Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2440 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 122  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 19, 21:07 
Üdv csendes99.
Én úgy tudom,hogyha a törpék párba álltak akkor nagyon szoros a kötelék köztük.Szerintem adj nekik sok főtt tojást és zöld eleséget és a többit bízd rájuk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 16:18
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 19, 17:15 
Sziasztok!

Attila gyönyörű az állományod! :thumleft:

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok!
Pár honapja vettem egy pár törpét, állitólag neveltek is!
Tojtak már nálam is , de nem keltek ki időre(nem volt fias a tojás!
A kalitkába elkerülik egymást mintha idegenek lennének egy másnak!
Létezik olyan hogy szétmennek ök?
Mit tegyek ilyenkor?

VOlaszotokat előre is köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 19, 12:59 
Néhány kép.....



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fegyverneki Attila 2008 szept. 20, 11:31-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 4, 22:04
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 14, 20:32 
brimston írta:
Szia

A rózsásoknél a tojó kotlik alapvetően, de a hím is nagyon sokat lehet a fészekben. Hamarosan elválik milyen nemű madaraid vannak. A tojások ugyanis ha termékenyek 5-10 nap múlva fényes mattfehér színűek lesznek, ha terméketlenek, akkor világos fehérek maradnak, még a légkamra is kivehető lesz. Egy kis gyakorlattal látható a különbség. Ha mégsem, akkor várd ki a három hetet, és úgy is elválik mi lesz velük.


Szia!
Köszi a választ, én nem nagyon mertem a tojásokat kivenni, hátha zokon veszik. Jövő hét végén úgyis letelik a három hét, bár talán nem rögtön ült rá, hanem mikor két tojás volt már. Gondolom ha nem kelnek ki akkor ki kell majd venni alóluk, ugye?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 6, 13:19 
Fischerjeim szép boltozatos fészke és a fiókák. Három már gyűrűzve !


Kép

Kép

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 6, 8:20 
Sziasztok!
Kedves Szili!
Ha addig nem sikerül itt a közelben találnom egy tojócskát, mindenképpen keresni foglak! Köszönöm! :-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 5, 21:37 
Az újdonsült feketefejű pár igencsak belehúzott:

Kép

Az elmúlt két napon egyfolytában hordják a fészekanyagot, nem győzőm nekik adagolni a fűzfát. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 5, 20:18 
Köszi! Visszaraktam. Igen, nagyon idegesek voltak stb., de most visszaraktam és már benne is vannak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 5, 19:17 
Szerintem rakd vissza nyugodtan az odúkat, mert a törpék abban alszanak, nem hiszem, hogy a párválasztást nagyban befolyásolná... Nálam egy kis fiatal feketefejűnek is van bent odú, pedig idei és még párja sincs, de benne alszik, és nappal is van hova visszavonulnia, így sokkal jobban érzi magát.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 5, 19:11 
Sziasztok!

Megint egy probléma... :oops: Kivettem az odukat is a plusz tojóval együtt. Most sajnos az összes madár ott alszik a rácson, és megjelent egy macska aki a madárház tetejéről "nézegeti" :evil: őket. 3 kutya van, de ott nem érik el, és ez sajnos nem félős... Most akkor visszategyem az odukat és így is párba állhatnak, vagy csak a pár oduját, mert így biztosabb. Hogyha visszateszem, akkor bemegy aludni, de akkor nappal is sokat van bennt, de ha csak az egyik odut teszem vissza akkor nem lesz verekedés!?
Sűrgős lenne, mert akkor már ma visszatenném az odukat!!? Köszi! :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 5, 11:34 
Szia

A rózsásoknél a tojó kotlik alapvetően, de a hím is nagyon sokat lehet a fészekben. Hamarosan elválik milyen nemű madaraid vannak. A tojások ugyanis ha termékenyek 5-10 nap múlva fényes mattfehér színűek lesznek, ha terméketlenek, akkor világos fehérek maradnak, még a légkamra is kivehető lesz. Egy kis gyakorlattal látható a különbség. Ha mégsem, akkor várd ki a három hetet, és úgy is elválik mi lesz velük.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 4, 22:04
Hozzászólások: 2
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 22:15 
Sziasztok!
Abban a reményben csatlakoztam ehhez a fórumhoz, hogy szakértőket találok itt.
1 éve a lányom ajándékba kapott két rózsásfejű törpepapagájt, lutino változat egy ismerőstől. Állítólag az akkor pár volt, fiatalok, tavaly születtek. Valaki ajánlotta, hogy tegyünk be odút meg fűzfaágat, azzal jól elszórakoznak még ha netán egyneműek is. Így is volt, mentek ki-be, de nem volt jele hogy szaporodni akarnának. Nem tudom amúgy azt sem, mikortól ivarérettek.
Aztán véletlenül a gyerekek az egyiket etetés közben kiengedték. Gyorsan hoztunk egy másikat mellé, az adta aki először is, mert nem akartuk, hogy bánatos legyen. Ő nézegette, a "maradékot" lánynak vélte, a medencecsont tapogatásával. Ezért adott egyet, ami állítólag fiú. Nagy szerelem lett és tojtak. Most 3 tojás van, és az ül rajta, akit eddig fiúnak gondoltunk. Hogy van ez náluk?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 21:51 
Hi!

brimston írta:
Helló

.... mert megígértem, amíg nem írod alá mondandódat, nem reagálok rá. Érthető nem?



Ennek ellenére eddig nem sikerült megállnod hogy ne írj vissza, ami nem is lenne gond ha a témánál maradunk, de te ahhoz már nem tudtál érveket felsorakoztatni a véleményed indoklására, ezért gúnyos személyeskedésbe kezdtél....... (erre írtam hogy sztem kettőnk közül nem biztos hogy az én stílusom a "mocskos")(én csak érveltem, te meg személyeskedsz és gúnyolódsz)
De nem baj....Írtam már hogy ezt is megszoktam.....

Azt is írtad hogy nem akarsz veszekedni. Nos, úgy érzem a veszekedést sem én indítottam, én csak faj keresztezésről mint tevékenységről és ennek előidézőjéről alkottam elítélő véleményt, meg pár "elhangzott" - azaz hogy leírt - ellentmondásra igyekeztem felhívni a figyelmet.
Az már más tészta hogy az igazság fáj valaki(k)nek.....
.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 20:44 
Helló

Az utolsó hozzászólásom ez ügyben, nem akarok veszekedni.
Azért nem akartam folytatni a vitát, mert megígértem, amíg nem írod alá mondandódat, nem reagálok rá. Érthető nem?
Amit rólad megtudtam az csupán az internet segítségével tudom (iwiw, google, és egy általad írt cikk).
Nem állítottalak be hülyének, nem járattalak le semmivel.
Utána néztem irogató tevékenységednek, és én is azt tapasztaltam, hogy mocskos stílusban írsz(lásd parrotland fórumai).
Ezt ezen a fórumon nem tudnád megcsinálni, mert itt az olyan szavak, amiket ott használsz, elfogadhatatlanok.

Én a képet valóban engesztelésül tettem fel neked, sajnos bizonyossá vált, nincs értelme a kommunikációnak közöttünk.
Szorítkozzunk tehát a madarakra a továbbiakban.

Üdv.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 20:31 
Sziasztok!

brimston írta:
Kedves Karcsi

Az inkognitó valóban fontos, arctalanul én is szivesebben írok. Engesztelésül neked:
http://www.mdosz.org/e107_plugins/image ... 7&image=78


Ez egy kicsit erős.
Látom a témához nem tudtál többet érdemben hozzászólni, ezért elkezdtél személyeskedni és ironikus hozzászólásokat gyártani, amivel megpróbálsz minimum hülyének beállítani, de inkább lejáratni.

Kíváncsi lennék hogy egyrészt honnan vetted ezeket amiket tudsz rólam? Vajon ki volt az aki ezeket elárulta?
Másrészt azért arra is kíváncsi lennék hogy ezután vajon kinek mi a véleménye - elsősorban mondjuk Attiláéra, mert ő említette hogy "mocskos a stílusom" - hogy akkor most kettőnk közül melyikünknek "mocskosabb a stílusa"?

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 14:12 
Helló

Nagyon nehéz így válaszolni, mert lehet hogy egyáltalán nem állnak párba. Én a helyedben 10 nap múlva tennék egy próbát, addig kibirja a kisebb kalitkában, és hátha alakul valami a röpdében is.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 4, 14:09 
Látom lefagyasztottam a fórumot ...

De lenne megint egy kérdés. Mennyi idő míg párbaáll két törpe, mert ma kivettem azt a szegény tojót és az odukat... remélem kibírja abban a kis kalitkában :( !? jó lenne minél gyorsabban visszatenni...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 3, 11:07 
Köszi a választ! A helyem 80 x 100 x 125. A rangsor már megvan, a két tojó együtt, egy pár, de nem választanak maguknak újat szezononként, ha már összeálltak kb. 1 éve, vagy igen!?

Amúgy itt egy kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/080903/ft_rp_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
csőr szerint jobbról-balra: első kettő a tojó páros, harmadik egy hím neki van rendes tojó párja az oduban, de ők meg nem párosodnak..., az utolsó pedig egy (elvileg idén februári) hím, neki nincs párja, őt szeretném összerakni a jobbról másodikkal :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 3, 8:23 
Idézet:
Az Aratinga fotókat Orosházán, Mihalik Csaba tenyésztőbarátom állományából fotóztam.


Köszi Sanyi az infót! Őszintén szólva sejtettem, Aratingás körökben nagyon ismert és elismert, már többször beszéltem vele telefonon, de sajna személyesen nem találkoztunk--már csak a távolság miatt sem--, de remélem mihamarabb megtörténik.

Üdv: conure

Ui: pápuát???????????? talán pávuát


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 20:16 
Sziasztok,

Ha már Brimston szóba hozta, szeretnék nektek ajánlani egy filmet
a címe:
The wild parrot parrot of telegraph hill,
Egy bohém utcai zenész megkapó kacsolata, egy csapat Gvajakil papagáj-jal, mindez Sun Francisco-ban. A madarak szabadon repkednek az utcák fölött, sokszor nem kis galibát okozva....

Ezen a linken megnézhetitek az előzetest:

http://www.wildparrotsfilm.com/trailer.html

A View Trailer címszó alatt.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 122  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 6:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO