Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 24, 16:16 
Monika16 írta:
Szia.
Nagyon szepen koszonom. Meg azt szeretnem kerdezni hogy milyen gyumolcsoket es zoldsegeket meg zoldet lehet adni nekik. Es zoldet peldaul hogyan?

Mar nem kell rajottem hogy ha ra kattintok a gyumolcsokre akkor elodob minden jo gyumolcsot.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 24, 13:53 
Szia.
Nagyon szepen koszonom. Meg azt szeretnem kerdezni hogy milyen gyumolcsoket es zoldsegeket meg zoldet lehet adni nekik. Es zoldet peldaul hogyan?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 24, 9:36 
Monika16 írta:
A gyumolcsos kerdesemre nem valaszol senki?

Gyümölcsöt csakis alaposan megmosva. Érdemes felkockázni apró darabokra, mert úgy könnyebben megeszik és ha még nem ismeri, talán könnyebben megkóstolja. A hullámosok amúgy néha nem hajlandók enni gyümölcsöt, érdemes próbálkozni, hogy a magokból amiket szeret rászórni és akkor talán rájön, hogy a gyümölcs is ehető. A hullámos a természetben meglehetősen sanyarú körülmények között él, emiatt jól tűri a gyümölcs hiányát.

Esetleg próbálkozhatsz csíráztatott magokat adni neki, de lehet azt sem fogja megenni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 22, 16:49 
Sziasztok.
A gyumolcsos kerdesemre nem valaszol senki?


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 22, 16:44 
Szia,
Es akkor ha lany miert etette pepit aki fiu. Az a gond hogy Pepi ivarerett es probal parzani vele de a lany elutasitja. Ma osszeengedtem megint oket es nagyon jol kijottek egymassal.
Es koszi a valaszert.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Monika16 2015 júl. 22, 16:54-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 21, 22:39 
szia.
100% fiatal tojó :wink:

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 21, 20:14 
Ugyanazok a kepek csak nagyobban. http://kepfeltoltes.hu/view/150721/IMG_ ... es.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/150721/IMG_ ... es.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/view/150721/IMG_ ... es.hu_.jpg


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 21, 14:10 
Sziasztok, megerkezett az uj papagaj es nem tudom eldonteni hogy him vagy tojo. A boltban azt mondtak hogy tojo, de amikor osszeengedtem oket az uj megprobalta megetetni a regit aki him. Es maskor is de Pepi megkopogtatta a fejet es lett egy kis bunyo. http://kepfeltoltes.hu/thumb/150721/IMG ... es.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/thumb/150721/IMG ... es.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/thumb/150721/IMG ... es.hu_.jpg
Itt van par kep rola. Elore is koszonom.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 20, 20:19 
Es hogyan adjam neki a gyumolcsot?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 20, 14:09 
Szia,

én úgy látom hogy teljesen normális a csőre, a csőr felett lévő viaszhártya pedig ilyen színűnek kel hogy legyen :)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 19, 9:52 
Sikerult itt egy foto a papagajrol. http://kepfeltoltes.hu/150719/IMG_20150 ... es.hu_.jpg


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 19, 9:48 
Es sikerult. Nem tudom hogy mennyire latszik. Hat csak egy halvany potty de a valosagban sotetebb. http://kepfeltoltes.hu/view/150719/1436 ... es.hu_.jpg


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 18, 9:05 
Szia.
Probaltam fotot csinalni de sajnos nagyon mozgekony es nem szelid. De sikerult egy foto de itt azt irta ki hogy tul nagy igy nem tudtam csatolni. Murokkal es almaval probaltam etetni. Az almat bedugtam csak ugy a racs koze, vagtam fel kis darabokra es a magokra raktam az etetoben. A murkot szinten bedugtam egy csikot, megreszelve a magokra raktam akkor megreszeltem es beleraktam az ures etetobe de ugyse hajlando megkostolni meg a kozelukbe sem megy. Mar reg probalom megkostoltatni vele. Tavaly tavasszal kaptam oket (azert irom hogy oket mert egy fiu meg egy lany volt csak sajnos a lany elpusztult par hete de vettunk egy ujat csak meg nincs elhozva az allatpatikabol.) es ra kb. ket hetre adtam be nekik almat de ugy csinaltak vele mint egy idegennel.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 júl. 15, 18:36 
Szia,

fényképet tudnál felrakni a madárkáról/csőréről?
Zöldséget, gyümölcsöt milyen módon kínálod nekik és mennyi ideje próbálkozol már vele?


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 6, 12:34
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2015 júl. 15, 18:05 
Szisztok.
Lenne par kerdesem, mert meg kezdo vagyok a papagajtartas teren.
Van egy him hullamos papagajom Pepi. Valami kek elszinezodes van a csoren, lehet, hogy vitaminhiany. Es ha az akkor hogyan potoljam?
Nem akarja megkostolni sem a gyumolcsot sem a zoldseget. Hogyan kostoltassam meg vele?
Koszonom elore is a valaszokat. :D


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2014 ápr. 8, 18:14 
Warhawk írta:
baileys939 írta:
Mindenesetre azt még szeretném tudni, hogy miért próbálkozott hím madárnál? Nekem ez a fura.

Egyáltalán nem furcsa. Kínjukban bárminek udvarolni kezdenek. Ezért is van, hogy az egyedül tartott hullámos a kalitkában lévő tükröt is etetni kezdi (és ezért is káros a tükör a papagájoknak - nem ismerik fel a saját tükörképüket). Az hogy hím lényegtelen, mivel más fajhoz tartozik, ha az nem tűnik fel neki a többi már mellékes. Amúgy akár két tojó is képes "párba állni" és aztán teletojják az odút terméketlen tojásokkal. Amikor így pörögnek nem érdekli őket ilyen "apróság". :lol:


Értem. Köszönöm a választ :)
A kismadarat oda kell ajándékoznom valakinek, sajnos most nem engedhetek meg magamnak még egy hullámost és egy plusz kalitkát... úgyhogy gazdikeresés lesz ezerrel, és remélem találok is valakit aki komolyan gondolja hogy befogadja :\


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 8, 16:26 
baileys939 írta:
Mindenesetre azt még szeretném tudni, hogy miért próbálkozott hím madárnál? Nekem ez a fura.

Egyáltalán nem furcsa. Kínjukban bárminek udvarolni kezdenek. Ezért is van, hogy az egyedül tartott hullámos a kalitkában lévő tükröt is etetni kezdi (és ezért is káros a tükör a papagájoknak - nem ismerik fel a saját tükörképüket). Az hogy hím lényegtelen, mivel más fajhoz tartozik, ha az nem tűnik fel neki a többi már mellékes. Amúgy akár két tojó is képes "párba állni" és aztán teletojják az odút terméketlen tojásokkal. Amikor így pörögnek nem érdekli őket ilyen "apróság". :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2014 ápr. 7, 20:45 
Rolcsy írta:
baileys939 írta:
Sziasztok!
Van egy nagyon kanos hullámos papagájom, akinek enyhén ferde hajlamai vannak, és már-már veszélyes amit csinál. Mi ez, és mihez kezdjek a helyzettel?
Bővebben:
Nagy kalitkán van, benne 2 tojó nimfa, egy hullámos hím, és egy hím kacagógerle. Eredetileg három tojó nimfa volt a felállás, de az egyik elrepült. Ez a nimfa volt úgymond a "párja" a kis hullámosnak. Próbált vele párosodni, etetgette, gondunk sosem volt belőle. Viszont mióta elrepült, a hullámos még a legyet is röptében. Kezdte a másik két tojóval, de mivel azoknak most tojásaik vannak és nem engedik a közelükbe, ezért áttért a gerlére. Ugyanúgy "tevékenykedik" az ő hátán is, mintha tojó lenne, az a szerencsétlen meg nem tud merre menekülni előle. Ez kb. egy hete megy így, mostmár nem menekül, a hullámos meg etetni próbálja, de mivel a gerle nem fogadja el tőle a kaját, összekente vele a jobb szeme körüli részt. Nemrég pedig már annyira eldurvult a helyzet, hogy ki is sebesedett a szóban forgó rész.
Különraktam a gerlét a többiektől, lefertőtlenítettem a sebet, de nem tudom hogyan tovább. Ha veszek egy párt a hullámosnak, félek hogy sokan lesznek a kalitkában, ha elkezdenek költeni, meg abban sem vagyok biztos, hogy a többi madár tolerálná. Külön nem tudom tenni a hullámosokat mert nincs helyem több kalitkának (van egy pintypár is egy másik helyiségben).
Passzoljam le valakinek? Mit tegyek? Miért csinálja ezt?

ui: elvileg nyitottam új témát, de nincs kint, ezért írok ide...


Mindenféle képen pár kell neki tavasz van tojást szeretne rakni, ha szerzel neki én a helyedbe külön raknám a nimfáktól. ja és ivarérett madarat szerez mellé.


Nincs helyem még egy hullámosnak, főleg nem így különrakva őket, de már találtam valakit aki szükség esetén befogadja egy tojó mellé.
Mindenesetre azt még szeretném tudni, hogy miért próbálkozott hím madárnál? Nekem ez a fura.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 ápr. 7, 20:25 
baileys939 írta:
Sziasztok!
Van egy nagyon kanos hullámos papagájom, akinek enyhén ferde hajlamai vannak, és már-már veszélyes amit csinál. Mi ez, és mihez kezdjek a helyzettel?
Bővebben:
Nagy kalitkán van, benne 2 tojó nimfa, egy hullámos hím, és egy hím kacagógerle. Eredetileg három tojó nimfa volt a felállás, de az egyik elrepült. Ez a nimfa volt úgymond a "párja" a kis hullámosnak. Próbált vele párosodni, etetgette, gondunk sosem volt belőle. Viszont mióta elrepült, a hullámos még a legyet is röptében. Kezdte a másik két tojóval, de mivel azoknak most tojásaik vannak és nem engedik a közelükbe, ezért áttért a gerlére. Ugyanúgy "tevékenykedik" az ő hátán is, mintha tojó lenne, az a szerencsétlen meg nem tud merre menekülni előle. Ez kb. egy hete megy így, mostmár nem menekül, a hullámos meg etetni próbálja, de mivel a gerle nem fogadja el tőle a kaját, összekente vele a jobb szeme körüli részt. Nemrég pedig már annyira eldurvult a helyzet, hogy ki is sebesedett a szóban forgó rész.
Különraktam a gerlét a többiektől, lefertőtlenítettem a sebet, de nem tudom hogyan tovább. Ha veszek egy párt a hullámosnak, félek hogy sokan lesznek a kalitkában, ha elkezdenek költeni, meg abban sem vagyok biztos, hogy a többi madár tolerálná. Külön nem tudom tenni a hullámosokat mert nincs helyem több kalitkának (van egy pintypár is egy másik helyiségben).
Passzoljam le valakinek? Mit tegyek? Miért csinálja ezt?

ui: elvileg nyitottam új témát, de nincs kint, ezért írok ide...


Mindenféle képen pár kell neki tavasz van tojást szeretne rakni, ha szerzel neki én a helyedbe külön raknám a nimfáktól. ja és ivarérett madarat szerez mellé.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 ápr. 5, 22:33
Hozzászólások: 11
Valódi név: Földes Viktória
   
Hozzászólás 2014 ápr. 6, 10:26 
Sziasztok!
Van egy nagyon kanos hullámos papagájom, akinek enyhén ferde hajlamai vannak, és már-már veszélyes amit csinál. Mi ez, és mihez kezdjek a helyzettel?
Bővebben:
Nagy kalitkán van, benne 2 tojó nimfa, egy hullámos hím, és egy hím kacagógerle. Eredetileg három tojó nimfa volt a felállás, de az egyik elrepült. Ez a nimfa volt úgymond a "párja" a kis hullámosnak. Próbált vele párosodni, etetgette, gondunk sosem volt belőle. Viszont mióta elrepült, a hullámos még a legyet is röptében. Kezdte a másik két tojóval, de mivel azoknak most tojásaik vannak és nem engedik a közelükbe, ezért áttért a gerlére. Ugyanúgy "tevékenykedik" az ő hátán is, mintha tojó lenne, az a szerencsétlen meg nem tud merre menekülni előle. Ez kb. egy hete megy így, mostmár nem menekül, a hullámos meg etetni próbálja, de mivel a gerle nem fogadja el tőle a kaját, összekente vele a jobb szeme körüli részt. Nemrég pedig már annyira eldurvult a helyzet, hogy ki is sebesedett a szóban forgó rész.
Különraktam a gerlét a többiektől, lefertőtlenítettem a sebet, de nem tudom hogyan tovább. Ha veszek egy párt a hullámosnak, félek hogy sokan lesznek a kalitkában, ha elkezdenek költeni, meg abban sem vagyok biztos, hogy a többi madár tolerálná. Külön nem tudom tenni a hullámosokat mert nincs helyem több kalitkának (van egy pintypár is egy másik helyiségben).
Passzoljam le valakinek? Mit tegyek? Miért csinálja ezt?

ui: elvileg nyitottam új témát, de nincs kint, ezért írok ide...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO