Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 6, 0:15 
ott a baaaj! ved ki a tukrot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 12:17
Hozzászólások: 24
   
Hozzászólás 2013 ápr. 5, 19:39 
Örök szerelme szerintem a tükörképe.Néha órákig nyalogatja a tükröt:).Van mikor nagyon nem jönnek ki a tojóval akkor külön kalitkába vannak száműzve.Egy darabig elvannak külön de aztán úgy sípákolnak egymásnak,hogy inkább összeteszem őket.Na akkor meg megy az udvarlás egy darabig.Aztán megint megy mindegyik a saját dolgára.Furik.De nagyon csípem a kis buksijukat:) !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 4, 15:42 
nekem is van egy kezes tojóm ami eszik a kezemből és semmiből semmi belém csip ....próbáj meg neki venni másik párt hátha azzal jobban kijön!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 12:17
Hozzászólások: 24
   
Hozzászólás 2013 ápr. 4, 15:28 
Hali!Az én párosom azóta sem változott.Nuku szerelem köztük.Pedig már pár éve együtt vannak.A fiú kézhez van szokva.Volt rá példa hogy üldögélt a kezemen és egyszer csak minden ok nélkül dühből belecsípett.Miért?Ötlet?És nem ám elrepül hanem tovább ücsörög.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 márc. 24, 17:36
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: szlovakia Inám [Dolinka]
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 4, 13:43 
nálam is van olyan ép ma tetem külön egy párt és a tojó nekirontott a himnek! hát még várok pár napot ha semmi mennek a közösbe....és a tojók minden esetbe agreszivabbak a himnél!2 him nyugottan elfér egymás mellet sőt még etetik is egymást de tojo tojóval az brutális vérfürdő!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 26, 20:03
Hozzászólások: 22
   
Hozzászólás 2012 nov. 12, 23:36 
érdekes ez a topik ahogy olvasgatom nálam pont a fiú agresszív, bár úgy veszem észre hogy inkább félelmében agresszív..
a toll borzolás, faroktoll nyitogatás nálunk is megvan, de én akkor látom ezt mikor nyújtóznak


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 szept. 1, 20:24 
dizo írta:
Sziasztok!

Nekem egy 5 hónapos hullámosom van, és nagyon csíp. Előtte egy törpém volt, az is iszonyatosan csípett, a kalitkáján belül különösen támadt, de kint is nagyon csípett. A hullámos 1 napja volt röpdében, mikor elhoztuk, rámászott a kezemre, nem félt, stb.
Eltelt kb. 2 hét, és mintha "megvadult" volna. Már javul, de kalitkán belül nagyon csíp, szinte támadja a kezemet, ha kijön, akkor is nagyon csíp, pár percet elvan a kezemen, majd felmegy a függönykarnisra, és le sem lehet robbantani onnan.

Most vettem neki egy óriási szögletes kalitkát(eddig kerekben volt, mert a törpike a forrasztásoknál elcsípte a másikat), hogy hátha attól agresszív.

Valami ötlet esetleg???


Szia dizo!
Kalitkán belül ne nyúlj hozzá, kis helyen félelmében csíp mivel nincs hová menekülnie, ő pedig nem tudja, hogy nem megenni akarod éppen. Ha kint van, legyen a kezedben valami finom kaja, fürtösköles vagy valami zöld, azzal próbáld meg a kezedre hívni, nálam röpiben a nem szelidített madarak is a kezemre szállnak. (Meg a fejemre lábamra zsebembe :mrgreen: ) Ha a kezeden van ne fogd meg, azt nem szeretik, csak próbáld meg a nyaka tollait kurkászni :D . Lényeg a kaja, azzal le lehet venni a lábáról. És hagy, hogy ő menjen hozzád, ne kergesd.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 30, 18:07
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2012 szept. 1, 13:04 
Sziasztok!

Nekem egy 5 hónapos hullámosom van, és nagyon csíp. Előtte egy törpém volt, az is iszonyatosan csípett, a kalitkáján belül különösen támadt, de kint is nagyon csípett. A hullámos 1 napja volt röpdében, mikor elhoztuk, rámászott a kezemre, nem félt, stb.
Eltelt kb. 2 hét, és mintha "megvadult" volna. Már javul, de kalitkán belül nagyon csíp, szinte támadja a kezemet, ha kijön, akkor is nagyon csíp, pár percet elvan a kezemen, majd felmegy a függönykarnisra, és le sem lehet robbantani onnan.

Most vettem neki egy óriási szögletes kalitkát(eddig kerekben volt, mert a törpike a forrasztásoknál elcsípte a másikat), hogy hátha attól agresszív.

Valami ötlet esetleg???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 14:07 
Szia Pancsa!

Nekem is gyanús, hogy inkább két tojóról van szó. A tenyésztő is tévedhet, akarata ellenére is. Jó lenne látni fényképet róluk és a helyükről is! A hímek nem szoktak agresszívek lenni, de tojók annál inkább.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 12:17
Hozzászólások: 24
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 13:43 
Szia! tutira fiú és lány!régi fórumtagtól ,aki tenyésztő is, tőle lettek vásárolva.
Nekem úgy tünik inkább magányra vágyik.ha kint van első dolga a könyves polc ,a könyvek közzé bebújnia. :?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 12:51 
Biztos, hogy egy tojó és egy hím madárról van szó? A hím agressziója elég érdekes... elképzelhető, hogy elmúlik majd, de az is lehet egy másik "pár" kellene neki.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 7, 12:17
Hozzászólások: 24
   
Hozzászólás 2011 nov. 1, 12:47 
Sziasztok!
Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Van két hullámosom ,egy fiú és egy lány. Nem alkotnak párt. Attól függetlenül megy az udvarlás..bólogatás ugrálás csőrözés stb. Na mindegy nem is ez a lényeg..A fiú mostanában elég agresszív lett. Bántja a lányt lebirkózza a rúdjáról , csipkedi ,üldözi. És még mindig nem ez a legnagyobb gondom. Ezt a uralkodós viselkedését ránk is kivetíti. Felborzolja a fej tollait ,és ijesztgetően bólogat-bólint illetve a farok tollait szét nyitja legyező formába. Miért lehet ez?oda a barátság? mit tehetek ez ellen?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO