Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2014 aug. 14, 12:50 
conure írta:

http://www.parrots.org/index.php/encycl ... eh_parrot/[/quote]

Itt is külön fajként emlegetik már, de még az erithacus-nál mint alfajt is írják.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2014 aug. 14, 12:38 
R.Ferenc írta:
Ma olvastam egy jákós cikket(Kistermelők Lapja,nem egészen szaklap :) )ebben azt írták, hogy a timneh jákót alfajról faji rangra emelték.Van-e valakinek erről több infója?

www.parrots.org/index.php/encyclopedia/ ... eh_parrot/


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2014 aug. 13, 20:50 
Ma olvastam egy jákós cikket(Kistermelők Lapja,nem egészen szaklap :) )ebben azt írták, hogy a timneh jákót alfajról faji rangra emelték.Van-e valakinek erről több infója?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 21:31 
Idézet:
Egyébként tenyésztő sincs belőlük túl sok - legalábbis idehaza.
Erről Ottó barátom tudna mesélni.Futott néhány kört, mire be tudta szerezni ezt az egyet...Egyébként az én madaraim is külföldiek(SK)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 19:38 
Igen az egyik kongó jákó,mivel a timneh egyedül volt,nem akartam ,hogy egyedül legyen,így hoztam hozzá egy kongó jákót is.Érdekes a különbség közöttük a kongó sokkal falánkabb,barátságosabb,viszont,ha néhány percet foglalkozik az ember velük a kis timneh egyből bújik a kezemhez.Én a R Ferinél láttam először timneh jákót kb 4-5 éve, nagyon megtetszettek,sajnos akkor még nem volt lehetőségem ilyen madarat vásárolni.
Kép
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 7, 10:02 
R.Ferenc írta:
Valószínű ezért is kerül kevesebbe."Mert nem olyan látványos".

Igen, ebben van valami. Mint a sportkocsi. Ha piros, akkor drágább :) Bár szerintem sem a "méret a lényeg", de sokan nem így gondolják. Biztos ha lenne a kongóinál 5 centivel nagyobb, akkor az lenne a "sztár". Egyébként tenyésztő sincs belőlük túl sok - legalábbis idehaza.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 21:58 
Nekem van mindkettőből,így tudok valamennyire okoskodni. :) Timneh fiókákról tudok,amiket tőlem vettek és tartom a kapcsolatot a tulajokkal.Mindkettő sokat beszél,nem is nagyon tudják,hogy hány szót.Persze ez inkább,(mint előttem is írtátok) ez egyedfüggő.A leglényegesebb különbség a méret,meg a szín. A timneh kb.1/3 méretű a kongóhoz képest.Valószínű ezért is kerül kevesebbe."Mert nem olyan látványos". Bár ezzel azért vitatkoznék,mert nekem sokkal inkább a timneh tetszik máig is,ami persze erősen szubjektív.Amikor először láttam egy külföldi madármenhelyen,akkor megfogadtam,hogy nekem lesz ilyen.És lett is,hamarabb,mint a sokak által "sztárolt" kongó jákó.
Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 19:38 
Erről az egyedi képességről csak annyit, hogy a királyomat inkább fütyülni tanítottuk különböző dallamokra igaz nem napi szinten, de iszonyú hamar utánzott bennünket és egész élethűen.Vagyis nem igazán tanítottuk, csak úgy " bohóckodás" képen néha ugyanazt a dallamot fütyültük neki.

De teljesen élethűen utánozza a lányomat mikor reggelente a macskát hívja kajálni.Azaz szóról szóra mondja, hogy " Montiii... cica, cicc cicc, gyereee..Montiii..."

Pedig a abszolúte nem akartuk, hogy beszéljen.

A sógorom szerintem "agyilag egy szinten van vele" mert amúgy sík hülye a papagájokhoz meg úgy minden állathoz, de ha a Lui ( a szóban forgó király hím ) meglátja Őt akkor szinte rátapad a rácshoz és egymásnak s "szerelmet" vallanak, percekig gügyögnek egymáshoz.

A lökött sógor mindig mondja neki, hogy "Gyurika vagyok" és ez a másik lökött állandóan ezt hajtogatja mikor elmélázik, hogy " Gyurika vagyok, és még gügyög vagy 10 percig, persze halandzsát.Persze ezt több hét múlva is hallom tőle, szerintem nosztalgiázik mert ugye több hete nem látták egymást.Senkihez nem vonzódik úgy mint Őhozzá... azért ez érdekes.(Na jó, csak hozzám)

Bele se merek gondolni, hogy mennyit beszélne, ha rendszeresen foglalkoznék vele.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 19:15 
jojo írta:
Az úriember tengerész kis főmufti volt és mesélte, hogy távolkeleten sok kítűnően beszélő nemessel találkozott.Ráadásul állította, hogy van referenciája a jákókról is, hisz neki is van több is.

Nekem vannak nemeseim. Nagyon szépen és tisztán beszélnek. De pl a szavakat közel sem kapcsolják össze a történésekkel mint pl a jákó. Sőt, az új szavak alkotását sem figyeltem meg náluk. Mégis azt mondom, hogy akár igaza is lehet, mert mindegyik fajnál vannak kiemelkedően jó beszélőkével megáldott egyedek és kicsit szófukarabbak. Elvégre mindegyik madár egyéniség ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 17:52 
Miután a beszédkészségről én is csak olvastam (bár megbízható forrásnak tűntek, viszont a több száz oldal közül ne kérdezzétek, hogy melyikekben) tehát ezt nem tudom alátámasztani referenciával, tehát ezzel nem is vitatkozom.

Viszont én beszéltem egy hím nemes papagáj (Helmahera) tulajjal aki azt állította, hogy eme papagáj jobb beszélő mint a jákó.Úgy globálissan...Tény, hogy a díszmadár kiállításon is beszélt a papagáj (ott voltam !) de ugyebár nem számoltam meg a szókincsét.No, ez is egy vélemény.Az úriember tengerész kis főmufti volt és mesélte, hogy távolkeleten sok kítűnően beszélő nemessel találkozott.Ráadásul állította, hogy van referenciája a jákókról is, hisz neki is van több is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 15:47 
dobozostej írta:
A beszédkészségében elvileg nincs különbség.

Abszolúte ide így van. Az egyetlen különbség a már említett külsőben mutatkozik meg, illetve a Timneh jákó elvileg kevésbé lesz magába forduló depis (erről viszont nincs tapasztalatom, de még ismerősöm sincs akinek lenne ilyen irányú tapasztalata).

jojo írta:
Nem akartam elsőnek belebrekegni, de a színezete szerény volta, és a kevesebb beszélőképessége miatt is ritkább.

Ritkasága és nehéz beszerezhetősége ellenére mégis olcsóbb. Ez is elég fura (a már említett beszélőkészségéről nem értek veled egyet, néhol azt írják, hogy még jobb is a beszélőkéje mint a "nagy testvérének").

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 15:33 
Azt tudom, hogy egyik sem timneh, mert ezek az enyémek. :D
B. Ottóéra gondoltam. Az egyik kicsi biztos, hogy timneh,
de a baloldali az olyan mint a kicsi kongó.

Timneh-ből egyébként kevesebbet importáltak.
Egy import kézikönyv szerint a kongóból úgy emlékszem
35-ezret, aminek a 20%-a a németekhez ment.

A beszédkészségében elvileg nincs különbség.
Szegeden láttam egyet kedvencként, annak be nem állt a szája. :P


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 15:25 
Nem akartam elsőnek belebrekegni, de a színezete szerény volta, és a kevesebb beszélőképessége miatt is ritkább.(annak még nem jártam utána,, hogy a természetben is ritka-e, bár csak egy pár kattintás lenne...)

Ennyi erővel éppúgy felvethetnénk a kis és a nagy Váza papagájról is kérdést, hogy azt miért nem tartják sokan, én csak egy embert ismertem aki tartott sok tíz vagy 100 db-ot belőle.

A kis és nagy váza sem túl szép, de nem is mindig a szépségükért szeretjük őket....

Kis vázapapagáj:

Kép


és a nagy:

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 6, 14:37 
Nem túl valószínű. Egyik sem az. A Timneh jákó farka nem piros, a csőr felső kávája csontszínű, nem koromfekete. Méretbeli különbség képen nem annyira látványos, ha egymás mellett vannak akkor szembetűnő.



Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2014 aug. 5, 21:07 
Mind a 2 timneh?

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 aug. 5, 14:06 
Bajó Ottó írta:
Végre sikerült timneh fiókát vennem.

Gratulálok. Furcsa mód kevés van belőle, nem teljesen értem az okát.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2014 aug. 4, 20:47 
Végre sikerült timneh fiókát vennem.

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 10, 21:46 
De nagy a csend jákó papagáj "fronton". Mindenki eltűnt? :-?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 2, 12:58
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Gyula
Valódi név: Bajó Ottó
   
Hozzászólás 2014 ápr. 4, 20:01 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék van-e valakinek timneth jákója?
Esetleg eladó fiatalja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2014 jan. 18, 21:36 
Ide írom, a telefonszámom, ha valakinek van ötlete, és segítene...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 12:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO