Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 669 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 21, 11:49
Hozzászólások: 230
Tartózkodási hely: Eger
Valódi név: Tommy
   
Hozzászólás 2010 nov. 4, 17:13 
Kicsit álmos :D


_________________
Tommy
http://parrotsworld.freewb.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 nov. 3, 20:59 
Kezd ez a képes-videós topik kiszáradni... át kellene vinni a hozzászólásokat a másikba és akkor tömörebben lehetnének itt a képek, videók :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2010 nov. 3, 20:52 
Nekem van egy eleg nagymeretu szallitokalitkam, amibe Csipuska most mar magatol maszik be, nehogy itthon maradjon. Altalaban magam melletti ulesre teszem, es elorehuzom az ulest, es a hattamlaval a muszerfalhoz nyomom a kalitkat. Nagyon szeret utazni. :lol:
Jol kilat, ugyesen kapaszkodik egyik labaval az ulorudon, a masik labaval a kalitka oldalan .
Ha hosszu uton vagyok akkor adok neki inni a vizesuveg kupakjabol, es ha alkalom van ra benyulkalok, megsimizem, beszelek hozza.En nem mernek szabadon levo madarral utazni, szerintem balaesetveszelyes.
mar Auszriaba is elvittem,a Balatopnra rendszeresen megyunk, olyankor abban a kalitkaban lakik is.

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 nov. 3, 19:58 
molnarl.g írta:
Sziasztok!

Nekem is a Gabitól van a kalitkám, és én sem csalódtam benne, pont olyan mint a Betty világos színűje.
Bevallom, eddig nem tudtam miért van a kiülőn a 2x2lyuk, most látom hogy az etető tálaké, bár én nem adok Zénónak enni, csak a kalitkán belül.
A kalitka tetejére tettem egy nagy műanyag edényt hátha megszán Zénó, és fürdik egyet...de eddig csak ivott belőle.
Valakinek van tapasztalata hogy autóval hogyan lehet szállítani a madarat?
Arra gondolok, hogy sokat autózom egyedül, és elkísérhetne néha...
Esetleg kalitka nélkül is meg lehet próbálni?



Autoban macska szállító doboz ok. Valószinüleg neki nem fog tetszeni és ki akar jönni én kiszoktam venni és a vállamon ül, de fene tudja melyik jobb.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 nov. 3, 19:42 
Sziasztok!

Nekem is a Gabitól van a kalitkám, és én sem csalódtam benne, pont olyan mint a Betty világos színűje.
Bevallom, eddig nem tudtam miért van a kiülőn a 2x2lyuk, most látom hogy az etető tálaké, bár én nem adok Zénónak enni, csak a kalitkán belül.
A kalitka tetejére tettem egy nagy műanyag edényt hátha megszán Zénó, és fürdik egyet...de eddig csak ivott belőle.
Valakinek van tapasztalata hogy autóval hogyan lehet szállítani a madarat?
Arra gondolok, hogy sokat autózom egyedül, és elkísérhetne néha...
Esetleg kalitka nélkül is meg lehet próbálni?

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 16, 11:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Valódi név: h-né gaby
   
Hozzászólás 2010 nov. 2, 7:09 
evanagyi írta:
No, hat abban nalunk sincs gond, hogy Csipuska milyen oriasi figyelemmel kiseri, hogy mit kovetek el a hazaban. Neha meg a porszivocsovet is odatartom neki, meg attol sem fel.
Nalam eloszeretettel lekakalja a kalitkat, amit ha nem veszek eszre, es nem torlom le azonnal, azt ugyan egy babatorlo kendovel ugyan le nem tudom szedni.
En vettem egy goztisztito gepet foleg a kalitka miatt, es meg legjobban azzal tudom a racsokat tisztitani.
Nekunk Gyula-kalitunk van.
Tenyleg nem gondoltam volna, hogy milyen koszt csinal a madar, mert azon az aprosagon kivul, hogy mi mindent dobal ki a kalitkabol, meg hogy erre-arra azert csak-csak el-el pottyent, a legnagyobb koszt a feher por adja, ami a tollabol jon .Errol azelott , hogy megtapasztaltam volna senkitol nem hallottam.
En naponta tobbszor korbesoprom a kalitkat, es alul naponta cserelem a papirt. Sajnos egyre kevesebb nagymeretu hirdetoujsag van.

Sziasztok!
Takaritásból nalunk sincs hiány. Egy tanács: A gazdaboltban lehet venni csirkealmot, 500.- ért 5kilós, vagy a Müllerben van madárhomok 125.- ért ez 2,5 kg. én ezt használom újságpapir helyett./ sok a festékben a nehézfém és egyéb/
Aki szeret takaritani ajánlom, mert ezzel csinálhat kis plusszmunkát a madárka. Nálunk a helybenrepülésnél Isteni por tud keletkezni. A homokvihar elmehet a francba mellette. :D Na ez csk poén volt.
Gaby

_________________
Üdv Gaby



Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.
Anatole France


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 23:07 
No, hat abban nalunk sincs gond, hogy Csipuska milyen oriasi figyelemmel kiseri, hogy mit kovetek el a hazaban. Neha meg a porszivocsovet is odatartom neki, meg attol sem fel.
Nalam eloszeretettel lekakalja a kalitkat, amit ha nem veszek eszre, es nem torlom le azonnal, azt ugyan egy babatorlo kendovel ugyan le nem tudom szedni.
En vettem egy goztisztito gepet foleg a kalitka miatt, es meg legjobban azzal tudom a racsokat tisztitani.
Nekunk Gyula-kalitunk van.
Tenyleg nem gondoltam volna, hogy milyen koszt csinal a madar, mert azon az aprosagon kivul, hogy mi mindent dobal ki a kalitkabol, meg hogy erre-arra azert csak-csak el-el pottyent, a legnagyobb koszt a feher por adja, ami a tollabol jon .Errol azelott , hogy megtapasztaltam volna senkitol nem hallottam.
En naponta tobbszor korbesoprom a kalitkat, es alul naponta cserelem a papirt. Sajnos egyre kevesebb nagymeretu hirdetoujsag van.

_________________
Éva


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 20:45 
Köszönöm. Takarítani :shock: :? minden nap porszívózok körülöttük és hetente babatisztító kendővel letörlöm a kalitka oldalát és egyéb részeit. Iszonyú por van tőlük, de ez a fajta takarítás öröm számomra :) Egyébként Gyurcsi olyan kis aranyos. Mindig segít nekem törölgetni. Jön a rongy után hűségesen és filózza amit csinálok :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 19:57 
Tenyleg gyonyoru. :P s mekkora lakasod van mind ehhez? Biztod csaladi hazban elsz, ugye? Mert nalam azert az egy kalit, meg a kiulo is rendesen kitolti a lakast. Kulon gond meg az utazokalitka tarolasa.
Es milyen gyonyoru tiszta a kalikad, hogyan takaritod/? Nekem nagyon sok gondot okoz a sok picike kocka takaritasa. Ebbol a szempontbol tenyleg jobb, hogy legalabb 2 oldalon vegig tudod huzni a tisztitoezkozt. Viszont nalunk a szallitokalika olyan, hogy keves a vizszintes osztas benne, azon eleg ugyetlenul mozog a madaram.

_________________
Éva


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 19:12 
Nagyon szép !!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 16:49 
Én sem mertem megmozdulni az elején, mert féltem, hogy nem fog tovább fürödni, de annyira belejött, hogy kizárta maga körül a világot :) Jót nevetek én is rajta ilyenkor. Gyuri nem csinál ilyet. Őt is lepermetezem, de ő csak menekülőre fogja az egészet, majd szépen megszárítózik. Ősszel és tavasszal jobban hullatják a pehely tollukat és ezért kell hetente legalább 1x de ha lehet kétszer fürdetni őket.
A számítástechnikai ismereteim nekem sem a legjobbak, és ez a video is nagyon gyenged, de a videa szépen átalakítja. MP 4 ben csinálta a telefonom, de nem tudtam lejátszani pl a media player-rel. Már többen próbáltak segíteni, de nekem magas a szuperebb video összehozása :)

Külön kalitkában vannak és mindkettőt a Mátyás Gabitól vettem. A Kincsőé a héten lett összeállítva, mert a régit már félig szétszedte. Az oldalán vízszintes rácsok vannak és nagyon könnyen mozognak benne. Nekem bevált ez a kalitka és másnak is ajánlom.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 13:25 
Ez nagyon cuki! :D :D Csipuska ugyanigy gyomoszoli magat az ugyanekkora itatojaba, en nagyon jokat nevetek rajta, de meg filmezni nem mertem, nehogy megzavarjam. Tudom, hogy annyira figyeli minden mozdulatomat, hogy barmit csinal, abbahagyja es engem bamul, ha megmozdulok.
Sokszor, mikor joizuen eszik nem megyek ki a szobabol, mert akkor abbahagyja.
Gratulalok Betty, remek kis filmet csinaltal. :lol:
Nekem is van filmem Csipuskarol, de nem tudom feltolteni, mert allitolag ossze kene nyomni, de nem tudom, hogyan. Machintosh mindket laptopom, de annyira nem ertek hozza, hogy fel tudjam tenni egy videomegosztora, pedig nyaron csinaltam 5-6 perc hosszu es nagyon edesen beszel es tornazik rajta.Mar attettem az IMovie-ba, de nem akarok torolni belole, csak osszenyomni, hogy kezelheto legyen a film.

Milyen kalitkad van Betty, hogy fuggolegesek a racsok? Nekem vegig vizszintesen is osztva van. Teljesen kockas, igy remekul tud kapaszkodni, maszkalni.

_________________
Éva


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 20:12 
Ne tegyetek már fel ilyen képeket!! :03:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 19:41 
Ezek a képek teljesen felháborítottak!
Emberek mikre nem képesek, csak azért, h pénzhez jussanak.
Képesek a természetet a végtelenségig kizsigerelni.nemtörődöm módon.
nem értem, h lehetnek emberek ilyen lelketlenek..


Gábor igazad van. sajnos ilyenkor én is szégyelni tudom csak.
nem tudom felfogni, miért ilyen a fajtánk...
bármit megtenne bármiáron, csakhogy neki jólegyen.
felháborító!!!

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 19:35 
Szörnyű!.. Mondhatom vissza a szingapúri madárpiacra az utamat :11:

_________________
Seres László


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 17:52 
Én ezt már nem is kommentálom, szörnyű, és remélem ezért és a természetben tett károkért életfogytot kapnak ami valóban addig is tart. + fejenként 1milliós € -ra büntetik fejenként őket, amit szintén lecsücsülhetnek és kb 200 - 300 év múlva szabadulhatnának, jó magaviselettel.
:twisted:

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 17:30 
lenanita8 írta:
Warhawk írta:
Nos, íme néhány kép a "feketepiacról". Ezeket a madarakat vadon fogták be és a Szingapúri madárpiacra tartott a szállítmány. Közel 500 madárról van szó. Szerencsére elfogták a szállítmányt és most a madarak arra várnak, hogy visszavigyék és újra szabadon eresszék őket.


KépKép

KépKép


Te jószagu ..........
Hát ez nem semmi :( Szegénykéim ! Ez iszonyú !!!!
Szívesen bezárnám a csempészeket is egy akkorka dobozba ahol még levegőt is alig tudnának venni !


Őket elkapták, de a többiek...
Szomorú, de ilyenkor szégyelni tudom azt, hogy ember vagyok. Annak ellenére, hogy ezt nem én teszem a madarakkal.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 15, 15:23
Hozzászólások: 652
Tartózkodási hely: Csongrád
Valódi név: Huszka Vivien
   
Hozzászólás 2010 okt. 30, 17:25 
Ha őszinte akarok lenni megkönnyeztem!
Szörnyűűű! :11: :03:


Kép

_________________
http://viviamatorprobalkozasa.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 9, 21:27
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Eva
   
Hozzászólás 2010 okt. 29, 21:29 
Szivembol szoltal Betty, nincsenek szavak........... :11: :14: :41: :33:

_________________
Éva


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 okt. 29, 20:03 
Ezeket a fotókat láttam már és szörnyű miket művelnek az emberek.
:( Egyszerűen siralmas és felháborító. Ha véletlenül ilyen és hasonló képet látok bármilyen madárról, Én azonnal kilépek az oldalról mert nem tudom nézni őket. A szenvedésük és a könyörgő pillanásuk átjön azonnal :cry: Remélem megbünteti ezeket az embereket majd a sors....

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 669 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 17:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO