Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 19, 17:59
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 júl. 19, 18:03 
Sziasztok!

Tegnap vásároltunk egy madárkalitkát, de néhány órával később kaptunk is egyet. Így amit vettünk, attól megválnánk. Ha van érdeklődő írjatok, az alpha zoo-ba vettük.KÖszi


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 19, 9:42 
Sikerult kepeket feltoltenem.
Masodik fold. http://kepfeltoltes.hu/view/150719/1436 ... es.hu_.jpg
Harmadik http://kepfeltoltes.hu/view/150719/1436 ... es.hu_.jpg


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 18, 13:35 
Sziasztok, van egy hullamosom es nem tudom , hogy milyen homokot adjak neki. Az udvarunkrol szeretnek nem boltit. Harom fajta homok van vagyis az egyik az a sima termofold a masodik valami nagyon finom homok( tapintasra) vakolni szoktak hasznalni. A harmadik pedig kisebb kovek es nagyobbak is vannak benne.
( megmondanatok legyszi hogy hogyan kell kepet feltolteni ide akkor kuldenek a homokokrol.
Elore is koszonom. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 11, 10:59 
Sziasztok!
Lenne egy nagyon fontos kerdesem hozzatok. Meghallt a hullamos tojom es a him egyedul maradt. Azt szeretnem megkerdezni, hogy mikor vegyunk neki egy uj part? :?:


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 10, 10:01
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2015 júl. 10, 10:40 
Sziasztok!
Kapott az öcsém egy hullámost. egészségesnek látszik. Nekem eddig nimfám volt és van de azok nem ugrálnak ennyit mint a hullámos. az normális hogy fojton röpköd 7-12 óráig és délután 2-7 óráig?
valamint folyton vakarja a hátát a rácsba. miért viszket ennyire a háta? a tolla nem hullik. Lehet hogy atka? 3 napja ezt csinálja. akkor is lehet használni gyógyszert atka ellen ha nem atkás?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 márc. 9, 16:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Csővár
Valódi név: Tamási András
   
Hozzászólás 2015 júl. 5, 0:44 
Délután óta "okosabb" lettem.....
Azt nem is írtam, hogy ha meglesem, akkor sem jön ki az odúból, csak éktelen recsegésbe kezd. Most este sikerült belesnem úgy az odúba, hogy még nem volt bent, én voltam a gyorsabb, előbb tudtam belesni, mint ahogy ő berohanni. Tulajdonképp becsületesen ül a "szörnyszülöttjén". Nemrég mutattak rendes hullámos papagáj tojást. Hát ez kb. olyan hosszú, csak sokkal vékonyabb, és még görbe is. :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 márc. 9, 16:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Csővár
Valódi név: Tamási András
   
Hozzászólás 2015 júl. 4, 19:35 
Pár hozzászólással lejeb én írtam, hogy túl nagy volt a tojás, állatorvos szedte ki. Pár hete visszatettem az odút, és mostanában a tojó szinte állandóan bent kuksol, de tojás még nincs. Lehet, hogy megsérült a múltkor a nagy tojás kiszedésekor, és már nem tud tojást "csinálni"? Vagy ez természetes, hogy szinte mindig bent van az oduban? A nagy tojás előtt kevesebbet volt bent.
Változott a viselkedése másképp is. Régebben ha csak megkoccant az asztal, amin a kalitka van, kirohant az odúból. Most viszont ha kint van, és csak a közelbe megyek, rohan be az odúba.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 ápr. 26, 13:54 
Hali!

Homok-és homok között is van különbség.

Persze azt tisztáznunk kell, hogy ki, mit is nevez "homoknak" mert sok embernek szinte minden homok.
Valóságban azért árulnak tényleg homokot is a díszállat üzletekben, natúrt és vitaminozottat is.(legalábbis az van ráírva...)Van amelyiken erősen érződik az oreganó illata is ami nem rossz.(Úgy értem, hogy jó az oregánó de lehet, hogy csak valami aromát kevernek bele illatosításra de semmi jótékony hatása nincs de megtévesztésre, hogy "na ebben tényleg van vitamin" alkalmas lehet.

De ki tudja...

Én is használok oregánós vitaminokat de ezekre nagy esély van, hogy eredetiek és jók is...

Van amelyikben van már kagyló, csigaház, őrlemény is kevés faszénnel.


Van olyan is amiben nemigen van homok de annak mondják tévedésből.
Ezek általában csigaház,-kagylóhéj, faszén és vitaminokból állnak, ezeket használom.

Meg ez az "Üzlet" is olyan dolog. hogy egy sima állatkereskedésben nemigen veszek ilyen dolgokat inkább rákeresek a neten, hogy tényleg, hol árulnak minőségi cuccokat.
Az általam használt vitaminok, magok, homokok grittek nem az állatkereskedésekben árult dolgok.Na jó néha veszek szépiát, de azt is inkább Horvátországból szoktam hozni, van néhány a parton..

Viszont az meglehet, hogy a sima állatkereskedésekben kapható kaják és vitaminok, meg kiegészítők tökéletesen megfelelnének a madárnak, de ez engem nem érdekel, én nem bízom bennük, ráadásul az ár sem mindig olcsó, néha a speckó madárkaják olcsóbbak máshol és jobbak is.

Még az is meglehet, hogy sima kétszerrostált sóder is tökéletes lehet (nem szennyezett !!)

Én is használtam sokáig, a madarak el voltak vele, mindenféle adalékok és extra vitaminok nélkül.Persze megfelelő, változatos étrend mellett.

Zebrapintyeknek is megfelelhet a kereskedésekben árult Vitak..... meg Pan... meg egyéb homok is.Nem túl igényes madarak.

Ilyen kis madarakat nem tartok, az általam használt Duval gritt nem annyira apró ezért fogalmam sincs, hogy fogyasztanák-e.

Azért még megpróbálnám adni nekik.Nem hinném, hogy megfulladnának tőle, azok sem hülyék.Csak ki tudnák válogatni a nekik való szemcsenagyságú őrleményt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2015 ápr. 24, 21:36 
Köszi a választ!

jojo írta:
Szóval sztem ez alap, hogy kapjanak normális grittet.Nálam minden madár a boltira szavazott...kivétel nélkül.


Zebrapintynek is jó ez a fajta homok? Vagy homok-homok közt nicns sok különbség? Illetve madár fajok közt, hogy melyik fajta homok melyiknek való? Gondolom persze szemcsenagyság mérvadó, de e két faj nagyságában nem nagy a különbség.

Más kérdés:
Fressnapfban szerettem volna venni szépiát. De csak ízesített volt. Azt viszont nem mertem. Volt olyan ami kálciumos volt, de az akkora volt mint egy tégla, és felfogató nem volt hozzá. Esetleg lógatni lehetne. Van tapasztalatotok az ízesített szépiákról? (epres, banános, csokis, vaníliás, ilyenek voltak... :roll: :? )

Köszi :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 márc. 9, 16:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Csővár
Valódi név: Tamási András
   
Hozzászólás 2015 ápr. 24, 1:10 
Újabb kérdésem van.

A túl nagy tojás kiszedése után egy hétig külön kalitkában voltak a párom tagjai, a tojó pár napig antibiotikumot is kapott. Amikor újra összeraktam őket, hatalmas volt az öröm. Elvettem az odút, nem szeretném, ha esetleg idő előtt elpusztulna a tojó, hozzánk nőtt a pár év alatt. A "kapcsolat" is mintha meghűlt volna köztük, azóta párzani is csak ma láttam először őket.

Viszont látok egy érdekes viselkedést, bár láttam már régebben is, csak sokkal ritkábban. A tojó hátrafelé "lefordul" az ülőrúdról, úgy lóg hanyatt. A fiú áll felette, és néha még az egyik lábával szinte tolja is lefelé. A tojó meg adja azt a recsegő hangot, amit veszekedésnél szoktam hallani. Ma egy újabb figurát is láttam, a tojó a kalitka sarkában a rácsba kapaszkodott, de úgy, hogy a hasa befelé volt. A fiú meg előtte az ülőkén, és persze a tojó persze megint csak recsegett. "Normál" körülmények között meg sokszor odacsap a fiúnak, vagy akár meg is kergeti, tehát amúgy erősebbnek tűnik.

Ez az érdekes viselkedés "normális", vagy valami teljesen egyedi?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 márc. 9, 16:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Csővár
Valódi név: Tamási András
   
Hozzászólás 2015 ápr. 24, 0:54 
Norbi83 írta:
De erre sem adok nagy esélyt,mert az ajtó körül kisebb a rés,mint a drótháló kis kockái között a hely. Nem hinném,hogy azon átmegy az egér.

Ti mit gondoltok?


Én már láttam menekülő egeret kb. ceruzányi szélességű résbe fejest ugrani, és eltűnni.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 ápr. 23, 21:39 
Hali!

Nálam minden röpdében van föld és homok, de bizony a tálkába öntött "homokot" eszik.Azaz inkább (Duval) grittet adok, de még pluszban agyagost is.(az olyan mint egy nagy tabletta.

A sima föld és homok--szerintem kevés.

A pyrrhurrák némelyike ugyan kapirgálja a csőrével a medence környékén a kemény földet, de sztem. nem esznek belőle.

Szóval sztem ez alap, hogy kapjanak normális grittet.Nálam minden madár a boltira szavazott...kivétel nélkül.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2015 ápr. 23, 20:59 
Sziasztok!
A kerti röpdém lassan 1 éve áll, talaja föld, sima kerti. Kérdésem az lenne, hogy emellé is ajánlott a hullámos papagáj homok? Vagy kellene is? Nem vettem nekik, mondván ott a föld :D Tudom butaság, de ha akarja, úgyis azt fogja "enni" és nem a bolti, kis tálkára kiöntött homokot.

Köszi a válaszokat!


 
Offline
Csatlakozott: 2015 ápr. 15, 7:01
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 ápr. 15, 7:11 
Sziasztok!
Help kellene eldönteni, kiscsaj vagy srác a képen látható fehérke.
Színe: alul sötétmályva oldalán kékül-liláska, fehér ott ahol kellene, de nem tisztán fehér...
Szerintem lány, tojástojó...Akkor miért kékes az oldalán...Köszönöm!:)
Csatolmány:
WP_001012.jpg
WP_001012.jpg [ 107.97 KiB | Megtekintve 9043 alkalommal. ]

Csatolmány:
WP_001013.jpg
WP_001013.jpg [ 111.99 KiB | Megtekintve 9043 alkalommal. ]

Csatolmány:
WP_001014.jpg
WP_001014.jpg [ 106.34 KiB | Megtekintve 9043 alkalommal. ]

Csatolmány:
WP_001011.jpg
WP_001011.jpg [ 88.28 KiB | Megtekintve 9043 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2015 márc. 31, 12:30 
Sziasztok!

Ma egy nagyon érdekes dologra lettem figyelmes,ilyet még sosem láttam!
Arra lettem figyelmes,hogy az egyik tojó,lenn van a földön,csak akkor repült fel,amikor kinyitottam az ajtót,hogy megnézzem,mi lehet vele. Amikor felrepült az ülőrúdra,akkor láttam,hogy hiányoznak az ujjai,pontosabban csak egy van meg az egyik lábán,és csak a lábszárain áll. Fogalmam sincs,hogy ez mitől lehet, Elősször arra gondoltam,hogy két tojó összetűzésbe került,de ez furcsa lenne,mert már hetekkel ezelőtt mindenki elfoglalta az oduját. És nem is láttam őket,hogy a héten viaskodás lett volna,mindenki nyugisan költött. Eddig,ha összetűzés volt,akkor annak a nyomait láttam az oduban,de ennek most nyoma sem volt. A madárházban érezni egérszagot is,esetleg előfordulhat,hogy bemegy az oduba éjjel? Erre még akkor sem volt példa,amikor kinti röpdében voltak. De erre sem adok nagy esélyt,mert az ajtó körül kisebb a rés,mint a drótháló kis kockái között a hely. Nem hinném,hogy azon átmegy az egér.

Ti mit gondoltok?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 30, 11:08 
Apa27 írta:
Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan töredezhetett be a papagájom csőre ilyem rétegesen?[/attachment]?

Majdnem normális az amit látunk. Egy pici "A-vitamin" és kalcium lehet nem ártana, de szerintem ez még nem kóros állapot. Bár inkább az idősebb madarakra jellemző...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 30, 11:07 
tomi52 írta:
Újabb kérdés. Kb. mennyi idő alatt fejlődik ki egy tojás a madárban?

Normál esetben kétnaponta tojik le újra, de mivel ez az ő első tojása volt és ráadásul probléma is volt vele, így az is lehetséges, hogy most jó sokáig nem lesz újabb tojás ...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 feb. 2, 18:48
Hozzászólások: 3
Valódi név: Csupecz Norbert
   
Hozzászólás 2015 márc. 28, 23:08 
Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan töredezhetett be a papagájom csőre ilyem rétegesen?
A papagáj kb.4hónapos. Gondoltam atkára/betegségre. De nem látok a csőrén kimondottan erre utaló jelet. Talán vitaminhiány?Azt hogyan és mivel pótoljam neki?
Szépiát csipkedi, elesége a hullámos magkeverék, friss zöld(csíra hajtás, petrezselyem), fűzfa hajtások/rügyek, csumíz, és rendszeresen koptatja a csőrét a vastag faágakon.
Elképzelni nem tudom, hogy mitől ilyen réteges a csőr betöredezettsége!
Talán attól, hogy a fiatal csőr "vedlik", erősödik a kérge
Csatolmány:
Névtelen.gif
Névtelen.gif [ 152.08 KiB | Megtekintve 9124 alkalommal. ]
?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2015 márc. 9, 16:31
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Csővár
Valódi név: Tamási András
   
Hozzászólás 2015 márc. 25, 21:58 
Újabb kérdés. Kb. mennyi idő alatt fejlődik ki egy tojás a madárban?
Gyógyszerezni is kellett a madarat, vasárnap és hétfőn óvatosan meg is tapogattam. Éreztem benne valamit, bár nincsenek anatómiai ismereteim, nem tudom, egyáltalán ott van-e a fejlődő tojás. Ma viszont estére megint bevonult az odúba, pedig pár napig be sem ment, majd utána is csak igen rövid időkre, szinte csak bement-kijött. Még külön van a fiútól, de az orvos azt mondta, tojhat még, akár a fiú nélkül is. Pont ma akartam megint összeereszteni őket, csak elment az időm, és elmaradt. Az odút is le akartam venni, nem szeretnénk, ha valami baja lenne.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 márc. 19, 11:43 
tomi52 írta:
Mennyi ml egy normál méretű tojás?

Űrtartalomra még nem mértem, de a külső méretre akár csak 10% plusz is rengeteg, különösen ha élete első tojásáról van szó.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 20:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO