Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 20:23 
evanagyi írta:
De jo, hogy jelentkezel Laci, es tudositasz munkanelkuli eletedrol. Van valami kilatas munkaugyben?
Vigyazz, veszelyes Alfit raszoktatni barmire is, ami idohoz kotott, mert ha valamiert nem sikerul betartanod, akkor nagy hiszti lesz a vege azt hiszem. :11:
Hogy sikerult az isztriai kirandulas?
Nagyon szepen gyarapodik a madaraid szama.
Engem eppen az elobb csipett meg Csipuska , de nagyon csunyan. Fogalmam sincs az okarol, mindenesetre nagyon faj, kellemetlen a bal kezfejemen. :(

Maskor is jo lenne tudositast kapni mozgalmas eletetekrol.


köszönöm! Munkám már lesz, de csak szeptembertől...
Adria: szép városok (Pula, Rijeka, Porecs, Rovinj, Premantura,stb.)
Oda érkezés: minden camping tele, órákig camping keresés, sátor állítás, éjszaka nem alvás a dorbézolók miatt, gumicsónak felfújás-másnap el lopás, de meglett...
Rengeteg Olasz, Horvát, Cseh, Szlovák, néhány Német a campingben, és a kavicsos strandon, sok dumálás amit nem értettem és zavart a pihenésben, sátorverés nehéz a sziklába, éjjel hideg---megfázás--hangom nem volt egy napig, árak hasonlóak az ittenihez, Magyarokat nem túlzottan szeretik...röviden ennyi...
NEKEM MARAD A BALATON A RIVIÉRA....!!! Legfeljebb még egyszer megnézzük KRK sziget környékét...lehet hogy csak öregszem...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 20:07 
De jo, hogy jelentkezel Laci, es tudositasz munkanelkuli eletedrol. Van valami kilatas munkaugyben?
Vigyazz, veszelyes Alfit raszoktatni barmire is, ami idohoz kotott, mert ha valamiert nem sikerul betartanod, akkor nagy hiszti lesz a vege azt hiszem. :11:
Hogy sikerult az isztriai kirandulas?
Nagyon szepen gyarapodik a madaraid szama.
Engem eppen az elobb csipett meg Csipuska , de nagyon csunyan. Fogalmam sincs az okarol, mindenesetre nagyon faj, kellemetlen a bal kezfejemen. :(

Maskor is jo lenne tudositast kapni mozgalmas eletetekrol.

_________________
Éva


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 19:25 
Mostanában rendszeresen 21.00-kor kiengedem Alfit játszani, most már ritkábban kakál le, viszont nagyo aranyos...mindenképpen az órámat akarja leszedni, és nagyon gyengéd...szereti a szakállamat (nem rég óta növesztem) fésülgetni, és a fülemet fogdozni gyengéden...olyan érdekes érzés gyakran ahátam is beleborsózik...
Véletlenül sem fogja meg erősen...

Közben készítettem egy madárházat a terasz felénak leválasztásával, kb. 150x100x260 a mérete, ide kerültek a hullámosok, Totyi, és tegnap kaptam egy pár Nimfát, így már 3Nimfa van...
Imádok itt ülni mellettük, és csodálni őket...a Totyi kicsit idegenkedik a többiektől, néha megkergeti a Nimfákat, de nem durva velük.
Lehet hogy szerezek egy párt neki is, és ha Isten is úgy akarja lesznek kicsik...
Nem akarom tenyészteni őket, de azért nem lenne rosz ha legalább a kajájukhoz hozzájárulnának...

Van a csevegőbe feltőltve egy videó papagájokról...érdemes megnézni!!! Csodálatos!

Ma barkácsoltam erősítőt az Opelomhoz (15éves Vectra), egy Skodából a bontóban kimentettem az antenna csonkot, abban benne volt az erősítő...sajnos eddig nagyon gyengén szólt a rádió...

Röviden ennyi...hasznosítom magam így munkanélküliként...hét végén Zalaegerszegen kiállítás!!! Megyek gyönyörködni a madarakban!

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 aug. 22, 0:39 
Meg jobb, mint egy feleseg. :D A felesegtol nem kapsz ennyi dicseretet. :12: :61: .

_________________
Éva


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 20:44 
africz írta:
Amikor befejeztem és takaritottam a padlót rá ugrott a hátámra és mondta 'Nagyon szép!' :lol:


:D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 20:02 
Mostanában sajnos sokat fáj a szemem, ezért gyakrabban kell felállnom a gép elől, nosza rajta gondoltam ki meszelem a konyha falát amit Kakapo drágám össze köpködött és ha letojta a hátam , természetesen azt is felkentem ahogy neki döltem a falnak :oops: . Javában meszelem a falat amit persze ő szorosan ellenőrzőtt és kommentált. Amikor befejeztem és takaritottam a padlót rá ugrott a hátámra és mondta 'Nagyon szép!' :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 15:29 
Erre számitottam, hogy csak mondott valamit, Kakapo is imádja ha uj emberek vannak körülötte, Csipuska is úgy tünik ;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 6:20 
Nem szolt semmit, mert keso este jottunk. Egesz uton ha odanyultam hozza puszilgatta a kezemet, de mikor mar a Margit hid kornyeken jartunk, akkor elkezdett beszelni. Hogy mit mondott, arra nem emlekszem, de valoszinuleg onnan mar megismeri az utat hazafele. :D
Szeret itthon a nagy kalitkaban, meg jo nagyokat lehet repulni, de azert valoszinuleg visszamegyunk, mert nagyon jo idot mondanak az elkovetkezendo 2 hetre. :49:

Most jottem meg a repterrol, elment a csaLAD, meg nagyon sokaig fogja emlegetni oket. :54:

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 21, 4:27 
evanagyi írta:
Nahat! mennyi mindenrol maradtam le, mig nyaraltunk. Jok a szovegek, edesek a madarak. :D


Csipuska ismét otthon ? Mit mondott amikor hazaért ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 aug. 20, 23:09 
Nahat! mennyi mindenrol maradtam le, mig nyaraltunk. Jok a szovegek, edesek a madarak. :D

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 19, 20:21 
Sziszi írta:
Betty írta:
Megkérdeztem tőlük, hogy fiúk-lányok, most már ez lesz 100 évig?? Kincső kinevetett :D Remélem azért nevetett mert úgy gondolta, hogy 100 év helyett 120 évig fognak "boldogítani" :D

Engem a Peti akkor szokott kinevetni ha fürdésnél lefröcsköl és szólok neki hogy naaaaaaaa. Akkor szokott kinevetni.

:lol: :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 22, 16:03
Hozzászólások: 256
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Szilvi
   
Hozzászólás 2011 aug. 18, 23:03 
Betty írta:
Megkérdeztem tőlük, hogy fiúk-lányok, most már ez lesz 100 évig?? Kincső kinevetett :D Remélem azért nevetett mert úgy gondolta, hogy 100 év helyett 120 évig fognak "boldogítani" :D

Engem a Peti akkor szokott kinevetni ha fürdésnél lefröcsköl és szólok neki hogy naaaaaaaa. Akkor szokott kinevetni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 18:43 
Kati, elhiszem, hogy nem unatkozol ennyi szépséges madárka közt :) Aki megtapasztalta, hogy milyen egy ilyen okos madárral együtt élni, annak egy unalmas perc sincs az életében :) Én múltkor Kincsőék kiabálása, bohóckodásakor azt mondtam, hogy csak egy percet kérek...csak egyetlen egyet, hogy tudjak már kicsit gondolkodni itt a gép előtt. Természetesen nem kaptam még egy fél másodpercet sem. Megkérdeztem tőlük, hogy fiúk-lányok, most már ez lesz 100 évig?? Kincső kinevetett :D Remélem azért nevetett mert úgy gondolta, hogy 100 év helyett 120 évig fognak "boldogítani" :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 17:57 
:lol: :lol: Merlin , Kincső tündér babák!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 9:44 
Betty írta:
Kati, kicsit elmosolyodtam amit írtál mert megint csak Kincsőmet látom Merlinben is :) Jó olvasni, ahogy jönnek elő a kis énjei, tulajdonságai és ezekkel együtt imádnivaló.
Azért Te össze tudod hasonlítani, hogy "nagy madár" és "nagy madár" közt milyen óriási különbségek vannak. A nemes fiúk sokkal nyugodtabbak, viszont jákóékat pedig pont ezért lehet szeretni, hogy ilyen kis szertelenek, bohócok, kisajátítják maguknak a gazdit. Ők tényleg nagyon tudnak ragaszkodni a kiválasztott családtaghoz.



Hát igen, amíg csak a nemesekkel voltunk, hihetetlen nyugalom és béke volt nálunk. Most ez kicsit megváltozott, de én ezt is nagyon szeretem. Vannak azért neccesebb helyzetek, mikor lakberendeznek hárman, mert akár hiszitek, akár nem, eltanulják Merlintől a rosszalkodást. :D Eddig soha egy madaram sem ült fenn a nagyhűtő tetején, már mind ott ülne folyton, mert a királylány megmutatta nekik, hogy az egy szuper hely. :lol: Na akkor megkértem Máthé Joci barátomat, aki nagyon ügyes, hogy üssön már össze egy kiülőt a hűtő tetejére, azt alá tudom papírozni, azóta arra a kutya sem ül, csak a két sapis, viszont ott szoronganak mellette állandóan. :roll: Nálunk mindig meleg vacsora van a madaraknak (bár még most sem értem kristálytisztán, hogy az esőerdőben ki a halál főzöget nekik kását meg ki olt nekik kefirt) szóval 7-1/2 8 között vacsora van, kinn a konyhában, mindenkinek saját helye és tálja van (sosem keverik össze) de mikor már elverték az éhüket akkor indul a vetésforgó, mind azt lesi, hogy a másik mikor lép kicsit odébb a saját táljától, akkor aztán valamelyik azonnal ott terem és bezabálja a maradékot, főleg Merlin vacsija a menő, mert az övé nyilván sokkal finomabb, mint a fiúké. A végére aztán minden tál ki van nyalva, az a lényeg, pláne most, mert kaptam nekik quinoát, az meg nagy sláger édeskrumplival, bulgurral meg ilyenekkel.
Hát az unalom az konkrétan ismeretlen szó nálunk! :mrgreen:

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 9:01 
Kati, kicsit elmosolyodtam amit írtál mert megint csak Kincsőmet látom Merlinben is :) Jó olvasni, ahogy jönnek elő a kis énjei, tulajdonságai és ezekkel együtt imádnivaló.
Azért Te össze tudod hasonlítani, hogy "nagy madár" és "nagy madár" közt milyen óriási különbségek vannak. A nemes fiúk sokkal nyugodtabbak, viszont jákóékat pedig pont ezért lehet szeretni, hogy ilyen kis szertelenek, bohócok, kisajátítják maguknak a gazdit. Ők tényleg nagyon tudnak ragaszkodni a kiválasztott családtaghoz.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 21:59 
Betty írta:
A leírások alapján bebizonyosodott számomra, hogy a jákólányok mind ilyen kis égetnivalóak :) Kincső tipikus Kakapó vonásokkal rendelkezik. Igaz nálunk nem kell etetni, de egy igazi hisztis, akaratos kis tyúk :D
Vannak jópofa beszólásaik :D

Valamelyik nap már rá kellett kiabálnom mert még levegőt sem vett annyit járt a szája. Erre még neki áll feljebb és kérdi, hogy mi van??? de ezt olyan hangnemben, mintha már elege lett volna belőle, hogy rászólok :D Gyuri mondta is neki, hogy te kis bohóc.

Attila, gondold el, nálam minden duplán van nyomva...mintha két Kakapód lenne :shock: :D Ettől függetlenül mindkettőjük nagy szerelmem.

Mizó Kati készítsd magad! Ha serdülni fog Merlin.. :D


Már most is érdekes a dolog! Ugye három nagy van itt, a kicsik (feketesapkások) közül a hím kedveli, a tojónak semleges, túl nagy hogy belekössön. :)
A zöld fiúk közül Mózes nagyon vonzódik Merlinhez, aki néha pokróc vele, de van hogy Mózi odahajol a füléhez és belesuttogja: Kukuccccs! Olyankor a kis drága királylánytól kap egy jókora sallert, de azt is viseli. :) és imádattal nézegeti.
Sámson olyan féltékeny rá, mint egy talján bika..... és ha lökhet rajta egyet, hát lök is... :(
Velem valami eszméletlenül kedves a kislány, bújik, puszit ad, néha télleg hihetetlen, vannak azonban helyzetek, amiket nehezen visel. Utálja ha telefonálok, kezdetben csak a hajamat húzogatja, ha nem hagyom abba, olyat belemar a fülembe, hogy a szemem ugrik ki tőle. Utálja férfiakat, akár a páromat is, neki a múltkor olyat belemart a füle alá, hogy még egy pitbull is megirígyelhette volna.( A barátnőm nevelte őt nekem, aki nagyon törékeny, kedves és halk szavú.) Nem szereti az idegeneket,úgy viselkedik, mint egy elkényeztetett, idióta gyerek ,ha idegen van a közelében, olyan rossz, mint az ördög.
Az unokáimhoz nem megy közel, de nem is bántja a kicsiket, állandóan figyeli őket, a kisebbiket jobban kedveli, mint egy görög kórus, versel vele. Hát majd alakul a dolog, Merlin nagyon okos, a pillanat tört része alatt leveszi, hogy mi a stájsz.
Mindezekkel együtt nagyon szeretem!!!!!!

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 19:24 
A leírások alapján bebizonyosodott számomra, hogy a jákólányok mind ilyen kis égetnivalóak :) Kincső tipikus Kakapó vonásokkal rendelkezik. Igaz nálunk nem kell etetni, de egy igazi hisztis, akaratos kis tyúk :D
Vannak jópofa beszólásaik :D

Valamelyik nap már rá kellett kiabálnom mert még levegőt sem vett annyit járt a szája. Erre még neki áll feljebb és kérdi, hogy mi van??? de ezt olyan hangnemben, mintha már elege lett volna belőle, hogy rászólok :D Gyuri mondta is neki, hogy te kis bohóc.

Attila, gondold el, nálam minden duplán van nyomva...mintha két Kakapód lenne :shock: :D Ettől függetlenül mindkettőjük nagy szerelmem.

Mizó Kati készítsd magad! Ha serdülni fog Merlin.. :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 18:12 
evanagyi írta:
Attila, javithatatlan vagy. Meg az anyja sem etetne ennyi ideig.
Csak meg kene kemenyiteni magadat, es raszoktatni az onallo evesre, ami nem jelenti, hogy teljesen le kell szokni az etetesrol.


100x probáltam nem adta fel, majdnem el is váltunk miatta... olyan ordítozást el sem tudsz képzelni amit a kis hölgy elő adott amikor próbáltam rászoktatni, hogy önállóan kizárólag magot egyen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 7:37 
Attila, javithatatlan vagy. Meg az anyja sem etetne ennyi ideig.
Csak meg kene kemenyiteni magadat, es raszoktatni az onallo evesre, ami nem jelenti, hogy teljesen le kell szokni az etetesrol.

_________________
Éva


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 7:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO