Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 23:21 
Warhawk írta:
africz írta:
Kapao tegnap összerakott egy egészen jó mondatot, "gyere , konyha , kérsz olyat" persze nagy boldogan vittem a hűtőhöz, odaérünk megkopogtatja a fejem és mondja "okos csirke" :lol:

:22: És még mondják, hogy nem tudatosan használják a szavakat...


szerintem ezt olyan állítja aki sohasem élt Jákoval, szándékosan mondom, hogy élt és nem azt, hogy volt jákója, mert a lehetőségek az önkifejezésre egészen mások , ha együtt élsz vele , mintha be van zárva és időnként előveszik játszani egy kicsit.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 19:32 
africz írta:
Kapao tegnap összerakott egy egészen jó mondatot, "gyere , konyha , kérsz olyat" persze nagy boldogan vittem a hűtőhöz, odaérünk megkopogtatja a fejem és mondja "okos csirke" :lol:

:22: És még mondják, hogy nem tudatosan használják a szavakat...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 3, 18:07 
Kapao tegnap összerakott egy egészen jó mondatot, "gyere , konyha , kérsz olyat" persze nagy boldogan vittem a hűtőhöz, odaérünk megkopogtatja a fejem és mondja "okos csirke" :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 feb. 1, 19:57 
Attila, jófejek lehetnek :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 1, 0:17 
Kakapo ma lent sertepertélt a székem alatt próbált kierőszakolni egy kis édességet elég reménytelenül.

Cocok a tengeri malac bejött a szobába megenni Géza a görög teknős maradékát, észre se vettem munka közben csak azt láttam, hogy malac iszkol kifele Kakapo meg hanyatt homlok rohan utánna ami nem egyszerű ekkora lábakkal és kiabálja: Hello, hello ... :lol: :lol: :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 26, 17:15 
Betty írta:
Gyurikám mostanában úgy próbálja magára felhívni a figyelmet, hogy az etetőtálba markol és a felmarkolt magot a földre dobja. A kis pimasz szép lassan engedi szét a lábát, hogy húljon a mag minél hosszabb ideig :) Ilyenkor rákiabálok, hogy mit csinálsz?? és abbahagyja.

Ma Megint rosszalkodott és kezdte a kiszórást, miközben Kincső a szomszéd kalitkából hangosan rászólt, hogy mit csinálsz kutya, nem szabad!! Persze ez nem érdekelte, viszont nekem mosolyt csalnak minden beszélgetésükkel az arcomra :D


:lol: :lol: Ez ugyanaz mint amikor a gyerek még olyan kicsi , hogy nem tudja elmondani mit szeretne, csinál vmi disznóságot mert arra odafigyel a másik. Kakapo is igy kér inni , enni , hiába tudja mondani disznóságot csinálni sokkal izgibb :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jan. 26, 15:59 
Gyurikám mostanában úgy próbálja magára felhívni a figyelmet, hogy az etetőtálba markol és a felmarkolt magot a földre dobja. A kis pimasz szép lassan engedi szét a lábát, hogy húljon a mag minél hosszabb ideig :) Ilyenkor rákiabálok, hogy mit csinálsz?? és abbahagyja.

Ma Megint rosszalkodott és kezdte a kiszórást, miközben Kincső a szomszéd kalitkából hangosan rászólt, hogy mit csinálsz kutya, nem szabad!! Persze ez nem érdekelte, viszont nekem mosolyt csalnak minden beszélgetésükkel az arcomra :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 14, 22:12 
Betty írta:
Nem is gondoltam komolyan, hogy megtanítom velük :) Kincső úgy nézett tegnap rám, mint egy háborodottra, aki latinul tanítja :lol: Én meg ugye elnevettem magam, ahogy a fejét kissé oldalra fordította, nagyon erősen koncentrált és közbe hümmögött :)


:lol: :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jan. 14, 21:45 
Nem is gondoltam komolyan, hogy megtanítom velük :) Kincső úgy nézett tegnap rám, mint egy háborodottra, aki latinul tanítja :lol: Én meg ugye elnevettem magam, ahogy a fejét kissé oldalra fordította, nagyon erősen koncentrált és közbe hümmögött :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 13, 20:05 
Betty írta:
Mi Kincsővel a jákó latin nevét: (Psittacus erythacus) tanuljuk :D Olyanokat nevet, hogy rám is rámjön a nevetés :lol: Kb úgy érzem magam, mint a Harry Potterben a varázslótanoncok.


:) Ez nekem is nehéz lenne :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jan. 13, 19:29 
Mi Kincsővel a jákó latin nevét: (Psittacus erythacus) tanuljuk :D Olyanokat nevet, hogy rám is rámjön a nevetés :lol: Kb úgy érzem magam, mint a Harry Potterben a varázslótanoncok.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 20:47 
Betty írta:
:lol:

Ezek a madarak hihetetlenül okosak. Egyre jobban elhiszem, hogy tudják mit jelent egy-egy szó.

Nálunk Kincsőnek nagyon tetszik a jujjjjjj szó. Ezt a szót mélyen kezdi és a végét úgy megemeli, hogy már visít szinte. :) Ma érdekes volt, mert hörögve mondta hogy jujjjj és ezt sem hallotta senkitől. Annyira nagy bohóc :) Azt megnézném, hogy mit szólna Kakapóhoz és a többiekhez :)

:lol: :lol: :lol: Juuj megy nálunk is , pontosan tudják sok szónak a jelentését, Kakapo szinte sosem téveszt, mindig azt mondja amit kell. Az jó buli lenne , ha egyszer találkozhatnának, Csipuskával nagyon édesek voltak, nem volt semmi probléma.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 18:41 
:lol:

Ezek a madarak hihetetlenül okosak. Egyre jobban elhiszem, hogy tudják mit jelent egy-egy szó.

Nálunk Kincsőnek nagyon tetszik a jujjjjjj szó. Ezt a szót mélyen kezdi és a végét úgy megemeli, hogy már visít szinte. :) Ma érdekes volt, mert hörögve mondta hogy jujjjj és ezt sem hallotta senkitől. Annyira nagy bohóc :) Azt megnézném, hogy mit szólna Kakapóhoz és a többiekhez :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 17:26 
Egyik nap alkotott egy új szót , 'Huuk' mint a csuklás, szerintem nem halotta tőlünk sohasem, ami igazán érdekes az az volt, hogy igy vezette be: Huuk, ApaCsirke rám nézett majd nevetett :lol: :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 21:36 
Én arra a következtetésre juttotam, hogy olyanok mint mi, azokat a szavakat tanulják meg és nem felejtik el aminek van értelme a számukra vagy csak egyszerűen tetszik nekik. Ha elképzelem magamat idegen emberek között akinek a nyelvéből egy kukkot sem értek én is azokat tudnám elsajátítani könnyedén amit van mihez kötni vagy csak egyszerűen tetszene. Kakapo olyan mint egy magnó mindent rögzít és ha eljön a pillanat beszól, amin nem hasznos azt csak egyszer 2x ami használható azt rendszeresen. Undorítóan tud pl. fejhangon visitani, ez a zsarolo eszköz ha végképp nem értem , hogy nem ehet állandoan , kolbászt , bejglit és néha csokit. Tegnap hozzá vágtam a párnát emiatt , elsőre tovább visitott, másodszor amikor repült a párna akkor megijedt és jó kislány volt , de vérig volt sértve. Rosszul éreztem magam utánna természetesen én kértem bocsánatot és békültem ki :lol: :lol: Nők már csak ilyenek ... :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 16:51 
Majd figyelem őket nagyon :)
Mondjuk Kincsőnek be nem áll a "szája" egész nap. Van aki azt mondja, hogy amikor kamerázni akarja, vagy éppen vendégeknek szertné bemutatni, hogy milyen okos a madara akkor semmit sem mond, csak akkor, ha azt hiszi, hogy nem látják. Nálunk ez éppen fordítva van de csak Kincsőre igaz ez. Ha a Jurassik parkban élne Kincső és szembe jönne vele egy trex, ő akkor is azt kérdezné, hogy mi van veled? Hmm? :)

Egymástól mindent eltanulnak, így sokszor nem tudom, hogy melyik is szólt be mert annyira hasonló hangszinten beszélnek. :)

Attila, azért ez a Tyúkkislány és a szöcskelány nagyon tetszett :D

Azt nem értem, hogy egyes szavakat megtanulnak akár 2-3 nap alatt, másokat pedig ki nem mondanának csakazért sem. Van egy pár olyan szó, amit tanítok velük, de nem mondják.
Ha a párom mondja nekik, hogy hello-bello (egy héten max 2x) azt bezzeg mondják. Én meg minden nap mondom esténként, hogy jó éjszakát, reggel, hogy jó reggelt meg hasonlók és semmi.
Amit viszont nagyon ügyesen csinálnak, az a szavak összekötése bizonyos cselekedettel. Mikor mondom, hogy jó éjszakát, azonnal menekül mindkettőjük arra a helyre ahol aludni szoktak, hisz tudják, hogy jön a villanykapcsolás. Reggel pedig függönykihúzáskor mindketten dobják a puszit van olyan cuppogás, hogy csak na és mondják még a sötétben, hogy kukucs :D
Jó lenne rájönni, hogy mi alapján tanulnak...

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 16:01 
Betty írta:
Kincsőkém az ünnepek alatt megtanult egy újabb szót (mit csinálsz?) :) Most kint van és rosszalkodik, közbe mondja, hogy mit csinálsz, nem szabad. Annyira édesek és hihetetlen milyen szépen, tisztán "beszélgetnek" :)



:lol: :lol: Ebben az a jó, hogy miután véget ér a tanulási fázis csak akkor mondja, ha tényleg rosszat csinál ő vagy Te.

Kakaponál legalábbis ez igy van ;)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 11:43 
Kincsőkém az ünnepek alatt megtanult egy újabb szót (mit csinálsz?) :) Most kint van és rosszalkodik, közbe mondja, hogy mit csinálsz, nem szabad. Annyira édesek és hihetetlen milyen szépen, tisztán "beszélgetnek" :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 12:19 
africz írta:
Karácsony reggel szokás szerint együtt csináltuk a kávét Kakapoval a konyhában, ott billeget a konyha pulton.
Mondom neki: Mi van szöcskelány ?

Válasz: Tyúúkkislááány!!! Nagyon szép ! :lol: :lol: :lol:



Szöcskelány.... :22: nagyon édes ez a kakapo! :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 dec. 30, 21:55 
Karácsony reggel szokás szerint együtt csináltuk a kávét Kakapoval a konyhában, ott billeget a konyha pulton.
Mondom neki: Mi van szöcskelány ?

Válasz: Tyúúkkislááány!!! Nagyon szép ! :lol: :lol: :lol:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 18:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO