Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 18, 2:20 
Freestylerrr írta:
Szerintem ha tenyészteni akarod akkor a fürjeken kívül mást ne rakj be. A hullámosok elnyomják, terrorizálják a többieket (ha jól tudom).

Gondolkodtam a dolgon, de én nimfát vagy kanárit mindenképp szeretnék még. 1 darabot sem ajánlott? 1 nimfával csak nem lenne gond a többi huli mellett. :roll:

nagyrenata89 írta:
van egy hullámos párom, akik párban vannak (etetik egymást meg toll piszkálás stb...)

Nem lehet, hogy azonos nemüek? Szoktak ilyet csinálni, hogy imitálják a párzást, legalábbis olvastam nem egyszer


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 18, 12:26
Hozzászólások: 18
Valódi név: Reni
   
Hozzászólás 2014 jún. 17, 9:25 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy van egy hullámos párom, akik párban vannak (etetik egymást meg toll piszkálás stb...) de tojást meg nem raknak? mert van egy másik hullámos párom, és teljesen egy idősek, nekik más a második csapat fióka fog kirepülni a napokban... (Már több mint egy évesek)
Köszönöm előre is a hozzászólásokat.

_________________
Reni :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 16, 18:55 
Sparrow_121 írta:
Freestylerrr írta:
Gondolom véletlenül sem rokonok igaz?

Nem gond ez, hogy csak magot zabálnak? Ott van benne a tojás fent.


Nekem is csak addig nem ették, még 1 rá nem kapott utána a többi is azt ette :) lehet bátortalanok.
Igaz nekem Nimfák vannak, a hullámosaim azok rögtön ették a tojást meg a csírázott magot is.
De ők egy más történet, sajnos elég sanyarú sorsuk volt még ide nem kerültek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 16, 17:22 
Freestylerrr írta:
Gondolom véletlenül sem rokonok igaz?


Nem rokonok, a szülők 3 városból lettek összeválogatva.
Tettem be nekik reszelt répát reszelt cukkinit, és egy fél tojásfejérjét összenyomkodva villával, de nem eszik, pedig kivettem a mageleséget, hogy azt egyék, ha éhesek. Helyette kicseleztek, a földre amit leszórtak magokat, azt eszik :) Nem gond ez, hogy csak magot zabálnak? Ott van benne a tojás fent.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 27, 6:41
Hozzászólások: 22
Valódi név: Balázs Gábor
   
Hozzászólás 2014 jún. 16, 8:10 
Sparrow_121 írta:
Hali!
.......................
Egyenlöre ennyi, kicsit sok, köszönöm a válaszokat elöre is.
Tamás


Szia!
1-2 dologra válaszolok, nem vagyok én sem zseni :).
Gondolom véletlenül sem rokonok igaz? Ha tesók akkor óvatosan a szaporítással kolóniában.
Szerintem ha tenyészteni akarod akkor a fürjeken kívül mást ne rakj be. A hullámosok elnyomják, terrorizálják a többieket (ha jól tudom).
Elvileg nem alszanak odúban, költeni kell az odú.
Szépia szerintem mindenképp kell, nem csak a rágcsálás miatt fontos, hanem ásványi anyagok is.
(ha nem szépia akkor valamilyen ásványi kiegészítő)
Nem vágom a szelídítést és én nem is akarom az enyémeket, de úgy sejtem, hogy ha csoportban vannak akkor nem nagyon fog olyan könnyen menni. Persze nem lehetetlen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 jún. 15, 19:14
Hozzászólások: 24
Valódi név: Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 15, 19:32 
Hali!
Ùjonc vagyok a fórumon, és nagyon örülök,hogy megtalaltalak benneteket. Sokat olvastam, mielött belekezdtem a hullámos papagájok nevelésébe, de akadnak még megválaszolatlan kérdéseim.
Tegnap(június 14-én) vettem 8 darab hullámos papagájt, a tenyésztö szerint másfél hónaposak kb. Kint vannak a kertben, 2 db. cseresznyefa árnyékában. A helyük egy hatszög alaplapú, 150 cm átméröjü(oldalak 70cm), 180 cm magas röpde. 3 oldal be van fedve fenyövel, 3 oldal pedig nyitott, melyböl az egyik az ajtó(rácsos), amely fent és lent is nyitható egyben. Felül épitkézésröl kimaradt háztetö cserép van. Egész jó helyük van úgy gondolom, nincs meleg, se huzat. Télen a kazánházban lesznek, egy szekrény lesz kialakítva a számukra.
Kérdéseim a következök lennének:
-Tehetek-e be melléjük más fajta madarat? Elsö sorban nimfára gondoltam, mondjuk 2 nöstenyre, hogy azok ne szapoodhassanak, így nem lenne terrorizálás. Vagy zebrapinty.
(lent a talajon lesznek törpefürjök, amik a leszórt magaeleséget felcsipegetik, de még a felsö/középsö rész még mindig "üres")
-Odu nekik nincs, jövö tavaszig nem is szeretném öket szaporítani, mehet ez így, hogy odu nélkül vannak éjszakánként? Kötelek, illetve füzfaágak vannak bent a röpdében, azon alszanak.
-Mageleség és víz mindig van bent, néha tennék be gyümölcsöt, zöldséget, tojásfehérjét. Ezt arra gondoltam, hogy a mageleségtöl külön, egy másik etetöbe raknám. Homok mindenféleképp kell? A talaj az olyan, mint egy sima udvari talaj, hiszen az udvarra lett megépitve a röpde. Szépia még nincs, a kötelet, füzfaágat rágcsálják, illetve az akáctuskókat, ami a röpde "vázát" alkotja. Így is kell szépia?
-Ami érdekelne még, az a röptetés/szelídítés. Tudnak repülni ha akarnak, szoktak is rajban egyszerre odabent, kell-e ezen felül a szobában a röptetés? Télen nem lesz ekkora helyük, néha be kell vinni öket, jobb lenne, ha már most megszoknák, hogy néha bent vannak. Valamint mivel ekkora helyük van, hiába próbálok a közelükbe menni, elrepülnek egy másik ágra/kötelre.
Hogy kezdjem a szelídítést? Látok sok videót, hogy a papagáj sétálgat bent az asztalon, na ilyet hogy kell? :lol:

Egyenlöre ennyi, kicsit sok, köszönöm a válaszokat elöre is.
Tamás


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 12:57 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A hullámosaim most keltenek másodszor,pontosabban,néhányuk már a kirepülés előtt van. Nem lenne baj,ha a kicsik kirepülése után,leszedném az odukat,és visszaraknám augusztus végén,szeptember elején? Fontos,hogy egy évben végig fenn legyenek az oduk,vagy meg lehet szakitani a költéseket?
Csinált valaki már ilyet?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 11:11 
Az bizony atka!
Perubalzsam, parafinolaj valamelyikével naponta 2-3 lekenni a csőrt, a lábakat, a kloákát.
Nem csak ennél a madárnál végezd el a dolgokat, hanem az összesnél, mivel az atka rendkívül gyorsan terjedhet!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 29, 20:07
Hozzászólások: 47
Valódi név: Virág Gergely
   
Hozzászólás 2014 jún. 11, 10:23 
Hello!

Most került hozzám a képen látható madárka..
Mivel tudnám kikezelni a csőre melletti területet?? Egyáltalán mi lehet a baja? Atkás lenne?


Csatolmányok:
FILE0273.JPG
FILE0273.JPG [ 157.65 KiB | Megtekintve 6576 alkalommal. ]
FILE0274.JPG
FILE0274.JPG [ 140.2 KiB | Megtekintve 6576 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 jún. 9, 21:50 
Cingiii írta:
Minimum: 100 cm hosszú, 50 cm magas, 50 cm széles legyen, de minél nagyobb annál jobb... Ennél kisebb semmiképp!!

Télire? Mármint kint az udvaron egész nap? Egy ekkora méretben nem fagynak meg?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 jún. 9, 21:46 
Minimum: 100 cm hosszú, 50 cm magas, 50 cm széles legyen, de minél nagyobb annál jobb... Ennél kisebb semmiképp!!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 jún. 9, 20:28 
Sziasztok!
Mi az a minimális röpde méret amelyben kint tartható télire is egy hullámos pár?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 máj. 18, 16:41
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Veszprém
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2014 máj. 18, 16:44 
Sziasztok!

Tudtok Veszprém és környékén hullámos papagáj tenyésztőt? (akinek esetleg költőpárja is van eladó)
Köszönettel:
Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 9, 11:15
Hozzászólások: 62
Valódi név: Fogarasi Zoltán
   
Hozzászólás 2014 ápr. 30, 9:07 
Elvittem, de amikor ott kivettem a dobozból, kigurult egy ép és egy kissebb, sérült puha tojás. :)
Szóval mire odaértem, kitojta.
:)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 27, 21:19 
Holnap vidd dokihoz, remélhetőleg meg lehet menteni...
Úgy látszik ő tipikusan jó példa a folyamatosan tojni akaró tojónak...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 9, 11:15
Hozzászólások: 62
Valódi név: Fogarasi Zoltán
   
Hozzászólás 2014 ápr. 27, 20:38 
Nálunk megint tojás maradt valahogy a tojóban. Orvos el tudja távolítani valahogy? Mit tegyünk?
Az előző alkalommal kitolta a következő tojás, de most mintha nem jönne következő...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 okt. 6, 14:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
Hozzászólás 2014 ápr. 19, 10:34 
Boldogan jelentem, és remélem nem kiabálom el magam, hogy helyre jött.
Az első nap rengeteget hányt. Aznap éjjel (következőn is) kétszer felkeltem és etettem fürtös kölessel. Másnap egész nap alig volt 5-6 ürülék alatta, azok is nagyon sötét színűek, (belső vérzés) de eszegetett. Kamilla+menta teával itatom. Harmadnapra viszont már visszatért a normális ürülék mennyiség, és szép zöldes színű. Tegnap még aludt nappal keveset, de nagyon jó a kedve, repül, énekel.
Köszönöm a segítséget, jobban odafigyelünk rá ezután.

Áldott Húsvétot, Szabi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 17, 11:35 
Szabi_o írta:
Sajnos nincs.
Esetleg "házilag" lehet valamit tenni? Az orvos ilyenkor mit csinál?

Begyszondával esetleg sikerülhet eltávolítani a "dugaszt". Beavatkozás nélkül esélye sincs az életben maradásra. A finom "szöszbe" az ételmaradékok belemennek és egy olyan dugasz képződik amin a folyadék sem képes áthatolni. A madár éhen és szomjan hal.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 okt. 6, 14:18
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
Hozzászólás 2014 ápr. 16, 16:56 
Sajnos nincs.
Esetleg "házilag" lehet valamit tenni? Az orvos ilyenkor mit csinál?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 16, 16:06 
Szabi_o írta:
Kis hullámos papagájunk tegnapelőtt mire észre vettük volna, kitépett és megevett egy csomó szövetet/cérnát egy bolyhos takaróból.

Bélelzáródás! Hiába eteted nem tud tovább "menni" a kaja azért jön vissza. Nem tudom, hogy van-e a közeletekben egy jó madaras orvos, de csak az tudna talán segíteni rajta...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 20, 9:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO