Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 17, 15:04 
Szia

www.mdosz.org

és minőségi szakcikkekre is vevők vagyunk

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 17, 14:40 
Ezek szerint az MDOSz -nek van honlapja?


brimston írta:
Szia Balance

Hogy is kezdjem. Alapvetően azért "hirdetem az igét", hogy segíthessek mindenkinek aki igényt tart rá. És mindenkitől tanulok akitől csak lehet.
Namármost: én hallottalak már beszélni a zebrapintyeidről olyan beleéléssel és inteligenciával hogy mindenképpen fontos az ismereteid megalapozottsága, ha a rádhalgató fiatalok, vagy bárki elsajátítja azokat. Tehát neked mint "prófétának" nem lehetnek megalapozatlan állításaid, mert akkor mindenkit félrevezetsz magad körül (magadat is).
A magyarázataimmal a sárga színekről csupán 5-8 évet akartam megspórolni neked, ugyanis én majdnem 10-et szántam rá az életemből pontosan azokra a kérdésekre, amivel te most foglalkozol. 10 éven át tenyésztettem ezeket a sárgákat és fehéreket (néhány ciket is írtam róluk) és felvettem a kapcsolatot mindenkivel aki segíthetett. Így ismertem meg az Austráliában élő Lukács Károly urat, akivel sikerült ezt a témát helyretenni.
Én a világért sem akarom elvenni azt az 5-10 évet tőled amit e probléma megoldására fordítani akarsz, így megigérem csak akkor szólok mostantól ha rövidíteni akarsz, és megkérdezel róla.

A másik felvetésedre, hogy vannak olyan új dolgok, amik előttem is ismeretlenek: bizonyosan vannak, de sajnos nem jelenik meg minden évben egy új hullámos mutáció. Az utolsónak is már vagy 10 éve. Tehát nemvalószínú, hogy sokkal több lenne, mint amíről beszélünk.
És ami fontosabb: csak akkor tudod megmondani mi az új, ha ismered az összes régit.
Tehát ha bármiben segíthetek a jövőben, keres meg, ígérem nem kotnyeleskedek többet. (egyébként megpróbálom majd föltenni az MDOSZ honlapjára azt az írást, amiben leírtam, mit szedtünk össze közösen a sárga hullámos papagájok genetikájáról).

Üdv és jó madarászást
Kép

És végezetül: muszáj egy jó képet csinálnod az említett pirosszemű íriszgyűrűs madárról, ahol a szem is látszik, mert ilyet valóban nem ismerek.

_________________
Rácz Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 17, 14:10 
Balance írta:
Sziasztok! :)

Jobbra a hím: violett - bóbitás, tojó: normál méretű tarkófoltos - kobaltkék vagy violégszinkék (nem tudom melyik ez a szín)
Ők most 6 fiókát nevelnek! :D
Kép

Üdv,
Balance :)

Remek szülök, gyönyörűek a fiókák :47:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 13, 20:27 
Szia Balance

Hogy is kezdjem. Alapvetően azért "hirdetem az igét", hogy segíthessek mindenkinek aki igényt tart rá. És mindenkitől tanulok akitől csak lehet.
Namármost: én hallottalak már beszélni a zebrapintyeidről olyan beleéléssel és inteligenciával hogy mindenképpen fontos az ismereteid megalapozottsága, ha a rádhalgató fiatalok, vagy bárki elsajátítja azokat. Tehát neked mint "prófétának" nem lehetnek megalapozatlan állításaid, mert akkor mindenkit félrevezetsz magad körül (magadat is).
A magyarázataimmal a sárga színekről csupán 5-8 évet akartam megspórolni neked, ugyanis én majdnem 10-et szántam rá az életemből pontosan azokra a kérdésekre, amivel te most foglalkozol. 10 éven át tenyésztettem ezeket a sárgákat és fehéreket (néhány ciket is írtam róluk) és felvettem a kapcsolatot mindenkivel aki segíthetett. Így ismertem meg az Austráliában élő Lukács Károly urat, akivel sikerült ezt a témát helyretenni.
Én a világért sem akarom elvenni azt az 5-10 évet tőled amit e probléma megoldására fordítani akarsz, így megigérem csak akkor szólok mostantól ha rövidíteni akarsz, és megkérdezel róla.

A másik felvetésedre, hogy vannak olyan új dolgok, amik előttem is ismeretlenek: bizonyosan vannak, de sajnos nem jelenik meg minden évben egy új hullámos mutáció. Az utolsónak is már vagy 10 éve. Tehát nemvalószínú, hogy sokkal több lenne, mint amíről beszélünk.
És ami fontosabb: csak akkor tudod megmondani mi az új, ha ismered az összes régit.
Tehát ha bármiben segíthetek a jövőben, keres meg, ígérem nem kotnyeleskedek többet. (egyébként megpróbálom majd föltenni az MDOSZ honlapjára azt az írást, amiben leírtam, mit szedtünk össze közösen a sárga hullámos papagájok genetikájáról).

Üdv és jó madarászást
Kép

És végezetül: muszáj egy jó képet csinálnod az említett pirosszemű íriszgyűrűs madárról, ahol a szem is látszik, mert ilyet valóban nem ismerek.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 13, 14:32 
brimston írta:
Átküldök a napokban egy anyagot (neked is Kynyo)



Oké Sanyi várom! A címem balint_gabor@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 13, 13:45 
brimston írta:
Szia

Akkor ismét pontosíthatunk: minden Ino recesszív, csak amit te írsz (NSL ino) az nem nemhez kötött ino (non sex linked), létezik a szemgyűrűs törpepapagájoknál például. Ez egy normál albínó, lutínó, de ez nem a mi tárgykörünk.
És igen, a DF Spangl madaraknak is van fehér iriszuk, a nagybökőt tenném rá hogy neked is ez van. Átküldök a napokban egy anyagot (neked is Kynyo) és az ott feltüntetett mutációk közt kell a tied is keresni.

Üdv


Naaa, nem ér kukacoskodni! :P :wink:
Mindketten tudjuk, hogy az Ino-k egyben nemhez kötött RECESSZÍVEK, de a mondanivalóm lényege egyrészt az volt, hogy "feltalálták" a nem nemhez kötött recesszívet,

másrészt pedig ez az, amiről eddig próbáltam beszélni neked: piros szem írisszel + egyöntetű sárga/fehér szín + húslila viaszbőr AZ NEM INO, hanem Német-fakó és CSAK RECESSZÍV, nem nemhez kötötten.

***

Piszok vagyok, mert egy valamit még nem árultam el Neked :twisted: :
azt, hogy a sárga + íriszes feketeszemű kék viaszhártyás hím madaramat a testvérei közül vettem meg :arrow: azaz láttam őket, akik mind piros szeműek voltak egész világosrózsaszín írisszel! 8) (meghatározásomban Német-fakók)
Ez a madaram a minap összeállt egy fehér pirosszemű rózsaszíníriszes tojóval (ami szerintem szintén Német-fakó). Nos, tippeljük meg, hogy milyenek lesznek az őszi fiókáik! :wink:
Szerintem az összes látható jegyet beleértve 50-50% arányban a szülőket hozzák úgy, hogy ezek mellet semmilyen más színű, vagy mintázatú madárka nem fog kelni.

***
brimston, elképzelhetőnek tartod egyáltalán, hogy a hullámos genetikájában, megnyilvánulásaiban létezhet az (bár az ismereteid helytállóak), hogy vannak új ismeretek, számodra új genotípusú madarak is? Mert nekem nagyon úgy tünik, hogy foggal-körömmel ragaszkodsz ahhoz, amit eddig megtanultál róluk, és ezt kizárólagosnak és végesnek tekinted... :? Mert így parttalan a beszélgetésünk...

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 12, 21:23 
Szia

Akkor ismét pontosíthatunk: minden Ino recesszív, csak amit te írsz (NSL ino) az nem nemhez kötött ino (non sex linked), létezik a szemgyűrűs törpepapagájoknál például. Ez egy normál albínó, lutínó, de ez nem a mi tárgykörünk.
És igen, a DF Spangl madaraknak is van fehér iriszuk, a nagybökőt tenném rá hogy neked is ez van. Átküldök a napokban egy anyagot (neked is Kynyo) és az ott feltüntetett mutációk közt kell a tied is keresni.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 12, 17:14 
Halihó brimston ! :wink:

Keresgélem a neten a forrásom, közben ráakadtam még valamire! :shock: :lol:
Arra, amit próbálok bemutatni Neked, csak másvalaki másképp nevezi: NSL, azaz Non Sex Linked gene-nek... :arrow: magyarul kitalálták a recesszív Ino-kat! :lol: :lol: :lol:


Idézet:
There are two forms of the Ino gene - the most common one which is inherantly sex-linked and thus known as the SL (sex-linked) Ino. The rarer form is the NSL Ino (non-sex-linked), which is simply recessive. The two forms are visually identical, although can be identified via breeding.

( http://littlegreendarcyaviary.t35.com/s ... ur.htm#ino )

Egyébként azt is megtaláltam, amit Te mondtál: a Df Spangl-t. Csak az a bajom, hogy nem látszik a szeme... :?

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
Hozzászólás 2008 júl. 12, 16:26 
daniduke írta:
Ha jól számoltam kb. 3 hónaposak a hullámosaim. Úgy tudom 1 évesen lehet őket tenyésztésbe fogni. Jól tudom?

Balance! Te tenyészkalitban tartod a hullámosaidat, jól látom?
Csupán helyhiány az oka, vagy van valami előnye a "több pár egy röpdében" módszerrel szemben? (előre is bocsánat, hogy felteszem hülye kérdéseimet a vitátok közben :lol: )

Köszi.......


Szia! :wink:

Igen, egy évesen ajánlott. Lehet 9 hónapos kortól is, de a madárnak akkor még nem biztos, hogy elég erős és kialakult a szervezete a költések gondnélküli véghezviteléhez.

A természetben ez könnyen megoldódik, hisz az erősebb madár foglal odút, amit meg is tud védeni. :wink: Ugyanis a fészkelőhelyek hiánya (a létszámhoz képest) gondoskodik a szelekcióról.

Ha például Neked van 4 pár hullámosod és csak 3 odút raksz fel, akkor Nálad is csak a legérettebbek és erősebbek fognak érvényesülni, innen lesz szaporulatod.
A madár fajának érdekében így kéne madarászni (hogy természetes szelekciót biztosítunk), de még mi madarászok ott tartunk, hogy az egyed és a saját érdekünk fontosabb a madárfaj érdekénél. :wink:

***

Egyáltalán nem kérdezel butaságot, sőt, itt bárki bekapcsolódhat a témába, hisz ez a fórum lényege! :idea: 8)

Szóval, egy szekrény kalitrendszerben öt párnak alakítottam ki helyet, egymás felett.
Az, hogy egymás felett, ez a helyhiány oka! Jobb megoldás sokkal, ha kettesével vannak a párok egymás mellett, mert a féltékenység -amit a látvány okoz-, az mindennél jobb aljzószer a hullámosoknál. :wink:

A több pár egy repdében akkor működhet, ha nincs konkrét tenyészcélod és bármilyen színű, méretű és tollazatú madár örömet szerez Neked.
Vannak ebbe a kategóriába tartozó normál hullámosaim is (7-en), akik valószínűleg így fognak költeni.
Visszatérve az 1 páros rendszerhez, ennek még az az előnye, hogy biztos lehetek a szülők kilétében, nincs félrelépés "közben"... 8) Így viszont kialakíthatok egy törzskönyvezett állományt. :)

Amikor én papeszt vettem, kizárólag Makai úr ajánlott származási lapot a madara mellé, amiből megtudhatom a felmenők genotípusát, színét, eredményeit, vérvonalát. Én ennek nagyon örültem, és gondolom más is örülne ennek, aki mélyebben szeretne a hullámosokkal foglalkozni. :)

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 12, 16:04 
brimston írta:
Szia

Én kimondottan örülök ha értelmes gondolkodó emberekkel beszélek, vitázom.
Sajna szerintem nem látsz mindent jól, mert a sárga, kék viszhártyás, feketeszemű madarak egyszerű spangl madarak. Nincs közük az általad említett mutációkhoz. Két normál spangl hullámos párosításából születhetnek az említett sárga vagy fehér madarak, duplafaktoros spangloknak hívjuk őket. Ők egymással párosítva csak ilyen sárga vagy fehér madarakat hoznak. Évekig foglakoztam velük, mert nagyon érdekeltek a sárga madarak.
Szerintem. Ha kéred az én forrásaimat elküldöm.

Üdv


Szia! ;)

Nos, részemről élvezet, hogy beszélgethetünk a hullámosok genetikájáról, hisz szeretem őket és nem sok lehetőségem van tapasztalt és/vagy széles ismeretekkel rendelkező madarásszal beszélgetni. :D

Amit a dupla faktorú spangl-ról írtál, nos ez meglep. Nem hallottam, hogy ilyen utódokat ad. :o :)

Én úgy tudom, hogy a domináns ausztrál tarka és a recesszív dán tarka adja (talán 1/4 arányban :roll: ) az egyszínű (fehér vagy sárga), kék viaszhártyás fekete szemű madarakat.
Az én madaram egy dologban különbözik kinézetre ezektől: jól kivehető világos íriszgyűrűje van!

Az általad említett dupla spangl faktorral rendelkező fekete szemű madárnak van íriszgyűrűje? :roll:

***

Szerintem Neked is igazad van és nekem is. Úgy látom, mindkettőnk tud újat mutatni a másiknak. Ez tetszik! :)

Igyekszem fellelni a forrást, hogy megmutathassam, miről is beszélek! :wink:

Remélem, hogy a beszélgetésünkkel nem keverünk meg senkit sem! :lol:

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 21:56 
Ha jól számoltam kb. 3 hónaposak a hullámosaim. Úgy tudom 1 évesen lehet őket tenyésztésbe fogni. Jól tudom?

Balance! Te tenyészkalitban tartod a hullámosaidat, jól látom?
Csupán helyhiány az oka, vagy van valami előnye a "több pár egy röpdében" módszerrel szemben? (előre is bocsánat, hogy felteszem hülye kérdéseimet a vitátok közben :lol: )

Köszi.......

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 20:18 
Szia

Én kimondottan örülök ha értelmes gondolkodó emberekkel beszélek, vitázom.
Sajna szerintem nem látsz mindent jól, mert a sárga, kék viszhártyás, feketeszemű madarak egyszerű spangl madarak. Nincs közük az általad említett mutációkhoz. Két normál spangl hullámos párosításából születhetnek az említett sárga vagy fehér madarak, duplafaktoros spangloknak hívjuk őket. Ők egymással párosítva csak ilyen sárga vagy fehér madarakat hoznak. Évekig foglakoztam velük, mert nagyon érdekeltek a sárga madarak.
Szerintem. Ha kéred az én forrásaimat elküldöm.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 19:28 
Szia,

A Fallow-okhoz sorolják őket, ha jól emlékszem, de nem is ez a lényeg...
Mert ez szerintem a tükörfordításból ered.

A mondanivalóm lényege:

-piros szem írisszel (német-fakó) vagy írisz nélkül (angol-fakó), egységes szín és NEM INO, mert recesszív.

-a kettő összehozva pedig ha jól emlékszem, akkor 1/4 rész fekete szemű íriszgyűrűs madár normál sötétkék viaszbőrrel.

Az INO madarak csak és kizárólag nemhezkötött öröklésmenetűek és NINCS íriszgyűrűjük. :)

Remélem, Te sem veszed okoskodásnak amit írtam, és igyekszem hamar megtalálni a hiteles forrásokat! :wink:

Üdv,
Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:41 
Szia

Nem szeretnék okoskodónak tünni, mert gyakran a fejemhez vágják, így inkább visszafogom magam mostanság.
De:
Még mindig nem tudom mit nevezel fakónak? Dilut? Fallow? melyiket fordítod fakónak? Csak azért mert ha a dilutot, az valóban recesszív, de fekete a szeme! A Fallow ellenben piros szemű, de az meg domináns! Amit te írsz abból nem jövök rá!
Nem akarok tolakodónak tünni, de olvastad azt a könyvecskét amit írtam? Nem azért mert én írtam, hanem azért mert egy ausztrál szaktekintéllyel írtam a hullámosos részt. És ha nem olvastad, a hullámos mutációkról szóló részt szívesen átküldöm. Nagyjából érthető.
Remélem segíthettem.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:26 
brimston írta:
Üdv

Szépek a madarak

Mi az hogy német fakó? Valamilyen Fallow-ra gondolsz? Azoknak kék lenne az arcfoltjuk, szerintem lutínó a madár.


Szia!

Köszönöm. :)

Magyarországon még nem választják külön az Angol-fakót, a Német-fakót és az Inókat. A Standard sem.
Angliában már bebizonyították, hogy 3 külön genotípusú madárról van szó! :idea:

Az Ino madarak nemhez kötötten, míg a fakók (amiknek szintén piros a szemük!) recesszíven örökítenek.

Ránézésre csak a Német-fakót lehet megkülönböztetni, mert nekik van íriszük, míg az Angol-fakóknak és az Inóknak nincs. Ott csak ellenörző párosítással lehet eldönteni a madár genotípusát.

Az én madárkámnak van világos rózsaszín írisze, onnan tudom, hogy Német-fakó. :)

UI: sőt, van egy normál hullámosom is, ami a Német- és az Angol-fakó "split"-je, vagy magyarosabban hasadása.
Ott az az érdekesség, hogy fekete a szeme világos írisszel(!), és a viaszhártyája normál sötétkék, míg a tollazat színe egyöntetű sárga. Nekem egy fehér és egy sárga madár hasadása van, így ráadásul krémszínű! Később hozok róla is képet! :wink:

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:14 
Üdv

Szépek a madarak

Mi az hogy német fakó? Valamilyen Fallow-ra gondolsz? Azoknak kék lenne az arcfoltjuk, szerintem lutínó a madár.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:08 
Sziasztok! :)

Balra: sárgaarcú II. - opalin - spangl világoszöld német származású hím, jobbra: pirosszemű német-fakó (nem lutínó!) sötétsárga tojó (bébi II. helyezett 2005-ben!)
Kép

Hím: hamvas-szárnyú szürke, tojó: sárgaarcú II. - tarkófoltos - világoskék - bóbitás: szerelmeskedés közben 8)
Kép

Opalin - spangl világosszürke hím
Kép

Jobbra a hím: violett - bóbitás, tojó: normál méretű tarkófoltos - kobaltkék vagy violégszinkék (nem tudom melyik ez a szín)
Ők most 6 fiókát nevelnek! :D
Kép

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 16, 16:19 
Sziasztok!
Valaki tudja, hogy mikor válik önállóvá egy hullámos?
Mert az enyémeim, pont most lettek önállóak, de nem tudom, milyen idősek.
És milyen idősen lehet őket tenyészteni? (csak mert nem szeretném túl korán kezdeni)
Köszi.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 15, 13:31 
Zsozso88 írta:
...1 fiúval pedig félek, hogy megindulna a szaporulat.. Az meg nem célom. Ezenkívül félek, hogy ketten hogy viselkednének. Több zaj, kevesebb barátkozás velem, stb.

Szia!
Az utóbbiakkal igazad van, de egy pár hullámos papagáj ritkán szaporodik. Állítólag a féltékenység kell nekik ahhoz, hogy beinduljon a szaporodási ösztön, szóval amíg nincs másik udvarló a pályán, addig a "férj" rá se bagózik az "asszony"-ra. :D Ez persze nem biztos hogy mindig így van, de én már tapasztaltam.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 ápr. 18, 13:41
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 15, 13:26 
Köszi Zoli, az én madaram is opalin, csak zöld-sárga. Alighanem lány. De nem merek mellé még 1 lányt venni, 1 fiúval pedig félek, hogy megindulna a szaporulat.. Az meg nem célom. Ezenkívül félek, hogy ketten hogy viselkednének. Több zaj, kevesebb barátkozás velem, stb.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 8:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO