Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 21:32 
Szia dujuor!
Örülök,hogy növekedni fog a papagáj tenyésztők tábora, de annak még inkább örülök, hogy előrelátó vagy, és előbb az elméletet akarod eltanulni.
Szerintem alaposan járd körül a dolgot, mert ha behúznak a csőbe, vagy ha rosszul választasz elmulna a lelkesedésed. A tartandó FAJ vagy FAJOK kiválasztásánál olyan dolgokat kell figyelembe venni, amit az ember először nem is gondol. Ha megengeded leírnék egy-két dolgot:
pl. mekkora helyet tudunk biztosítani a költőpárnak (a fiókák kirepülésekor megsokszorozódik a létszám), szabadban védőházikóval, vagy anélkül tartjuk, tudunk-e fűteni télen , mennyire birjuk a rikácsolást, és főleg a szomszédok mennyire bírják, esetleg tudunk-e mit kezdeni a nagy szaporulattal, szeretnénk-e alapból barátságosabb madarakat, ect...ect...
A kissándor elég hangos madár, ami azt jelenti, hogy elég sokszor kiabál magas, éles hangon, ráadásul fagymentes helyen kell tartani, különben lefagynak az ujjai,körmei. A tojó elég agresszív a párjával,sokszor meg is öli. Évi 3-5 fiókára lehet számítani.
A rozellának kellemes hangja van, többször is költ egy évben, akár 15 fiókát is. A fiókákat nehéz eladni(főleg sokat) ezért külön volier kell nekik, mert a hím önállóságuk után bántja őket. Ráadásul a férgességre nagyon fogékonyak, mert a földön keresgélnek.
A kecskére vonatkozók hasonlóak mint a rozella esetében, annyi kivételével, hogy nem agressziv a fiókáival és a többi madárral.
Egyébként amit árakat leírtál, azok elég reálisak. Egy szép madárért a sok pénz is kevés, egy rosszért meg a kevés is sok!

conure


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 19:46 
Lepke írta:
Itt sok szakmai tanácsot kaphatsz a kérdéseidre... de ha "csak" beszélgetni szeretnél, arra is van néhány vállalkozó pl. én :wink:


Köszönöm tőled is a kedves fogadtatást, biztosan fogok írni, mert hát hiába szépítsem, kezdő vagyok nagyon, minden apró segítség jól jön. Sokat olvasom a fórumokat, nyomtatok, jegyzetelek, hogy legalább alapfokon tudjak alapdolgokat, hogy ne halljon meg az új madaram, ha hozzám kerül (bár "a csajok" is már 5 éve bírják velem).


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 19:43 
eszterolajos írta:
Szia Edina !

Írígyellek a tíz ujj miatt....nekem nem megy..
Ha a kissándorrnál kötsz ki, akkor megadom egy közeli tenyésztő címét, ahol talán a számodra legjobb párt választhatod ki.....


Köszönöm szépen, jelentkezni fogok, amint végzek a vizsgaidőszakkal, megépítettem a voliert, és kiképeztem magamat (elméletben) a fajtákból.

Nem tudok rá sok pénzt szánni, bár a párom megígérte, hogy beszáll havonta 10000 ft-al a költségeimbe, én csütörtökön megyek leszokni a cigiről (ez a mágneses, rezonanciás valami), így havi 25000 ft-ot el tudnék különíteni a csipp-alapba. 2 hónap alatt az már csinos kis összeg.

Csak az a gond, hogy kapkodok. Olvastam a pintyeknél, hogy egy kedves fórumtársnak (nem emlékszem a nevére még), kitűnő ötlete kerekedett, a salgó rendszerű polcokkal. Nekünk 2 is van itthon, de mind a kettő a kertben ázik, mert nem használjuk semmire. Pintylakosztályt csinálhatnék belőle.

Így nyugton maradok még a seggemen, mert szívem szerint 1000 és 1000 madarat tartanék, de ez fizikailag képtelenség.

1 kissándor párral szemezek, de sajnos semmit sem tudok róluk, csak azt, hogy már párban vannak, költöttek, és a kalitukkal együtt 30000-ért lenne eladó, családi okok miatt. Hiába küldözgetem az e-mailt a kérdéseimmel, nem válaszolnak rá, látatlanban viszont nem veszem meg.

Van egy távoli ismerősöm (az ismerősöm ismerőse), akinek vannak madarai, amik épp tojásokon ülnek. Az áruk: kecske sárga 4000 tarka 3000 hegyi 10000 rozella vadszin 8000 nimfa 2500. Majdnem biztos vagyok abban, hogy nem gyűrűzöttek. Ezen az áron érdemes lenne megvenni fiókacsőrikét? Nem ismerem a reális árakat, így nem tudom eldönteni, hogy sok, vagy kevés-e ezekért a fajtákért az ár...

Nem tudom, hogy melyikkel lenne érdemes kezdőként próbálkoznom. Olvastam a fajtaleírásokat, a szaporításhoz szükséges volier méretet, az odukat, napokat, kirepüléseket, mindent.

A kecske talán kezdőként nem lenne ajánlott nekem szerintem...talán rozellával kellene kezdenem.

Csak 1 félelmem van. Véges a "madártárolási lehetőségem", mi lesz akkor, ha nem találok nekik gazdit (jól a jövőbe rohantam, hiszen fiókák lesznek a csiperék HA belőlük választok, így idő, amíg tenyészérettek lesznek), nem igazán adnám be őket kereskedésbe.

Ilyen félelmeim vannak, segítenél nekem az eloszlatásukban?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 16:54 
Szia Edina !

Írígyellek a tíz ujj miatt....nekem nem megy..
Ha a kissándorrnál kötsz ki, akkor megadom egy közeli tenyésztő címét, ahol talán a számodra legjobb párt választhatod ki.....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 16:51 
dujuor írta:
Sziasztok!

Most regisztráltam, engedjétek meg, hogy bemutatkozzam: Ujváry Edina vagyok, 2 hullámos papagáj (és 3 kutya, 1 macska, halak) gazdája. Végigolvatam a fórumot, a honlapot, és még nagyon sok más díszmadárral foglalkozó honlapot. Szeretnék közétek tartozni, szeretném lefárasztani a kedves társaságot a kérdéseimmel, ha nem baj. Tartozhatom közétek?

Magamról röviden: 26 éves nő vagyok, Budapesten lakom szüleimmel és párommal egy kertes házban. Totyogós korom óta oda vagyok az állatokért (de csak a gerincesekért, mert pókfóbiám van), főleg a kutyákért, és a lovakért. Szakmám szerint lótenyésztő vagyok, de nem dolgozom a szakmámban, nem azért, mert nem szeretnék, hanem rajtam kívül álló okok miatt. Kutyusom 10 éves korom óta van (legutolsó egy 2,5 éve befogadott nagyon turmix 5 kg-os kis dög, imádom), papagájom 5 éve (csak "a lányok"-nak hívom őket), nagyon vadak. Szeretnék papagájokat tenyészteni, de előtte elolvasom a szakirodalmat, a honlapoldalakat, és szívom magamba a tudást. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek, ha valaki segítene nekem. Nem most azonnal szeretném ezt megvalósítani, mert vizsgaidőszak kellős közepén vagyok, nem hiszem, hogy kellő időt tudnék fordítani jelen pillanatban erre, azt pedig nem szeretném, ha kapkodás miatt többet ártanék, mint használnék a jövőbeli csiperkéimnek.

Az én papijaim már "öregek", nem javasolják nekik a hímet, soha nem tojtak még, nem voltak betegek, de sajnos nem is repültek a szobában (a zöld néha, mert kiszökött). Nagyon sajnálom őket, de nem hiszem, hogy most már változtatnék ezen, mert nekik már az is stressz, hogy benyúlok a kalitkába. Így inkább az eledellel kényeztetem őket, kísérletezem, hogy mi az, amit szívesen fogyasztanak (most a konzervkukorica a nagyon menő).

Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, de talán így többet is megtudtatok rólam. Szeretnék közétek tartozni, jöhetnék-e hozzátok, beszélgetni, kérdezni, tapasztalatot cserélni és még ami most nem jut eszembe?

Várom válaszotokat, és szép napot kívánok: dujuor (Ujváry Edina)

Szia Edina!
Üdvözlet a papagáj-rajongók között :D
Nekünk is van otthon 17 szépségünk (ha jól számolok :oops: )

Itt sok szakmai tanácsot kaphatsz a kérdéseidre... de ha "csak" beszélgetni szeretnél, arra is van néhány vállalkozó pl. én :wink:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 16:44 
psysogo írta:
sziasztok hozzászólók!

valószínűleg igazad van Nyuzilla! még sosem tettem ilyet az elmúlt 25 évben... lelkiismeretemet nyugtatja a gondolat, hogy fajtársakkal voilerben sokkal boldogabb élete lesz Benőnek. hát.. ezt is meg kellett tapasztalnom..
köszönöm a kedvességeteket :)

Szia Anka!
Ha errejársz, írj pár sort, hogy mi lett Benővel. Hogy érzi magát a voilerben a többi papesszal? :wink:
:*

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 14:26 
eszterolajos írta:
Szervusz Edina !

Semmi Ön, csak tegeződve......mert egyébként öregnek érzem magam...



Köszönöm szépen, így tényleg könnyebb.

Hát igen, mindig tanul az ember. Én kis naívan azt hittem, hogy mivel úgyis bele van ütve a gyűrűbe az évszám, ezért a gyűrűk színe esztétikailag fontos, vagy olyan funkciója van, hogy fiúk-lányok, 1 évben külön fészekalj, de testvér madarak.

Van még mit tanulnom :oops: , de ma is tanultam már valamit.

Képtelen voltam még eldönteni, hogy milyen madárral lenne jó (jobb) kezdeni. Vágyom "a lányok" után, egy kicsit nagyobb madárra, bevallom egy kissándor párra gondoltam kezdésként. Nem szeretnék sok fajtát tenyészteni, nem megélhetésre kellene, inkább "hobbi"-ból, bár a hobbi sem jó szó. Magáért a születés élményéért, a kézzel nevelés nehézségéért, az ebből következő szelídségért, és ragaszkodásért, és az örömért, ha a madár másnak is örömet okoz. Nem tudom még, hogy milyen jogi szabály van, a madáreladásnak, az APEH felé való kötelezettségtől, orvosi engedélyek stb. stb. Ezeken mind-mind át kell rágnom magamat, mert a végén a sok szabályozás miatt mondanám azt, hogy "hobbitenyésztőként" az évi 1-2 fészekalj értékesítése miatti macera és papírok és minden több energiát (és nem utolsósorban pénzt) visz el, mint a kismadarak eladási ára. Ha pedig nagyüzemű madárszaporító lennék, hogy csak a haszonra utazzak, akkor nem néznék többet a saját szemebe a tükörben.

Még van néhány hetem, hogy véglegesen döntsek, hogy belevágjak-e vagy sem, de ismerem magamat, szerintem bele fogok vágni.

Átnéztem a dokumentumot, a felvételi kérelemről. Nekem nincs szakmai gyakorlatom (hacsak az nem minősül annak, hogy 5 évesen még élnek "a csajok"), így semmit nem tudnék oda beírni. Nem lesz gond ebből?

Bocsánat a sok írásért, 10 ujjal írok vakon, néha elszaladnak velem a billentyűzeten, és csak írok, írok, írok.

dujuor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 12:19 
Szervusz Edina !

Semmi Ön, csak tegeződve......mert egyébként öregnek érzem magam...

Idézet:
Vagy a tagság, az tagság, és ha szükségem lesz gyűrűre, akkor megrendelhetem? (mindenféle képpen szeretném gyűrűzni a madaraimat, mert fontosnak tartom, hogy beazonosíthatóak legyenek).


Tagsági viszonyt bármikor létesíthetsz, és azzal együtt meg is kapod a tenyésztői törzs számodat, gyűrűt meg akkor rendelsz, ha már szükséged van rá. a színéről majd beszélünk, ha trá kerűl a sor, mert a zárt gyűrűnek minden évben más színe van. A NEMEKET VISZONT JELÖLŐ GYŰRŰVEL IS MEGKÜLÖNBÖZTETHETED, BÁR A HULLÁMOSNÁL NEM SZÜKSÉGES, IVARÉRETT ÁLLAPOTBAN JÓL MEGKÜLÖNBÖZTETHETŐ A VIASZHÁRTYA ALAPJÁN...

Üdvözöllek a csapatban. Várom a jelentkezésedet ( avikultura@t-online.hu)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 12:03 
eszterolajos írta:
Szervusz Edina !

Természetesen máris közénk tartozól, hiszen sokkal többet mondtál el magadról, mint ahogy gondolnád...
Biztosan segítünk, csak kérdezz bátran...
..ha meg egyesületi tag is kívánsz lenni a főlapon találsz belépési nyilatkozathoz menügombot...
várunk szeretettel, az avatarodat is...mert mindenkire nagyon kíváncsiak vagyunk...
Jó és hasznos időtőltést kívánok a honlapunk olvasása közben...


Köszönöm szépen a kedves fogadás, nem csalódtam, az írásokból, amiket olvatam, ugyanez a pozitív hozzáállás sugárzik, mint az Ön írásából. Nagyon örülök, hogy ide találtam, más fórum regisztrálásán is gondolkodtam, de valahogy nem volt meg benne az a bizonyos belső melegség, mint itt.

Az egyesületi tagságot néztem, de nem tudom: akkor is beléphetek, ha még nem tenyésztek 1 árva csipergőt sem, és akkor is igényelhetek a gyűrűkhöz tenyésztői számot, ha még azt sem döntöttem el, hogy milyen papagájjal szeretnék kezdeni? Vagy a tagság, az tagság, és ha szükségem lesz gyűrűre, akkor megrendelhetem? (mindenféle képpen szeretném gyűrűzni a madaraimat, mert fontosnak tartom, hogy beazonosíthatóak legyenek). Láttam a galambász kuckóban (tegnap voltam ott, szerencsére nincs messze tőlem) színes gyűrűket, úgy gondoltam, hogy a nőstényekre pirosat, a hímekre kéket rakok majd, de mint olvastam nem könnyű megállapítani egy-egy madárnak a nemét ilyen fiatal korban, így ez nehézségekbe fog ütközni.

Az avataromat, személyes oldalamat ki fogom tölteni, de most a melóhelyemről netezek (nincs itthon a macska, cincognak....), és idebent nincsen képem magamról, ezeket pótolni fogom.

Köszönöm még egyszer a szíves fogadtatást, örülök, hogy itt lehetek.

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 11:56 
feketemarcsi írta:
Szia Edina!

Én csináltam a papgájaimnak egy szép nagy röpdét, de nem repülnek benne, csak üldögélnek a rudakon...


Szia!

Apukámat már meggyőztem, hogy nekem egy volier-re lesz szükségem, semmi akadályát nem látja (apukám 1001 mester gépekkel és minden jóval, ami kellhet ehhez), így nekem is lesz egy nagy (hely is van bőven, egy 20 m-es tűzfal a rendelkezésemre áll 3. oldalnak), de addig, amíg a vizsgáim meg nem lesznek, addig nem kezdek bele, mert valamelyik hanyagolva lesz a másik előnyére (lehet tippelni melyik. :D ).

Így ez is meg lesz hamarosan (nyáron).

Megnéztem a fürjeid képét, nagyon aranyos jószágok, büszke lehetsz rájuk.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 10:31 
Szervusz Edina !

Természetesen máris közénk tartozól, hiszen sokkal többet mondtál el magadról, mint ahogy gondolnád...
Biztosan segítünk, csak kérdezz bátran...
..ha meg egyesületi tag is kívánsz lenni a főlapon találsz belépési nyilatkozathoz menügombot...
várunk szeretettel, az avatarodat is...mert mindenkire nagyon kíváncsiak vagyunk...
Jó és hasznos időtőltést kívánok a honlapunk olvasása közben...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 10:22 
Sziasztok!

Most regisztráltam, engedjétek meg, hogy bemutatkozzam: Ujváry Edina vagyok, 2 hullámos papagáj (és 3 kutya, 1 macska, halak) gazdája. Végigolvatam a fórumot, a honlapot, és még nagyon sok más díszmadárral foglalkozó honlapot. Szeretnék közétek tartozni, szeretném lefárasztani a kedves társaságot a kérdéseimmel, ha nem baj. Tartozhatom közétek?

Magamról röviden: 26 éves nő vagyok, Budapesten lakom szüleimmel és párommal egy kertes házban. Totyogós korom óta oda vagyok az állatokért (de csak a gerincesekért, mert pókfóbiám van), főleg a kutyákért, és a lovakért. Szakmám szerint lótenyésztő vagyok, de nem dolgozom a szakmámban, nem azért, mert nem szeretnék, hanem rajtam kívül álló okok miatt. Kutyusom 10 éves korom óta van (legutolsó egy 2,5 éve befogadott nagyon turmix 5 kg-os kis dög, imádom), papagájom 5 éve (csak "a lányok"-nak hívom őket), nagyon vadak. Szeretnék papagájokat tenyészteni, de előtte elolvasom a szakirodalmat, a honlapoldalakat, és szívom magamba a tudást. Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek, ha valaki segítene nekem. Nem most azonnal szeretném ezt megvalósítani, mert vizsgaidőszak kellős közepén vagyok, nem hiszem, hogy kellő időt tudnék fordítani jelen pillanatban erre, azt pedig nem szeretném, ha kapkodás miatt többet ártanék, mint használnék a jövőbeli csiperkéimnek.

Az én papijaim már "öregek", nem javasolják nekik a hímet, soha nem tojtak még, nem voltak betegek, de sajnos nem is repültek a szobában (a zöld néha, mert kiszökött). Nagyon sajnálom őket, de nem hiszem, hogy most már változtatnék ezen, mert nekik már az is stressz, hogy benyúlok a kalitkába. Így inkább az eledellel kényeztetem őket, kísérletezem, hogy mi az, amit szívesen fogyasztanak (most a konzervkukorica a nagyon menő).

Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, de talán így többet is megtudtatok rólam. Szeretnék közétek tartozni, jöhetnék-e hozzátok, beszélgetni, kérdezni, tapasztalatot cserélni és még ami most nem jut eszembe?

Várom válaszotokat, és szép napot kívánok: dujuor (Ujváry Edina)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2008 márc. 28, 16:09 
feketemarcsi írta:
Szia Lepke!

Ahhoz, hogy fürjecskéid legyenek, még nem muszáj családi ház. Úgy is szokták őket tartani, hogy a díszmadarak röpdéinek az aljában laknak és összeszedegetik, amit leszórnak a másik madarak.

A copfosok szebbek kint, nekem is van bent egy pár, de elhatároztam, hogy kiköltöztetem őket, mert sokkal lazább, vékonyabb, kevésbé színes tollakat növesztettek a melegben.
Ők szeretnek felrepülni a rudakra, nálam nagyon aranyosan kijönnek a papagájokkal.
A papagájok nekik is rendbe teszik a fejükön a tollakat és nekik tetszik.

A japán fürjek viszont bárhol elvannak és mindenhol szépek, ha rendesen kapnak enni, ők felnőtt korukra elnehezednek, jellegzetes kis gömbölyű formályuk van, főleg a tojóknak és olyankor már csak akkor repülnek, ha megijednek és nagyon muszáj. Ha lehetőség van rá, inkább elszaladnak.

Ha szeretnél öladarat, őket lakásban is tarthatod, egy 50x70-es kalitkában nagyon jól elvannak, fölöttük meg lakhatnak repkedős madárkák.
Tőlem már vittek többen is úgy, hogy pl. panellakás erkélyén csináltak nekik helyet és nagyon jól elvannak, csak télen be kell húzni a ketrecet vastagabb nejlonnal, vagy műbőrrel. Ők nem kényesek.

Szia Marcsi!
Elhiszem, hogy nem kell családi ház a fürjeknek, de mi elég kicsi lakásban lakunk, és nincs erkélyünk sem...
Azt a kevés helyet, ami még van, már gondolatban berendeztük a papeszoknak és a pintyeknek :D

Ráadásul Balance is szeretne még egy-két fajta madárkát, és persze én is szemezgetek néhány pintyfajtával :wink:

De a "majd egyszer" listámra felírtam a fürjecskéket 8)

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 13:40 
Szia Marcsi!
Aranyosak ezek a fürjecskék, főleg a copfosok :D

Majd egyszer, ha családi házban élek, szeretnék ilyen kis totyogókat...
addig gyönyörködöm a képekben :wink:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 10:02 
Szia Marcsi!

Bevallom őszintén, felcsillant a szemem, amikor olvastam, hogy a fürjek versengenek a simogatásért... erre vágyom!!! :oops:
Olyan rossz, hogy babusgatnám az amandináimat, mert olyan szépségesek, meg aranyosak... de ők nem engednek a közelükbe, verdesnek, ha benyúlok a kalitkába. :(

Tudsz képeket küldeni a fürjeidről? És ha esetleg én is szeretnék ilyet, előjegyezhetnék Nálad egy párra? :wink:

Madárkát akarok simogatni :47:

Azzal pedig egyetértek, hogy a madaraknak is társ kell. Írtuk is Ankának, de ő nem szeretett volna több madárkát, ezt el kell fogadni. Felelősségteljesen döntött Benő további sorsáról, és ez nagyon jó.

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 9:13 
psysogo írta:
nagy cuppanós lepkének :)

Köszönöm!
:*

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 17:01 
Szia Anka! :)

Ne haragudj, hogy eddig nem írtam, de nagyon elfoglalt vagyok mostanában. Láttam, hogy Lepkém azért odafigyelt rád! ;)

Először is: minden elismerésem a Tiéd!!! :idea:
Tudod, most szerkesztjük itt a Fórumon az IDRE műhelyben a Díszmadártenyésztők és -tartók Etikai Kódexét (DEK), aminek az alapja a madarak és önmagunk érdekeinek a súlyozatlan tisztelete.
Példa értékű a hozzáállásod a madarászathoz!
Most azt mondom, hogy Te madár nélkül is Madarász vagy, hisz figyelembevetted felelősséggel a madár igényeit, nem toltad előtérbe magad. Véleményem szerint EZ a madarászat alapja, útja és egyben ez a legtöbb is, amit megtehetünk.
Te mindenképp jó madarász vagy már most!!! :D

Remélem, nemsokára eljön az életedben, mikor kicsit több időd lesz a madárkára! :)

Javaslom, hogy mindenképp nagyon fiatal papeszt válassz, ami már épp önállóan tud enni! Olyat, aminek még a csőre hegye feketés!
Ezek a fiatal madárkák hamar szelidülnek. :wink: A nagyobb kalitban a sok játékkal napközben elvannak, de mikor hazaérsz, több órát kell velük foglalkozz, mint egy gyerekkel! 8)
A másik megoldás, hogy két papeszt veszel külön kalitba, s mikor kb 1-2 hónap alatt megszelidülnek, összeengedheted őket. Így csak az az 1-2 hónap lesz megterhelő esténként számodra, de utána elég, ha csak épp annyit játszol velük, hogy még szelídek maradjanak.
Nem fontos ellenkező neműeket vegyél, a két hím madár is tökéletesen jól érzi magát együtt.

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 24, 10:14
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 14:57 
nagy cuppanós lepkének :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 13:38 
psysogo írta:
sziasztok hozzászólók!

valószínűleg igazad van Nyuzilla! még sosem tettem ilyet az elmúlt 25 évben... lelkiismeretemet nyugtatja a gondolat, hogy fajtársakkal voilerben sokkal boldogabb élete lesz Benőnek. hát.. ezt is meg kellett tapasztalnom..
köszönöm a kedvességeteket :)

SZia Anka!
Egyáltalán ne legyen lelkiismeret-furdalásod, hiszen alaposan átgondoltad a dolgokat, és Benő érdekeit nézted, hogy neki mi lenne a jó.
Szerintem jól fogja magát érezni a voilerben. :wink:

Fel a fejjel, majd egyszer, amikor a körülmények is olyanok lesznek, lesz még madárkád!!

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 21, 14:45
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 13:35 
feketemarcsi írta:
Szia!

Hát ha már így alakult a papgájoddal, szerintem vegyél neki egy társat. Az is aranyos ám és el lehet nézegetni, ahogy szeretgetik, bogarásszák egymást. A röpde jó ötlet, bár az enyémek azóta visszavadultak, mióta nem kalitkában laknak, de sebaj. Babusgatni ott vannak a japán fürjek, azok nagyon szeretik, ha simogatják őket.
Szóval kárpótol az, hogy jól érzik magukat, élik a saját kis életüket, aminek persze mindig része maradok, hallanád reggel, ha valamiért lemegyek és ők azt hiszik, hogy nem kapnak reggelit, mekkora patáliát tudnak csapni.
Ha lesz párja a madaradnak, lesznek kicsik és azokat kézhez tudod szoktatni.

SZia Marcsi!

Ha kicsit visszaolvasod a topicot, látni fogod, hogy mi is javasoltuk ezeket, amiket Te.
De Anka nem akart még egy papagájt, és fiókákat főleg nem.
Egy madárkát szeretett volna, de rájött, hogy ez nem tesz jót Benőnek...

Neked milyen madaraid vannak?

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8424 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO