Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 3963 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 199  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 jan. 15, 17:44 
Sziasztok!

Őket ma szereztem két fiatal tojó pontos szín meg határozást kérhetek ? :)


Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 14:08 
Antracieten grasparkieten Gilbert Leenders <--- Mondjuk olvastam is volna végig akkor képre se kell hagyatkoznom. :D
Viszont tényleg így van, hogy a pofafolt tér el és az is csak a dupla faktoros antracitnál.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 28, 14:55
Hozzászólások: 8
Valódi név: Balázs
   
Hozzászólás 2014 jan. 10, 12:31 
Nem láttam még élőben antracitot, de elvileg a zöldön annyi a különbség az olajzöldhöz (DD) képest, hogy a pofafoltok nem kékek, hanem az antraciton sötétszürkék...
A szürkészöldet (szürkéskék pofafolt) sem teljesen könnyű olykor a DD zöldtől megkülönböztetni, képernyőn, fotók alapján az antracitot még inkább.
Szóval a képen szerintem is csak azért tűnik egyértelműnek hogy a zöld madár (is) antracit, mert egy antracit tenyésztő antracit madarai között készült fotókkal együtt látható... :roll:

De nagyon pofás egy csapat, el kell ismerni. :)

Frici írta:
adam92 írta:
Kép
Lehet csal a kijelzőm, de ez sima olajzöld szerintem.


Csal :D . Ez antracit hullámos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 21:45 
adam92 írta:
Rolcsy írta:
Sziasztok! tegnap találtam facen Egy külföldi oldalon Nekem nagyon tetszik :)
vannak még hasonló madarak fen ha valakit érdekel itt a címe :Antracieten grasparkieten Gilbert Leenders

Kép

Lehet csal a kijelzőm, de ez sima olajzöld szerintem.


Csal :D . Ez antracit hullámos.


Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 20:40 
Rolcsy írta:
Sziasztok! tegnap találtam facen Egy külföldi oldalon Nekem nagyon tetszik :)
vannak még hasonló madarak fen ha valakit érdekel itt a címe :Antracieten grasparkieten Gilbert Leenders

Kép

Lehet csal a kijelzőm, de ez sima olajzöld szerintem.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 11:05 
Sziasztok! tegnap találtam facen Egy külföldi oldalon Nekem nagyon tetszik :)
vannak még hasonló madarak fen ha valakit érdekel itt a címe :Antracieten grasparkieten Gilbert Leenders

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 12:15 
columba írta:
Rolcsy írta:
Sziasztok!

Használt már valaki ilyen zsanért:

http://www.vasalatexpress.com/Term%C3%A ... an%C3%A9r/

Ezt el lehet vágni hogy több kisebb zsanért csináljunk belőle ?


Szerintem el lehet vágni, de ne 5 cm-es darabkákra gondolj, mert akkor kiesik a tengely belőle.



Igen el lehet azóta meg kérdeztem egy asztalos ismerősöm azt mondta el lehet :) szóval be is vásárolok belőle mert olcsóban ki jövök belőle mint a rendes zsanérral. A tengelyre meg hegesztek valamit hogy ne essen szét és kész is ;)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 4:06 
Rolcsy írta:
Sziasztok!

Használt már valaki ilyen zsanért:

http://www.vasalatexpress.com/Term%C3%A ... an%C3%A9r/

Ezt el lehet vágni hogy több kisebb zsanért csináljunk belőle ?


Szerintem el lehet vágni, de ne 5 cm-es darabkákra gondolj, mert akkor kiesik a tengely belőle.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 3:55 
[quote="Frici
Szia columba!
A felső képen egy teljesen normális madár van, a dupla faktoros goldenface madarak ilyenek, nem zöldül be teljesen a hasuk, félig kék marad, ez tök normális, a szimpla faktorosok teljesen bezöldülnek, nekem sok ilyenem volt. Csak erősek a színek a képen.
Jobb képet nem találok, de ez is olyan:

Kép

A második kép szerintem csak össze van barmolva, szerintem nincsenek keresztben half sieder állatok, vagy csak elfordította a fejét. Sziámi ikrek sincsenek soha itt vagy ott összenőve, kizárólag hossztengely mentén és ugyan annál a szervüknél, szerintem ez itt is érvényes.

[/quote]

Szia Frici! Személyes tapasztalat hijján, a felső kép dolgában hagyatkozom a véleményedre. (hozzátéve , hogy mozaik jelenség is imitálhat homo goldenface-t,amit képről nem lehet/tudok egyértelműen felismerni!?)
A második képről szólva, továbbra is lehetségesnek tartom, hogy nem hamisított. A mozaik jelenség nem feltétlenül két önállónak induló egyed összenövéséből keletkezik, ezért a sziámi ikres összehasonlítás nem feltétlenül per döntő.

Sok mozaik galambot láttam( egy-kettő kelt is nálam) az eltérő genetikai megjelenésű foltok bárhol, bármilyen alakban, számban és méretben elő fordulhatnak. Dobok egy különösen talányos példát:
Kép

A szürkés foltok a nagy sárgás területtől minimum négy tulajdonságban különböznek (vörös /nem vörös, higított/nem higított, szalagos/kovácsolt, stencilezett/nem stencilezett), ugyanakkor az egymáshoz nem kapcsolódó (sziget szerű) szürke foltok egymással azonos felépítésűnek látszanak.

Sok féle magarázatot olvastam én is a mozaikok (halfsiderek) -ról, de egyet sem, ami minden esetben megállná a helyét, vagy ne hagyna kétségeket.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 2, 19:47
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Bátaapáti
Valódi név: Győrfi Roland
   
Hozzászólás 2014 jan. 5, 22:00 
Sziasztok!

Használt már valaki ilyen zsanért:

http://www.vasalatexpress.com/Term%C3%A ... an%C3%A9r/

Ezt el lehet vágni hogy több kisebb zsanért csináljunk belőle ?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jan. 4, 22:38 
Olvassátok el a MM ide tartozó cikkét. :P Valamint elég sok külföldi cikk van a kimérizmusról és magáról a hullámosok halfsiderségéről is.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2014 jan. 4, 21:29 
columba írta:

Sziasztok!
A lényeggel egyetértek, de szerintem a legfelső kép is un. mozaik jelenség. Valamilyen úton -módon eltérő genetikai felépítésű szövetek alkotnak életképes egyedet. A "halfsider" azért nem találó elnevezés mert nem feltétlenül fele-fele arányban oszlanak meg az arányok. Bármekkora és akárhány eltérő színezetű folt is előfordulhat, valamint a különbözőség is lehet egy , vagy akár egyszerre több faktorra vonatkozó is.


Szia columba!
A felső képen egy teljesen normális madár van, a dupla faktoros goldenface madarak ilyenek, nem zöldül be teljesen a hasuk, félig kék marad, ez tök normális, a szimpla faktorosok teljesen bezöldülnek, nekem sok ilyenem volt. Csak erősek a színek a képen.
Jobb képet nem találok, de ez is olyan:

Kép

A második kép szerintem csak össze van barmolva, szerintem nincsenek keresztben half sieder állatok, vagy csak elfordította a fejét. Sziámi ikrek sincsenek soha itt vagy ott összenőve, kizárólag hossztengely mentén és ugyan annál a szervüknél, szerintem ez itt is érvényes.

columba írta:
Ezek a madarak azért érdekesek, mert az eltérő felépítésű szövetek helyei a tollazat színében jól nyomonkövethetőek. Ugyanakkor semmi akadályát nem látom annak, hogy a mozaik jelenség csak nem látható, belső szöveteket érintsen, és ekkor előfordulhat, hogy egy normálisnak látszó madár más genommal rendelkező ivarsejt termelő belső szervvel rendelkezzen!? pl normál kék hím, amelyik teljesen úgy örökít mintha zöld lenne! Néha a megmagyarázhatatlan dolgokra is van megoldás.
CS. Á .


Ez teljesen lehetséges, ilyen még embereknél is előfordul. (Kimérizmus) Láttam erről egy filmet, a kimérákról szólt, egy asszonytól elvették a gyerekeit, mert a dns teszt szerint nem lehetett az anyjuk. Csak nehezen derült ki, hogy a belső szervei más génállománnyal rendelekztek. Hogy ezek hogyan alakulnak ki, azt szerintem még nem igen tudják megmagyarázni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 4, 6:39 
Tovább gondolva:
A második képen lévő+hím hosszában is meg keresztben is "halfsider"-nek látszik. Nem logikátlan feltétezni hogy egyik heréje homozigóta kék szövetből áll és ezért csak kék sperma sejteket termel, a másik heréje pedig zöld felépítésű és ezért csak zöld sperma sejteket termel. Összességében nézve, ez esetben, ez a hím pont úgy örökítene ,mint egy normális kék hordozó, zöld hím.
Igen ám, de az is elő fordulhat, hogy a zöld színű negyed madár nem homozigóta vadas, hanem heterozigóta kék, és ez esetben az általa termelt össz sperma 75 %-a kéket, 25 %-a pedig zöldet örökítene. ( Viszont ennek a 3:1 aránynak semmi köze ahhoz , hogy a tollazatnak is éppen kb a negyede zöld színű.)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jan. 4, 6:15 
Frici írta:
fecocos írta:
Ilyen színeket keresek.
Tud valaki segíteni,ki tart hasonlókat,honnan szerezhetnék?
Köszönöm a segítségeket!
Kép

Kép

Kép

Kép


Szia!
Az első az egy dupla faktoros goldenface, kicsit élénk a kép de az, ilyenem van nekem is, bár élőben nem ilyen mutatós, sőt...nem igazán tetszetősek.
A 2. kép szerintem photoshop vagy half sieder . A harmadik is half sieder, két madár egyben, a véletlen műve, nem öröklődik, tehát nem tenyészthető. Az utolsó képen szintén goldenface madarak vannak, spangle opalinok, ilyeneim is vannak.


Sziasztok!
A lényeggel egyetértek, de szerintem a legfelső kép is un. mozaik jelenség. Valamilyen úton -módon eltérő genetikai felépítésű szövetek alkotnak életképes egyedet. A "halfsider" azért nem találó elnevezés mert nem feltétlenül fele-fele arányban oszlanak meg az arányok. Bármekkora és akárhány eltérő színezetű folt is előfordulhat, valamint a különbözőség is lehet egy , vagy akár egyszerre több faktorra vonatkozó is. ( itt és most, mind a három esetben csak a sárga /nem sárga tulajdonság változik). Hogy ezek a madarak mit örökítenek attól függ. hogy az ivarsejteket képező szövetek éppen milyen felépítésüek. Ad abszurdum, ha egy hím egyik heréje pl zöldet termel, a másik meg kéket , akkor akár kétféle öröklődési séma is előfordulhat, de az nem hogy egy sperma sejt kék és zöld foltosat örökítsen.
Gondoljatok bele! Ezek a madarak azért érdekesek, mert az eltérő felépítésű szövetek helyei a tollazat színében jól nyomonkövethetőek. Ugyanakkor semmi akadályát nem látom annak, hogy a mozaik jelenség csak nem látható, belső szöveteket érintsen, és ekkor előfordulhat, hogy egy normálisnak látszó madár más genommal rendelkező ivarsejt termelő belső szervvel rendelkezzen!? pl normál kék hím, amelyik teljesen úgy örökít mintha zöld lenne! Néha a megmagyarázhatatlan dolgokra is van megoldás.
CS. Á .

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 1, 12:48
Hozzászólások: 3
Valódi név: Márió
   
Hozzászólás 2014 jan. 3, 14:16 
Köszi:-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2014 jan. 2, 18:55 
Balu írta:
Üdv mindenkinek. Új vagyok itt.
Kép milyen fiókák leyznek belőlük?


Szia!
Valószínűleg világoszöld és sötétzöld fiókák lesznek. Persze van esély több más színre is, attól függően, mit hordoznak a szülők.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 1, 12:48
Hozzászólások: 3
Valódi név: Márió
   
Hozzászólás 2014 jan. 1, 18:34 
Üdv mindenkinek. Új vagyok itt.
Kép milyen fiókák leyznek belőlük?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 5, 22:59
Hozzászólások: 2
Valódi név: Fritz Ferenc
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 20:32 
Szia!
Megköszönném,ha felvehetném veled a kapcsolatot személyesen is.
A számom:06304328707
Köszönöm,ha megcsörrentesz,visszahívlak!
Üdv.Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 dec. 6, 20:59 
fecocos írta:
Ilyen színeket keresek.
Tud valaki segíteni,ki tart hasonlókat,honnan szerezhetnék?
Köszönöm a segítségeket!
Kép

Kép

Kép

Kép


Szia!
Az első az egy dupla faktoros goldenface, kicsit élénk a kép de az, ilyenem van nekem is, bár élőben nem ilyen mutatós, sőt...nem igazán tetszetősek.
A 2. kép szerintem photoshop vagy half sieder . A harmadik is half sieder, két madár egyben, a véletlen műve, nem öröklődik, tehát nem tenyészthető. Az utolsó képen szintén goldenface madarak vannak, spangle opalinok, ilyeneim is vannak.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 5, 22:59
Hozzászólások: 2
Valódi név: Fritz Ferenc
   
Hozzászólás 2013 dec. 5, 23:30 
Ilyen színeket keresek.
Tud valaki segíteni,ki tart hasonlókat,honnan szerezhetnék?
Köszönöm a segítségeket!
Kép

Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 3963 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 199  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO