Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 418, 419, 420, 421, 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 25, 3:22 
Balance írta:

Igen, ismerem, .....

Nemrég szereztem bóbitás hulit, majd rakok fel képeket róla (is 8) ).


Szia Balance!

Nézelődtem erre-arra, és a blackface mutációról csak olyan képeket találtam, amin a madarak fiatalok(vagy csak nekem tűnnek annak :roll: ?!) Lehetséges, hogy a mell csíkozottsága eltűnik az első vedlés után, hasonlóan a homlok csíkozottságához, ahol szintén az alapszín jelenik meg az első tollváltás végén?

A képeket meg örömmel fogadom, és szerintem nem csak én :lol: !

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 24, 11:22 
Szia psysogo, anka!

Üdvözlünk Benővel együtt a madárbolondok :lol: közt!

Tölts minél több időt vele, beszélgess hozzá sokat. A kezedet hamarabb megszokja, ha a kalit közelében van ilyenkor.
Lehetőleg ne akard megfogni, ne hajkurászd!
Minden hulinak más a habitusa ugyan úgy, mint nekünk embereknek. Van könnyen szelidűlő, sőt kacérkodó és direkt barátkozós tipus is. Van azonban olyan is köztük, ami sosem lesz igazán szelíd, csak nem pánikol.
Ami a madarat illeti, az ő szempontjából ez már elegendő! Ha nem pánikol, mikor valamiért be kell nyúljál a kalitjába, megszokta a közelséged, akkor kiegyensúlyozott madárka lesz.
Tisztelni kell az igényeit és elsődleges szempont az egészsége legyen mind testileg, mint érzelmi kiegyensúlyozottságát illetően.
Ha ennél tovább szeretnél menni (ami nem baj!), az inkább Rólad szól. 8)
Mikor megszokta a kezed közelségét a kalitjában (10-20 centi távolság esetén sem pánikol), akkor megpróbálkozhatsz kiengedni. Ne zavard ki, várd meg, míg magától kijön. Ha nem, akkor legközelebb biztos kijön! ;)
Előtte az ablakokat, ajtókat be kell csukni, függönyt elé kell húzni, nehogy nekirepüljön az üvegnek. Nem lehet nyílt láng a tűzhelynél, forró edény, vagy pl. forró húsleves, olaj... Ami még nagyon fontos, hogy ne tudjon beesni a szekrény mögött lévő 2-3 centis résbe!! Faléccekkel, vagy pl. törülközővel el kell zárni ezeket a réseket! Ja, és csak FELÜGYELET mellet röpdöshet! Ha esetleg a növényt akarja megcsípdesni, hajtsd el óvatosan egy konyharuhával, de NE a kezeddel!
A kalitja tetejére tett fürtös kölessel visszacsalható a kalit tetejére, majd belülre. Lehet, hogy először nagyon nehezen fog visszamenni a kalitjába, de az éhség biztos beviszi. Nem szabad hajkurászni! Ha a fáradtságtól alig bír már repülni (mert először szinte sehova nem mer leszállni), akkor próbáld az ujjadra ültetni. Meghálálja a türelmedet, ha sosem akrod megfogni!
A szelidítés akkor sikeres, ha a madár kiváncsisága nagyobb, mint a Te nagy és kitartó türelmed! A kiváncsiság pedig csak stresszmentes állapotban jön elő!

Egyenlőre ennyi, így is sokat írtam... :roll: Jó Benőzést, üdv! :)

Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 24, 10:21 
sziasztok!
gyakorlatilag új vagyok hullámos papagáj tartásban. régóta rajongok tollas barátainkért, most tehettem meg, hogy vásároltam egyet. ma két hete, hogy nálam van benő, a klasszikus zöld-sárga pihés. :) úgy érzem, nagyon fél tőlem. eszik-iszik rendesen, de a kalitka takarítás kész stressz neki. közben beszélek hozzá hallkan, ez általában segít. napközben dolgozom, de délutánonként, esténként sokat vagyunk együtt. a madárka napközben aktív mindenféle szempontból. na a lényeg: jól csinálom-e amit csinálok, hogyan segíthetném megszelidülését még jobban?
válaszotok köszönöm!
anka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 9:59 
neco írta:
Szia Moncsi!

Persze, ezt tedd meg, ezután meg mindent úgy, ahogy Balance leírta!
Sok siker!

Szia Balance! Olvastam, hogy a feketehasú zebrapinty a tenyészcélod, fekete pofával.(Remélem jól emléxem :oops: )
Ezt a hullámos papesz mutációt ismered? No nem zebra, de elég fekete :shock: .
blackface:

Kép

Lehet hogy csak nekem új, de nagyon tetszik!


Szia Neco! :)

Igen, ismerem, de azért köszönöm a figyelmességed! :wink:
Érdekes, hogy ami a zebránál tetszik (igen, jól emléxel :wink:), az a papeszoknál nem... :?

Nemrég szereztem bóbitás hulit, majd rakok fel képeket róla (is 8) ).
Igaz, hogy a 80-as évek standardja, de kiindulási pontnak nagyon jó lesz!
Főleg, hogy violett. :wink:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 9:46 
Moncsi írta:
Sziasztok!

Balance!
A neten kerestem valami hasonló odut, mint amit javasoltál, de mindenhol ugyanezt a méretet találtam hullámosnak mint ami most van:(
Többször elolvastam a leírásod és mivel szeretek barkácsolni és a tesóm is jön a hétvégén, megpróbáljuk kitalálni hogyan lehetne megoldani ezt az odu-gondot házilag! Remélem sikerülni fog! Ha igy lesz, jelentkezek!
Kép
Valami ilyesmire gondoltál? Persze a megfelelő méretben:)


Szia Moncsi!

Készítsetek házilag odúkat, én is ezt fogom tenni. :wink:
Úgy tervezem, hogy a belső felülete is tisztítható legyen, tehát olyan anyagot használok, ami a belső oldalán sem natúr.
a tálcával gonban leszek... Lehet, hogy egy vastagabb fenyőlécet fogok megfaragni valahogy a mélyedés eléréséhez, ezt keretezem úgy, hogy legyen egy pici lejtése a gödör felé, majd lakkozom, hogy elmosható legyen.

Igen, ilyen tipusú odúra gondoltam! :)

Üdv, Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 9:40 
neco írta:
Halihó :wink: !

Kézbe kell venni a madarakat, majd a kloakájuknál szét kell fújni a tollakat. Amennyiben tömött zsírpárnák sárgállanak ezen a tájékon(félreismerhetetlen!), fogyókúra legyen a következő hetek programja.
Csak köles, muhar és fénymag, zab és napraforgó nélkük. Sok-sok zöld és csíráztatott mag.

Valóban igaz az amit írsz, hogy sok mozgás, és helyesen megválasztott összetételű magkeverék esetén ritkán fordul elő ez a probléma, de találkoztam már olyan "hullámos magkeverék" -kel, ami legalább 20% fekete napraforgót tartalmazott, és olyan esettel is, mikor a kezdő madárkedvelő külön tálkában korlátlanul ellátta madarait szintén napraforgóval, "Ezt szeretik a legjobban !" felkiáltással.
Szóval jó lenne azt is tudni, Moncsi barátnője milyen magokat etet.


Szia Neco! :)

Igaz amit írsz a magokról. Van többféle keverék, amik nem jók, vagy rosszak, csak más körülményekhez valók. Azok a papeszok, amik külső röpdében telelnek 0 - 5 fokos hőmérsékleten, azokhoz pont jók a sok napraforgót és zabot tartalmazó keverékfajták. De csak hidegben!!

Én nem akartam márkanevet írni, amit használok.

Van egy-két friss papeszom a csapatban, amik kicsit lomhák... :roll: Pedig nagy helyen tartották őket! Lehet, hogy pont az a lomhaságuk, lustaságuk oka, amit írtál! Majd jóóól megvizsgálom őket! 8) Köszönöm a módszer leírását, nem ismertem én sem. :wink:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 2:33 
Szia Moncsi!

Persze, ezt tedd meg, ezután meg mindent úgy, ahogy Balance leírta!
Sok siker!

Szia Balance! Olvastam, hogy a feketehasú zebrapinty a tenyészcélod, fekete pofával.(Remélem jól emléxem :oops: )
Ezt a hullámos papesz mutációt ismered? No nem zebra, de elég fekete :shock: .
blackface:

Kép

Lehet hogy csak nekem új, de nagyon tetszik!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 19:58 
Szia Neco!

Holnap átmegyek és ellenőrzöm a madarak kondicióját és a magkeveréket is megkérdezem, hogy milyennel etetnek.
Nagyon köszönöm segítőkézségeteket!
Moncsi

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 19:53 
Sziasztok!

Neco!
Nagyon köszönöm a tanácsod és nem vettem egy pillanatig sem alkalmatlankodásnak! Azért írtam, hogy segitséget kapjak és ezt neked is köszönöm! Ha egy kicsit bővebben kifejtenéd, hogy hogyan is kellene megvizsgálni a madarak kondicióját, nagyon megköszönném!

Balance!
A neten kerestem valami hasonló odut, mint amit javasoltál, de mindenhol ugyanezt a méretet találtam hullámosnak mint ami most van:(
Többször elolvastam a leírásod és mivel szeretek barkácsolni és a tesóm is jön a hétvégén, megpróbáljuk kitalálni hogyan lehetne megoldani ezt az odu-gondot házilag! Remélem sikerülni fog! Ha igy lesz, jelentkezek!
Kép
Valami ilyesmire gondoltál? Persze a megfelelő méretben:)

_________________
Moncsi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 19:46 
Halihó :wink: !

Kézbe kell venni a madarakat, majd a kloakájuknál szét kell fújni a tollakat. Amennyiben tömött zsírpárnák sárgállanak ezen a tájékon(félreismerhetetlen!), fogyókúra legyen a következő hetek programja.
Csak köles, muhar és fénymag, zab és napraforgó nélkük. Sok-sok zöld és csíráztatott mag.

Valóban igaz az amit írsz, hogy sok mozgás, és helyesen megválasztott összetételű magkeverék esetén ritkán fordul elő ez a probléma, de találkoztam már olyan "hullámos magkeverék" -kel, ami legalább 20% fekete napraforgót tartalmazott, és olyan esettel is, mikor a kezdő madárkedvelő külön tálkában korlátlanul ellátta madarait szintén napraforgóval, "Ezt szeretik a legjobban !" felkiáltással.
Szóval jó lenne azt is tudni, Moncsi barátnője milyen magokat etet.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2008 feb. 22, 19:54-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 18:35 
Szia Neco! :)

Igazad lehet... :roll: Talán ez is közrejátszik.
Bár egy kezdő madártartónak mit lehet javasolni a vizsgálat tárgyát illetően? Mit vizsgáljon?

Bevallom Neked őszintén, én sem tudom megvizsgálni a madár kondícióját. Legfeljebb a mellizmokat abból, ahogy repül.
Én kiengedem őket 1-2 naponta repkedni addig, ameddig maguktól vissza nem mennek a kalitba. Ha ez elég az elhízás ellen, akkor jó. Ha nem, én is tanácstalan vagyok.

Fürtöst egy héten 2x kapnak max.
Almát, amiben cukor is van ugye, szintén 2x kapnak.
A gyári magkeverékben van egy kevés apró szemű fehér szotyi és egy kevés hántolt zab.
Ennyi hízlaló dolgot szerintem a reptetés ellensúlyoz.

(egy pillanatig sem feltételeztem piszkálódást. ;))

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 17:34 
Szia Moncsi, szervusz Balance!

Talán egy kondícióvizsgálat sem ártana a papeszoknál. Sűrűn előfordul, hogy kezdő madárkedvelők minden földi jóval elhalmozzák madaraikat, ennek következtében meg nagyon elhíznak a verebek.
Márpedíg az elhízás komoly szaporodást gátló tényező.

Természetesen az eddíg leírtak is mind helytállóak, de ebben az irányban is érdemes lenne körülnézni.
(Higgyétek el engem is a legjobb szándék vezérel, remélem nem veszitek alkalmatlankodásnak. )

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 13:29 
Szia Moncsi!

Mindjárt éreztem, hogy erről lehet szó...
Ez inkább zárt pintyodú a félénkebb fajtáknak.

A mélyebb odúnak más előnye is van: nem tudnak a fiókák idejekorán kirepülni, tovább nevelheti az anyjuk az odúban. Kirepülés után csak az apamadár nevel, -és itt is, mint minden más madárnál- ami kétséges is lehet. Vannak mintaapák, és vannak agresszívek, akik még bántják is a piciket.

Én egy olyan odút javaslok, ami 12-15 centi mély a lyuk alatt és kb 18x25 centi alapterületű. A bebúvónyíláshoz képest a másik felében pedig legyen egy 7-8 centi átmérőjű 1-1,5 centis mélyedés, ami segíti megelőzni a tojások szétgurulását!
Elsődleges szempont azonban, hogy sötét legyen abban az odúban. A mélyebb odú sötétebb is egyben...

A hullámosok habitusa nagyon hasonlít az emberek párkapcsolati dolgaihoz. Ők is nagyon társas lények, fontos az életükben a személyes kapcsolat, egyéniségek valahányan. Szeretik imádni egymást és féltékeny tipusúak. A hímek csupán torzsalkodnak néha, de a tojó választ párt, ő dönt, és az ő küzdelmük komoly.

Nemsokára én is szeretném tenyésztésbe fogni a saját állományom, de nem találtam még olyan odút, ami megfelelne. Egy tenyésztő barátomnál láttam egy nagyon praktikus megoldást: egy kb. ilyen méretekkel rendelkező odút, aminek az OLDALA felnyitható, és egy műanyag tálca van benne, ami kissé lejt a mélyedés felé, ami 8 centi átmérőjű és 2 centi mély a közepén. Ezt Németországból szerezte.
Fiókként kihúzza a tálcát a fiókákkal együtt, átpakolja egy másik tiszta és friss forgáccsal ellátott tálcába a kismadarakat, majd visszatolja őket az odúba. Nem tart 10 másodpercig sem a macera és az odú mindig tiszta. Mert vannak tojók, akik nem dobálják ki a fiókáik ürülékét...
Szóval, ezt a műanyag tálcát könnyű elmosni, mindig tiszta az odú!

Kérlek, írj, ha sikerült a papeszoknak megfelelő odút szerezni, kiváncsi vagyok a továbbiakra! :wink:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 22, 12:08 
Kedves Balance!

Utána néztünk az oduk méretének, és persze nem jók :(
Pedig az aljukon még ott a cimke, miszerint odu hullámos papagájnak. A mérete viszont 15.5x16.5x16.5, a bebujónyílás az ugyan 5 cm, de az aljától csak 9-re van. Szóval lassan kiderül mi a sikertelenség oka! KÖSZÖNÖM,a barátosném nevében is :lol:
Remélem most már sikerülni fog neki a dolog!
( ez a féltékenység dolog tetszik:) )

Köszi!

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 21, 16:06 
Szia Moncsi!

Nézz utána annak az odunak! Lehet, hogy nem is zárt odu, csak a kereskedésben lévő alkalmazott véletlenül azt adta papagájodunak... :roll: Ha zárt odu 4,5-5 centis nyílással, és van legalább 15 centi mélysége, akkor hullámosnak tényleg jó. Egy marék finom fenyőfaforgácsot tegyen bele, ezt szeretik a huligánok. :wink:

A 3 pár költhet együtt, hisz ezek kolóniamadarak. A természetben 50-100 pár is költ egyetlen fészkelőtelepen!
Sőt, a féltékenység a legjobb inspirálószer a hullámosoknál: ha az egyik rákezdi a párosodást, odufoglalást, a többi pár nem viseli ezt tétlenül és rögtön késztetést éreznek a kispapagáj-gyártáshoz! :twisted: :lol:

Ezt a féltékenységet lehet fokozni azzal, hogy a 3 párnak csak 1 odut adsz először, hadd üsse meg őket a guta! 8) Felhívom azonban a figyelmed, hogy ez komoly játék, és csak ÁLLANDÓ felügyelet mellet szabad csinálni: a tojók, ha elborul az agyuk, akkor addig küzdenek egy odúért, amíg csak egy marad életben! Hétvégére jó program, ha az emberlánya végig figyelemmel kísérheti az első odufoglalást. Mikor egy másik tojó is igényt tart féltékenységből az odura, akkor kell a következőt felakasztani, és így tovább! 3 pár madárra a közös röpdében 4 odut kell felszerelni a fészekdúlások elkerülése végett!

Szívesen segítek bármikor, leljétek örömötök a kishuligánokban! 8)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 21, 15:45 
Szia Balance!
Köszönöm a tanácsokat, már továbbítottam is öket a barátnőmnek! Valóban tele vannak játékokkal, és a berendezés is elég kreatív.
Az oduk pontos méretét nem tudom, de hullámos papagájnak árulják a kereskedésekben, a pintyodukhoz képest nagy.
Még a héten különszedi a nemeket és megfogadja tanácsaid, "leszereli" a voliert és az odukat. Nagyon szurkolok neki, hogy sikerüljön és ő is megtapasztalhassa micsoda öröm a kis fiókák felcseperedését és nevelését figyelni!
Szóval köszi, a nevében is!
Moncsi

Még egy kérdés: költhet a 3 pár együtt?

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 21, 10:10 
Szia Moncsi!

Feladtad a leckét! :roll:
Amit leírtál, mindenben ideális a papagájoknak. A hullámos nagyon háziasított fajta, ezért a fényviszonyoknak nincs nagy jelentősége.
Egyet azonban nem szeret a hullámos: ha besüt a nap, vagy a lámpa bevilágít az odujába!! Az odukat úgy kell elhelyezni, hogy a bejárata a bejövő fénynek hátat fordítson, azaz minnél kevesebb fény kerüljön az oduba. A tojó idegrendszerét stimulálja az odu sötétsége a tojásképződésre. Ha az oduban világos van, akkor az csak nekünk odu, a madárnak nem az!!!

Ami még eszembe jutott: milyenek az oduk? Itt a méretekre, a bejárat átmérőjére és helyzetére gondoltam. Az odu bejáratának legalább 15 centire kell legyen az aljától és 4,5-5 centi átmérőjűnek a bebúvónyílásnak. A bejáratnak mindig a lehető legkisebbnek kell lennie úgy, hogy a tojó beférjen még, de minél kevesebb fényt engedjen be.
Tojásos lágyeleséggel lehet (kell) még fokozni a madarak kondícióját, kedvüket a tojásrakáshoz, fiókaneveléshez.

Ha ezek sem segítenek, talán még meg lehetne próbálni azt, hogy egy-két hónapra a nemeket különválasztva tartjuk (csak hallják egymást, de ne lássák!) , hogy kiéhezzenek egymás nemiségére. Persze addig odu sem kell. Az odu sose legyen a madárnak játék, bújócska: mindig csak a szaporodáshoz kapcsolódjon!
Ez igaz még a tenyészidőszakra is: azok a madarak, amik 1 éves korukban nem lettek tenyésztésbe állítva, hanem a gazdi sokat foglalkozik, játszik velük (netán kézhez szoktatja őket), a repdéjük tele van változatos ágakkal, hintákkal, játékokkal, ott a madár elegendő élvezetet talál az élethez és az emberi társasághoz, ezért az ilyen madarakat mindig nehezebb rávenni a költésre. Ne érts félre, nem lehetetlen, csak nehezebb a kezdet.
Én megpróbálkoznék egy kicsit spártaibb környezettel: monotonabb kalitberendezés alkalmazásával, míg külön vannak arra a hónapra. Így felfokozódhat az egymás iránt érdeklődés, majd miután a tojók visszakapják párjukat és az odujukat, sokkal nagyobb az esély a szaporodásra. Persze, ez idő alatt is kapják a változatos eleséget, főleg a tojásosat.

Remélem tudtam segíteni. :)

Üdv, Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
Hozzászólás 2008 feb. 20, 21:37 
Sziasztok!
A barátnőmnek van 6db hullámos papagája egy 150x80x150-es volierben, 3 hím és 3 tojó. A madarak 2 évesek és ősz óta vannak együtt. Minden eleséget és csemegét megkapnak, amiről csak hallott és igen lelkiismeretesen gondozza őket, de nem akarnak költeni, bár látszólag jól kijönnek egymással. Kérdésem, kérdése az lenne, hogy mi lehet a baj? Talán a hely kevés, vagy külön kellene tartani páronként őket? Esetleg a fény kevés?( Most a nappaliba vannak az ablakkal szemközti fanál.) Az odukra rá se hederítenek, pedig van több is a volierre akasztva különböző magasságban. Nagyon várjuk a tanácsokat, tippeket, mit lehetne még tenni a cél érdekében!
Előre is köszönöm!

_________________
Moncsi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 27, 21:12 
Szia

Ha gyógyszertáros ismerősöd van perubalzsamot kérj, ezzel lehet a hullámosok viaszhártya betegségeit legjobban kezelni. Azért írom, hogy gyógyszerész ismerős kell, mert lehet, hogy már nincs forgalomban.Ha hullámost tartasz ez legyen mindig kéznél, bár általában a tartástechnológiai hibák hozzák felszínre, jól táplált, szellős helyen tartott madárnál kisebb a valószínűsége a megbetegedésnek.

üdv.

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 27, 10:01 
ugyan nem most, hanem akkor néhány héttel később helyreállt a világ rendje. a láb és a csőr lett bekenegetve + kapott egy ivermectines kezelést is.

a csőr kb 3 héttel később (meglepetésemre) teljesen felvette az eredeti állapotát.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 418, 419, 420, 421, 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO