Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 12:31 
Warhawk írta:
Szerintem senki sem meri belinkelni, mert utána egy kis PhotoShop és máris kész a hamis papír ami egy szakértő előtt vagy "nyomtatásban" persze nem állja meg a helyét, de E-Mail elküldeni, hogy tessék be lett szkennelve, ez a madár papírja... nos, arra sajnos egész jó lenne. És ha utána nyomozás lesz akkor pont a jó szándékú segíteni akarót hurcolják meg (mert a csalóval ellentétben azt könnyebb elkapni).

Szerintem ezért nem linkeli be senki sem.


Akkor akinek van, Legyen oly kedves a gugliba írja be CITES (keresés) Fent balra (Képek) és onnan azt linkelje át amelyk eredeti.

Egyébként a scannelt képen lehet olyan hibákat ejteni ami után már használhatatlan, de mi tudni fogjuk madár vásárlásakkor, hogy eredeti vagy sem amit az orrunk alá nyomtak..

Az új nyomtatókkal pénzt sem lehet hamísítani, enyém is kiírja a pénzhamisítás büntetendő, :shock:
pedig az enyém se épp mai darab. Epson style dx 7400 -es.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 12:05 
Szerintem senki sem meri belinkelni, mert utána egy kis PhotoShop és máris kész a hamis papír ami egy szakértő előtt vagy "nyomtatásban" persze nem állja meg a helyét, de E-Mail elküldeni, hogy tessék be lett szkennelve, ez a madár papírja... nos, arra sajnos egész jó lenne. És ha utána nyomozás lesz akkor pont a jó szándékú segíteni akarót hurcolják meg (mert a csalóval ellentétben azt könnyebb elkapni).

Szerintem ezért nem linkeli be senki sem.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 10:58 
Gondolom én, hogy van, csak elfelejtették belinkelni. Szólni kell nekik!
Többiek! :D

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 10:50 
Sziasztok

Most vagy nincs senkinek CITES papírja vagy mindenki ennyire lusta,hogy segítsen a forumozó társain,hátha beleszalad valamibe, amin lehet csámcsogni... vagy nem tudtok vagy nem akartok segíteni?

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 szept. 16, 7:24 
tasi írta:
A behozatali tilalmat valóban a madárinfluenza miatt hozták 2007-ben.
Egészen odáig lehetett vadon fogottakat hivatalosan "ellenőrzött körülmények" között behozni az országba.
Tehát ő már nem valószínű hogy kivedli a piros tollait.



Helló

Lehet tévedek, de szerintem a tilalom nem 2007-es, hanem 2005-ös! Ép valamelyik nap kellett valaminek utánanéznem, még az FM-et is felhívtam, mert csak 2007-ig találtam törvényi hátteret a behozatali tilalomra, aztán semmit, de kiokosítottak, hogy a módosítás 2010-es már, úgyhogy minden a régi. Tehát az EU rendeletet már 2005-ben meghozták.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 15, 20:18
Hozzászólások: 163
Valódi név: K Zsuzsanna
   
Hozzászólás 2010 szept. 15, 23:43 
tasi írta:
Warhawk írta:
Ez így igaz, ez az egy a kivétel (és ezt használják ki néhány gyanús legalizálás során). Mondjuk ha valaki egy még nem ivarérett jákót ad el ilyen papírral akkor az elég gyanús :twisted: De persze a vevők többsége még azt sem tudja, hogy kell bármiféle papír (vagy hogy az hogyan is néz ki).


Ez így van.
Pont a nyitott gyűrű teszi lehetővé, hogy sumákolni lehessen a származással.
Ha például elpusztul egy full legális nyitott gyűrűs madár és nem jelenti be az ember az elhullást, hanem "pótolja" egy Szerb csempészmadárral, máris "lepapírozta" magának az új madarat.
Félreértés ne essék, senkinek nem akarok ilyesfajta ötletekkel szolgálni, csak ez a rés a pajzson!
De ha a természetvédelmisek egyszer kiszúrnak egy ilyet akkor állítólag nagyon rá tudnak szállni az emberre.
Én úgy vagyok vele, hogy inkább nem is próbálkozok... 8)

Nagyon helyes! ha lessz ezeknek a madaraknak szaporulata, a hivatalos szervek bármikor kérhetnek dns vizsgálatot, amiből kiderülhet esetleg nem a bejelentett szülőktől van. Ha elhullás történik akkor nem biztos hogy jó a csere gyűrű.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 szept. 14, 15:32 
Sziasztok

CITES papírból is annyi félét találtam a net-en képek keresésével,hogy nem igazán tudnám megmondani melyk az eredeti és melyk nem.

Valaki rakhatna fel egy ilyen CITES képet, úgy hogy a madárra vonatkozókat Paint-ban le festi.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 14, 11:24 
Naszóval!

Nem hagyott nyugodni a dolog.
Megeresztettem egy telefont.
Mindkettőnk verziójában van igazság.
A behozatali tilalmat valóban a madárinfluenza miatt hozták 2007-ben.
Egészen odáig lehetett vadon fogottakat hivatalosan "ellenőrzött körülmények" között behozni az országba.
A CITES erre ad lehetőséget.
Volt is néhány emberke aki tucatszám árulta ezeket a madarakat.
Azóta egyáltalán nem.
Hivatalosan.

Ha tehát csak jót feltételezünk, a monori piros jákó hivatalosan 2006-ban vagy 2007-ben a tilalom előtt kerülhetett legkésőbb az országba.
Ha mondjuk amikor befogták csak pár hónapos volt, mondjuk kirepülés után, akkor is már éppen most valahogy kellene ivarérettnek lennie.
Tehát ő már nem valószínű hogy kivedli a piros tollait.

Másik tanulság.
Találhatunk vágott gyűrűs, hivatalos CITES-el ellátott nem matuzsálemi korú madarakat is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 14, 9:35 
tasi írta:
Jó lenne, ha jönne valaki aki ezt pontosan tudja és akkor pontot tehetnénk végre ennek az egésznek a végére!!! :?

Naszóval... :) már "csak" 37 °C a lázam, szóval használhatóbb állapotban vagyok. Igen, a CITES '85 óta "vonatkozik ránk", a behozatali tilalom új keletű (a H5N1 miatt) De... mivel trükközésre mindig van lehetőség, akár most is láthatsz olyan jákót ami CITES, de vadon befogott. A trükk az, hogy Szerbián keresztül jön be, ott honosítják, utána már nem vonatkozik rá a tilalom (persze nem nagy tételben, csak csendben szivárog befelé az unióba).

Ha a trükközést kizárjuk, akkor elvben nemigen lehetne "vágott gyűrűs" madarat venni manapság (már csak azért sem, mert a vágott gyűrű helyett az ID CHiP-et fogadja el a CITES. Más kérdés, hogy idehaza nem szeretik a CHIP-et).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 23:15 
Warhawk írta:
Az ilyen nyitott gyűrűs madarakat minden gond nélkül lehet adni-venni akár EU-n belül is.
Igen, ez az egy a kivétel amit sajna ki is használnak. Mivel Magyarország 1985 óta van "bent" az egyezményben, így egy ilyen madár idősebb kellene, hogy legyen mint 25 év (+ vadon befogottnál a random évek). Azért valljuk be nem túl reális, hogy valaki ilyen idős madarakat adjon/vegyen (persze nem is kizárt, csak nagyon ritka).


Én úgy tudom... :wink:
Bocs, alapjában nem vagyok egy kötözködős tipus, de az igaz, hogy Mo 1985 óta tagja az egyezménynek, de ha minden igaz a behozatali tilalom nem olyan régi keltű.
Néhány éve is hoztak még be az országba vadon fogott jákókat és sok más nagypapagájt "hivatalosan".
Saját szememmel láttam a kiállított CITES papírt amin a dátum 2000 utáni volt.
(Bár előfordulhat, hogy csak az EU-ból hozták és amit én láttam az már a honosított CITES volt és azért)

Jó lenne, ha jönne valaki aki ezt pontosan tudja és akkor pontot tehetnénk végre ennek az egésznek a végére!!! :?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 23:00 
tasi írta:
OFFERS START AT $150 000-00US FOR THE PAIR.

Szinte ingyen van... :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 23:00 
tasi írta:
Warhawk írta:
Természetesen vágott gyűrűst nem!

...

Az ilyen nyitott gyűrűs madarakat minden gond nélkül lehet adni-venni akár EU-n belül is.

Igen, ez az egy a kivétel amit sajna ki is használnak. Mivel Magyarország 1985 óta van "bent" az egyezményben, így egy ilyen madár idősebb kellene, hogy legyen mint 25 év (+ vadon befogottnál a random évek). Azért valljuk be nem túl reális, hogy valaki ilyen idős madarakat adjon/vegyen (persze nem is kizárt, csak nagyon ritka).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:58 
dobozostej írta:
300ért ez a vörös nem is volt olyan drága.. vagy ez azért van mert vadon fogott? És a tenyésztett meg drágább.. vagy ez ennyire "gyakori" lenne? Kb. ez a 3. amit úgy "láttam" az országban


Tekintve ezt:

AVAILABLE FOR SALE:

COMPLETE RED PIED MUTATION - DUBBLE FACTOR FEMALE (6 months)
RED PIED SINGLE FACTOR MALE (16 months)
THIS PAIR IS UNRELATED

BE THE PROUD OWNER OF THESE TRULY UNIQUE BIRDS.

ONLY SERIOUS BUYERS WILL BE ENTERTAINED.

SUBMIT YOUR OFFERS BY E-MAIL TO US.
OFFERS START AT $150 000-00US FOR THE PAIR.

300 gurigáért tényleg nem drága, már csak egy dupla faktoros teljes pirosat kell hozzá szerezni, és meg van a fenti pár!!
Az meg tuti nincs 32 700 000 HUF :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:49 
300ért ez a vörös nem is volt olyan drága.. vagy ez azért van mert vadon fogott? És a tenyésztett meg drágább.. vagy ez ennyire "gyakori" lenne? Kb. ez a 3. amit úgy "láttam" az országban

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:30 
Warhawk írta:
Ez így igaz, ez az egy a kivétel (és ezt használják ki néhány gyanús legalizálás során). Mondjuk ha valaki egy még nem ivarérett jákót ad el ilyen papírral akkor az elég gyanús :twisted: De persze a vevők többsége még azt sem tudja, hogy kell bármiféle papír (vagy hogy az hogyan is néz ki).


Ez így van.
Pont a nyitott gyűrű teszi lehetővé, hogy sumákolni lehessen a származással.
Ha például elpusztul egy full legális nyitott gyűrűs madár és nem jelenti be az ember az elhullást, hanem "pótolja" egy Szerb csempészmadárral, máris "lepapírozta" magának az új madarat.
Félreértés ne essék, senkinek nem akarok ilyesfajta ötletekkel szolgálni, csak ez a rés a pajzson!
De ha a természetvédelmisek egyszer kiszúrnak egy ilyet akkor állítólag nagyon rá tudnak szállni az emberre.
Én úgy vagyok vele, hogy inkább nem is próbálkozok... 8)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:19 
Warhawk írta:
Természetesen vágott gyűrűst nem! A CITES papírhoz zárt gyűrű vagy ID Chip "jár". Ha nem az van, akkor ott valami susmus van a dologban. Hogy pontosabban "megaszondjam" a vágott gyűrűsnek attól nincsenek rendben a papírjai, hogy vágott gyűrűs...


Bocs, hogy megint bele vau-vau, de a vágott (nyitott) gyűrűhöz társulhat rendezett CITES.
A behozatali tilalom előtt amikor tucatjával hozták a vadon fogott madarakat, a tulajnak ugyan úgy be kellett jelenteni a madarat, mint most.
Az volt csak a különbség, hogy akkor mivel mást nem tudott, vágott gyűrűt tett a madárra és bejelentette a gyűrű kódja alapján.
Kapott is CITES papírt, amire ugyan azok a szabályok vonatkoztak mint most a zárt gyűrűsökre.
Tulajdonképpen ezen madarak utódainak a származását így tudták (tudják) igazolni.
Nekem is van olyan jákóm ami vadon fogott pártól származik.

Az ilyen nyitott gyűrűs madarakat minden gond nélkül lehet adni-venni akár EU-n belül is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:08 
tasi írta:
Ha van nyitott gyűrű és van CITES akkor okés a dolog mert akkor elég valószínű, hogy még a kereskedelmi tilalom előtt került az országba, vagy az EU-ba, mert azon belül a mai napig lehet adni venni őket, annyi különbséggel, ha ilyen madarat veszel, azon felül, hogy bejelented az illetékes hivatalba, honosítanod is kell a CITES-ét.

Ez így igaz, ez az egy a kivétel (és ezt használják ki néhány gyanús legalizálás során). Mondjuk ha valaki egy még nem ivarérett jákót ad el ilyen papírral akkor az elég gyanús :twisted: De persze a vevők többsége még azt sem tudja, hogy kell bármiféle papír (vagy hogy az hogyan is néz ki).

tasi írta:
Van olyan is, én is olvastam már róla...
Meg emilyen is, csak hogy mindenkinek igaza legyen... :lol:

Ha nem lenne, akkor nem lenne teljesen piros jákó sem ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:04 
Warhawk írta:
Szóval ha van CITES papír és zárt gyűrű, akkor nem lehet vadon befogott. Persze vannak trükkök a legalizálásra is, de ez már más kérdés. Ha nincs hozzá CITES papír, akkor a büszke tulajdonos az elkobzást kockáztatja meg vele.



Ha van CITES és zárt gyűrű akkor egyértelmű - tenyésztett. (CITES-ben minden származási infó benne van)

Ha van nyitott gyűrű (vagy nincs - ilyet is láttam már) és/vagy nincs CITES akkor a madár gázos - csempészárú valszeg, de tuti elkobzást kockáztat aki ilyen jákót tud a birtokában.

Ha van nyitott gyűrű és van CITES akkor okés a dolog mert akkor elég valószínű, hogy még a kereskedelmi tilalom előtt került az országba, vagy az EU-ba, mert azon belül a mai napig lehet adni venni őket, annyi különbséggel, ha ilyen madarat veszel, azon felül, hogy bejelented az illetékes hivatalba, honosítanod is kell a CITES-ét.

Warhawk írta:
Nem az első vedlésnél, hanem mire ivarérettek lesznek, és valóban nem mindegyik. Amiről én tudok az Kyga madara volt ami szépen lassan fokozatosan kiszürkült, pedig az elején sokkal vörösebb volt mint ez...


Van olyan is, én is olvastam már róla...
Meg emilyen is, csak hogy mindenkinek igaza legyen... :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tasi 2010 szept. 13, 22:31-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 22:02 
dobozostej írta:
Akkor tenyésztett, zárt gyűrűs madarakat lehet adni-venni eu-n belül, de aminek rendben vannak a papírjai, de vágott gyűrűs, azzal nem? :idea:

Természetesen vágott gyűrűst nem! A CITES papírhoz zárt gyűrű vagy ID Chip "jár". Ha nem az van, akkor ott valami susmus van a dologban. Hogy pontosabban "megaszondjam" a vágott gyűrűsnek attól nincsenek rendben a papírjai, hogy vágott gyűrűs...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 13, 21:58 
Akkor tenyésztett, zárt gyűrűs madarakat lehet adni-venni eu-n belül, de aminek rendben vannak a papírjai, de vágott gyűrűs, azzal nem? :idea:

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO