Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 jún. 27, 22:08 
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a kézzelnevelő ilyen idős madárnál híg legyen vagy inkább sűrűbb?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 jún. 22, 12:46 
Rendben, köszönöm a válaszokat, akkor folytatom :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2013 jún. 14, 21:54 
gigollo, az enyémek 6 és 5 évesek és szoktam nekik én is ritkán még adni tápszert illetve bébiételt is adok időnként nekik fecskendőből. Imádják a sütőtököset, almásat, barackosat de lefagyasztott sütőtököt is szoktam nekik csinálni amit összeturmixolok.
Szerintem sem baj ha időnként adod még neki :wink:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 13, 21:30 
Nyugodtan lehet még jó ideig (pláne mivel kis mennyiségről van szó). Nem okoz problémát. Hosszú távon nem tudom mennyire "zavarja" meg a madár viselkedését, de az csak jót tenne, ha átszokna a fecsiről a kiskanállal történő kajálásra. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 jún. 13, 20:32 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy lehet e bármi probléma abból, hogy ha a jákót felnőtt vagy 14+ hetes korban is etetik napi 1X kézzelnevelővel? A mellkasán megjelentek egyre több piros tollak, mondjuk mostanában elég sok sárgarépát kapott. majdnem 2-3 naponta. Azért erőltetném ezt a kézzel nevelőt, mert nagyon várja este, szívesen fogadja a fél fecskendőt, szoros is marad közöttünk a kapcsolat, és tele van vitaminokkal.
A választ előre is köszi.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 19:19 
Repked viszonylag sokat, most akarom kibővíteni a mászófáját, szereztem rengeteg mogyoró ágat,
Holnap neki is állok egy ágas bogas nagy mászófa építésének, lesz rajta sodort kender kötél, egy csomó játék. és sok labirintus meg hinta.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 ápr. 21, 10:23 
A helyzet az, hogy a jákók nem véletlen válogatják ki a szotyit vagy a mogyorót. Eredeti környezetükben nagyrészt olajos pálmadió magvakat, illetve pálmadiót fogyasztanak, így az "ízlésük" az emésztésük is teljesen erre van ráállva. Ezért is válogatják ki az olajos magvakat. Azonban... míg ott rengeteget mozognak és szó szerint lemozogják a rengeteg kalóriát, addig a szobában ezt a mozgást képtelenség számukra biztosítani (hacsak nem egy 1000 négyzetméteres szobában tartod őket). Simán elhíznak. Arról nem is beszélve, hogy kizárólag csak 1-2 féle mag az meglehetősen egyoldalú táplálás szempontjából.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 21:37 
megnéztem, az én zacsimra rávan írva, ez már az újabb jákó eledel, járt mellé. 2 DB mézes rúd is.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 20, 20:40 
gigollo írta:
sajnos allergiás vagyok a mogyoróra, ennek hiányában édesanyámmal szoktam kóstoltatni :P de megszoktam szagolni, az avasodás elkerülése végett. Versele Laga jákó eledelt kap szerencsére elég kevés benne a mogyi.


Versele Laga forgalmaz egy eleséget amire rá van irva Aflatoxin controlled , remélem igaz azt szoktam venni.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Aflatoxin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 21:34 
sajnos allergiás vagyok a mogyoróra, ennek hiányában édesanyámmal szoktam kóstoltatni :P de megszoktam szagolni, az avasodás elkerülése végett. Versele Laga jákó eledelt kap szerencsére elég kevés benne a mogyi.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 20:15 
gigollo írta:
ja , értem, akkor nem aggódok :P

MIndig minden egyes adag magot kostolj meg én már találtam penészes magot ami végzetes lehet, mogyoro könnyen lehet aflatoxin fertőzőtt azt mindig kidobom .


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 10:09 
ja , értem, akkor nem aggódok :P


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 ápr. 19, 7:00 
Nem a mostani táplálásában kell keresni a hibát, akkor volt valami, amikor a tollnak az a része növekedett, tehát tokos kis fióka korában. Kb. 1 centis lehetett a faroktolla akkor :D . Ez olyan, mint egy könyvjelző. Ettől már minden rendben lehet, csak akkor ott lehet, hogy volt valami.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 22:19 
Átvizsgáltam ma a magos tálját, és azt vettem észre hogy nagyjából eszik minden magot, gyümölcsöt változatosat kap, mexikói zöldség keveréket is, erre reszelek neki mindig csörkoptatót, de azt eszi magába is. heti 1X kap vitaminos vizet orluxot, és heti 1X lágyeleséget reszelt tojást sajtot. Gritet meg külön tálkából kínálunk neki, mindenhez hozzányúl eszi is. Szerintem ezek a toll törések, vagy a stressztől van mivel kb 3-4 hete hoztuk el a tenyésztőtől vagy a kézzel nevelő táp csökkentése miatt az ásványi anyag háztartása vagy a vitamin szint megzuhanhatott egy picit.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 ápr. 18, 11:16 
Gyümölcsöt eszik rendesen. A magkeverékből szinte csak a szotyit meg a mogyorót eszi, mást nem, este kap még kézzel nevelőt. Most adtam neki egy kis orlux vitamint.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 23:00 
Frici írta:
Hali! A tollakon az ilyen vízszintes csíkok nem a töréstől vannak, hanem a toll növekedésekor ebben az időpontban valamilyen stressz, vagy betegség, táplálékhiány érte a madarat. Az is látszik, hogy minden tollon ugyanott van, törésnél más-más helyen lenne. Rosszul nevelt, lassan növő fiókákon sokszor van ilyen, vedlés után már rendes tolla nő.


Hát ez nem jó hír, jó tudni, köszönöm!

Nézd meg eszik-e egyáltalán gyümölcsöt és nem-e "monomán" . hogy pl csak szotyit eszik a magkeverékből.

Az én kismadaram csak a számból eszi meg a gyümölcsöt. Szőlőlé finom édes , ha nem akarad a szádból etetetni (nagyon erősiti a kapcsolatot) akkor kis pohárban friss édes gyümölcslé mint a szőlőlé biztosan bemegy.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 ápr. 17, 10:01 
Hali! A tollakon az ilyen vízszintes csíkok nem a töréstől vannak, hanem a toll növekedésekor ebben az időpontban valamilyen stressz, vagy betegség, táplálékhiány érte a madarat. Az is látszik, hogy minden tollon ugyanott van, törésnél más-más helyen lenne. Rosszul nevelt, lassan növő fiókákon sokszor van ilyen, vedlés után már rendes tolla nő.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO