Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 26, 20:21 
brimston írta:
Ki és miért moderálta Columbát (vagy csak rosszul értem)?

Senki.... (hacsak az idézet javítását nem így értette).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 jún. 26, 20:16 
Helló

Valóban egy helyen rontottam, a faj helyett fajtát írtam, ahol a fajok képlékenységéről beszéltem. Szóval a faj hibridek szerintem mindenkinek oké. Van a természetben is (kék cinege x lazúr cinege, fenyőpinty x erdei pinty). A fajta hibridek nélkül pedig nem vehetnénk a tescóba pulyka vagy csirke húst, mert ezek az állatok több fajtából kialakított speciális hibridek (voltak). Az alfaj hibrid nekem a leginkább kérdőjeles, de ahogy Columba is írta, utána lehet járni, magyarul is hány cikk foglalkozik alfaj hibridekkel (lepkék, sárgabillegetők stb). Úgyhogy nyugodtan használhatjuk.

Ki és miért moderálta Columbát (vagy csak rosszul értem)?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 jún. 26, 8:27 
Úgy tűnik kiérdemeltem egy moderálást.

Brimston egy helyen faj helyett, remélem véletlenül "fajtát" írt (szerintem).

A nemzetséghibrid fogalmának annyira "nincs értelme", hogy ,a valóban tumányos világ külön szabályt alkotott a nevezéktanra vonatkozóan!
Magnolia acuminata x Magnolia liliflora = Magnolia x brooklininesis
Cupressus macrocarpa x Chamaecyparis nutkatensis = X Cupressocyparis leylandii

Egy kedves történet a fajta mint fogalom megbízhatóságára:
Dél-németek és Thüringiaiak is tenyésztenek egy hegyes kontyos , sima lábú ,barát tarka galambot, amit nem lehetet megkülönböztetni, annyira egyformák voltak . Mindkét csoport magának akarta a fajtát. Bölcs, salamoni hivatalos döntés született: az un. kék változatok hivatalos neve Dél-német barátgalamb, a többi színosztály pedig hivatalosan Thüringiai barátgalamb. Csak hab a tortán hogy van a Dél- német barátgalambnak nagyobb testű, tollaslábú, körfésüs változata is a fajta kategórián belül!

Aki nem hiszi, járjon utánna. (Épp úgy, mint az itt elhangzott többi állításnak!)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 26, 0:25 
brimston írta:
Tehát van fajhibrid, alfajhibrid, fajtahibrid.

Bevallom most megleptél. :shock: Vagy az a baj, hogy régen tanultam vagy az, hogy sokat felejtettem mára. Esetleg mindkettő. :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 22:27 
Sziasztok

Sok minden elhangzott itt, és minden hozzászóló elejt némi igazságot. Tehát előről: ha figyelmesen olvastátok az első hozzászólásomat leírtam: két különböző faj, fajta, alfaj keresztezéséből születnek hibridek. Tehát nem csak faj, fajta is!! Ezeket a fogalmakat nem nekünk kell meghatározni, mert már léteznek. Tehát faj és alatta lévő kategóriák. Warhawk nagyon jól látta: ha minden eltérő genotipusú példányra azt mondanánk hogy hibrid, nem lenne értelme ezt a szót használni, mert majdminden állatpéldány ilyen. Amiben Warhawk téved: az állattenyésztésben használt fogalmak összecsengenek a tudományossal, hiszen az állattenyésztés is tudomány. A fajta fogalma valóban képlékeny, és tökéletes nem létezik, mert úgy néz ki, ez csak egy mesterséges kategória, hiszen egyre több esetben kiderül, nincs egy konkrét határ egyes fajoknak elkülönített csoport között. Elenben a fajta konkrét: állattenyésztési fogalom, valamely tulajdonságában eltérő csoport a fajon belül, az ember nemesítő munkájának eredménye. A standard hullámos akár lehet fajta, habár én nem tekinteném annak. (nem igazán jó példa). Fajta egy kaliforniai nyúl, egy mangalica, egy Yorkshire kanári. És Columba: a nemzetségek közötti hibrid fogalmának sem sok értelme van, mert ahogy írtad: azok mindegyike valamely fajhibrid. Tehát egyszerűen fajhibrid. Tehát van fajhibrid, alfajhibrid, fajtahibrid. Szerintem nincs értelme túlbonyolítani. Elsőre ennyire jutott eszembe.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 19:54 
Frici írta:
Most vesztettem el a fonalat :lol: . A ti megkülönböztetésetekben akkor csak egyetlen egy hibrid létezik, a két faj közötti. Erről van szó?

Most találtad meg ;) Igen, erről van szó. Ez a tudományos "út". Amiről te beszélsz (gondolom) az az állattenyésztésben használatos kifejezés. Ezért nem lehet összehasonlítani a kettőt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 19:43 
Warhawk írta:
Frici írta:

Frici írta:
PL. van fajhibrid, alfajhibrid, fajtahibrid, vonalhibrid. Az utolsók eleve nem fajok közötti hibridizációt jelentenek, mégis hibridizációról van szó.

Ezek nem ugyanazok a hibridek mint amiről szó van. Amíg mi a tudományos megkülönböztetésekről beszélünk, addig ezek az állattenyésztésben használt kifejezések. Nem ugyanazt jelentik, nem ugyanarról van szó.


Most vesztettem el a fonalat :lol: . A ti megkülönböztetésetekben akkor csak egyetlen egy hibrid létezik, a két faj közötti. Erről van szó?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 19:29 
Frici írta:
Igazából, hogy mindenkinek igaza legyen, elég lenne a hibrid fogalmát többfelé szétbontani, mert azt nem lehet kijelenteni, hogy a hibrid csak és kizárólag két faj keresztezését jelentené.

Pedig legalább akkora genetikai különbséget feltételez. Ettől kezdve nevezzük hibridnek. Ez a lényege. :)

Frici írta:
PL. van fajhibrid, alfajhibrid, fajtahibrid, vonalhibrid. Az utolsók eleve nem fajok közötti hibridizációt jelentenek, mégis hibridizációról van szó.

Ezek nem ugyanazok a hibridek mint amiről szó van. Amíg mi a tudományos megkülönböztetésekről beszélünk, addig ezek az állattenyésztésben használt kifejezések. Nem ugyanazt jelentik, nem ugyanarról van szó.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 19:18 
Igazából, hogy mindenkinek igaza legyen, elég lenne a hibrid fogalmát többfelé szétbontani, mert azt nem lehet kijelenteni, hogy a hibrid csak és kizárólag két faj keresztezését jelentené.
PL. van fajhibrid, alfajhibrid, fajtahibrid, vonalhibrid. Az utolsók eleve nem fajok közötti hibridizációt jelentenek, mégis hibridizációról van szó. Ha az f1-es csirkék nem hibridek, akkor mik?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 19:03 
columba írta:
A példa pikantériája, hogy a tűzcsíz korábban Spinus volt , tehát a rendszertani besorolás nincs bebetonozva. Van olyan növény aminek már a negyedik nevét kell megtanulnom negyven év alatt.

Azt hiszem értem mire gondolsz. Rendszertanilag néha ide néha oda sorolnak dolgokat. De ezt nem véletlenszerűen teszik, hanem időnként a genetikai kutatások érdekes eredményeket hoznak. Persze elképzelhető az az állapot, hogy ami még ma egy alfaj azt később önálló fajként jegyezzenek, de ettől maga a fogalom (hibrid) még nem változik, maximum annál a bizonyos esetnél beszélhetnénk tévesen hibridről vagy "csak" alfajok keveredéséről (ami amúgy szintén nem egy szerencsés dolog, talán még a fajok keverésénél is szerencsétlenebb lehet esetenként).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 18:54 
columba írta:
standard x nem standard= félstandard (esetleg standard/nem standard hibrid, de semmiképpen "félmutáció"!

Ha egy mutációt és egy "eredetit" teszünk párba, attól nem lesz hibrid a végeredmény, hiszen pont a legfontosabb kitételnek nem felel meg. Egyugyanazon faj egyedeiről van szó ugyanis.

Frici írta:
Sziasztok! Elég érdekes ez a téma. Én egyet értek columbával. Amennyire én tudom, a hibrid két genetikailag eltérő egyed utódja.

Nem! Ha így lenne, akkor minden hibrid lenne és nem lenne értelme a hibrid kifejezésnek. Hiszen genetikailag minden eltér egymástól kivéve ha klónozva lennének, de az már más történet...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 18:34 
Amint látjátok továbbra is bénázok az idézgetéssel de egyszerűen nem vagyok a helyzet ura. Remélem kibogozzátok hogy ki, kicsoda.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 18:19 
standard hullámost szerintem is nevezhetjük fajtának . A fogósabb kérdés az , hogy minek nevezzük az öszes többit? A mutáció nem lehet populáció. Egy mutáció az egy génallél megváltozása. ezzel nem jellemezhetjük a standard hullámosakat, akik ezer színben pompáznak és akár többtucat mutáció hordozói is lehetnek.
standard x nem standard= félstandard (esetleg standard/nem standard hibrid, de semmiképpen "félmutáció"!

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 17:59 
Warhawk írta:
columba írta:
A tűzcsiz x kanári az nem hibrid?

Carduelis cucullata X Serinus canaria (vagy Serinus canaria domestica). Már hogy a fenébe ne lenne az eredmény hibrid. Szerintem egyértelmű.


Igen, egyértelmű! Ezért is szerkesztettem ki a saját hozzászólásomból. Eredetileg arra akartam célozni, hogy ez egy a fajnál magasabb fokozatú hibridizáció. Carduelis x Serinus ez intergenerikus , nemzetségek közötti párosítás, de mint olyan automatikusan magában foglalja kisebb rendszertani egyégeket is. Tehát minden nemzetség hibrid egyben fajhibrid IS. A példa pikantériája, hogy a tűzcsíz korábban Spinus volt , tehát a rendszertani besorolás nincs bebetonozva. Van olyan növény aminek már a negyedik nevét kell megtanulnom negyven év alatt. Elég ingatag alapokon nyugszik tehát a hibrid fogalmát az aktuális rendszertani besorolás függvényévé tenni.

_________________
Cséplő Árpád


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 jún. 25, 18:49-kor.
Idézet javítása


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 16:43 
columba írta:
brimston írta:
Columba: azt hiszem nagyon rossz úton jársz. A hibridekról szóló írásod inkább filozófiálás. Nem, a hibridek fogalma nem az amit te használsz. Természetesen az adott példányok legnagyobb része nem hibrid. Hibrid fajok között és fajták közötti keresztezésekkel keletkezik. Olasz tenyésztők még azért is lehurrogtak, mert alfajok közötti hibridekről kérdeztem. Szerintük már azok sem hibridek. És természetesen az is tévút, hogy csak a teljesen azonos genotipusú példányok a nem hibridek. Te hívhatod hibridnek az azonos fajokhoz tartozó szülők utódját, de ne csodálkozz, ha ezt más nem érti, vagy nem fogadja el, mert ennek a szónak a jelentése nem ez.

Üdv (egyébként a többi genetikai hozzászólásod helyes, ezért is csodálkozom ezen az értelmezéseden)


Lehet hogy filozofikus(nak látszik), de nem tévút. Kettőnk között CSAK annyi a különbség, hogy Te csak egy szűk viszonylatban tudod értelmezni a keresztezést és az abból származó hibrideket, én pedig nem látom azt a legkissebb genetikai különbözőséget , pontot , ahonna már nem használhatnánk a hibrid kifejezést.
Nézzetek körül!

Warhawk citált egy idézetet, mely szerint csak és kizárólag a fajok közötti keresztezés eredményez hibridet. Brimston és mások minden teketória nélkül még ide veszi a fajtát is , ami ugye nem egy természetes rendszertani fogalom! Mi van a kisebb rendszetani egységekkel? Ami ma egy faj, az holnap már egy faj alfaja lehet az éppen aktuális besorolás szerint . Ami tegnap hibrid volt, akkor mától nem az?
Még rázósabb terület fajta kérdése. Hogy mi számít önálló fajtának arra vonatkozóan semmiféle egyetemleges szabály nincsen . Szerintetek ha valamit két fajtának neveznek akkor hibrid, ha két változatnak nevezik akkor nem hibrid?
Ismerem a szokásjogot és értem a gyakorlatias problémátokat (ezért is húztam alá az ad abszuldum kifejezést), de nem árt, ha egy kicsit önállóan is megpróbáltok gondolkodni, és az egészet látni ,nem csak a részletét.
hogy ne legyek off: A standard hullámos az fajta? A standard x nemstandard az hibrid?



Sziasztok! Elég érdekes ez a téma. Én egyet értek columbával. Amennyire én tudom, a hibrid két genetikailag eltérő egyed utódja. Ebből kiindulva mindannyian hibridek vagyunk, és minden ivaros úton szaporodó élőlény is az, hiszen genetikailag egyik sem teljesen egyforma. A fajta meg valóban teljesen mesterséges dolog, hiszen nem más, minthogy megnézek egy fajt, kiszedek belőle x db. egyedet, melyek valamiben hasonlítanak,mondjuk egy rakat galamb közül a hosszúlábú vörösöket, adok neki egy nevet, pl. kecskeméti hosszúlábú vörös :lol: , és elkezdem egymás között szaporítani. Mivel mind hasonló az utódok is hasonlóak lesznek, és kész is a fajta. Persze kicsit leegyszerűsítve. És a hibridekre visszatérve, ott vannak a tojóhibridek, húshibrid csirkék, sertések, egyik sem fajhibrid, mégis hibridek. Különböző vonalak hibridjei. A növényekről nem is beszélve. Szóval szerintem se csak fajok keresztezése jelenti a hibridizációt. :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 15:33 
columba írta:
Warhawk citált egy idézetet, mely szerint csak és kizárólag a fajok közötti keresztezés eredményez hibridet.

Még mindig tartom magam hozzá. :D

columba írta:
A tűzcsiz x kanári az nem hibrid?

Carduelis cucullata X Serinus canaria (vagy Serinus canaria domestica). Már hogy a fenébe ne lenne az eredmény hibrid. Szerintem egyértelmű.

columba írta:
Hogy mi számít önálló fajtának arra vonatkozóan semmiféle egyetemleges szabály nincsen.

Fajta: A fajokon belül elkülönülő, elkülöníthető populáció. Alfaj: Ez már a fajon belüli taxonómiai rang. A fajtától eltérően az alfaj már genetikailag jól elkülöníthető különbségeket hordoz, számos esetben földrajzilag, élőhelyileg is különböző területeken helyezkedik el. Persze lehetnek kisebb átfedések az élőhely tekintetében.

columba írta:
hogy ne legyek off: A standard hullámos az fajta? A standard x nemstandard az hibrid?

Igen, itt már lehet kavarni rendesen. :) Semmiképen nem tekinthetjük alfajnak, maximum fajtának. Én inkább mutációnak nevezném. Keresztezésükkel nem keletkezhet hibrid mivel ők maguk egyugyanazon fajhoz tartoznak (maximum azon belül más fajták).

Egyébiránt ne feledkezzünk meg arról, hogy a természetben is keletkeznek (nem ember által kikényszerítve) hibridek. Jó példa a rózsás kakadu x inka kakadu hibridizációja ami időnként előfordul. Ennél jóval viccesebb dolgot is találunk pl a teljesen közönséges kecskebéka esetében. A kecskebéka ugyanis nem önálló faj, hanem két békafaj hibridje. Nem terméketlenek, de utódaik vagy az egyik vagy a másik fajhoz fognak tartozni, soha nem lesz köztük kecskebéka. :) De ez már tényleg off ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 15:16 
[quote="conure]Érdekes az olasz hozzáállás, és abból a részből igazuk van, hogy nem fajok közötti keveredésről van szó (ami ugye a hibrid fogalma). Viszont alfajok keveredése esetén született utódokat azért mégis csak meg kell különböztetni a tiszta vérű alfajoktól, ezért "alfajhibridnek" lehet (kellene) hívni már csak a megkülönböztetés végett is.[/quote]
Az olaszok okosabbak, és hozzájuk igazodunk?
Igen! A második mondatában Conure kapisgálja a mondanivalóm lényegét. Lehetnek további az alfajnál kisebb rendszertani egységek is!!!!
Hallottatok már a hibrid F1 növényfajtákról? pl kukorica, dinnye, stb? Úgye itt szó nincs fajokról?

_________________
Cséplő Árpád


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 jún. 25, 15:34-kor.
Idézet javítása


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 15:05 
brimston írta:
Columba: azt hiszem nagyon rossz úton jársz. A hibridekról szóló írásod inkább filozófiálás. Nem, a hibridek fogalma nem az amit te használsz. Természetesen az adott példányok legnagyobb része nem hibrid. Hibrid fajok között és fajták közötti keresztezésekkel keletkezik. Olasz tenyésztők még azért is lehurrogtak, mert alfajok közötti hibridekről kérdeztem. Szerintük már azok sem hibridek. És természetesen az is tévút, hogy csak a teljesen azonos genotipusú példányok a nem hibridek. Te hívhatod hibridnek az azonos fajokhoz tartozó szülők utódját, de ne csodálkozz, ha ezt más nem érti, vagy nem fogadja el, mert ennek a szónak a jelentése nem ez.

Üdv (egyébként a többi genetikai hozzászólásod helyes, ezért is csodálkozom ezen az értelmezéseden)


Lehet hogy filozofikus(nak látszik), de nem tévút. Kettőnk között CSAK annyi a különbség, hogy Te csak egy szűk viszonylatban tudod értelmezni a keresztezést és az abból származó hibrideket, én pedig nem látom azt a legkissebb genetikai különbözőséget , pontot , ahonna már nem használhatnánk a hibrid kifejezést.
Nézzetek körül!

Warhawk citált egy idézetet, mely szerint csak és kizárólag a fajok közötti keresztezés eredményez hibridet. Brimston és mások minden teketória nélkül még ide veszi a fajtát is , ami ugye nem egy természetes rendszertani fogalom! Mi van a kisebb rendszetani egységekkel? Ami ma egy faj, az holnap már egy faj alfaja lehet az éppen aktuális besorolás szerint . Ami tegnap hibrid volt, akkor mától nem az?
Még rázósabb terület fajta kérdése. Hogy mi számít önálló fajtának arra vonatkozóan semmiféle egyetemleges szabály nincsen . Szerintetek ha valamit két fajtának neveznek akkor hibrid, ha két változatnak nevezik akkor nem hibrid?
Ismerem a szokásjogot és értem a gyakorlatias problémátokat (ezért is húztam alá az ad abszuldum kifejezést), de nem árt, ha egy kicsit önállóan is megpróbáltok gondolkodni, és az egészet látni ,nem csak a részletét.
hogy ne legyek off: A standard hullámos az fajta? A standard x nemstandard az hibrid?

_________________
Cséplő Árpád


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára columba 2011 jún. 25, 15:31-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 14:44 
conure írta:
Viszont alfajok keveredése esetén született utódokat azért mégis csak meg kell különböztetni a tiszta vérű alfajoktól, ezért "alfajhibridnek" lehet (kellene) hívni már csak a megkülönböztetés végett is.

Egy ausztrál madarász azt írta: "az alfajok keveredése kerülendő" ... végül is valóban ez keveredés, kavarodás, nem hybrid, de nem is kívánatos végeredmény.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 14:39 
brimston írta:
Columba: azt hiszem nagyon rossz úton jársz. A hibridekról szóló írásod inkább filozófiálás. Nem, a hibridek fogalma nem az amit te használsz. Természetesen az adott példányok legnagyobb része nem hibrid. Hibrid fajok között és fajták közötti keresztezésekkel keletkezik. Olasz tenyésztők még azért is lehurrogtak, mert alfajok közötti hibridekről kérdeztem. Szerintük már azok sem hibridek. És természetesen az is tévút, hogy csak a teljesen azonos genotipusú példányok a nem hibridek. Te hívhatod hibridnek az azonos fajokhoz tartozó szülők utódját, de ne csodálkozz, ha ezt más nem érti, vagy nem fogadja el, mert ennek a szónak a jelentése nem ez.

Örülök Sanyi, hogy Te szólaltál meg és tetted tisztába a dolgokat, mert már azon voltam, hogy kitiltatom magam a fórumról olyat írok :lol:
Érdekes az olasz hozzáállás, és abból a részből igazuk van, hogy nem fajok közötti keveredésről van szó (ami ugye a hibrid fogalma). Viszont alfajok keveredése esetén született utódokat azért mégis csak meg kell különböztetni a tiszta vérű alfajoktól, ezért "alfajhibridnek" lehet (kellene) hívni már csak a megkülönböztetés végett is.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 257 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO