Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2440 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 19:52 
Daveed

Szerintem attól függ mekkora helyen próbálkozol. Ha ketrecben, akkor nem sok jóra lehet számítani. Röpdében akár mind a hármat is együtt tarthatod, idővel ugyis kialakul az aktuális pár, vagy ha nem akkor valamilyen sorrend.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 19:10 
Helló

Az Aratinga fotókat Orosházán, Mihalik Csaba tenyésztőbarátom állományából fotóztam. Remélem nem haragszik meg érte hogy felfedjük :D Amúgy igen szerény, nem nagyon törekszik a nyilvánosság elé, de ha valaki járt már nála, annak az álla garantáltan leesik. Kb. 200 röpde, 500 Aratinga, 15-16 faj. Közép Európában mindenkép egyedüláló állomány, de Hollandiáig mentünk egy hasonló Aratinga farmért, és az a közelébe sem ért a Csabiénak. Hallottatok már 500 gvajakilt, pápuát, nappapagájt, jendaját, stb.-t egyszerre üvölteni????

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brimston 2008 szept. 2, 21:54-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 18:53 
http://www.mdosz.org/e107_plugins/image ... 7&image=78


Sanyi, megkérdezhetem, hogy kinek az állományából vannak az Aratinga képek fotózva? Természetesen amennyiben nyilvános.
Köszi!

Üdv: conure


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 18:36 
Mit gondoltok, ha szétválasztom a tojó páromat és kiveszem a "fölös" tojót meg az odukat, megvárom míg párbaáll a hím és a tojó, aztán vissza a röpdébe a plusz tojó, akkor visszaáll a két tojó vagy olyankor már az újjal marad? mert ha ez így bejöhet akkor maradhat mind, csak ezt a hideg idő előtt kellene megcsinálni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 17:20 
Kedves Karcsi

Az inkognitó valóban fontos, arctalanul én is szivesebben írok. Engesztelésül neked:
http://www.mdosz.org/e107_plugins/image ... 7&image=78

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 2, 16:20 
A félreértés elkerülése végett: én sem pártolom a keresztezéseket, sőt ellenzem, a legtöbb esetben feleslegesnek tartom. Azt viszont nyugodtan állíthatom, hogy akik törpéket tenyésztenek azoknál nem trend hogy keverjék a fajokat. Üzleti szándékról meg végképp nem beszélhetünk. A hibridek legtöbbször a kolóniás tartás melléktermékei. Azt hogy számuk jelentős lenne, én nem tapasztaltam, bár tény hogy a legtöbb börzén feltűnnek.
OK. Nyilvánvaló hogy ha holnaptól mindenki össze-vissza párosítana, a törpéknél is lehetne komolyabb gond, de hát mondom, nem ez a trend, és ez szerintem a jövőben sem lesz az, nincs értelme. A néhány százalékban jelenlévő hibridek meg olyan nagy problémát nem hiszem hogy okoznak.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 21:26 
Sziasztok!

Akkor talán kezdem ezzel:
brimston írta:
A harmadik. Egy hasonlóan indulatos vita alkalmából néhány hónappal ezelőtt megkaptam, hogy név nélkül, ismeretlenül, "senkiként" irogatok, osztom az észt, holott az első perctől kezdve aláírom a mondandómat. Ekkor a fényképemet is felraktam, hogy kétség ne férjen személyemhez. Na mármost, írhatsz jót, rosszat, kedveset sértőt, okosságot, hülyeséget, amíg nem írod alá mondandódat, vállalva szavaidat, én azt igencsak nem tartom mérvadónak, hiszen név nélkül akámit lehet irogatni. Ha én vállalom a felelőséget a szavaimért tedd meg te is. Tudja meg mindenki, ki az ez a lelkes, természetvédő, a hazai kultúráért kiálló tenyésztő társunk.


Nos, akkor egy apró szösszenet ehhez.
Ha minden igaz akkor annyira nem vagyok névtelen sem itt, sem más fórumon mint ahogy azt te írod. Ezen a fórumon kívül még másik 4 helyen szerepelek a karel név alatt, amiből a keresztnevemet máris tudod. Azzal pedig hogy a keresztnevemet megtudja a nagyközönség lehet hogy máris túlléptem az ésszerűség határát. Egyrészt nem mindenki szakácsként vagy kőművesként dolgozott, valakinek a sors furcsa fintora miatt emberekkel kellett foglalkoznia. Aki ilyen peches volt hogy naponta sok száz barommal hozta össze a sors, az igencsak odafigyel a későbbiekben hogy a nevét és egyéb adatait hol tegye közhírré. Másrészt ha mindenféle utolsó koszos bűnözőnek vannak személyiségi jogai akkor úgy vélem hogy nekem is lehetnek, ergo megengedhetem magamnak hogy ne kürtöljem szana-széjjel semmiféle személyes adatomat, beleértve a nevemet is. Tehát aki esetleg abban bízott hogy most aztán vagy meghúzom magam és nem írok, vagy pedig “sikerül kiugrasztani a nyulat a bokorból” és ország világ megtudja hogy ki ez a “mocskos alak” aki a magyar madarászok egy részénél közutálatnak örvend, az egy pöttyet tévedett. Ugyanis a hibridizálás – meg szükség esetén egyéb dolog - ellen ezután is fel fogom emelni a hangom mind az életben (mondjuk abban a formában teljesen nyíltan, nem bújok bokor mögé) mind az ilyen fórumokon is anélkül hogy a személyes adataimat (nevem, születési helyem, születési időm, anyám neve, személyi számom, személyi igazolvány számom, lakhelyem, telefonszámom TAJ számom és bankszámlaszámom) nagy nyílvánosság előtt megadnám.
A fényképemet meg végképp el lehet felejteni.
A mondandómnál úgyis látszik a nick nevem, tehát nem vagyok névtelen, ha valaki mégis visszaélne ezzel a névvel akkor azt igyekszem jelezni – gondolhatod hogy ez nekem sem mindegy – viszont ne gondold hogy akkora féreg vagyok hogy amit mondtam azért nem vállalom a felelősséget.. Egyébként azt is elárulom hogy te vagy a harmadik akinek minden igyekezete ellenére nem mondom el a teljes nevem, mert rajtad és másik két személyen kívül mindenkinek megírtam.
Akkor asszem az offot itt be is fejezem.



brimston írta:
Szóval erőt veszek magamon, és amíg legalább a neved nem írod alá, válaszaidat nem méltatom a továbbiakban. (Sőt másokat iy erre bíztatok itt a belterjes, három (3) fős topicunkban).


Különösebben nem érdekel hogy válaszol-e valaki, a lényeg hogy minél többen felfogják hogy a hobbiállattartásban a faj – de akár az alfaj keresztezés sem – nem játék, hanem egy NEM KÍVÁNATOS ennek ellenére sajnos pár ember által - eléggé el nem ítélhető módon – alkalmazott tevékenység, amit minden jóérzésű embernek üldöznie kellene.


brimston írta:

Először is had ne nekünk kelljen már neked bizonyítani, hogy amlített hibridek terméketlenek. (számos irodalmi forrás is hivatkozik rájuk, ha sok időm lesz összeszedem neked, de ha akarod írok egy levelet Európa egyik legnagyobb törpés szakértőjének és a válaszát felrakom neked).


Jó. Szóval van irodalma a dolognak, ami szerint elméletileg sterilek a fischer-rózsásfejű hibridek. OK. Mondjuk azt hogy a sterilitással kapcsolatban igazad/igazatok van/volt. Ha visszaolvasol akkor viszont láthatod hogy én nem állítottam hogy szaporodásra képesek hanem kérdeztem hogy csak GONDOLJÁTOK-E (mondjuk az öszvér példáján) vagy BIZTOSAN TUDJÁTOK-E hogy sterilek, - (és azt le is írtam hogy az említett két faj esetében nincs 100%-os infóm, viszont említettem hogy sok más genus esetében szaporodásra képes hibridek keletkeznek azonos genusba tartozó fajok keresztezésével) - és ha igen akkor ezt honnan veszitek, van-e ezzel kapcsolatos publikáció, ugyanis az nem jelent semmit hogy valaki úgy gondolja hogy.
Viszont azt állítottam és jelen pillanatban is állítom hogy a hibrid gyártás a hobbiállatok esetében MINDEN ESETBEN KÁROS, még akkor is ha a keletkező utódok sterilek. Ezt is megindokoltam a korábbi hozzászólásaimban.
Indoklásomban szerepelt és most is ere hivatkozom hogy ha egy hobbiállattartásban kezdő valaki ezt látja akkor nem biztos hogy végig gondolja a dolgokat és ténylegesen veszélyeztetett fajokkal is kutyulni fog.

brimston írta:
A nyugati országok "emberséges" tenyésztő kultúrájáról írsz. Bizonyosan te is évtizedek óta madarászol, és belebotlottál számos szövetség, ország folyóiratába, látogatod a külföldi honlapokat. Szóval akkor láthatod, hogy Olszországban, Hollandiában, Angliában olyan szinten kereszteznek egzotikus fajokat (elsősorban pintyféléket, solymokat), hogy az fényévnyivel nagyobb volumenű, mint a hazai, barbár, balkáni, elmaradott hazai tenyésztés esetében.


Megint olyat írsz amit nem írtam. Nem emlegettem “emberséges” tenyésztő kultúrát. FELELŐSEN gondolkodó tenyésztői kultúrát emlegettem. Ha pedig itt más ország folyóiratát emlegeted akkor talán nézd meg az egyik ilyet, nem is kell régi számot keresni, és találni fogsz ezzel kapcsolatos cikket ahol pont ezt elemzik amiről itt a vita folyik, és mily érdekes, nem a te/ti álláspontotokat osztják, hanem nagyon is komoly problémaként említik a hibridizációt.....Az pedig hogy másutt is csinálják a hülyeséget – már ezt is írtam – nem jelenti azt hogy nekünk is csinálni kellene.
Emberek, a jó dolgokat, a jó példát kövessük, ne a rosszat!!!!!
ÉRTSÉTEK MÁR MEG! RENGETEG OLYAN FAJ VAN AMI KOMOLYAN VESZÉLYEZTETETT, még ha per pillanat a törpék jó része nem is tartozik közéjük - de azért itt is akad ilyen -, a példa hogy keresztezi őket valaki elég komoly rossz példát állíthat sok más ember elé és bátoríthat sokakat arra hogy próbálják meg a dolgot más fajokkal is.


brimston írta:
Sokmindent irogatsz még, de a legtöbb mondandód válasz nélkül is maradhat, mert elbeszélsz az aktuális téma mellett (lásd haszonszerzés, mint hibidizációs okok, holott mi a kiváncsiságból történő keresztezésről beszélünk)


Már ne haragudj, itt a haszonszerzést mint hibridizációs okot nem magamtól találtam ki, hanem egyrészt mások is említették hogy pl emiatt miért ne lehetne, másrészt pont te írtad egyik okként az egyik előző hozzászólásodban, én csak tőled idéztem. (Ha eddig nem tűnt volna fel.)
Úgyhogy nem gondolom hogy a téma mellett beszélnék el, mindössze úgy érzem hogy vannak itt olyanok akik próbálnak úgy beállítani mintha ezt tenném.





Fegyverneki Attila írta:
Karel az a helyzet, hogy most elvágtad magad, olyan problémát feszegetsz ami a törpéknél nem probléma !


Szervusz Attila!
Nagyon sajnálom hogy ezt így gondolod! A véleményemet továbbra is fenntartom, mind általánosságban a hobbiállattartás terén történő faj/alfaj keresztezésekkel kapcsolatosan, mind pedig a témánál maradva a törpékkel kapcsolatban. (Nem kell a rossz példa, amit esetleg másutt is alkalmaznának!!!)
Sajnálom azt is ha most Nálad “elvágtam “ magam, (egyébként ez - “elvágtad magad” - fordítva nem valósult meg) mert teljesen jó fejnek tartottalak/tartalak azért ebben a témában biztos hogy nem fogok engedni a véleményemből, és továbbra is elítélek mindenfajta kavarást.



Fegyverneki Attila írta:
A hibridek könnyen kiszűrhetők, nem jelentenek gondot !



Lehet hogy a törpéknél könnyen kiszűrhetők, de hogy nem jelentenek gondot azt már nem hiszem, részben a korábbi indokaim miatt, részben amit Zottan írt, nevezetesen hogy a genus más fajainak keresztezéséből származó utódok viszont nem sterilek.


Fegyverneki Attila írta:
Szóval a lényeg az, hogy egy nem létező probléma miatt osztottad ki a népet (persze tudom hogy sok fajnál gondot okoz a 'keveredés').


Azért úgy nézem hogy valahol Te is érzed hogy a “nem létező problémából” mégiscsak lehet probléma, mert a rossz példa ragadós.....



Fegyverneki Attila írta:
Sőt az igazi probléma a stílusoddal van ! Bár én tudom a neved, és értelmes embernek tartalak, sőt még az írásaid tartalmi részével is egyetértek legtöbbször, de tény, hogy a stílusod mocskos! Úgy veszem észre, hogy folyamatosan vadászol a bakikra, hogy aztán mindenkit jól lehordhass ! Mire jó ez ?


Nézd! Már másutt is leírtam, nekem meg a nyálas stílus nem jön be, másrészt nagyon sokszor van olyan hogy csak akkor nem tetszik valakinek a stílusom ha épp nem vagyunk egy véleményen, mihelyt olyan témához érünk amiben osztjuk egymás véleményét már nincs is baj a stílusommal. Azért ezt felettébb érdekesnek találom...
Másrészt pedig a vitapartnerek közt is van aki nem finomkodik.....
Azt pedig rosszul vetted észre hogy folyamatosan vadászom a “bakikra”. Én is szoktam hibázni, be nézhetek bármilyen dolgot, hibásan alkothatok véleményt dolgokról stb. Viszont mikor valaki megemlíti a hibát és értelmesen megindokolja - józan paraszti ésszel felfogható érveket és indokokat sorakoztat fel a véleménye mellett az én véleményemmel kapcsolatban - akkor el tudom ismerni hogy a másik félnek van/volt igaza, és ezt tudom is jelezni felé teljesen normális módon.
Másrészt pedig sok olyan dolog van írva itt is és más fórumokon is amivel nem értek egyet vagy nekem mások a tapasztalataim, mégsem “hordom le” azoknak a véleményeknek a megfogalmazóit.
Itt most úgy tűnik hogy a velem szembenálló vitapartnerek nem hajlandók elismermni hogy a hobbinkban a keresztezések igencsak ártalmasak még akkor is ha steril egyedeket eredményeznek, akkor meg főleg ha ennek eredményeként termékeny utódok jönnek létre.




Fegyverneki Attila írta:
Ha valamivel nem értesz egyet, normálisan is kifejtheted a véleményed. Ez legalább annyira része kellene hogy legyen a kultúrált madarászatnak, mint az általad oly sokszor hangoztatott szaktudás.


Azt hiszem erre már válaszoltam feljebb. Egyébként mást is megkérdeztem az előző hozzászólásom stílusával kapcsolatban és szerinte sem volt durva vagy ahogy írtad : “mocskos stílusú”. Ennek megfelelően én inkább maradnék a tárgyilagos stílusomnál, minthogy sűrű nyelvcsapkodás által keltett lefetyelő hangok hallatszódjanak a hozzászólásaim mellett.



Fegyverneki Attila írta:
Hidd el, legtöbbünk írásában vannak hibák...


Én sem állítottam hogy nem hibázok, de ezt szintén leírtam feljebb....



Fegyverneki Attila írta:
Egyébként meg én is szívesen venném, ha megtudhatnánk rólad, állományodról valamit, esetleg néhány fotót is közzétehetsz !


Már ne haragudj, asszem erre még jó ideig kell várnotok.:):):)
(Egyébként a madaraimmal kapcsolatban nem kell sem nagy, sem misztikus dolgokra gondolni.....)








Fegyverneki Attila írta:
Más a helyzet az olyan fajokkal, amelyeket jóval kisebb egyedszámban tartunk, itt az egyes alfajok keveredése azért kerülendő mert az alacsony példányszám miatt a szaporulat(hibridek) jelentékeny hányadát fogja képezni a fogságban tartott "populációnak", a hibrideket sokszor nehéz kiszűrni, az eredeti jelleg könnyen eltűnhet.


Na akkor mégis közel kapisgálunk egymáshoz!
Pont emiatt nem szabadna az ilyen dolgokkal szemben elnézőnek lenni. Mint ahogy írtam a rossz példa ragadós. Valaki majd azt hiszi hogy ami egyik helyen bocsánatos bűn az a másik helyen is az, nem foglalkozik semmivel és nem fogja megérteni az indokokat hanem értetlenül csak azt fogja ismételni hogy: “dehát ő is ezt csinálta; annál a fajnál ez nem gáz; akkor most mit jár a szád”?
Aztán járhat a szám - meg másé is -, tök süket fülekre fog találni. Mint ahogy jelen esetben is.



Fegyverneki Attila írta:
Azt se felejtsük el, hogy fischernél pl. a kék színt personáták segítségével rögzítették, különösebb galiba nélkül.


Miért nem lehetett megvárni míg magától felbukkan és akkor rögzíteni? Sokan vannak akik így kókányoltak a kis és a nagy sanyival is teljesen feleslegesen, mert már a nagy sanyiból is vannak tiszta vérű különböző színmutációjú egyedek. Ergo a kavarásra nem lett volna, nem lenne szükség. Ja, hogy azok amik nem kókányoltak azok egy vagyonba kerülnek? Istenem, ez van.



daveed írta:
Nem akarok beleszólni, de .... Azért tényleg elég (túl) sok fisher és feketefejű mix van. Ha elmegyek egy börzére, szeretnék venni egy feketefejűt (és nem mixet) akkor először mindíg azt kell leszürnöm, hogy alig van tiszta és akkor abból még szűrni, hogy "nézzen is ki valahogy", + ne is legyen öreg stb...


Jéééééé!!!!!
Nem vagyok egyedül? BOCS Zottan, nem csak ketten vagyunk...:):):)
Mármint abban a klubban ahol nem tartják helyénvalónak a keresztezést.


.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 14:22 
daveed írta:
Hello!


Nem akarok beleszólni, de .... Azért tényleg elég (túl) sok fisher és feketefejű mix van. Ha elmegyek egy börzére, szeretnék venni egy feketefejűt (és nem mixet) akkor először mindíg azt kell leszürnöm, hogy alig van tiszta és akkor abból még szűrni, hogy "nézzen is ki valahogy", + ne is legyen öreg stb...


A normál zöld feketefejűből tényleg kevés van a börzéken a többi színváltozathoz viszonyítva, de ennek inkább az az oka hogy a legtöbben a mutációkat szaporítják. Amiről írtok őszintén szólva én nem tapasztaltam, nekem nem okozott eddig gondot "tiszta" egyedek beszerzése. Nem azt mondom hogy nem találkozom hibridekkel, de hogy ilyen mennyiségben!!!! A legutóbbi monori börzén is viszonylag nagy volt a választék törpékből, lehetett venni elég sok színváltozatot, de az alapfajokat is. Normál zöld feketefejűek is voltak elfogadható minőségben, sok kék, kobalt, kobalt viola, viola, mauve, oliv, dilute madár közül lehetett válogatni. Fischerekből hasonlóan jó volt a felhozatal. Rózsásokból ugyancsak sokféle színváltozat volt: normál, oliv, narancsarcú , lutinó, narancsarcú lutínó, cremino, fahéj, türkiz, türkiz viola, tarka, aqua stb..Aki vásárlási szándékkal érkezett, szerintem tudott válogatni. Én több mint húsz törpét vettem, mind nagyon szép egészséges fiatal madár

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fegyverneki Attila 2008 szept. 2, 16:30-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 10:20 
Hello!

Köszi az ötleteket! Az egyik párban biztos vagyok, hogy pár (legalábbis egy hím, egy tojó..) a másikban pedig biztos, hogy két tojó + egy magányos hím. Cserélgetni nem tudom őket, egy kisebb röpdében vannak együtt. Azt a "felesleg" tojót is azért próbálom eladni, mert nem akarom egy kalitkában tárolni míg egymásra nem találnak a többiek.

Ezek nem tesznek úgy mintha párosodnának, egyszerűen nem teszik soha. se a két tojó, se a "párom"

Próbálkozom, aztán meglátjuk...

Nem akarok beleszólni, de .... Azért tényleg elég (túl) sok fisher és feketefejű mix van. Ha elmegyek egy börzére, szeretnék venni egy feketefejűt (és nem mixet) akkor először mindíg azt kell leszürnöm, hogy alig van tiszta és akkor abból még szűrni, hogy "nézzen is ki valahogy", + ne is legyen öreg stb...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 3:53 
Nem mintha élvezném, hogy beledőlök valaki kardjába, de csak idefirkantom a bennem motoszkáló néhány gondolatot.
A hibridizáció szerintem sem főbenjáró bűn, inkább zsákutca, teljesen felesleges. Nem csak ez esetben hanem a pintyféléknél is. (Atudományos munka más tészta, de itt nem erről van szó.)
Sokkal komolyabb veszély véleményem szerint a vad színváltozatok eltűnése, leromlása. Hasonlítsátok össze a 10 évvel ezelőtti rozella, énekes, kecske stb. papesz állományt a mostanival. Kissebbek, satnyábbak a mostaniak, és kész kálvária egy igazán szép "vadas" egyedhez jutni. Ez a tendencia a mostani monori börzén a törpepapeszok közt is észrevehető volt. (Lehet hogy korábban is, de nekem csak most tűnt fel?!)
Jobban meg kéne becsülnünk a vad alakot minden fajnál, nem csak a mutációkkal kéne foglalkozni.

( Különben -ez nem papesz, de jó példa hová vezethet a hibridizáció- a háziasított kanári kialakulására van egy elmélet, mely azzal magyarázza a fajták alak- és színbéli változatosságát, hogy azok tulajdonképpen nem a Serinus canaria leszármazottai, hanem a közel 30 serinus faj keveredéséből alakultak (alakították) ki az évszázadok során.
A teljes cikk olvasható a honlapomon, az "Érdekességek, tanulmányok" menüpontban
)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 1:51 
Továbbra is az a véleményem, hogy a hibridek különösebb gondot nem okoznak(talán csak a kormosfejűeknél) ! Egyszerűen azért mert óriási példányszámban vannak jelen a tenyészetekben a madarak ! Ha ma valaki szép, típusus madarakat akar tenyészteni, akkor minden nehézség nélkül megteheti, kiszűrhetők a hibridek! Más a helyzet az olyan fajokkal, amelyeket jóval kisebb egyedszámban tartunk, itt az egyes alfajok keveredése azért kerülendő mert az alacsony példányszám miatt a szaporulat(hibridek) jelentékeny hányadát fogja képezni a fogságban tartott "populációnak", a hibrideket sokszor nehéz kiszűrni, az eredeti jelleg könnyen eltűnhet.
Azt se felejtsük el, hogy fischernél pl. a kék színt personáták segítségével rögzítették, különösebb galiba nélkül.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 0:17 
Néhány gondolatot én is hozzáfűznék, anélkül, hogy "táborokba verődnénk", mert mindannyian ugyanazért vagyunk itt, nemde?...
Fegyverneki Attila írta:
Ismerve a fajokat és genetikájukat, joggal feltételezhetjük hogy mind a fischer x rózsás, mind a feketefejű x rózsás hibridek terméketlenek. Ez a tapasztalat !

Ez így rendben is van! Viszont én nagyon (túl!) gyakran találkozom olyan szemgyűrűs törpepapagájokkal, amelyeknek olyan feketésnarancsos feje van, vagy pedig kék a testük, a fejükön pedig a feketés-szürkés árnyalat ötletszerűen terjed ki... Remélem érthető volt, hogy personata×fischeri hibridekre gondoltam, amik viszont továbbtenyészthetők! Szóval azt, hogy a törpepapagáj fajoknál nem probléma a hibridizáció, nem állítanám, mert ezek a továbbtenyészthető hibridek elég nagy galibát okozhatnak (csakúgy mint az ugráló×kecske keverékek, de ez más topik...).
Remélem ebben mindannyian egyetértünk és ezen a fórumon segítjük a tapasztalatlanabbakat, hogy ezt ne tegyék.
Jó madarászatot kívánva:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 0:05 
Most olvastam csak a korábbi hozzászólásokat, néhány gondolat !

Karel az a helyzet, hogy most elvágtad magad, olyan problémát feszegetsz ami a törpéknél nem probléma ! A hibridek könnyen kiszűrhetők, nem jelentenek gondot ! Ráadásul ezeket a fajokat olyan mennyiségben szaporítják, hogy elfogadhatjuk azt az álláspontot hogy a hibridek terméketlenek. Azon kívül hogy néhány kezdőnek elveszik a kedvét a törpézéstől (bár ezt tájékozatlanságuknak köszönhetik), igazán nincs jelentőségük. Ismerve a fajokat és genetikájukat, joggal feltételezhetjük hogy mind a fischer x rózsás, mind a feketefejű x rózsás hibridek terméketlenek. Ez a tapasztalat ! Eddig.
Szóval a lényeg az, hogy egy nem létező probléma miatt osztottad ki a népet (persze tudom hogy sok fajnál gondot okoz a 'keveredés').
Sőt az igazi probléma a stílusoddal van ! Bár én tudom a neved, és értelmes embernek tartalak, sőt még az írásaid tartalmi részével is egyetértek legtöbbször, de tény, hogy a stílusod mocskos! Úgy veszem észre, hogy folyamatosan vadászol a bakikra, hogy aztán mindenkit jól lehordhass ! Mire jó ez ? Ha valamivel nem értesz egyet, normálisan is kifejtheted a véleményed. Ez legalább annyira része kellene hogy legyen a kultúrált madarászatnak, mint az általad oly sokszor hangoztatott szaktudás. Ezen azért gondolkodj el egy kicsit ! Hidd el, legtöbbünk írásában vannak hibák, pl. Varga Sándor könyvében olvastam hogy a rózsások párzása odúban történik, nálam meg legtöbbször odún kivül. Most akkor rakjam helyre Sanyit ? Persze hogy nem, neki ez a tapasztalata, és egy percig sem feltételezem róla hogy egy hozzá nem értő lenne(egyik fischer páromnál figyeltem meg, hogy az egyik költésnél csak odún kívül párzottak, majd a következő költésnél csak az odúban - érdekes).

Egyébként meg én is szívesen venném, ha megtudhatnánk rólad, állományodról valamit, esetleg néhány fotót is közzétehetsz !

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 23:05 
daveed írta:
Helló!

Nincs valakinek ötlete, hogy az egyik personatus párom (a kettő közül ... :) ) hímje miért nem párosodik a tojóval, de soha. Láttam már, hogy eteti a tojót és "cirógatják" is egymást, de soha nem párosodnak... :( így folyamatosan minden tojás terméketlen :(


Bitos hogy egy párról van szó? A tojók gyakran összeállnak még akkor is ha szabad hím áll rendelkezésre. Etetgetik egymást, még a párzást is imitálják, sokszor igen hitelesen, de gyakran párzás-imitálás nélkül rakják a tojást.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 22:49 
Szia Daveed!
Jobb ötletem nincs, próbáld meg megcserélni a párokat... Azaz az új hímet rakd a régi tojóhoz és vice verza.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 28, 15:31
Hozzászólások: 37
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 22:43 
Helló!

Nincs valakinek ötlete, hogy az egyik personatus párom (a kettő közül ... :) ) hímje miért nem párosodik a tojóval, de soha. Láttam már, hogy eteti a tojót és "cirógatják" is egymást, de soha nem párosodnak... :( így folyamatosan minden tojás terméketlen :(

A másik párom meg két tojó :) így hozzájuk vettem egy hímet, ezért a másik tojó még mindíg eladó ha kellene valakinek ;), mert így aztán soha nem lesz fiókám... egyébként szép egészséges madár csak nem akarok még egy zöld párt, inkább majd a tavasszal kobalt, meg talán majd egy viola pár ... talán :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 2, 18:05
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Zsarnó-Szlovákia
   
Hozzászólás 2008 aug. 31, 21:05 
Szia Nyuzilla.

Ha jövőre kell a Fischeri tojócska, akkor a 08-as májusi kelésűek szerintem már akkorra ivarérettek lesznek és tudnék neked adni.
Meg akarok hagyni úgy 25-30 drb-ot a feketefejűekkel eggyütt jövőre, de csak januárra-februárra fognak összeállni a párok és akkor fogom tudni pontosan, hogy melyik milyen nemű.
Ha nekem nem is lenne a szomszéd faluban lévő ismerősöm is hagy meg jövőre bőven, biztosan találunk neked.

_________________
Üdv.: Szili


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:18 
Hímet kapásból tudnék. Igaz, Győrben...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:14 
Hali!

Hogy jövőre én is szaporulatról számolhassak be, sürgősen szükségem lenne egy Fischer tojóra! Lassan egy éve nem találok a környéken szóló tojót, mindenki csak párban akarja adni... :-( :-( :-(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 16:57 
Azt hiszem a feketefejűek elfogadták egymást! :D Egész nap együtt vannak és jórészt az odúban, amiben már egy réteg fűzfakérget és -levelet halmoztak fel.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 3:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO