Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 jan. 6, 13:58
Hozzászólások: 416
Tartózkodási hely: Románia, Börvely
Valódi név: Krausz Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 24, 16:04 
klarika írta:
Kép

Kép

Én tojónak mondanám ám tényleg kellene egy új kép azon már bizti látszik, barna a viaszhártyája? Mármint ami a fiúnak kék az orra felett az neki milyen színű?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 24, 14:22 
papagáj írta:
Azt a sajtot se ehetik amit mi készítünk házilag?

Az a baj, hogy olyan kicsit nem tudsz adni nekik ami egy ilyen méretű madárnak már ne lenne káros. Persze ez nem azt jelenti, hogy rögtön baja lesz tőle, hanem hosszú távon jelentkezik a probléma.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 18, 20:49
Hozzászólások: 55
   
Hozzászólás 2012 aug. 24, 13:51 
Warhawk írta:
klarika írta:
És ti szoktatok sajtot adni magában a madaraknak?

A sajtról én is lebeszélnélek, nem túl egészséges a madaraknak (régen tettek még a lágyeleségbe is sajtot, mára már kiderült, hogy nem annyira jó ötlet).


Azt a sajtot se ehetik amit mi készítünk házilag?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 22, 12:07 
klarika írta:
Kép

Nem túl élesek a képek, kicsit sötétek is, de nekem nem úgy tűnik, hogy az a sárga az lány lenne... de várd meg mások mit mondanak, hátha jobban látják ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 22, 12:03 
Sziasztok!
Most kezdek összezavarodni. Azt hiszem, nekem egy hím és egy tojó madaram van.
Csatolom a képet újra, segítenétek? Azt gondolom, (eddig), hogy a kék tollú a kisfiú, a zöld sárga a tojó....

Köszönöm, ha segítetek!

Klári
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 22, 11:15 
Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy segítettetek :-))))) :alien:

Klári


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 22, 9:16 
klarika írta:
És ti szoktatok sajtot adni magában a madaraknak?

A sajtról én is lebeszélnélek, nem túl egészséges a madaraknak (régen tettek még a lágyeleségbe is sajtot, mára már kiderült, hogy nem annyira jó ötlet).

Ebben a melegben szerintem a gyári lágyeleséggel jobban jársz, nem romlik meg és biztosan szeretni fogják. Persze mindent csak mértékkel szabad adni ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 21:02 
Klári,

A sajtot ha nem muszáj ne adj nekik, a magas sótartalom miatt. Akkor inkább valami zsírzsegény házitúrót.. (Mondom ezt én, akinek az amazonja mindenre képes egy kis falat sajtért...:D )
Azokat a mézes, belógatós vackokat inkább felejtsd el, a többi kaja ok.
A tojást 35-40 percig szoktam főzni, aztán a héjából leszedek valamennyit, az a hártya nélkül. A tojáshéjat először összemorzsolom, aztán arra megy a tojás reszelve, lehet bele répát reszelni, meg annyi darált háztartási kekszet, hogy morzsalékos legyen. Ez az alap. Ebbe aztán lehet még pakolni reszelt szépiát, vagy ÁP 17 ásványi premixet, darált máriatövismagot.. De nagyon kell vele vigyázni, mert ilyan hőségben könnyen romlik, szóval csak annyit szabad nekik adni, amennyit rögtön (fél óra) megesznek. A többit jégkockatartóban le tudod fagyasztani és amikor kell, kiengeded és úgy adod nekik.. Fiókaneveléskor is ilyen lányeleséggel nevelnek.. Van ennek dobozos, készen kapható változata is, sokféle, az annyival jobb, hogy nem romlik. Persze azt meg nem minden madár eszi, igy rá kell őket szoktatni..
Ha indítani akarod őket, akkor fokozatosan adagolod ezt a lágyeleséget. Azaz előszor 4-5, naponta, aztán 2-3 naponta kapják, az első tojásig. Itt abbahagyod, mert képesek túlpörögni. aztán mielőtt kellnek a kicsik, megint adod nekik, naponta.
Ugyanilyen beindító hatása van a csíráztatott magoknak is, szóval lehet variálni, próbálkozni...
Nagyjából ennyi, de mondom, olvasgasd a fórumot, sok topikban, jól körül van járva ezen témák mindegyike...

A lelki világukról meg annyit, hogy ha ők nem veszekszenek, csicseregnek, esznek, jókedvűek, akkor minden rendben van velük, nem kell túlizgulni a dolgot:)

Üdv, Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 18:25 
Köszi, értem!
És ti szoktatok sajtot adni magában a madaraknak? ha igen, milyet? csak ugyanúgy becsíptetem a kalitkába, mint a gyümölcsöt?

Köszi: Klári


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 20:07
Hozzászólások: 83
Tartózkodási hely: Szekszárd
Valódi név: Viszmeg Zalán
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 18:09 
Klarika!

Azért azt tudnod kell, hogy a hullámosok elég nehezen szaporodnak, ha nincs látótávolságukban egy másik pár.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 15:22 
Kedves Gábor!

Köszönöm szépen a te segítségedet is, dehogy baj, szívesen fogadom a tanácsokat. Magokat kapnak, rengeteg fajta "belógatós" mézes karikát, stb.-t próbáltam már, azokat is szeretik, fürtös kölest, naponta többször friss vizet, alma, barack, uborka, ami megy nekik. Több helyen van élelmük a kalitkában, több csengős, labdás játék, egy nagy textil ülőrúd az aljában, fürdőmedence, odú, 2 csőrkoptató szépiacsont...a kalitka elég nagy, huh, most pontos méretet nem tudok. De a teteje nem egyenes vonalú, hanem félkör. Hetente takarítom őket, ha jó idő van, kint vannak az árnyékban, azt nagyon élvezik, csipognak, fürdenek, beszélgetnek a kinti madarakkal. Kijönni nem mindig akarnak, ha kinyitom a ketrecet, a fiú kijön, de mivel a lány egyáltalán nem, ezért a fiú tesz 1-2 kört és visszamegy.
A tojást hogyan adjam nekik?
Én kifejezetten nem törekszek arra, hogy babájuk legyen, de ahogyan ők akarják...bár még sohasem volt ilyen szitu....

de köszönöm, már így is sokat segítettetek :-)))))))))))
Klári


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 15:10 
klarika írta:
melyik madár a fiatal szerinted?


Szia,

Belepofázok, remélem nem gond...
Szerintem Vikemi a zöld-sárga tojót mondta fiatalnak, mert a képen tényleg egy fiatal madárka látszik.
De mivel mondod hogy a kép fél éves, így ez már nem aktuális :)

klarika írta:
de nem lehet baj kettejük között? engem ez is zavar igazán. Vagy kiszedjem az odút? de szeret bejárni a tojó, náha-néha a fiú is.


A madarak azért nem annyira olyanok mint az emberek... Persze válogatnak ők is, ha van rá lehetőségük, és előfordulnak nem harmonizáló párok, bár ez tudtommal inkább a nagyobb papagájokra jellemző. Szóval ez miatt ne aggódj. Ha elfogadták egymást, egymás közelében ülnek és rendezgetik egymás tollát, az már jó jel.
Mekkora a kalit amiben tartod őket? Mekkora az odú? Mi van benne?
Mivel eteted a madarakat? Lágyeleség, zöld milyen sűrűn megy nekik?
Ha szaporulatot szeretnél, akkor ahhoz fel kell készítened, be kell indítanod a madarakat, olyan helyre kell tenni őket, ahol biztonságban érzik magukat.. néha működik ezek nélkül, de úgy szerencse dolga...Olvasgasd egy kicsit a fórumot, sok minden nagyon jól le van írva, de ha kérdezel, mindig lesz valaki, aki válaszol..
A tojáselakadás főleg hidegebb időben, fiatal tojóknál jelentkezik, a madár gubbaszt, főleg a kalit alján. Ha kézbe veszed és megfordítod, látszik benne a tojás. De ne aggódj, ha a madár eszik-iszik-jókedvű, akkor biztos nem erről van szó...

Ami a madarászáshoz elengedhetetlenül szükséges, az a türelem:D

Üdv,
Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 14:32 
Szia Vikemi!
melyik madár a fiatal szerinted? A lány kb. 1 éves, őt az Aréna Plázában vettem idén márciusban, a fiút még 2011.-ben márciusban a Mamutban, az exéről is van képem...de nem lehet baj kettejük között? engem ez is zavar igazán. Vagy kiszedjem az odút? de szeret bejárni a tojó, náha-néha a fiú is. az előző kép azért majd' fél évvel ezelőtt készült!

Köszi, hogy segítetek, sokat jelent nekem :-)

Klári


Csatolmányok:
madarak_2011.JPG
madarak_2011.JPG [ 48.98 KiB | Megtekintve 9679 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 14:24 
Szia!
Én ugyan nem tudok túl sokat, de az a madárka nagyon fiatalnak tűnik nekem! A nem meghatározásában nem vagyok jó, viszont én úgy gondolom, hogy várnia kell még a nászra... :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 13:08 
Szia!
Úgy egy pár, hogy anno a fiút és egy másik lányt együtt vettem, de a lány 1 év után hirtelen elpusztult. 1 hétre rá vettem a fiúnak egy lányt, hasonló korút, hogy ne maradjon egyedül, azt nem szerettem volna.
Az előbb csatoltam egy fotót, bocsi, új vagyok itt, még nem tudom,mi hogyan működik.
A lány eszik,iszik, csipog, jókedvű, annyi az új még a viselkedésében, hogy mostanában 1 lábon ül ő is, holott ez idáig sosem volt szokása.
Felhívtam a kerekedést, ahol őt vettem, de a tojáselakadást tippnek mondták, de azt mondták, lehet, hogy még nem kész a nászra...nem tudom....csak nem akarom, hogy a fiú elhidegüljön a lánytól, mert látszólag nagyon szeretik egymást. etetik, simogatják egymást, sőt, ami a legédesebb, hogy a lány sokszor pihentet a fejét a fiú begyén...pont ahogyan egy nő a férfi vállán...nagyon édesek:-)
tojást hogyan adjam nekik?
nagyon köszönöm, jó ez az oldal:-)
Klári
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 13:02 
Cingiii írta:
Szia.
Biztos, hogy pár? Egy képet tehetnél fel róluk.
Ha a tojás elakad, akkor hatalmas púp keletkezik a tojó kloákája körül, a tojó bágyadt lesz, s inkább a kalit alján tengődik...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 12:49 
Szia.
Biztos, hogy pár? Egy képet tehetnél fel róluk.
Ha a tojás elakad, akkor hatalmas púp keletkezik a tojó kloákája körül, a tojó bágyadt lesz, s inkább a kalit alján tengődik...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 21, 11:57
Hozzászólások: 45
Valódi név: Klári
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 12:02 
Sziasztok!
Van egy kis párocskám, akik március óta vannak együtt, kaptak odút is,
be-be járogattak ketten is, a lány is, egyenlőre nincs még tojás.
Mostanában a "lányom" fura cserregő, kereplő csipogással űzi el maga mellől a fiút, és ezt addig csinálják, amíg az egyik le nem esik a kalitka aljára...pedig nagyon szépen megvannak, szeretik, etetik, tisztítják egymást, van, hogy a kalitkából kilógó lány tisztítja a párját. Hallottam olyanról, hogy esetleg beszorul a tojás és az betegséghez vezet...mennyi a valóságalapja ennek?

Köszi előre is!
Klári


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 22:22
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Földes
Valódi név: Pisti
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 8:03 
lesi007 írta:
Azt szeretném kérdezni hogy a tojó egyedül is felneveli a kicsiket sajnos a hímmel valami történt ma reggel a röpde alján találtam meg. Ezek a madarak kint vannak 4 pár volt és most az egyik tojó így egyedül maradt és ma vettem észre hogy van nála 3 om tojás sajnos pont az ő párjával történt a baj.


Ezen ne aggódj, felneveli egyedül is a fiókákat.
Nálam is volt már ilyen, és gond nélkül felcseperedtek a kicsik.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 7:44 
Azt szeretném kérdezni hogy a tojó egyedül is felneveli a kicsiket sajnos a hímmel valami történt ma reggel a röpde alján találtam meg. Ezek a madarak kint vannak 4 pár volt és most az egyik tojó így egyedül maradt és ma vettem észre hogy van nála 3 om tojás sajnos pont az ő párjával történt a baj.

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO