Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 11:10
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: budapest XVII ker
Valódi név: Rép Judit
   
Hozzászólás 2011 ápr. 21, 22:19 
és ma meg lett a harmadik is:)

_________________
üdv jucusss


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 11:10
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: budapest XVII ker
Valódi név: Rép Judit
   
Hozzászólás 2011 ápr. 19, 16:32 
mégis csak egy pár..
ma ki kelt az első kis papi :D
remélem meg is marad :lol:

_________________
üdv jucusss


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 11:10
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: budapest XVII ker
Valódi név: Rép Judit
   
Hozzászólás 2011 ápr. 10, 20:05 
meg néztem a tojikat kettőt sötétebbnek látok...
ááá nehéz így, hogy még nem nagyon papagájoztam...mennyivel könnyebb a pintyekkel..:)
úgy gondoltam meg várom a hétvégét ha semmi akkor csere lesz.....

_________________
üdv jucusss


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 18:16 
jucusss írta:
Szia!
Köszönöm a segítséget.. akkor itt is mellé fogtam.. :roll:
megvárom most már a jövőhetet aztán el veszem a tojikat.. :cry:
még jó hogy megyek Monorra :)



vedd kis a tojásokat és sötétben elemlámpa fölé tartva megtudod az eredményt :) ha meg mész Monorra vegyél egy 2 évesnél idősebb maradat ami a legszélesebb amit eddig tapintottál 8) tojót könnyebb venni mindig mint hímet


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 11:10
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: budapest XVII ker
Valódi név: Rép Judit
   
Hozzászólás 2011 ápr. 8, 17:07 
Szia!
Köszönöm a segítséget.. akkor itt is mellé fogtam.. :roll:
megvárom most már a jövőhetet aztán el veszem a tojikat.. :cry:
még jó hogy megyek Monorra :)

_________________
üdv jucusss


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
Hozzászólás 2011 ápr. 8, 7:44 
jucusss írta:
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, lehetséges az,hogy a hím is hordja a fészek anyagot???
van négy toji üli is a tojónak vélt madár, bár elég sűrűn bent van mint kettő,
láttam etettni..de pározni nem.
A tojiknak jövőhéten kellene kelniük...
szerintetek?



szia
Mivel a rózsás topikba írtad gondolom rózsásaid vannak. Nos rózsások ugye tűzgélik a fészekanyagot ez nagyon jó mert ez látványosabb a többi törpéhez képest és amelyik tűzgél az tuti tojó. Legalábbis nálam nem fordult elő az, hogy a hím is tűzgélte volna. A hímek általában csak rágcsálják, aprítják. Ez is lehet gyanús ha sokáig nincs tojás és a kalit aljában mindig ott van a forgáccsá aprított ág, az odúban meg semmi.( mert akkor két híme van az embernek)
Visszatérve rád ha mindkettő hordja a fészekanyagot az két tojó, két tojó esetén nem kell feltétlen 8-10 tojást várni a madaraktól. Nálam az egyik úgymond lezbi pár tökéletesen költött más madarak tojásait, etették egymást és ha éppen nem volt dolguk más madarak tojásaival vagy fiókáik nevelésével csak az egyik tojt le a másik sosem. Viszont amint eladtam azt a madarat amelyik úgymond a tojó szerepet vállalta a másik is letojt a felrakott éjszakai odújában.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 19, 11:10
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: budapest XVII ker
Valódi név: Rép Judit
   
Hozzászólás 2011 ápr. 7, 14:40 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, lehetséges az,hogy a hím is hordja a fészek anyagot???
van négy toji üli is a tojónak vélt madár, bár elég sűrűn bent van mint kettő,
láttam etettni..de pározni nem.
A tojiknak jövőhéten kellene kelniük...
szerintetek?

_________________
üdv jucusss


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 márc. 20, 21:30 
Amaryl, megnyugodhatsz a kalitka oldalát nem fogják szétrágni :) Ahogy Tamás is írta, szeretik a fűzfaágat hántani, ami a fészkeléshez kell nekik.
Szerintem a reális ár egy párért 6000 ft. Legalábbis ennyiért hírdetik őket.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
Hozzászólás 2011 márc. 20, 20:19 
Köszönöm a választ!Okéé,a fűzfaág megoldható! A szomszédom még örül is,legalább kevesebbet kell majd neki dolgozni .Minden tavasszal alig hagy valamit a fűzfáján,nyárra mégis tekintélyes koronát növeszt...az idén még nem szadizta le az ágait. :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 20, 20:12 
Amaryl írta:
... hogy ha jól emlékszem,ők eléggé rágnak.A röpde 3 oldala,amit elkészítettem nekik,100-as farostból készült,igaz az eleje Cseh S.-féle kalitka lap.Nem fogják a farostot szétőrölni????

Tegyél be nekik rengeteg ágat, azt preferálják a farosttal szemben. Rengeteg fűzfaágat darálnak le (ha van rá módjuk). Árak? Azt nem merek mondani. Utoljára 8.000 -ért láttam költőpárt, de nem tudom az sok vagy kevés volt-e?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 11, 14:47
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: Budapest XXII.
   
Hozzászólás 2011 márc. 20, 19:38 
Szevasztok! segítenétek?
Az egyik ismerősöm vett 1 pár rózsásfejűt.1 nap után a szomszéd fellázadt.Mivel én egyidőben kacérkodtam a gondolattal,hogy esetleg...mert tetszenek nagyon,de aztán lebeszéltem magam a tartásukról,szóval nem veszek,de felajánlottam neki,hogy amíg nem sikerül eladnia,elhozhatja és el tudom őket helyezni!Szóval a gondom csak az,mivel nem akarom újra kiművelésemet velük kapcsolatben előlről kezdeni, :D hogy ha jól emlékszem,ők eléggé rágnak.A röpde 3 oldala,amit elkészítettem nekik,100-as farostból készült,igaz az eleje Cseh S.-féle kalitka lap.Nem fogják a farostot szétőrölni????vagy bízzam abban,hogy rekordgyorsasággal el tudja őket adni a gazdájuk? Egyébként vadszínűek,ivarérettek,és pár....állítólag már neveltek 1-szer fiókákat is.Mondjuk erre nem teszem le a nagyesküt,de az előző gazdájuk ezt mondta,és ,szóval valami ok miatt el kellett adni őket. Holnap hozza a csajszi,majd rakok fel róluk fotót.Igen,és még annyi lenne a kérdésem,hogy mi a reális ár,amivel hirdetni lehet? mert azért hónapokig nem szeretném itt tartani őket.
Köszönöm!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 23:33 
zimmi írta:
Bocsi. Letojta és nem ül rá egyáltalán nem foglalkozik vele.

Első alkalom esetén még ennél durvább dolgok is előfordulhatnak, nem kell megijedni. (Legalábbis én az első költések alkalmával elég fura dolgokat tapasztaltam - igaz nem törpikéknél, de a lényegét tekintve ugyanaz).

Hagyd még egy kicsit ott a tojikat, aztán ha mégsem "gondolja meg magát" nyugodtan elveheted. Azért érdemes ott hagyni, mert ilyenkor előfordul, hogy a tojás elvétele után azonnal letojik újra - és persze megint semmi sem fog történni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 14, 23:50
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest, 3.ker.
Valódi név: Zimmermann Péter
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 23:04 
Bocsi. Letojta és nem ül rá egyáltalán nem foglalkozik vele.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 20:20 
zimmi írta:
Mi a teendő akkor,ha letojta mind az 5 tojást a rózsás fejű,1 évesek,valószínű első költése lenne.

Mármint letojta és...?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 14, 23:50
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest, 3.ker.
Valódi név: Zimmermann Péter
   
Hozzászólás 2011 feb. 13, 20:02 
Mi a teendő akkor,ha letojta mind az 5 tojást a rózsás fejű,1 évesek,valószínű első költése lenne. Nekem mikor régen volt 4-ből 4 sikerült. még odút is váltottam nekik. hullámos zárt méretűt. Ja félősek voilerből jöttek és cseh ketrecbe vannak ha ez számít valamit,de nem hiszem. Az ilyentől meg kell szabadulni mert ilyen lesz mindig?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 aug. 5, 20:46
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Marcalgergelyi
Valódi név: Döbrönte Tibor
   
Hozzászólás 2011 feb. 6, 19:46 
Hello
Tegnap reggel egybe tettem a 2 pár rózsást és egyből összeismerkedtek, nem volt velük semmi gond. :mrgreen:
Szerintetek adhatok nekik lágyeleséget és fűzfát, hogy elkezdjék a költést vagy még várjak vele?
Az előző tulaj azt mondta, hogy a 2 gyűrűs madár tojó.
Ma egész nap a gyűrűs aqua etette a párját.
Akkor egyértelmű, hogy hím, vagy a tojó is etetheti a hímet?
Mai képek:

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 14:45 
zimmi írta:
Lehet buta kérdés,de 16 éve volt sikeres tenyészetem,kezesek voltak,nem csíptek,azóta mint minden madár más,és én is felejtettem.
Fürdetőbe volt fű nekem,2 naponta tojtak max. 4 tojást,és szépen ki is keltek,21 napra.

Mostani tavalyi születésűeknek ugyan ilyen fészket csináltam. Kilökték belőle a tojást,de nem tört össze mázlimra. Lágy eleséget az istenért se eszik,pedig jó lenne hozzászoktatni őket. Bár akitől vettem röpdébe tartotta,és mint a csirkék elvoltak. Foglalkozás nulla félősek,csípnek.
Ötlete vagy javaslata valakinek? Köszi.


Szerintem nincs semmi gond, beraksz nekik egy odút és ennyi!!!! A lágykaját sokszor csak a fiókák kelése után fogyasztják, ez páronként, madaranként változó. A szelídség és vadság is nagy szórást mutat. A szelídebb madarak könnyebben költenek kalitkában.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 2, 10:45 
zimmi írta:
Mostani tavalyi születésűeknek ugyan ilyen fészket csináltam. Kilökték belőle a tojást,de nem tört össze mázlimra.

Próbáld meg a "fektetett elrendezésű" hullámosoknak való odút. Ha már idősebbecskék, akkor nem nagyon lesznek kezesek.


KépKép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 14, 23:50
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Budapest, 3.ker.
Valódi név: Zimmermann Péter
   
Hozzászólás 2011 feb. 1, 23:09 
Lehet buta kérdés,de 16 éve volt sikeres tenyészetem,kezesek voltak,nem csíptek,azóta mint minden madár más,és én is felejtettem.
Fürdetőbe volt fű nekem,2 naponta tojtak max. 4 tojást,és szépen ki is keltek,21 napra.

Mostani tavalyi születésűeknek ugyan ilyen fészket csináltam. Kilökték belőle a tojást,de nem tört össze mázlimra. Lágy eleséget az istenért se eszik,pedig jó lenne hozzászoktatni őket. Bár akitől vettem röpdébe tartotta,és mint a csirkék elvoltak. Foglalkozás nulla félősek,csípnek.
Ötlete vagy javaslata valakinek? Köszi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 nov. 8, 19:17
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 jan. 6, 12:29 
Ezért is lepődtem meg, mikor Anita lutijára nem is tudom ki rávágta, h hím, most meg ha jól láttam valahol, kiderült, hogy tojó.

Fegyverneki Attila írta:
az ilyesmi sohasem szűnik meg, nekem is vannak ismerőseim akik 100%-ra megmondják a nemeket küllem alapján.....és sok esetben van is különbség, különösen a fehérszemgyűrűseknél
de pl. fiatal madaraknál ezek a módszerek teljesen használhatatlanok


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 16:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO