Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 15, 11:30
Hozzászólások: 4
Valódi név: Gubicza Edina
   
Hozzászólás 2015 nov. 24, 18:01 
Sziasztok.A fórumot olvasgatva a legmegfelelőbb fészekanyagnak a fűzfagally tűnik viszont igencsak ritkán jutok hozzá.Van más alternatíva?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 7, 11:34
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2015 nov. 4, 12:18 
Köszi az infót.
Ami azt illeti, nekem attól a 10 perctől teljesen beparáztak és most már nem költenek. Bár lehet, amúgy sem tették volna.
7 tojás van az odúban, sajnálom, hogy nem lesz belőlük semmi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 nov. 4, 11:59 
Szia,

infralámpával vagy panellel nem szokás az odúkat/kalitkákat melegíteni, max olyan helyeken, ahol egyéb fűtési lehetőség nincs. Célszerűbb inkább odú fűtést alkalmazni.
A te esetedben azonban ha a lakásba helyezted el őket, ahol gondolom alapból van fűtés, semmi sem indokolja azt hogy rásegíts, max ha UV sugárzót használsz aminek teljesen más funkciója/célja van. A törpék alapvetően elég jól el vannak hidegebb, de fagymentes klímában, szaporodnak is. Inkább az inkubálási időszakban az alacsony páratartalom szokott probléma lenni.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 szept. 7, 11:34
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2015 okt. 25, 17:35 
Sziasztok,

Próbálta valaki infralámpával biztonságos távolságból melegíteni az odút és kalitkát, hogy jobban érezze magát a pár és tutira költsenek? 7 tojás van az odúban, de csak 3 alattuk. Tavaly kettőt kiköltöttek, de a fiókákat csak idén nyáron adtuk új gazdinak, mikor látszott, hogy így nem költenek. Eddig teraszon voltak, senki nem zavarta őket. Most lakásban vannak, így nem tudom, mennyire fognak költeni is. Tojás már két éve is volt, csak nem költötték ki.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 15, 11:30
Hozzászólások: 4
Valódi név: Gubicza Edina
   
Hozzászólás 2015 szept. 18, 10:45 
Köszönöm a választ.A kalitka rácsozata mekkora szembőségű legyen?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 szept. 16, 20:34 
Hali!

A " hűvös" és a nagyon hideg között óriási különbség van.

A "hűvös" nem probléma de a komoly mínuszok azok lehetnek.

Ami fontos, hogy szél ne érje őket nagy hidegben, sőt még nyáron se nagyon....
/ez irodalmi adat!/
(Nálam elég nyitottak a röpdéim , és viharban is éri őket a szél, de ezidáig még egy kis megfázás sem volt....kopp.kopp,kopp....)

Minél nagyobb a röpde annál jobban mozognak és kevésbé fáznak meg, de egy olyan kis kalitban amiben tartani szándékszol őket tartani én kb. 10 C.fokig tartanám őket kint.Az eleség összetétele is számít, hogy milyen és mennyi olajos-zsíros magvakat adsz nekik.

10 fok alatt én mindig bevittem a lakásba őket mert van bizonyos empátiám.

De vannak más papagájaim amiket egy fűtetlen madárházban tartok, ami a leghidegebb időszakban és 0 fok körül van.Az is igaz, hogy minden párnak legalább 3.5 m3 -es helye van.
Az egyik fontos dolog, hogy az üllő ágak vastagok legyenek, hogy ne érje át a madár lába a fát.

Bár sztem. erről bővebben olvashatsz a megfelelő topikokban, sok hasznos olvasni való van ott.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 15, 11:30
Hozzászólások: 4
Valódi név: Gubicza Edina
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 22:59 
Úgy tervezem a kalitkát kitenném a fedett teraszra.Éjszakára is kint lehet hagyni őket?Meddig maradhatnak kint mármint mennyire tűrik a hűvösebb időjárást?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 22:45 
Hali!

Túl nagy kalitka nincs...

De én ezt úgy mondanám, hogy amiben tartani szeretnéd őket elég lesz nekik de soha nem fogod látni az igazi énjüket ebben a kalitban úgy mintha egy röpdében tartanád őket.

Én biztos nem raknám össze semmivel.A felsoroltakban a többséget leamortizálná, a barát mag talán őket...

Persze kivételek mindig vannak de nem érdemes kísérletezni ekkora helyen velük.Nálam ugyan gond nélkül volt 1-1 pár rózsásfejű, feketefejű és Fischer törpepapagáj. sőt 1 pár költött is közülük csakhogy volt vagy 16 m3 a röpde.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 15, 11:30
Hozzászólások: 4
Valódi név: Gubicza Edina
   
Hozzászólás 2015 szept. 15, 11:40 
Sziasztok!
Kaptam egy pár rózsásfejűt.A kalitkát viszont nagyon szűkösnek vélem,le lesz cserélve nagyobbra.Egy 100×50×70cm kalitka elég lesz nekik?Lehet őket összerakni más madárral(veréb-,barátpapagáj,gyémántgerle,amandina,zebrapinty)?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 16, 19:20
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Valódi név: Hrabovszky Tibor
   
Hozzászólás 2015 máj. 27, 9:40 
Sziasztok!
http://torpepapagajok-varazsa.webnode.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 21, 21:38
Hozzászólások: 1
Valódi név: Csibike
   
Hozzászólás 2015 máj. 21, 22:15 
Sziasztok!

Segìtséget szeretnék kérni.
Ő itt Lilli(reméljük).Fél éves, lassan két hete van meg.
Próbáljuk szelìdebbé nevelni,hagyja magát de még elég félénk.Viszont aggodalomra ad okot a tollazata.Vitamin ,ásványhiány lenne?Eszik, jó a széklete.Mivel tudunk rajta segìteni,hogy egészségesebb legyen?
Remélhetőleg jó barátja lesz ennek a kis rosszaságnak,Norbinak.

Üdv

Csibi

Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 9, 1:38
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 22:32 
sziasztok az lenne a kérdésem, hogy hogy válasszak a rózsásfejű törpepapagájaimnak párt.én válasszam ki nekik vagy ők válasszák ki egymást.mikortól foglalkozok ezzel a témával mennyi idősen válasszon párt magának.köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 9, 1:38
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 1:30 
Köszönöm a válaszokat!!!

Bocsánat rosszul fogalmaztam. November 9.-én észleltem,hogy van kettő, így helyes :) De legalább most már azt is tudom,hogy 1 nap egy tojást tojnak.Egyébként biztos hogy 1 pár törpém van. :D

brimston: Nem okvetlen fontos,hogy költsenek.

Egyébként volt még olyan problémám is ha egyáltalán probléma, hogy nem akartak lágyeleséget enni. Se házit se boltit. Aztán olvastam itt a fórumon,hogy másnak is volt ilyen problémája. Nem tudom és nem is akarom erőltetni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 dec. 10, 15:27 
Azt írod, hogy "November 9.-én tojtak 2 tojást" Egy nap nem szoktak két tojást tojni a madarak. Biztosan párod van és nem két tojód?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2014 dec. 10, 13:56 
Szia

A kérdéseidre a válaszok attól függnek, mit akarsz a törpéiddel télen. Érdemes elvenned az odút, kifertőtleníteni, és tavasszal odaadni nekik. Ha csak nem akarsz télen költetni. A spriccelés is lehetne jó, de ahogy írod, még nem sok gyakorlatod van, így láttatlanul akár el is áztathatod a fészket. egyébként mindenfajta nedvesítés nélkül is ki kell kelnie a kicsiknek. Sok fűzfagallyat kell adni nekik, ők azzal nagyon jól tudják a nedvességet szabályozni.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 9, 1:38
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 dec. 9, 3:10 
Sziasztok! Sajnos túl vannak a papeszeim az első sikertelen költésen. November 9.-én tojtak 2 tojást majd pár napra rá 2 újabbat. Az első kettő valószínűleg üres(világos) volt az utóbbi 2-ben volt valami (sötét,ezekben bíztam). Sajnos bőven túl vagyunk már a költési időn és semmi nem történt. A kérdésem,hogy ilyenkor mi a teendő? Gondolom elveszem a tojásokat én,mert ha rajtuk múlik akkor még ülnek rajta egy darabig,merthogy ebben nincs hiba,rendesen végzik a dolgukat(egyem a szívüket). Viszont nem orrolnak meg rám a "tojás lopás" miatt? Fészekkel mi legyen kivegyem? Mivel elég viseletes. Odúval mi legyen, elvegyem egy időre vagy maradhat? Sajnos tapasztalatlan vagyok ezekben a dolgokban,ezért kérdezem.Ami még érdekelne az a nyavalyás páratartalom. Én meleg vizet fújtam be nekik az odúba.Lehet rossz megoldás,de ezt olvastam valahol.Ezzel kapcsolatban szeretnék több információhoz jutni,tapasztalatokat gyűjteni ki hogy csinálja mi a bevált stratégia,ha van egyáltalán :) Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2014 okt. 26, 16:41 
Szerintetek ők egy pár?
A zöldes tarka már jár oduba de nem hordja a fészket

Kép

Kép

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 okt. 8, 10:35 
Szia.
Sajnos nincsen.
4,4 gyűrűm van itthon a standard hullámosok miatt, s nem tudtam, hogy mehet e rájuk is az, mert ugye a szakirodalom 4,5 írt.
Viszont, ha jó, akkor nem kell rendelnem. :)
Köszönöm a választ!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2014 okt. 7, 13:01 
Helló

Nincs 4,5 mm-esed? Szerintem a 4,4-es sem fogja szorítani.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2014 okt. 7, 12:14 
Sziasztok!
Rózsásra mehet a 4,4 gyűrű?

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO