Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 dec. 2, 21:32 
julietto írta:
africz írta:
julietto írta:
Kedves Attila és Kriszta!
Már nagyon várunk titeket, jó lenne Kakapót is látni!
Mikor jöttök????
Üdv! Juli és Csaba :D


Nehezen mozdulunk most , de igyekszünk :) hivlak a héten előző nap.



Sziasztok!!!!!
Mikor látunk?????? Már nagyon várunk titeket, és persze a kisasszonyt!!!!!
:drunken:


Na most szégyelem magam, jó sok idő eltelt, nem igérek semmit , remélem hamarosan.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 nov. 29, 22:21 
africz írta:
julietto írta:
Kedves Attila és Kriszta!
Már nagyon várunk titeket, jó lenne Kakapót is látni!
Mikor jöttök????
Üdv! Juli és Csaba :D


Nehezen mozdulunk most , de igyekszünk :) hivlak a héten előző nap.



Sziasztok!!!!!
Mikor látunk?????? Már nagyon várunk titeket, és persze a kisasszonyt!!!!!
:drunken:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 okt. 1, 21:55 
julietto írta:
Kedves Attila és Kriszta!
Már nagyon várunk titeket, jó lenne Kakapót is látni!
Mikor jöttök????
Üdv! Juli és Csaba :D


Nehezen mozdulunk most , de igyekszünk :) hivlak a héten előző nap.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 szept. 28, 11:51 
Kedves Attila és Kriszta!
Már nagyon várunk titeket, jó lenne Kakapót is látni!
Mikor jöttök????
Üdv! Juli és Csaba :D


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 szept. 4, 18:53 
julietto írta:
Kedves Attila és Kriszta!!!
Itt is szeretném megköszönni, hogy itt voltatok, nagyon jó volt és alig várom, hogy Kakapót is megismerhessük!!!
Nagyon sok jó ötletet és tanácsot adtatok, nagyon hálásak vagyunk!!!!!!
:bom:

Mi is nagyon örültünk, köszönjük, hogy ilyen jó helyre került a kismadár, Kakapo kisasszony is jön hamarosan ;)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 szept. 4, 11:23 
Kedves Attila és Kriszta!!!
Itt is szeretném megköszönni, hogy itt voltatok, nagyon jó volt és alig várom, hogy Kakapót is megismerhessük!!!
Nagyon sok jó ötletet és tanácsot adtatok, nagyon hálásak vagyunk!!!!!!
:bom:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 szept. 3, 22:25 
Meglátogatuk Szotyikát , most előszőr Kakapo nélkül, nem akartam sokkolni egy új madárral is. Fiú és igazi úriember, imádnivalóan édes aranyos, nagyon jó helyre került , mázlista kis madár. Jó volt látni csak úgy repült az idő. Nagyon gyorsan barátkozott, hamar nyugis lett az első félelem után. Imád kajálni, nagyon bújos , szerintem viszonylag gyorsan lehet majd boldogulni vele.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 19:10 
Betty írta:
Jutka ezt a kását kanálból eszik meg? Nálunk Gyurinak nem kell semmi :? Kincső megeszik szerencsére mindent, de a hüvelyesek nem puffasztják fel őket?
Én sütőtököt, burgonyát és almát szoktam együtt megfőzni. Leturmixolom és fecskendőből Kincső benyomja. :) Gyuri meg csak azt mondja, hogy na-na-na. Kis dögnek semmi sem kell.


Szia Betty!

Csak a végét eszik kanállal, önállóan falnak előtte.
Pedrót is kevés ideig etettem fecskendővel, egy idő múlva jobban ment kiskanállal, pár hete újból szeretik ha így kapnak enni. :))
Ha borsót kapnak abból csak 1 kockát teszek és mellé valami más zöldséget kapnak 2 kockával.
Teszek fel egy videót a képek témakörben, ha van időd nézd meg .


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 19:01 
julietto írta:
Kedves Jutka!
Nem vagy fent Facebook-on? Engem, mint Julianna Majorné Szabó találsz meg... Jó lenne dumcsizni "élőben" is!!!
Üdv: Juli


Szia Juli !!

Nem vagyok fent a Facebook-on.
Majd regisztrálok, és kereslek!!!

További szép estét !
Jutka


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 18:44 
Kedves Jutka!
Nem vagy fent Facebook-on? Engem, mint Julianna Majorné Szabó találsz meg... Jó lenne dumcsizni "élőben" is!!!
Üdv: Juli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 17:03 
Jutka ezt a kását kanálból eszik meg? Nálunk Gyurinak nem kell semmi :? Kincső megeszik szerencsére mindent, de a hüvelyesek nem puffasztják fel őket?
Én sütőtököt, burgonyát és almát szoktam együtt megfőzni. Leturmixolom és fecskendőből Kincső benyomja. :) Gyuri meg csak azt mondja, hogy na-na-na. Kis dögnek semmi sem kell.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 15:30 
julietto írta:
Kedves Jutka!

Nagyon megköszönném, ha leírnád a receptet!!!
Üdv: Juli :drunken:


Szia Juli !


Vöröslencse fehérje 23 % Lizin 1-2 % B1-B2 vitamin
Feketelencse fehérje 23 % „ „ béltisztítás
Amarant fehérje 16 % (jól hasznosítható) Fe, Ca, Mg,Zn, aminosav
Kuszkusz fehérje 12 %
Barnarizs fehérje 7,4 % B1-B3-B6 vitamin, sok rost
Köles fehérje 9,5 % immunerősítő, fényes toll
Csicseriborsó fehérje 19,8 % magas rost 9.5 % , zsír 3,5 % folsavat tart.- vérképzéshez
Szójabab fehérje 34-42 %
Quinoa fehérje 4.4 % Mg,Ca,P, Fe B-C-E vitamin, karotin
Főzés során valamelyest csökken a fehérje tartalmuk.
2 féle gabonanövényt szoktam megfőzni, figyelve a fehérjetartalmukra, mivel nem ajánlatos sokat adni nekik.
Ha elfogy másik 2 ből főzöm nekik a kását, váltogatva.
Jégkocka tartóban lefagyasztom a kását.
Répát, zöldséget, zellert, borsót, patisszont, cukkinit, céklát, édesburgonyát, sütőtököt, külön -külön megpárolom, jól pépesítem, és ezeket is jégkocka tartóban fagyasztom, ezeket is felváltva kapják, minden nap mást.
Az enyémek 2 kocka kását és 3 kocka zöldséget esznek meg, olyan jó kéz meleg legyen, állaga, mint a tejbegríz.
Ha véletlenül hígabb, akkor zabkorpát (kávédarálón ledarálva) teszek bele.
Lehet gyümölccsel is adni nekik, a kását.
Ha elsőre nem ízlik neki, ne add fel, fokozatosan hozzászokik, a meleg kaja emlékezteti a tápra.
Ha nem enné egyedül, próbáld kis kanállal, abból biztos elveszi.
Ha főzöl zöldséglevest, abból ő is kaphat, figyeld meg langyosan sokkal jobban eszik.

Ha van időd majd írsz ,hogy fogadta.

További szép napot :Jutka


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 14:20 
Kedves Jutka!

Nagyon megköszönném, ha leírnád a receptet!!!
Üdv: Juli :drunken:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 9:25 
Szia Juli !

Örülök, hogy sikerült ötletet adnom a kis,,disznó,,-hoz.

Esetleg nem lehet a párod megkérni, hogy vállaljon egy kis túlórát ?
VICC VOLT, NEHOGY MEGHARAGUDJ!!!

Még valami eszembe jutott, az enyémek vacsira meleg kását kapnak párolt zöldség
turmixszal.
Meg kellene kóstoltatni vele, szerintem ha így etetnéd ezzel is közelebb kerülnél hozzá.
Az enyémeket a végén kanállal kell etetni, mostanában újból rászoktak.
Ha véletlenül valami gyógyszert kellene neki adni így könnyebben belehetne neki adni.
Valahol fent van a Mizo féle kása recept, ha nem találod és kiakarod próbálni szívesen leírom.

Üdv: Jutka


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 szept. 1, 20:48 
Kedves Judit!
Nagyon köszönöm a választ, rengeteg ötletet adtál a madárkámmal kapcsolatban.
A férjem egész hétvégén dolgozik, akkor kicsit közelebb enged magához a kis "disznó"!
Üdv: Juli


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 13:21 
Szia Juli !

El szeretném mondani/ írni, hogy én nem tartom magam képzett madarásznak, én a két csibét a szívemmel és saját eszemmel próbálom nevelni.
Úgy ahogy a gyermeket felneveltem.
Pedró(állítólag lány) lassan 3 éve van velem, 4 hetes korától nevelem, Babuci(fiú) 2010 augusztusba került hozzám, 3 hónaposan, szóval jóval kevesebb tapasztalatom van az előttem szólóktól.

Nincs egyforma madár, szerintem, ami az egyiknél beválik, lehet a másiknál, nem, de leírom, a tapasztalataimat hátha segít.

Őszintén, ne reménykedj, hogy olyan lesz veled, mint a férjeddel… sajnos 1 embert fogad el, aki bármit megtehet vele.
Megengedi, hogy etesd, néha egy simit, vagy ha van, kedve játszhatsz vele, ritkán ahogy Attila is írta.
Muszáj beletörődnöd, hogy soha nem lesz veled olyan, mint a pároddal, de lehet nincs igazam/igazunk.

Nálunk ez a gond, a párom nem akar beletörődni, simizné, szeretgetné, de ő teszi meg az első lépést nincs türelme kivárni, hogy a csibe menjen oda hozzá, és megcsípi, vagy csak akarja.
Nagyon, nagyon sok idő kell hozzá, hogy elfogadjon valamennyire, de megéri, ne add fel.!!!

Van egy mondás,, a remény hal meg utoljára,,

Ami nagyon fontos szerintem: ne TE közelítsél felé, érd el, bármivel, hogy ő menjen hozzád,
Egy jó adag női rafinéria kell hozzá, hogy megpróbáld magad megkedveltetni.
Tudod, azt mondják, a férfiakat a hasukon keresztül lehet megfogni, őket is.
Bármire hajlandóak, hogy megkapják a kedvenc kajájukat.
Sokan mondják, nem lehet átverni őket, dehogy nem, csak rá kell jönni hogyan, őszintén az ő kis rafkós agyukon is túl lehet járni.

Kalitot ne közelíts meg, ahogy Warhawk írta, védi a helyét.
Ülj le, olyan közel hozzá amennyire csak tudsz, keresd, a távolságot mi nem zavarja,
és beszélj hozzá, csendben szépen, szokja a hangod és téged is.
Lassan 1-2 hét elteltével megpróbálhatsz közelebb menni.

Ha kiengeditek, próbáljon a párod felügyelni rá, és azonnal közbelépni, ha támadni akar,(látszik a testtartásán, szemén) egy határozott szóval Nem szabad, azonnal le kell állítania, ha tovább próbálkozik, be kell tenni a kalitba. Egy idő múlva rájön, ha verekszik, bemegy és ezt nem szabad.
Én ezt soha nem csináltam, mások szerint hatásos. Ezt a végső esetre tartogattam, de idáig nem fajultak el a dolgok.
Az enyémek félnek a virágpermetezőtől, tilos nálunk bútort, ajtót rágni és tapétázni, verekedni.
Ha láttam a szándékot azonnal leállítottam egy hangos szóval, ha még mindig próbálkozott mondtam jön az ördög és megmutattam a spriccelőt, ha ezek után sem hagyta abba, kapott egy kis víz permetet. Ma már elég csak mondanom, hogy jön az ördög, utánozza a spriccelő hangját és csak inócol a tetthelyről.

Az én páromat a kisfiú soha nem támadta meg szemből, csak ha hátat fordított, azonnal megtámadta és keményen belecsípett a tarkójába, sokszor.
Mondtam neki, hogy soha ne fordítson neki hátat, ha repül, felé guggoljon le, ne engedje, hogy rászálljon.
Simi csak akkor van, ha én is ott vagyok, már rá jött mindkettő, akkor nem lehet csípni.
Ha meglátom pici jelét is a szemén, már akkor közbelépek, ráteszem az ujjam a csőrére, persze az elején én kaptam, de már tudja, hogy ha én ott vagyok, nem csíphet.

Nem bántottam őket soha, ordítani nem szoktam velük, esetleg megemelem a hangom, ja, a szemem, amiből olvasnak, elég csak rájuk néznem.
Ritkán vetem be, mert majd összecsinálják magukat.

Jövő hétvégén, Pesten lesz egy 2 napos előadás, ha pesti vagy hasznos infókat lehet szerintem
szerezni ,esetleg találkozhatsz, tapasztal madártartókkal is, akik segítenek neked.


Hú de sokat írtam, remélem sikerül belőle valamit kibogarásznod.

A lényeg, kalit közelébe ne menj, próbáljatok közösen a madár közelébe lenni, ne piszkáld, ne simogasd, adj neki időt, hogy megszokjon.
Ha ezt már elértétek közösen a pároddal, utána jöhet a következő lépés.
Ne add fel, lehet 1/2 év is kell hozzá, hogy ezt elérjétek, minden tollas más ezt nem lehet tudni mennyi idő kell neki, lehet tényleg sérült, valami gondja adódott a nőkkel a régi helyén.
Nem tudsz rákérdezni?
Ha csíp nincs kaja, nem nyúlhat a tányérodra!!
Csili vili ruhákat nem szeretik, az enyémek a szemüvegtől félnek.
Hosszú a hajad, lehet attól fél?

Egy sztori: a picúr igen hisztis volt már picinek, akkor még kalitban laktak az étkezőben, vacsi után mentek be, de ha meglátott ment a karom koptatás, úgy kapart, mint egy kotlós tyúk.
Az étkezőn keresztül járok ki dohányozni, hogy ne ismerjen, meg és ne legyen hiszti, magamra terítettem egy plédet, és mint az öreg anyók, hétrét görnyedve botorkáltam át az étkezőn.
Nem volt kaparás, hiszti, mivel nem ismert meg.
Volt még 1-2 sztori mikor sikerült kicselezni őket.

Szóval bárki kinevethet, én felvenném a párod ruháját, na, jó, ha kopasz azért nem vágatnám, le a hajam de mindent bevetnék, csak elnyerjem, a bizalmát, a lényeg akard és legyél türelmes.
Ha feszült vagy ne is menj a közelébe, csak ha nyugodt vagy, azonnal megérzi rajtad a feszültséget.

Most már tényleg lépek, remélem valamit tudtam segítetni, írj mik a fejlemények.

További szép napot !
Jutka


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2012 aug. 29, 1:34 
A kismadár úgy viselkedik pontosan ahogy az én kismadaram 7 éve élek vele együtt a feleségemnek vettük, előszőr egyforma aranyos volt mindkettőnkkel. Aztán én egy hétre elutaztam, amikor megjöttem a nyakamba repült és azóta le sem száll rólam... feleségemet eltüri ... én vagyok a párja más nem tapogathatja. Találkoztam fiú madárral aki hagyta a közeledést kettővel is Csipuska és Alex. Lányok nem, Merlin és Kakapó.
Kakapo nem bánt senkit eltűr mindenkit a gyerekeket szereti nem bántja őket, szegény feleségemnek jutott a vetélytárs szerep időnként 'belerúg'. Feleségem puszit adhat neki , rá megy a kezére , elfogadja az ételt stb, de időnként galádul belecsíp. A kezére 5 év után ment rá előszőr, megfogni nem engedi magát..

Nem hiszem, hogy sokat tudsz tenni, ha pesti vagy szivesen megnézem mit lehet tenni aztán ha müködik meg teheted Te is , ha nem egy véres csipéssel leszek gazdagabb max...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 21:58 
julietto írta:
Ha a kalitkájához megyek, akkor támad, egyszerűen felborzolja magát és nekem ugrik.

Védi a territóriumát. Akit magához enged azt "beengedi" a területére, akit nem kedvel azt próbálja elűzni onnan. Javaslom egy "semlegesebb" területen barátkozz vele.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 25, 13:56
Hozzászólások: 12
Valódi név: Major Julianna
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 21:55 
Kedves Jutka!

Először is nagyon köszönöm az infókat (persze mindenkitől aki ír)!
Ha az ágyra száll és a férjemmel bohóckodik és én is ott vagyok, tudomást sem vesz rólam, nem bánt.
Ha a kalitkájához megyek, akkor támad, egyszerűen felborzolja magát és nekem ugrik. Ha kint van a kalitkájából, akkor ha a tetején ücsörög és nekem valamiért oda kell mennem, akkor letámad. Simán nekem ugrik, vagy ha nem ér el, akkor felém repül és úgy akar csípni.... Persze én autómatikusan lehajolok előle.
Ha kaját viszek hozzá, szépen elveszi a kezemből, olyankor nem csíp és nem is borzol, amint meglátja nálam a gyümölcsöt...
Sokat megyek a ketrecéhez (ha bent van) és hátratett kézzel beszélek hozzá, olyankor figyel, majd nekem ugrik, borzol . Visszavonul, mert ugyanúgy beszélek hozzá, és kezdi előről.
Ha kint van , nem tudok nála magasabban lenni, mert a kalitka olyan 170 magas + még a madár magassága..én 167
Sosem ilyesztettem meg, vagy tettem olyat ami neki rossz lenne ezt nem tenném meg vele. Ha a kanapén ülök (ami a szoba másik felén van ) és meglátja hogy eszem, azonnal lerepül az ágyra, onnan eltotyog hozzám, kiszolgálja magát (persze ilyenkor mindig van nálam alma vagy gyümölcs amit a kezemből adok neki, amióta kivette a tányéromból a rántott húst, gondolva, hogy ez neki jár) és elrepül vissza a megszerzett csemegével.
Borzasztóan aranyos kis állat, amikor beszél vagy ugat, folyik a könnyem a nevetéstől, annyira kis bohóc. Bízom benne, hogy egyszer elfogad és nem akar megreggelizni, de sajnos rájött hogy félek amikor kint van és rámront ezt persze kihasználja és uralkodik rajtam...de nem tudom ezt hogy lehet legyőzni...... Tudom, hogy nem szabadna kimutatni hogy félek, de amikor borzolva nekemront...hát bátor legyen a talpán, aki állja a sarat....
Bízom benne, hogy a tanácsokkal amit itt kapok, egy békés madarat nevelhetek belőle
Üdv és köszönet: Juli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 28, 20:08 
julietto írta:
3 éves...

Mivel nem kirepült korú madár, így nehéz lesz egy már kialakult viselkedést megváltoztatni, de nem lehetetlen. Türelem kérdése. Ha az van neked (rengeteg), akkor menni fog ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 8:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO