Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 19:32 
Eltelt a 2. nap Zénó nélkül...többet már semmi nem lesz a régi...
Vele egy gyerek kori álmom teljesült...most elveszett...
Kérem a Jóistent, hogy vegyen el bármit, csak őt adja vissza!

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 9, 9:56
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 7:38 
Szia Laci!

Most olvasom mi történt. Nagyon sajnálom és szívből remélem, hogy megkerül Zénó!!!! Remélem valaki rátalált és biztos helyen van és az illető telefonál, hogy mehetsz érte!!!! Borzalmas érzés lehet Zénó hiánya. Az én kis jákóm csak tegnap óta van velünk, de már most úgy érzem nem bírnám ki ha nem lenne!!!!
Szorítok értetek!!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 27, 21:01 
Bármit megtennék Zénóért, hogy hallhassam újra "beszélgetését", vissza is vásárolnám (részletre) csak adja vissza aki megtalálja!!!
Nekm Ő nem egy Jákó, hanem A JÁKÓ! A ZÉNÓ!

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 27, 0:21 
Elrepült a jákó papagájom Bocfölde Zala megye, kérem aki látja segítsen, hogy visszatérhessen.
Ő az életem, nagyon félős , életre párválasztó madarak, nagyon fontos, hogy visszatérhessen oda ahova tartozik. Magas jutalmat adok a becsületes megtalálónak!

Minden segítséget előre is hálasan köszönök!!

telefonszámom: 30/3500 746
mail: heliosz71@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 12:27 
Átmozgatom ebből az új hozzászólásokat a "normál" helyre és ezt bezárom, elvégre már nem elveszett hanem megkerül jákóról van szó szerencsére :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 szept. 29, 18:51 
Marcsi, a lényeg, hogy meglett a kis kedvenc családtag. 20 év...te jó ég az nagyon sok idő, elhiszem, hogy a szemetek fénye. Vigyázz nagyon rá! Az Én Gyurcsim és Kincső jákóim küldenek neki egy puszit :09:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 14:35 
rakosmarcsi írta:
Szia Betty,

A kereskedonel csak magokat vett... es elmeselte, hogy talalt egy jako papagajt...:) ( A helyszin abszolut nem stimmelt) de Kufukanak van elvetve egy ket piros tolla a vallan is, igy eleg konnyen raismertunk az elbeszelesbol. (Hisz a holgy is elmeselte hogy nez ki a madar).

Allati rendes volt a kereskedo! (Oda meg plakatot vittunk, hatha valaki befut hozza) es hat meg is tortent!!! :):):):)

Az egesz kornyeket kiplakatoltam amugy, piros szellel, igy a plakatokba is belefuthatott!! (De a kereskedo volt itt a kulcs ember). Allati sokat es nagyot segitett.

NAGYON BOLDOGOK VAGYUNK!!!!!!!!



MINDEN JO HA A VÉGE JÓ!!! :lol: SZUPER!!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 17:47
Hozzászólások: 16
Valódi név: Rákos Marianna
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 13:59 
Szia Betty,

A kereskedonel csak magokat vett... es elmeselte, hogy talalt egy jako papagajt...:) ( A helyszin abszolut nem stimmelt) de Kufukanak van elvetve egy ket piros tolla a vallan is, igy eleg konnyen raismertunk az elbeszelesbol. (Hisz a holgy is elmeselte hogy nez ki a madar).

Allati rendes volt a kereskedo! (Oda meg plakatot vittunk, hatha valaki befut hozza) es hat meg is tortent!!! :):):):)

Az egesz kornyeket kiplakatoltam amugy, piros szellel, igy a plakatokba is belefuthatott!! (De a kereskedo volt itt a kulcs ember). Allati sokat es nagyot segitett.

NAGYON BOLDOGOK VAGYUNK!!!!!!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 13:33 
Én még csak pár hónapja élek együtt Totyival a gallérossal, és pár hete Zénóval a jákóval, de nincs az a pénz amiért megválnék tőlük... a kis hulim is szívemhez nőtt, bár ő nagyon magának való.
Örülök, hogy meglett ez is bizonyítja hogy hány madár köt ki valamelyik kereskedésben aki után valaki sír...
Remélem itt aki fórumozik senki sem vesz be "talált" madarat, legalább is eladásra.
Szerintem ezért is érdemes tenyésztőtől, és pici korban vásárolni.
Bocs, ha valaki boltos itt, és megbántottam...illetve ha megbántottam akkor lehet hogy "sáros"...
Talán eljön az idő mikor csak tenyésztők árusíthatnak madarat, a boltokban pedig csak bemutatóra lesz mindegyik fajból egy-egy, aki nem hírtelen fellobbanásból akar madarat, az tud várni pár hetet ameddig elhozhatja.
Én Totyira több mint egy hónapot vártam, hetente látogattam, és nagy öröm volt számomra a várakozás.
Ez olyan lehet, mikor egy férj és feleség a kisbabára vár, és számolja a napokat, órákat.
Ne haragudjatok, én ilyen őszinte típus vagyok...ami a szívemen az a számon, próbálom állat társaink érdekét védeni ahogy tudom...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 13:01 
:04: :06: :89:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 12:44 
Marcsi nagyon örülök, hogy meglett a kis családtag!!!
Írtad, hogy nem adta volna vissza a megtalálója......talán bevitte egy közeli madárkereskedésbe?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 17:47
Hozzászólások: 16
Valódi név: Rákos Marianna
   
Hozzászólás 2010 szept. 28, 12:40 
TEGANAP MEGTALALTUK KUFUKAT!!!

ELETUNK EGYIK LEGBOLDOGABB NAPJA VOLT. A SZEMELYLEIRAS 100% OS VOLT ES A NO VALOSZINULEG NEM IS ADTA VOLNA VISSZA, DE MEGELOZTUK!
NAGYON SZEPEN KOSZONOM A SEGITSEGETEKET ES HOGY SEGITETTEK KITENNI A NETRE! A PLAKATOZAS IS NAGYON SOKAT SZAMITOTT ES HA BARKIVEL EZ ELOFORDUL AJANLOM AZ ELSO A LEGKOZELEBBI ALLATKERESKEDO LEGYEN!
HA BARKI UGY ERZI HOGY SEGITSEGRE SZORUL, SZOLJON!

AKINEK VAN ILYEN MADARA (VAGY MAS ALLATA) ES MAR 20 EVE EL VELE AZ TUDJA IGAZABOL, HOGY MIN MENTUNK KERESZTUL.

MEG EGYSZER NAGYON KOSZONOM MIDNENKINEK A HOZZASZOLAST, A SEGITSEGET ES HOGY TARTOTTAK BENNUNK A LELKET!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 27, 12:16 
Helló Afric!

Értem!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 26, 22:03 
Nagy Tamás írta:
Helló Afric!

Már csak azt nem értem, hogy egy ilyen nagyértkű madár, hogy tud megszökni háromszor is?


Elsőre úgy szökött meg, hogy kivittem a pusztába több száz méterre nem voltak fák, hogy legyen egy kicsit szabadon , sikerült... simán elrepült akár milyen jóban vagyunk.

Másodszor amikor a szállítódobozában vittem ki figyelmetlen voltam és leesett a rács.

Harmadik esett nem volt és remélem nem is lett, félreérthetően irtam a 2X Google-t


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2010 szept. 26, 20:07 
Helló Afric!

Már csak azt nem értem, hogy egy ilyen nagyértkű madár, hogy tud megszökni háromszor is?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 26, 17:30 
Betty írta:
Szia Marcsi!

Az ilyen sorokat a többi madárbarát társammal együtt mindig nagy fájdalommal olvassuk, de a reményt sosem szabad feladni.

Én azt tanácsolnám még az említett keresési módok mellé, hogy Budapesti lévén azonnal írj a két legnagyobb rádiónak (Neo, Klassz) és kérd meg, hogy mondják be a madár eltűnését. Mindenképpen jelezd nekik, hogy többen is látták, hogy egy hölgy elvitte magával. A legjobb lenne, ha holnap reggel mondanák be 7 és 8 óra közt mivel akkor mennek a legtöbben munkába, de persze folyamatosan írj az üzenőfalukra, hogy napközben is tegyék be a műsorba.
Én is javaslom, hogy figyeld az expresszen és a parrotlandon a madárhírdetéseket, hisz ha nem becsületes a megtaláló, napokon belül eladásra tehet fel hírdetést.
Nagyon szorítok, hogy megtaláld a kis családtagotokat!


Vidéken nekem bemondta a helyi rádió , elöször ez alapján lett meg, 2x a Google segített.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 szept. 26, 16:20 
Szia Marcsi!

Az ilyen sorokat a többi madárbarát társammal együtt mindig nagy fájdalommal olvassuk, de a reményt sosem szabad feladni.

Én azt tanácsolnám még az említett keresési módok mellé, hogy Budapesti lévén azonnal írj a két legnagyobb rádiónak (Neo, Klassz) és kérd meg, hogy mondják be a madár eltűnését. Mindenképpen jelezd nekik, hogy többen is látták, hogy egy hölgy elvitte magával. A legjobb lenne, ha holnap reggel mondanák be 7 és 8 óra közt mivel akkor mennek a legtöbben munkába, de persze folyamatosan írj az üzenőfalukra, hogy napközben is tegyék be a műsorba.
Én is javaslom, hogy figyeld az expresszen és a parrotlandon a madárhírdetéseket, hisz ha nem becsületes a megtaláló, napokon belül eladásra tehet fel hírdetést.
Nagyon szorítok, hogy megtaláld a kis családtagotokat!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 26, 3:19 
rakosmarcsi írta:
Kb. 20-25 cm, szürke-, piros farktollú. A Hegyalja úton (XII.ker) tűnt el az Arany János Gimnáziumnál, többen látták, hogy egy hölgy vette magához, kérem SEGÍTSENEK! Már 20 éve él velünk!

Elérhetőségem: 0620 415 98 95, Rákos Marianna
Kérem ha valaki látta jelentkezzen!
Kedves megtalálónak jutalmat adok.

Köszönöm.


Felraktam a fotos forumomra általában gyorsan az elsők közé kerül.

http://forum.mflenses.com/official-news ... ts-f2.html


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2010 szept. 26, 0:44 
rakosmarcsi írta:
Szia, a környéket teljesen kiplakátoltuk, piros széllel, hogy jó feltűnő legyen.Több szemtanúja van az esetnek, a hölgy azzal vitte el, hogy nem jó ha éjszakára kint marad (amiben teljesen igaza van). Valamilyen szinten értett hozzá, mert a kezére ment, és mások elmondása szerint, próbálták egy dobozba is betuszkolni, de azt nem engedte. Nem csoda, hisz 20 év alatt 2szer volt kalitkában. Ha valaki ismeri a Jákó papagájokat az tudja, hogy ő az életben egy valakit választ társul (embert) és nem fog máshoz szokni. A legrosszabb, hogy már 2 napja és nagyon hiányzik az egész családnak, mintha egy gyereket vesztett volna el az ember.

Sajnos csak várni tudunk, reménykedni és az eső miatt cseréljük a plakátokat. Természetesen ahol történt az eset ott több is van kitéve. Az utca másik oldalán lakunk, és gondolom a hölgy is hisz a kezén vitte el. Nagyon reménykedünk benne, hogy visszahozza nekünk.
Az ilyen madarak mély depresszióba esnek ilyenkor és hónapok alatt akár el is pusztulnak.

Van esetleg valami ötleted, hogy még merre tudnám feladni a hirdetést?


He eddig nem jelenkezett számomra ez azt jelenti, hogy nem is akarja vissza adni. Nekem 2x szokott meg vissza adták , de ez gyanus ha ott lakik , ki van plakatolva es nem jelentkezik..
Szemtanuktol kellene a leheto legjobb személy leírás és nem lenne rossz egy nyomozo ceget megbizni, hogy jarja vegig az osszes lakast a kornyeken lehetoleg 2 nagy darab tetovalt kopasz fiatalember... persze rendőrség lenne a legjobb... meglehet probalni feljelentest tenni ismeretlen tettes ellen , nagy erteku madár ha meg is talalta nem tarthatja meg csak ugy lehet elkezdenek nyomozni .. sajnos ez nem Amerika ahol van állatrendőrség. Esetleg állatkinzásra is lehet hivatkozni...
Ha nem lakatolom le a biciklim es valaki ellopja az is lopas kotelesek nyomozni.. ha tehenemet hajtja be vki az udvarara az is lopas nem tarthatja meg.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 szept. 25, 23:36 
index.hu fóruma, parrotland.hu-n, lényegében csak nyerhetsz vele, ha az összes ilyen oldalra kiteszed

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO