Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 2:16 
Ma elegem volt az etetőgép szerepből , hogy nem hajlandó magot enni és mindig a számból óhajt enni. Elég gorombán elzavartam miután 3x odavittem a magos táljához és akkor is visszarepült és követelőzőt. Aztán felült az ajtó tetejére és elkezdte bizonygatni, hogy 'Kakapó jó' 'nagyon szeretlek' mondanom sem kell két puszi kíséretében újra indult a rágó szolgálat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 aug. 3, 2:31 
:61: :61:

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 3, 0:39 
tasi írta:
Na, írok ide is, eddig még úgysem tettem.
Az én madaraim a kertben lévő madárházban vannak.
A jákók is.
Máté nagyfiam aki most 17 hónapos imád kint lenni, játszani, bogarászni, és a madarakat nézegetni :-D.
Többször elhangzik, hogy Máté hol vagy?, mit csinálsz, nem szabad, stb...
A jákók persze ezeket előszeretettel használják, amin nagyon jókat szoktunk mosolyogni a feleségemmel.

Múltkor kint vagyok a madaraknál, Máté szokás szerint teszi a dolgát, jön-megy, és egyszer csak esik egy hatalmasat, és elkezd sírni, mire az egyik jákó megszólal: "mi a baj?
:mrgreen:


Bájos! Milyen pontosan tudta mikor mit kell mondani, erre mondja valaki, hogy csak utánoznak..


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2011 aug. 3, 0:20 
Na, írok ide is, eddig még úgysem tettem.
Az én madaraim a kertben lévő madárházban vannak.
A jákók is.
Máté nagyfiam aki most 17 hónapos imád kint lenni, játszani, bogarászni, és a madarakat nézegetni :-D.
Többször elhangzik, hogy Máté hol vagy?, mit csinálsz, nem szabad, stb...
A jákók persze ezeket előszeretettel használják, amin nagyon jókat szoktunk mosolyogni a feleségemmel.

Múltkor kint vagyok a madaraknál, Máté szokás szerint teszi a dolgát, jön-megy, és egyszer csak esik egy hatalmasat, és elkezd sírni, mire az egyik jákó megszólal: "mi a baj?
:mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 16, 3:04 
evanagyi írta:
KAKAPONAK MILYEN AZ etvagya?


Nálunk nincs nagyon meleg, nagy fák alatt van a ház és mi a földszinten lakunk 27-28 fok van maximum, télen is 25-26 fok a meleg a kopasz malac miatt szoval nincs változás. Kakapo mindig is olyan volt ha mag , viz, gyumolcs a menu akkor keveset eszik , ha van jobb akkor sokat , ez most sincs másként. Annyi változás van, hogy amiota lehet görög dinnyét venni azóta minden ivás dinnye lé , imádja.

Adjál Csipusnak Te is jó édes dinnyét főleg a levét pohárban, és vitaminokat,hátha megfázott valóban.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 júl. 15, 2:14 
Ahh, akkora hohanyo, hogy keresni kell a parjat. Mikor jokedve van, azt sem tudja, hogy mit rosszalkodjon. Pontosan, mint egy kisgyerek, a legfontosabb, hogy mindent le kell dobni a foldre. Majd a szolga felveszi, azzal nem foglalkozik.
Aztan csikizni a labamat, csipkedni a ruhamat, nagyon tudja, hogy mit nem szabad.
Otletei vannak, nagyon tudja a napirendet, amit igyekszem meg veletlenul sem tartani, nehogy valami szokassa valjon a hazunkban. Azert tudja, hogy reggel: ker teat, megyunk teat fozni. Eva megy pancsi-pancsi, stb.
Most a melegben eleg gyengen eszik, szeklete sem valami sok, es pisi sem sok van benne. KAKAPONAK MILYEN AZ etvagya?
Ugy latom, hogy fazik, ha megy a legkondi, valamelyik nap, csak sokara esett le, hogy miert nem megy a felso ulorudjara egesz nap. Kesobb rajottem, hogy az kozelebb van a legkondikhoz, es talan fazott. Pedig elhuzom, eltakarom, nagyon vedem, es nem is hutok nagyon hidegre.

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 15, 0:52 
evanagyi írta:
Mond ilyeneket Csipuci, de o nem kombinal, mint Gyurcsi es Kakapo, hanem csak jo helyen hasznalja azt, amit tolem hallott. Szoval , tudom, okos madar, de szerintem nem annyira, mint a tieitek.Azert imadom. :lol:
Az elobb is labdaztunk, es veletlenul radobtam az eppen labdanak hasznalt akarmit, mikor legkozelebb dobtam, felreugrott elore, nehogy raessen. Pedig figyeltem, hogy ne essen ra.
Meg nagyon szepen bocsanatot kertem tole, hogy nem akartam, veletlen volt. El is gondolkodtam, hogy megerti-e, mikor azonnal mondom, hogy:,, bocsanat, ne haragudj, nem akartam".


Szerintem megerti, főleg ha többször is elofordult már. Kakapo csak azt nem érti azzal kapcsolataban ami vele történik amit virág nyelven mondunk , hogy ne értse. Nagyon jó megfigyelők és nagyon tudnak mindent.

Gyerekek is egyik ilyen másik olyan vannak nagyon okos szófogadó gyerekek akik szépen megtanulnak mindent de nem keresnek mindig bajt maguknak. Csipus talán ilyen igazi apró úriember , fiú. Kakapó kislány mindig van ötlete , hogy mit kellene tennem ;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 júl. 14, 23:01 
Mond ilyeneket Csipuci, de o nem kombinal, mint Gyurcsi es Kakapo, hanem csak jo helyen hasznalja azt, amit tolem hallott. Szoval , tudom, okos madar, de szerintem nem annyira, mint a tieitek.Azert imadom. :lol:
Az elobb is labdaztunk, es veletlenul radobtam az eppen labdanak hasznalt akarmit, mikor legkozelebb dobtam, felreugrott elore, nehogy raessen. Pedig figyeltem, hogy ne essen ra.
Meg nagyon szepen bocsanatot kertem tole, hogy nem akartam, veletlen volt. El is gondolkodtam, hogy megerti-e, mikor azonnal mondom, hogy:,, bocsanat, ne haragudj, nem akartam".

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 14, 22:29 
Mindenki más, Csipus meg mást mond Éva megjöttél, jó voltál ? :)

Nagyon bájos a Gyurcsi!
Ezzel én is vagyok Betty ,nagyon ritkán nyerek ha konfliktus van , szerencsére mindketten tudunk bocsánatot kérni, néha Kakapo , általábn én megyek hogy ne haragudj ha balhé van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 júl. 14, 20:05 
Betty, Attila, egyik jobb beszolas, mint a masik. :lol:
Sajnos, Csipuska ennyire nem kombinal, pedig igazan sokat foglalkozom vele.

_________________
Éva


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 júl. 14, 19:44 
africz írta:
Kakaponak aludni kellett volna még ,mert a feleségem szeretett volna tovább aludni.Egy kicsit bóbiskolt is a monitoron aztán egyszer csak felrepült és azt mondja "Nem kell a csicsi..." Azt szoktam neki mondani aludj helyett, hogy csicsiljál Papika.



:77: édes nagyon.

Nálunk meg Gyurcsi tegnap rosszalkodott. Rákiabáltam, hogy nagyon buta vagy és otthagytam, hogy érezze, nem minden úgy van, ahogy azt ő akarja. Fél perc sem telik bele, a konyhából hallom, hogy hangosan kiabálja...anyaaaa, szeretlek :) Még rendesen lelkiismeret furdalásom volt, hogy annyira de annyira szeretem őket, hogy sose tudnék rájuk 1 percnél tovább haragudni :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 14, 19:35 
Kakaponak aludni kellett volna még ,mert a feleségem szeretett volna tovább aludni.Egy kicsit bóbiskolt is a monitoron aztán egyszer csak felrepült és azt mondja "Nem kell a csicsi..." Azt szoktam neki mondani aludj helyett, hogy csicsiljál Papika.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 20:03 
evanagyi írta:
Azt nem ertem Attila, hogyan maradsz eletben Kakapo mellett, mert hogy en halalra rohognem magamat, az biztos. :37: :61: :61: :61: :53:


:lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 19:09 
Azt nem ertem Attila, hogyan maradsz eletben Kakapo mellett, mert hogy en halalra rohognem magamat, az biztos. :37: :61: :61: :61: :53:

_________________
Éva


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 18:27 
africz írta:
Ül a monitoromon és rettenetesen nyomja a sodert, egyszer csak felkiált: Csirke vagyok! Úristen! :lol: :lol:


:93:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 18:25 
africz írta:
Ül a monitoromon és rettenetesen nyomja a sodert, egyszer csak felkiált: Csirke vagyok! Úristen! :lol: :lol:


Hihetetlen egy madárkád van.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 18:15 
Ül a monitoromon és rettenetesen nyomja a sodert, egyszer csak felkiált: Csirke vagyok! Úristen! :lol: :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2011 júl. 7, 13:46 
africz írta:
Szeret röviditeni es uj dolgokat alkotni, ma este mosogatok ott ül mellettem és probálja túl harsogni a csörömömpölést , köny szökött a szemembe mikor azt mondta 'Nagyon szeress!'


:08: :31: :55: :55:

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2011 júl. 7, 13:17 
africz írta:
Szeret röviditeni es uj dolgokat alkotni, ma este mosogatok ott ül mellettem és probálja túl harsogni a csörömömpölést , köny szökött a szemembe mikor azt mondta 'Nagyon szeress!'


Tényleg megható.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 júl. 7, 2:41 
Szeret röviditeni es uj dolgokat alkotni, ma este mosogatok ott ül mellettem és probálja túl harsogni a csörömömpölést , köny szökött a szemembe mikor azt mondta 'Nagyon szeress!'


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 2:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO