás, hogy legyen valami "madárérzetük" is, ne csak mindig eléjük legyen rakva a kaja. Ajánlatos ez?
Olvastam a Légcsőférgességröl és a Galandféreg betegségröl, és elbátorodtam.

EDIT: akkor már egy hozzászólásban megkérdezem, olvasok régebbi bejegyzéseket, és a téma a madarak költése. Azt írják, hogy 1 kalitban csak 1 tojó és egy hím lehet. Nekem van 8 madaram és nemtom ebböl mennyi a hím, mennyi a nöstény. Kicsik még, nem tudom megállapitani a nemüket. Mi van akkor, ha 5 hímem van és mondjuk 3 tojó? (csak mondtam valamit) Kell kerítenem még 2 tojót? Kirakni viszont nem tudom a 2 hímet, mert ezt a nagy röpdét pont azért épitettem, hogy ne kelljen külön kalitkázgatnom, ráadásul a lakásba nem vihetem be öket. Vagy inkább hagyjam a szaporításukat? Jövö tavasszal akartam, mire 1 évesek lesznek. Valamint akkor ha nem rakok be nekik odut, nem is tojnak?
Nem lesz abból gond, hogy nincs odu, de több a hím, mint a tojó? Nem lesznek kanosak a hímek, és csakazért is párosodni akarnak? :D Félek nehogy bunyó legyen :)

Gilisztát felejtsd el nekik. A nemek aránya hullámosoknál meg nem igazán számít. Az az igazság, hogy ha ugyanannyi hím és tojó van akkor is össze vissza keverednek egymással. Nem kell ehhez több hímnek lennie. Így is verekedhetnek és piszkálhatják egymást. Két tojó is kipakolhatja vagy összeverheti egymást. Náluk sok minden bent van a pakliban közös tartásnál. Nem lehet náluk megmondani. Nálam több évig nem volt gond velük, mire megkattant az egyik tojó és mindenkit elkezdett megverni. Vehettem is külön. Ma már biztos nem "tenyészteném" őket röpdében, de ettől még megoldható csak ez inkább szaporítás már.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 8:49 
Sparrow_121 írta:
Köszönöm!
Nem lesz abból gond, hogy nincs odu, de több a hím, mint a tojó? Nem lesznek kanosak a hímek, és csakazért is párosodni akarnak? :D Félek nehogy bunyó legyen :)


Hullámosoknál az asszony hordja a nadrágot, ha jól emlékszem valahol olvastam, hogy csúnyán eltudják látni a hímek baját. De erre majd valaki nálam tapasztaltabb válaszol :).
Nimfáim úgy voltak, hogy 6 hím és 4 tojó, de ők más faj. Ők párba álltak akinek jutott, akinek meg nem az meg elvan magával :D.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 1:38 
Köszönöm!

Arra gondoltam, hogy földigilisztát adnék nekik, mint fehérjeforás, hogy legyen valami "madárérzetük" is, ne csak mindig eléjük legyen rakva a kaja. Ajánlatos ez?
Olvastam a Légcsőférgességröl és a Galandféreg betegségröl, és elbátorodtam.

EDIT: akkor már egy hozzászólásban megkérdezem, olvasok régebbi bejegyzéseket, és a téma a madarak költése. Azt írják, hogy 1 kalitban csak 1 tojó és egy hím lehet. Nekem van 8 madaram és nemtom ebböl mennyi a hím, mennyi a nöstény. Kicsik még, nem tudom megállapitani a nemüket. Mi van akkor, ha 5 hímem van és mondjuk 3 tojó? (csak mondtam valamit) Kell kerítenem még 2 tojót? Kirakni viszont nem tudom a 2 hímet, mert ezt a nagy röpdét pont azért épitettem, hogy ne kelljen külön kalitkázgatnom, ráadásul a lakásba nem vihetem be öket. Vagy inkább hagyjam a szaporításukat? Jövö tavasszal akartam, mire 1 évesek lesznek. Valamint akkor ha nem rakok be nekik odut, nem is tojnak?
Nem lesz abból gond, hogy nincs odu, de több a hím, mint a tojó? Nem lesznek kanosak a hímek, és csakazért is párosodni akarnak? :D Félek nehogy bunyó legyen :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 18, 17:04 
Fürjet több helyen is láttam már együtt tartani velük. Mivel a fürjek lent a földön futkoznak, a papagájok meg fent vannak az ülőfán általában így nem sokat találkoznak. Itt inkább a higiénia a kérdés, de mondom láttam több helyen is együtt tartani már őket.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 18, 7:22 
Sparrow_121 írta:
Freestylerrr írta:
Biztos lehet őket együtt tartani, de arra számíts, hogy nagy valószínűséggel a nimfa el lesz nyomva.


Értem köszönöm. Ez esetben akkor a kanári/zebra is kilőve, lényeg, hogy nem a nimfával van a baj, hanem a hulikkal... :? :evil:
Maradok a fürjnél. Azzal nem lesz gond.


Arra sajnos még nincs tapasztalatom, de én is akarok a nimfáim alá, úgyhogy majd értesíts, hogy a huligánokkal megy-e :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 18, 7:13 
Freestylerrr írta:
Biztos lehet őket együtt tartani, de arra számíts, hogy nagy valószínűséggel a nimfa el lesz nyomva.


Értem köszönöm. Ez esetben akkor a kanári/zebra is kilőve, lényeg, hogy nem a nimfával van a baj, hanem a hulikkal... :? :evil:
Maradok a fürjnél. Azzal nem lesz gond.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 18, 5:00 
Sparrow_121 írta:
Freestylerrr írta:
Szerintem ha tenyészteni akarod akkor a fürjeken kívül mást ne rakj be. A hullámosok elnyomják, terrorizálják a többieket (ha jól tudom).

Gondolkodtam a dolgon, de én nimfát vagy kanárit mindenképp szeretnék még. 1 darabot sem ajánlott? 1 nimfával csak nem lenne gond a többi huli mellett. :roll:


Szerintem nem a Nimfával lenne a gond, hanem azzal, hogy a hullámos elég agresszív más madarakkal.
Az én hullámosaim ahol tartva voltak ott ez volt a felállás: sok huli és 1db nimfa. Szegény nimfa tolla meg volt tépve, és elég depressziós még mindig. Jó persze ott a tartási körülmények is kifogásolhatóak voltak.

Biztos lehet őket együtt tartani, de arra számíts, hogy nagy valószínűséggel a nimfa el lesz nyomva.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 4:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO