Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 21:43 
molnarl.g írta:
Kb. Hány szót képesek megtanulni? Mennyire értelmesen kombinálják a szavakat?
Kb. mennyi időbe telik egy-egy szó megtanítása?

Hivatalos rekord nincsen, de egy tudományos kutatásban részt vevő jákó papagáj aktív szókincse kb 300 szó felett volt és feljegyezték, hogy képes volt arra is, hogy új szavakat alkosson a régi szavak kombinálásával (Alex).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 aug. 8, 21:13 
Sziasztok!

Olvastam a "beszólásokat" és szinte hihetetlen...
Tényleg ennyire okosak ezek a madarak?
Itt Zalaegerszegen van az egyik kereskedésben egy (nem eladó) Jákó, ő csak akkor szólal meg mikor nem néznek oda, és csak annyit mond hogy "viszont látásra", és hogy Hello!

Lehet, hogy azért mert keveset foglalkoznak vele?
Kb. Hány szót képesek megtanulni? Mennyire értelmesen kombinálják a szavakat?
Kb. mennyi időbe telik egy-egy szó megtanítása?

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 7, 23:21 
Délután általában a feleségem lefekszik aludni, Kakapo is alszik utánna rövidesen... én nem alhatok mert azt ellenőrzi a kismadár és méltatlankodik ... nekem ilyenkor dolgozni kell egy asztali lámpa fényénél és ügyelni a család biztonságára :lol:
Ma a kis madár előbb ébredt éhes vagy szomjas volt már nem szerettett volna aludni ... neki állt magyarázni hülyeségeket csinálni stb. Rászóltam , "Anya csicsil aludjál te is még egy kicsit" ... Válasz: "Jaj ne!" :lol: :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 18:32 
africz írta:
Betty írta:
Éváról nem tudtok valamit? Rég járt erre.

Remélem csak nyaral...

Én is már kérdezni akartam, hogy merre van? Rég láttuk... (Évanagyi! Ha olvasod válaszolj! :D)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 18:17 
Betty írta:
:D Kakapo igazi kis zsivány!

Néha Én sem értem mit mondanak. Motyognak mint a kocsmában ülők. kb 2-3 percig is mondják a magukét Én meg csak nevetek rajtuk. Ilyenkor valószínű ők is úgy tesznek mint az emberek mikor beszélgetnek...próbálnak utánozni minket. (?) :D

Éváról nem tudtok valamit? Rég járt erre.


Remélem csak nyaral...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 17:55 
:D Kakapo igazi kis zsivány!

Néha Én sem értem mit mondanak. Motyognak mint a kocsmában ülők. kb 2-3 percig is mondják a magukét Én meg csak nevetek rajtuk. Ilyenkor valószínű ők is úgy tesznek mint az emberek mikor beszélgetnek...próbálnak utánozni minket. (?) :D

Éváról nem tudtok valamit? Rég járt erre.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 15:53 
Betty írta:
Rafkósak tudnak lenni nagyon. Van esze, ráfogni a malackára :D Nálunk Gyurcsi a nagysanyik hangját nyomja néha nagy voluméval...ilyenkor menekülök ki a világból, bár ha rákezdi, elterelem gyorsan a figyelmét valamivel.


:) Imádni való ahogy beszélgetnek Kincsővel ,elképzeltem milyen lenne ha lenne Kakaponak is párja , szerintem ki készítenének :)
Tegnap ismét ráfogta, porszivoztam és igyekezett Ő lenni a hangosabb, persze egy idő után elég volt és rá szóltam ne visits! Kakapo válasza: A malac visit... :) utánna még következett egy hosszas indoklás de abból egy kukkot sem értetettem :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 5, 15:28 
Rafkósak tudnak lenni nagyon. Van esze, ráfogni a malackára :D Nálunk Gyurcsi a nagysanyik hangját nyomja néha nagy voluméval...ilyenkor menekülök ki a világból, bár ha rákezdi, elterelem gyorsan a figyelmét valamivel.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 23:24 
Egyszer amikor megtanulta a tengeri malac visitasat (malac eleg jol visit ha ehes) boldogan gyakorolta, persze annyira nem orultunk neki, eleg sokat mondtuk neki, hogy csend legyen , kuss legyen ha mar vegkep sok volt...
Megyek be a szobába hallom az éktelen visitozást, persze tudtam , hogy a madár az, mert malacka nem kepes 100 db-el visitani :D beérek a szobába és kérdezem "Ki visit ?" madár szemrebbenés nélkül rá vágta a "Cocok!" (ez a malac neve :) )


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 23:19 
:lol: :lol: :lol: Evett mar csokit ? Egyszer kidobtam csoki mikulasokat es ott all szemetes zsakban a szobaban mielott kivittem volna az egeszet a kukaba. Kakapo kedven szorakozasa kibelezni a szemetes zsakot ez általában ártalmatlan hobby a szobai szemet papir, malac szenaja stb. A szemem allandoan rajta van ha kint van , ki tudja mit csinal stb. Valamiert szemelol tevesztettem es nagyon csendben volt .... ez mindig bajt jelent minden gyereknel ... mire odaertem egy kicsi csoki mikulas felet megette :oops: Azota tudja mi a csoki es meg van erte veszve :oops: szoval csoki pakolas eseten szerintem o megprobalna megenni :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 aug. 3, 19:33 
africz írta:
:D :D :D :D Pukit egyszer csinálta Kakapo is dőltünk a nevetéstől.

Egyidőben nemzeti sportot csinált abból. hogyha fürödtem akkor bele pottyantott a fürdő vizembe, persze emiatt mérgelődtem és ő roppantul élvezte a játékot.. az lett a kompromisszum , hogy ne a kádba hanem inkább kivülre tojjon ...
Egyszer rá nézek, látom kuporog nagyon.... aztán megszólal "Mindjárt sza*" :oops: :D


Attila ez jó kis sztori! :lol:

Nálunk a hétvégén Gyuri alakított: bekentem az arcom egy csokoládépakolással. Tudni kell róla, hogy ez olyan mintha tejcsokit olvasztanánk fel és azt kennénk magunkra, még az illata is olyan volt mint a csokié. Bejöttem Gyuriékhoz és szép lassan közelítettem a kalitkája felé. Gyuri mikor meglátott, nem tudott hova tenni és csak nőtt-nőtt-nőtt egyre nagyobbra miközbe kérdezte, hogy mi van veled semmi? :D
Ekkor elnevettem magam és azonnal megismerte a hangom és máris produkálta magát nekem, persze azért húzódott is tőlem a csokisnéni kinézetem miatt.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 aug. 1, 19:47 
Norbi0131 írta:
Csak nem erőspaprikát evett előtte? :D

Szerencsére nem olyan hangosan fütyül, de megtanulta az előző helyén az egyik kutyának asszem csivavának azt a h...e hangját és azt igenis tudja vagy 110db-el nyomatni. na akkor rászólunk, mert nem lehet elviselni. De rendesen ugat, mintha egy kutya ugatna folyamatosan egy idegenre. :)

Na meg a másik...hát ezen besz....rok néha. Járunk-kelünk a lakásba Rory meg néha elereszt egy-egy pukit, de teljesen, mintha mi lettünk volna, annyira le tudta koppintani természetesen az előző helyén a szitut.


:D :D :D :D Pukit egyszer csinálta Kakapo is dőltünk a nevetéstől.

Egyidőben nemzeti sportot csinált abból. hogyha fürödtem akkor bele pottyantott a fürdő vizembe, persze emiatt mérgelődtem és ő roppantul élvezte a játékot.. az lett a kompromisszum , hogy ne a kádba hanem inkább kivülre tojjon ...
Egyszer rá nézek, látom kuporog nagyon.... aztán megszólal "Mindjárt sza*" :oops: :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 júl. 31, 21:53 
Csak nem erőspaprikát evett előtte? :D

Szerencsére nem olyan hangosan fütyül, de megtanulta az előző helyén az egyik kutyának asszem csivavának azt a h...e hangját és azt igenis tudja vagy 110db-el nyomatni. na akkor rászólunk, mert nem lehet elviselni. De rendesen ugat, mintha egy kutya ugatna folyamatosan egy idegenre. :)

Na meg a másik...hát ezen besz....rok néha. Járunk-kelünk a lakásba Rory meg néha elereszt egy-egy pukit, de teljesen, mintha mi lettünk volna, annyira le tudta koppintani természetesen az előző helyén a szitut.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 júl. 31, 20:26 
Norbi0131 írta:
Nálunk legutóbb a mentő- tűzoltó- rendőrautó szirénáját tanulta el és, ha meghallja, akkor ő is elkezd szirénázni. :)



:) Aranyos remélem nem 110db-el ..

Ma amikor éhes volt oda repült a konyha ajtóra és mondta 'éhes csirke' elötte meg amikor játszottunk 'csipibaba nagyon csípős' :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 júl. 31, 8:53 
Nálunk legutóbb a mentő- tűzoltó- rendőrautó szirénáját tanulta el és, ha meghallja, akkor ő is elkezd szirénázni. :)

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 júl. 31, 1:32 
Nagyon jók !! Köszönöm!!

A burkolatot törték az utcán nálunk, Papka természetesen megtanulta a légkalapács hangját, de valami bűbájosan adta elő sokat nevettünk rajta. Mi mondtuk munkagép ő erre törte a követ :D aztán később már kiszolgálta magát mondta munkagép és utánna törte a követ :D évek múlva most már ritka a kőtörés de a munkagép az megmaradt...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 17:31 
Nálunk is nyomják a párbeszédet! :D

Csocsi mondja:
- Na szevasz!
Erre a válasz:
- Kokó szeret!! :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 14:09 
Norbi0131 írta:
Nálunk Rory szól be állandóan, ha épp nem vele vagyunk, de látó és beszólótávolságba. :)

Legtöbbször azt szokta kérdezgetni, hogy "micsinálsz", mi meg felelünk neki értelemszerűen, aztán jön a válasz, hogy "jóó", vagy "jaa?" :D

Aztán néha ránk köszön, hogy "helló"...mi meg nézünk az ajtóhoz, hogy melyik ismerős jött meg. :D


Mit csinálsz az nálunk is menő , a válasz néha szégyeld magad ! :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 10:09 
Nálunk tegnap Kincső kint randalírozott és a kalitkáján mászkálva beütötte a fejét a kalitka tetejébe. Erre erős hangon megszólal a beütést követően, hogy naaaaa. Gyurcsi meg mondta neki, hogy mi van veled? :D jól elvannak.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 8:48 
Nálunk Rory szól be állandóan, ha épp nem vele vagyunk, de látó és beszólótávolságba. :)

Legtöbbször azt szokta kérdezgetni, hogy "micsinálsz", mi meg felelünk neki értelemszerűen, aztán jön a válasz, hogy "jóó", vagy "jaa?" :D

Aztán néha ránk köszön, hogy "helló"...mi meg nézünk az ajtóhoz, hogy melyik ismerős jött meg. :D

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 401 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO