Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 2440 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 22:26 
Hello Karel!
Én sem vagyok barátja a hibridizációnak, de az emberi kíváncsiság ugye... Soha nem kedveltem a keverék madarakat, csak most szemet szúrtak Soma képein a hibridek, azért kérdeztem meg. Szerintem őt annyira nem kellene bántani, nem hiszem hogy nagyüzemre rendezkedett be, csak kíváncsi volt és hagyta a madarakat elpározni. Szerintem ennél sokkal nagyobb probléma, amit a nyugatiak csinálnak a Fringillidae-kkel... Nézz át a Fajtörő topikba és meglátod mire gondolok. Mesterséges megtermékenyítéssel hoznak létre értelmetlenül hibrid pintyféléket...
Vagy ami még rosszabb: az arabok sólyom-hibridizációja. Keresztezik az egyes sólyomfajokat (amik között sok közeli rokon faj van, tehát az utódok továbbtenyészthetők), ám az arab solymász "állatbarát ember", és új sólyom vásárlása/születése esetén a régi, addig őt kiszolgáló madarat hálája jeléül szabadon engedi... Szabadon engedve ezzel egy ökológiai-természetvédelmi katasztrófát is, amekkora méretekben ezt csinálják manapság...

ui: Megint offtopikolok, fene a pofámat...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 22:16 
Hi!

Szuper....
Egy újabb istenkomplexusban szenvedő beteg....

Így aztán hiába vagyunk páran akik még az egyes fajok alfajainak tisztaságára is próbálunk vigyázni, ha mindig akad pár ilyen nemtörődöm - "kíváncsi lettem"-"mással nem tudtam összerakni"-"mi lenne ha.." - egyén
Miért ne tudnának tovább szaporodni?!
Még mindig nehéz felfogni hogy mit műveltek a keveréssel?
Nem akarom mégegyszer leírni, olvasd el a parrotlandon 2007. február tájékán írt hibrides dolgokat!!

ÁÁhhh.... :cry: :cry: :cry:

Reménytelen.... teljesen komolyan kerülget a sírás....

.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:47 
Zottan írta:
Köszi Soma! Én eddig egyben raktam be az ágat, de ki fogom próbálni a felvágásos módszert is.
Szépek a madarak és telefonhoz képest nagyon jó minőségű képek. Azok pedig, a végén, Fischer × rózsás hibridek??? :shock:


Igen, azok. Egy darabig egy röpdében tartottam fischereket és rózsásokat télen és ott egymásba szerettek a szülők. Nem is volt más amivel párba rakjam őket meg hát kiváncsi is lettem. Ők lettek a végeredménye a szerelemnek. Ha minden igaz ők már nem szaporithatók tovább, erre minden vevőnek felhívom a figyelmét.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:21 
brimston írta:
Helló

Én nem vacakolok vele, minnél nagyobb ágat szedek és egybe berakom a röpdébe. 1-2 nap és csak a tükörfényes, kiszáradt ágak maradnak.

Eddig én is így csináltam, csak az volt vele a problémám, hogy a madaraim kalitkában vannak és irtó nagy kuplerájt rendeztek az ág szétcincálásával... Ráadásul az odúba alig vittek be fészekanyagot, szóval haszna se nagyon volt a nagy rendetlenségnek... Most kipróbálom a másik módszert és majd elválik, az enyémeknél melyik válik be jobban.
Köszönöm a válaszaitokat.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:19 
Helló

Én nem vacakolok vele, minnél nagyobb ágat szedek és egybe berakom a röpdébe. 1-2 nap és csak a tükörfényes, kiszáradt ágak maradnak.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:11 
Köszi Soma! Én eddig egyben raktam be az ágat, de ki fogom próbálni a felvágásos módszert is.
Szépek a madarak és telefonhoz képest nagyon jó minőségű képek. Azok pedig, a végén, Fischer × rózsás hibridek??? :shock:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 16:05 
Zottan írta:
Kedves törpések!
Az lenne a kérdésem, hogy a fűzfaágakat/egyéb fészeknek valót hogy adjátok a madaraknak? Egyben egy nagyobb ágat, hogy dolgozzanak vele, vagy felvágva, kötegekben mint pl. a gerléknek?


Én 8-10cmes darabokra felvágva, langyos vizzel leöblitve. Vannak párok akik az utolsó szálig eltüntetik, de vannak válogatósabbak is.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 16, 20:38
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 15:54 
kipróbálom a képfeltöltést, hátha nekem is összejön.

Kép
ma reggeli állapot az egyik lutinó párnál.

Kép
a szülők (sajnos telefonnal a minőség kicsit tré)

Kép
előző fészekalj+egy nőstény

Kép
és a keverékek


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 26, 15:49 
Kedves törpések!
Az lenne a kérdésem, hogy a fűzfaágakat/egyéb fészeknek valót hogy adjátok a madaraknak? Egyben egy nagyobb ágat, hogy dolgozzanak vele, vagy felvágva, kötegekben mint pl. a gerléknek?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 24, 19:11 
brimston írta:
helló

Nem értem mi lehet a baj. Nálam Nyíregyházán tűrhetően jön Explorerrel, otthon Újkígyóson (200 km-rel arrébb) is jól jön FireFoxxal és explórerrel is. Utána nézek majd, ha esetleg valahol hasonló probléma lenne, valahogy jelezze.

Helló!
Köszi.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 24, 19:09 
helló

Nem értem mi lehet a baj. Nálam Nyíregyházán tűrhetően jön Explorerrel, otthon Újkígyóson (200 km-rel arrébb) is jól jön FireFoxxal és explórerrel is. Utána nézek majd, ha esetleg valahol hasonló probléma lenne, valahogy jelezze.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 24, 18:56 
Nagyon jól néznek ki ezek a narancsarcúak. Kicsit furcsának tűnt eleinte számomra, de egész helyesek.
Megnézném én szívesen a többit is, csakhogy már hetek óta nem jön be nálam a mdosz.org... Eleinte azt hittem átmeneti probléma, mert az IDRE-vel is előfordult, hogy nem hozta be, de semmit nem csinál és üres képernyőnél azt írja h Kész... Ekkor azt gondoltam, lehet h a Mozilla sz@ródott el, mert pl. Hegedűs Zsolti csicsörkés honlapját sem hozza be rendesen. Nosza, át az IE-be, de ott sem megy. A héten Budapesten voltam barátnőmnél, szinte első dolgom volt kipróbálni, hogy megy-e, de nem... :cry: Más város, más gép, más szolgáltató, de így sem... Szóval nem tudom mi lehet a baj. És már megint offtopikolok, de brimston hátha többet néz fel ide, mint a másik topikba, ahol már feltettem e kérdést...
:wink:

Ui: Ma sikerült ivarérett tojót szereznem a páratlan feketefejű törpe hímem mellé. :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 22, 12:44 
Akkor rakok fel az enyémekről is képeket. Még képek az mdosz.org honlapona törpés fórumon.
Kép
Kép

narancsarcú rózsások a képen tavalyi és tavalyelőtti madarak

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 20, 22:51 
Szia Imre,

nem Fegyverneki Attila képeit nézegetted véletlenül? :wink:

Van egy kis leírásom a képek feltöltésének a mikéntjéről, ez alapján szerintem te is megtudod csinálni:
http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=173

Várjuk akkor azokat a szép madarakat!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 jún. 16, 8:45
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Valódi név: Szuromi Imre
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 20, 22:16 
Hali Fiúkák !

Nagyon tetszik Brimston állománya (bízom benne , hogy jól olvastam ki a sorokból).Hódmezővásárhelyen lakom kb.2 éve madarászok és Lakó Margit madarász ismerősöm , ki töb mint 10 éve barátom egy közös ismerősünk által.Sosem érdekelt az állománya!!! egyszer aztán +kerestem és 3 gyönyörű rózsásfejű lutinóra lettem figyelmes , miután azt mondtam nekem is kellenek ilyen csodálatos madarak! S lőn már kezdenek "hasonlítani"a madaraim ( figyelemmel kísérem az öröklődést).Vásárlotam hát Tőle.
Szegváron taroltam volna , ha a közönség szavazatán múlott volna , csupán , bár hozzá teszem , nem saját szaporulatról van szó!!!!!! Idegen tollakkal nem ékeskedem , de hát az enyémek.

Majd egy két képet produkálok (valahogy).

Üdv néktek !

Immre

_________________
immre


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 14:33 
Bemutatónk szombati napján Gyulai Tibor tenyészetéből vásároltam egy feketefejű törpepapagáj fiatalt. Íme az új szerzemény:

Kép

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 19:28 
Zottan írta:
A mindenit, ez ám az állomány... :o :08:


Köszönöm, örülök hogy tetszik !

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 19:12 
kuvik írta:
Szia Attila!

Csak egy kérdés: nem akarad a madaraidat máshol is megmutatni?!?! ( Remélem érted a célzást, hiszen itt laksz tőlünk egy k....re?!)Választ VÁROK!!!!!!!!!!).


Szia Kuvik !

Értem mire gondolsz (szeptember, Karcag), de egyenlőre nem szeretném a madarakat kiállításra vinni( egy kicsit még féltem őket, nem akarom most háborgatni a csapatot), talán majd jövőre !

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 19:07 
Köszi a képek aláírásait, és köszönjük, hogy a pontos nevén nevezed a mutációkat (a kezdők és a haladók számára is létfontosságú)

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 18:55 
brimston írta:
Köszönjük a fotókat. Látom akad szép rózsásfejű narancsarcú, aqua, türkiz, ahogy kinéz viola faktor is fellelhető bennük. Szépek a Fischer és a feketefejű mutációk is. Hány fióka kelt eddig az idén?


A madarak jelentős része idei szerzemény, tehát nem nálam keltek, tavasszal csak három párral indultam, de csak kettő produkált elfogadhatóan( idei szaporulatom eddig aquakból 9 db, ill. fischer 6 db, a madarak most is költenek remélem lesz még néhány fiatal . Az állományomat most alakítgatom. Szerencsére sikerült a hétvégén is néhány szép példányra ráakadnom, különösen a narancsarcúaknak örültem, csak azt bánom hogy egy narancsarcú lutinóról lemaradtam. Sajnos későn akadtam rá egy külföldi tenyésztőre, aki igen szép kis kollekciót árult idei fiókákból(főként fischert és feketefejűeket), egy kobalt és egy violett fischert vettem.
Szóval még bővítgetem az állományt, remélhetőleg tavasszal már több párral tudok indulni.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO