Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 29, 19:02 
Hát nálam ez fordítva van! :mrgreen: :mrgreen: :D
Köszönöm, majd megpróbálom akk. fokozatosan, hogy napról napra több ideig veszem ki. Majd megpróbálom a hámhoz szoktatást is kicsit később, és akkor majd az udvarra is kimehetek vele. :mrgreen:
Egy oldalon azt olvastam, a hámmal autóban is lehet vele utazni. Bár én azért nem tervezem "megutaztatni", de néha kimegyek maj' vele sétálni. A házunk mellett van egy füves telek, ami a házhoz tartozik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 29, 16:56 
Papagájfan írta:
Azt szertném kérdezni hogy hogyan tudnám arra bíztatni a papagájomat, hogy ki akarjon jönni a kalitkából?

Lépésről lépésre érdemes próbálkozni. Egyre több alkalommal, egyre hosszabb időre kell kivenni (és persze végig foglalkozni vele). Leginkább a visszatenni szokott gond lenni, nem a kivenni :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 29, 16:41 
Azt szertném kérdezni hogy hogyan tudnám arra bíztatni a papagájomat, hogy ki akarjon jönni a kalitkából? Nőstény hullámos papagáj (Szilvi), mellette van még egy tojó és egy hím. Egy kalitba vannak, de Szilvi az egyetlen aki szelíd. Ki tudom, venni, megmarad az ujjamon és a simogatást is engedi, de általában vissza akar menni a ketrecbe. Gondolom jobban kötődik a többiekhez mint hozzám, mert velük sokkal több időt tölt el. De a másik kettő nem szelíd, ha kijönnek csak röpködnek össze-vissza, és alig lehet őket elkapni. Gondoltam hogy akkor majd ha mind szelíd lesz, akkor kiveszem őket, de a többit nehéz kézhezszoktatni.
Félnek a kezemtől, ha benyúlok a kalitkába és feléjük közelítek akkor össze vissza ugrálnak a ketrecben. Szilvit viszonylag könnyű volt kézhez szoktatni, Ő csak a kalitka falán kapaszkodott, nem ugrált, és akkor megsimogattam, és az ujjamra ültettem és pár nap alatt szelíd lett.
Szóval mit tegyek, hogy ki akarjon jönni, és ne repüljön vissza a kalitkába?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 29, 12:48 
ivanicsz írta:
Sziasztok! Segítsetek kérlek! Nem tud valaki mebenvet granulátumot,vagy más légcsőférgesség elleni szert hullámos papagájnak?

Én úgy tudom, hogy már évek óta nem lehet kapni. Helyette ott az Ivermectin.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 28, 21:54
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest 16.ker
Valódi név: Ivanics Zoli
   
Hozzászólás 2012 ápr. 29, 10:38 
Sziasztok! Segítsetek kérlek! Nem tud valaki mebenvet granulátumot,vagy más légcsőférgesség elleni szert hullámos papagájnak? (egyáltalán a mebenvet vényköteles gyógyszer-e,és honnan lehetne beszerezni,mert az állatgyógyszertárba úgy néztek rám,mikor kértem,mintha a holdról jöttem volna...)
Esetleg van-e valami spot,ami jó erre a kórra,és nem vényköteles?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 27, 19:08 
Hmmm....erre még nem is gondoltam. Régebben gyűjtötte a madártollakat, és azokat is amit a papagájok veszítenek el. Lehet, hogy megtetszett a papagáj tolla, és nem akart várni amíg magától kihullik....
Mostanában nem nagyon szokta őket piszkálni, legalábbis én nem tudok róla. :bom:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 ápr. 23, 15:58 
Talán féltékeny a kisöcsi a papagájokra? :wink:
Nem az van, hogy nagyon szeretné a nagy és okos tesó barátságát, kedvességét? Tán először ezen kellene elgondolkodni, különben sok papagájtoll látja kárát... A pofon, nyakleves csak arra szolgál, hogy ő "megfizessen" a bűntette miatt. Ezzel a dolog le van tudva. És tovább? Talán együtt kellene gondozni a papikat, és megnyugtatni öcsikét a szeretetedről :wink: . Előbb-utóbb ő is felelősnek fogja magát érezni a kedvenceid(kedvenceitek)ért, és még akár rá is bízhatod az etetést, itatást adott esetben. Még hasznodra is lesz!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 ápr. 23, 13:56 
Nagyon komolyan el kellene gondolkodni 6 évesen miért kínoz állatokat. Ez komoly dolog, kapott már pofont valaha ? Ha nem, akkor itt az ideje, megérdemli.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 ápr. 19, 4:06 
Papagájfan írta:
A kisöcsém (még csak 6 éves) rossz szokása sajnos hogy a papagájok tollait tépkedi amikor a rácshoz közel vannak. A kék nőstény hullámos papagájom (a neve Szilvi) farktollát is kitépte, de úgy hogy még vérzik is. Nagyon leszidtam utána amikor megtudtam. De meg szeretném kérdezni hogy ez nagy probléma? Vissza fog utána nőni a toll? És mit tegyek? Mossam le a sebet vagy fertőtlenítsem vagy esetleg vigyem el állatorvoshoz? Nagyon aggódom miatta és nagyon szeretem az állataimat nem szeretném ha baja lenne. :( :? :( :cry:
Mit tegyek? :?:


Esetleg úgy kellene elhelyezni a madarakat, hogy az "öcsi" ne férjen hozzájuk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 17, 19:46 
Köszönöm a Választ! :eye:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 ápr. 17, 19:19 
Nagy valószínűséggel ki fog nőni, de persze ez elég soká eltart majd.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 ápr. 17, 19:18 
A kisöcsém (még csak 6 éves) rossz szokása sajnos hogy a papagájok tollait tépkedi amikor a rácshoz közel vannak. A kék nőstény hullámos papagájom (a neve Szilvi) farktollát is kitépte, de úgy hogy még vérzik is. Nagyon leszidtam utána amikor megtudtam. De meg szeretném kérdezni hogy ez nagy probléma? Vissza fog utána nőni a toll? És mit tegyek? Mossam le a sebet vagy fertőtlenítsem vagy esetleg vigyem el állatorvoshoz? Nagyon aggódom miatta és nagyon szeretem az állataimat nem szeretném ha baja lenne. :( :? :( :cry:
Mit tegyek? :?:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO