Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 26, 21:43 
Nálam is volt 2 pár egy röpiben, kisebb balhékkal, főleg költés ideje alatt.
Csakhát annyiszor olvastam már, hogy elmémbe ragadt a 2 pár egy hely tilos jelige...

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 okt. 11, 21:25
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Kaba
Valódi név: Kovács Károly László
   
Hozzászólás 2013 aug. 26, 20:52 
Cingiii írta:
Szia.
2 párt egy helyen nem szabad tartani, vagy egy vagy három pár...
Esetleg próbáld meg valakivel az egyiket elcserélni hímre. :D
Képeket szívesen néznénk róluk. :D

Csatlakozom az előttem íróhoz!
Én növényes akvarisztikában othon vagyok...ott van aranyszabály, a madaraknál nem mindig!
Nekem is volt és szerintem lesz is 2- pár egy röpdében....
Balhé nélkül.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2013 aug. 26, 11:46 
Helló

Nem szeretnék ellentmondani cingi kollégának, de tapsztalatom szerint semmi különbség két pár vagy három pár tartásánál. Sohasem értettemm ezt a "szabályt" (már többször is olvastam itt). Ha három pár békében elfér, kettő is. Az én röpdéim 3*2*1 méteresek. Ebben 3 pár költ (voltak évek amikor 4 pár), sajna az idén úgy alakult, hogy két röpdében is 2 párra apadt az állomány. Természetesen semmi különösös nem történt, a párok nyugodtan költenek. Szóval én azt ajánlom, vagy cserélj, és akkor lesz egy párad, vagy vegyél két hímet, és akkor lesz egy csomó fiókád. A két párnak én mondjuk legalább egy 1,5 m hosszú röpdét ajánlanék, a lehetőségekhez mérteni magassággal és szélességgel.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 aug. 25, 20:56 
Szia.
2 párt egy helyen nem szabad tartani, vagy egy vagy három pár...
Esetleg próbáld meg valakivel az egyiket elcserélni hímre. :D
Képeket szívesen néznénk róluk. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 23, 22:34
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2013 aug. 25, 20:45 
Szia, a mai napi fejlemények:
három lelkes kisfiam aktív közreműködésével megvizsgáltuk a madárkákat. A férjem állatorvos, bár ilyen madarakhoz kevésbé ért, de ügyesen megtapogatta őket és megállapította, hogy a "rés" igazából mindkettőjüknél nagyjából azonos, akkora, hogy a kisujja befért a két csont közé. Na már most, ha azt kizárjuk, hogy két hím, akkor csakis két tojó lehet.
Ezek után kivettük az odút tojásostól. Hihetetlenül édesek voltak, mintha megkönnyebbültek és felszabadultak volna. Már hetek óta a hangjukat sem hallottam, de most be sem állt a szájuk, csiviteltek édesen.
Szerinted próbáljak valami közeli tenyésztőt felkutatni és hímet keresni, bár ugye akkor két hím kellene...
Két párnak mekkora röpdére lenne szüksége?
Üdv: Zsuzsa


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2013 aug. 25, 12:27 
Sziasztok!

SOS eladóak a törpéim. Kérlek titeket segítsetek nekem.
A hirdetést itt találjátok.
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... =62&t=5585


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2013 aug. 24, 20:05 
Szóval fénykép alapján nem lehet eldönteni. Van egy jó módszer, de sajnos így gyakorlat nélkül nem biztos hogy sikerülni fog. Szóval a tojó medencecsontjának két széle a kloáka környékén nagyobb távolságot mutat mint a hím. különösön most jól tapintható, hiszen nemrég tojt. A gyakorlat kivitelezése: a madarat a tenyeredbe fekteted a a hasa van felül. a kloáka környékén a has alatt jól kitapintható a medence csont két széle. Most a frissen tojt tojódnak akkora, hogy a mutató ujjad befér a két csont közé. A hímnél mondjuk 2 mm, tehát majdnem egynek érzed. Ha biztosan megtalálod ezt a csontot, akkor nagyon jól elkülönítheted a két madarat, vagy éppen egyformának érzed mindkettőnél. Sajnos így elsőre nem biztos hogy menni fog. Más módszer nincs. Azt is érdemes lenne tudni, hogy valódi párzást láttál vagy mást. Mert akkor nem kérdés az ügy, habár a sok tojás csodaszámba menne.
Hogy mit kéne csinálni, ahhoz jó lenne tudni, mik is ők. Egy közeli tenyésztő segíthetne. Maradhatnak amúgy együtt, csak így akkor tojogatni fognak asszem. Odú nélkül is talán ahogy írtad.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 23, 22:34
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2013 aug. 24, 14:04 
Köszi a gyors választ!
Teljesen ledöbbentünk, de kezd összeállni a kép. Azt ugye sosem láttuk, hogy ki tojja a tojásokat, csak azért gondoltuk, hogy Pimpi, mert amikor "szerelmeskedtek", akkor ő volt alul. A fészekben az összes tojás bent van és együtt ülnek, csak enni jönnek ki. A fűzfaágakat imádják és mindketten a farktollukba tűzdelik. Kérdéseim:
- Van még valami biztos módja, hogy megállapítsuk a nemüket? (Ha sikerül róluk képet küldenem, te meg tudod állapítani?)
- Ha mind a kettő tojó, akkor mi a teendő? Hagyjuk őket így, csak tojásokra ne számítsunk vagy szerezzünk hozzájuk hímeket?
- A tojásokat és az odút is kivegyem ? (Ez egy egyszerű kalitka, nem röpde, az odú kifelé áll.)
- Szerinted a kalitka elég nekik vagy gondolkozzam egy kisebb röpdében?
Köszi, még szerintem zavargatlak a kérdéseimmel, ha nem baj: Zsuzsa


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2013 aug. 24, 8:43 
Szia

Érdekes történet... A 12 tojás m agában is elgondolkodtató, mert egy tojó képtelen ennyit lerakni. Az talán előfordulhat, hogy mondjuk lerak 6 darabot, majd az odú fölrakásával újra fészkelésbe kezd. 6 tojás mondjuk a csúcs. Szóval szerintem két tojóról van szó, nem csak pimpike rakta a tojásokat. A kérdés. mind a 12 tojás ott volt az odúban a költés alatt? Mert ennyit szintén képtelenség betakarni, ha a tojások termékenyek is lennének, akkor sem sikerülhetne a költés, mert hol ezt, hol azt igyekezne melegen tartani. Ha a 24-25 nap eltelt, szerintem mindenképpen kiveheted a tojásokat. Ajánlom adj nekik fűzfaágakat, és figyeld, mindkét madár tűzdeli -e a farktollaiba a háncsdarabokat (habár a hím is megteszi, de hordani valószínűleg a tojó fogja csak).

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2013 aug. 23, 22:34
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2013 aug. 23, 22:47 
Sziasztok, nem tenyésztő csak lelkes tulajdonos vagyok, aki a segítségeteket kéri. Rövid történetem a következő:
Idén május 25-én - gyermekeim unszolására - családunk két rózsásfejű törpepapagájjal bővült: egy zölddel és egy sárgával (Pimpi és Csincsi). Az üzletben csak azt mondták fiatal madarak a nemüket nem "garantálták". A madárkák első perctől kedvelték egymást, sőt egyszer mintha láttuk volna őket szerelmeskedni is. Már ekkor megfordult a fejemben az odú gondolata, de még korainak tartottam. Tévedtem. Amikor július 12-én pár napra elutaztunk, az etetésért felelős anyukám örömmel jelentette, hogy a kalitka aljában egy lepottyantott (ép) tojás van. Mire hazaértünk már 5 tojás volt. Hazafelé a nyaralásból persze vettünk egy kis odút és ebbe beraktuk az 5 meglévő tojást. Ettől kezdve a madárkákat alig lehetett a kalitkában látni, az odúban töltötték napjuk nagy részét. És nem is tétlenkedtek. Nagyjából minden nap újabb tojást lestünk meg, így július 26-ig összesen 12 tojás tojt Pimpike. Azóta szorgosan kotlanak rajtuk.
Nap mint nap izgatottan várjuk hátha kikel pár.
Sajnos azonban a minap megpróbáltam megvilágítani a tojásokat és semmi biztatót nem láttam: mintha üresek lennének, illetve a sárgájuk oda lenne belülről száradva a tojás héjához. Lehetséges, hogy mind üres lenne? Azt olvastam, hogy a kotlási idő 23 nap. Ha addig nem történik semmi, akkor kivegyem az odút vagy csak a tojásokat? És ez nem fogja lelkileg nagyon megviselni őket? Kérlek segíts, mert teljesen tapasztalatlan és tanácstalan vagyok. Persze repestünk volna a boldogságtól, ha kikelnek a fiókák, de a legfontosabb mégis Pimpi és Csincsi testi-lelki épsége, nyugalma.
Mit csináljak???
Köszönök minden tanácsot: Zsuzsa


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 18, 7:48
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2012 máj. 6, 18:37 
Kép

Ezt a színváltozatot, hogy nevezik?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 18, 7:48
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2012 máj. 6, 17:57 
Áááá kivagyok, a családnak nem nagyon tetszik az albínó :( Mióta megmutattam Ottó kis lutínós képeit, azóta az a szerelem :P

Esetleg jön valamelyikőtök Monorra eladó hímmel? Nekem már mindegy lenne, milyen színű, csak találnék egy fickót :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 22:43 
Ottónak van igaza, bocsi. Elfelejtettem, hogy a fischernél nem nemhez kötötten öröklődik. Így zöldek lesznek a fiókák. Szóval a fiókák színe: zöld /ino/kék.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 22:28 
pedke4 írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek, hogy mi a véleményetek az albínó törpéről? Tudnék venni most egy fischeri albínó hímet a vadszínű tojóm mellé. Nem kényesebbek az albínók, mint a többi szín, vagy ez hülyeség és vajon milyen színű utodok várhatók ha esetleg lennének fiókák? köszönöm

Szia!
A fiókák színe valószínű vadas lesz mind,Nekem lutínó hím van vadszínű tojóval mind a három kicsi vadszínű.
Egy tojót és két hím fiókát neveltek.Van olyan párosom ahol a hím lutínó a tojó albínó ott a tojók albínók,a hímek lutínók.
Nálam legalább is így van.

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 19:31 
pedke4 írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek, hogy mi a véleményetek az albínó törpéről? Tudnék venni most egy fischeri albínó hímet a vadszínű tojóm mellé. Nem kényesebbek az albínók, mint a többi szín, vagy ez hülyeség és vajon milyen színű utodok várhatók ha esetleg lennének fiókák? köszönöm

Nem hiszem, hogy kényesebb lenne az albínó. A tojók albínók lennének a hímek pedig vadasak.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 18, 7:48
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2012 máj. 5, 19:26 
Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek, hogy mi a véleményetek az albínó törpéről? Tudnék venni most egy fischeri albínó hímet a vadszínű tojóm mellé. Nem kényesebbek az albínók, mint a többi szín, vagy ez hülyeség és vajon milyen színű utodok várhatók ha esetleg lennének fiókák? köszönöm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
Hozzászólás 2012 márc. 6, 12:38 
kriszv96 írta:
Üdvözlök mindenkit4 Vass Krisztián vagyok egy 16 éves Csongrád megyei srác. Most kezdtem el komolyabban foglalkozni a papagájokkal . Lenne pár kérdésem a törpe papagájokról. az imént telefonáltam Fegyverneki Attilának ,de sajnos nem vette fel a telefont.


Szia!

Telefonon többnyire este nyolc után vagyok elérhető(nyugodtan kereshetsz bármikor éjfélig!), de ide is be szoktam nézni, ha nem is minden nap.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2012 márc. 5, 20:24 
Soós Ádám írta:
:mrgreen: (nem ide tartozik)
Szentesi börzére nem jöttök el?

Én sajnos mostanában nem hiszem,hogy eljutok,vagy ha mégis,akkor csak nézelődni. Sajnos mostanában nem valószínű,hogy tudok papagájt tartani. Vagy ha mégis,akkor is csak 1 pár nimfát vagy hullámost,esetleg törpét vagy más kisebb papagájt,de egy párnál többnek nem tudom megoldani a helyet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 dec. 24, 16:47
Hozzászólások: 312
Tartózkodási hely: 6600 ,Szentes-Magyartés
Valódi név: Soós Ádám
   
Hozzászólás 2012 márc. 5, 20:09 
:mrgreen: (nem ide tartozik)
Szentesi börzére nem jöttök el?

_________________
„Mert a madarat nemcsak tartani szeretni is tudni kell”


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 19, 22:28
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Mindszent
Valódi név: Ákos
   
Hozzászólás 2012 márc. 5, 20:05 
Soós Ádám írta:
Szia!
Énis fiatal vagyok és csongrád megyei :roll:
Merre laksz?
milyen papagájaid vannak?

És én is :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO