Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2013 nov. 6, 10:01 
jelenleg van még kézzel nevelt Jákó :)

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 28, 14:15
Hozzászólások: 801
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Attila
   
Hozzászólás 2013 nov. 6, 0:00 
Hogy van Alfi ? Kakapo nem evett meg semmiféle , babi ételt , nem elég finom :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 17, 17:00
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Kiss János
   
Hozzászólás 2013 okt. 31, 11:34 
Köszönöm a választ!!sokat segített!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 31, 9:13 
Igen, úgy tudom Szabó B. Sanyinak lesznek kézzel nevelt jákói. http://papagajok.hu/

jancsi0920 írta:
Sziasztok!!
Tudnátok segíteni abban hogy szeged környékén lehet jákó papagájt venni valahol(tenyésztőtől)??ha lehet pár hetesre gondoltam!!
mennyibe kerül átlagban??
köszönöm a válaszokat előre is!!

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 dec. 17, 17:00
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Kiss János
   
Hozzászólás 2013 okt. 30, 20:30 
Sziasztok!!
Tudnátok segíteni abban hogy szeged környékén lehet jákó papagájt venni valahol(tenyésztőtől)??ha lehet pár hetesre gondoltam!!
mennyibe kerül átlagban??
köszönöm a válaszokat előre is!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 8, 13:06 
Ma vettem Alfinak bébi ételt, mert olvastam, hogy van amelyik szereti, hát ő még nem nagyon kedveli...Ő egy csodabogár, mert minden gyümölcsöt, zöldséget megeszik ami a kertben van, de amit itt írtok hogy szeretik a Jákók, abból nem sokat eszik...
Most úgy látom, hogy sokat iszik, és az ételéből is inkább az olajos magvakat eszi.
Mivel meg van fázva, rendszeresen adok neki pitypang virágot, amit nagyon szeret, és kamilla teát.
A páratartalmat igyekszem 70%-körül tartani, mert úgy tapasztalom hogy így jobban érzi magát.
Remélem rendbe jön, most kicsit félősebb, és gyengébb is...
Nem tudom, esetleg ha valakinek van ötlete mit tehetnék még a gyógyulásáért, megköszönném!
Én vagyok a hibás, mert nyáron kint volt a többi madárral a teraszon, és valószínű későn hoztam be a kalitkáját...azt gondoltam, hogy az esti 10fok körüli hőmérsékletet még bírja, de ezek szerint megfázott.
Most sokat eszik, és sokat pottyant is...hasmenése van, most azon gondolkodom, hogy mivel szüntethetném meg a hasmenést?
Hamarosan saját szobája lesz Alfinak, mert készül a tetőtér beépítés, ha elkészül, akkor én fel költözöm a tetőtérbe, ez a kis szoba meg szinte teljesen az ővé lesz...kb. 8nm.
Akkor jobban tudok majd figyelni a páratartalomra is, most 70% fölé nem engedem, a számítógép miatt.

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 7, 19:17 
Jó újra hallani felőled. Még ha nem is ilyen híreket várna az ember, de az a lényeg, hogy már jobban van :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 júl. 30, 21:19
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Zala-megye
Valódi név: Molnár László Gábor
   
Hozzászólás 2013 okt. 7, 18:04 
Sziasztok! Már rég óta nem voltam itt, ígérem ezután többször "benézek" szerencsére jól vagyunk, Alfi, Totyi és a többiek...
Alfi kicsit most betegeskedik, mert megfázott...szegényke náthás, de már gyógyul.
Csodát tesz az infra lámpa, a sós párásító, és a kamilla tea, alma ecet.
Már kevesebbet rázza a fejét, és a kedve is jobb.
Beszélni még ritkán van kedve, de azért már mondogatja hogy: "mi a helyzet?"
Meg hogy "csirke madárka"
Kicsit túl sokáig volt kint a teraszon, és megfázott.

Remélem ti is jól vagytok, és látom vannak újak is itt...

_________________
"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot-mondta a róka-Neked azonban nem szabad elfelejtened.Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél!" (Antoine de Saint-Exupéry-A Kis herceg)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 jún. 7, 9:55 
aida írta:
De a rikoltozás csak nem akar elmaradni...

Teljesen nem is fog, de a mennyisége és időtartama apránként csökkenthető... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 3, 20:23
Hozzászólások: 8
Valódi név: Aida
   
Hozzászólás 2013 jún. 6, 16:49 
Köszi Jutka!

Nálunk érdekes módon minden állat szép. A kutyák, a macska és... most Csörke is. És hossz ideig élnek. Egyszer valaki azt mondta azért, mert látszik, hogy szeretve vannak.

Csörke még mindig sokszor ad ki olyan hangokat, amit alig lehet elviselni. Akárhogy próbálom vele megértetni, hogy kerülje ezeket a fülbántó hangokat. Próbálkoztam már azzal is, hogy suttogva beszélek hozzá. Na, ezt is, mint mindent, nagyon gyorsan megtanulta. És simogatja a lelkem, mikor suttog. Főleg amikor a többiek még alszanak! De a rikoltozás csak nem akar elmaradni...


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 16, 7:16
Hozzászólások: 198
   
Hozzászólás 2013 máj. 23, 19:06 
Szép estét Mindenkinek !!!

Régen jártam itt, még nem volt időm visszaolvasni, remélem minden tollas és gazdija jól van.
Aida, szépséges tollasod van !! :31:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 15, 16:40 
aida írta:
Valahol azt olvastam, hogy a fűzfa ággal jól elvan a Jákó papagáj. De csak azért, mert eljátszik vele, vagy mert eszi? Egyáltalán ha kap egy fűzfa ágat, akkor a levéllel együtt, vagy csak a szárat magát?

Nem fogja megenni, de szétrágja apró cafatokra. Lehet minimális mennyiséget meg is eszik belőle, de szerencsére ez nem baj, ugyanis a fűzfa egy természetes antibakteriális anyagot tartalmaz. Szóval azzal, hogy rágcsálja egy természetes ingert (rágási kényszert) csillapít, emiatt kifejezetten hasznos időtöltés a számukra. :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 3, 20:23
Hozzászólások: 8
Valódi név: Aida
   
Hozzászólás 2013 máj. 15, 14:01 
Valahol azt olvastam, hogy a fűzfa ággal jól elvan a Jákó papagáj. De csak azért, mert eljátszik vele, vagy mert eszi? Egyáltalán ha kap egy fűzfa ágat, akkor a levéllel együtt, vagy csak a szárat magát?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 11:31 
aida írta:
Használt valaki klikkert idomításhoz? Mik a tapasztalataitok?

"Dobozostej" használ, saját tapasztalatom nincs, de általában mindenki dicséri. Lényeges, hogy megfelelően használd a klikkert, illetve megfelelő módon készítsd fel rá a madarat. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 3, 20:23
Hozzászólások: 8
Valódi név: Aida
   
Hozzászólás 2013 máj. 14, 10:41 
Olvasgatom a fórumot a legrégebbi hozzászólásoktól kezdve. Nem kevés. Lassan haladok vele, mert mindig felmerül néhány utánanézni-való.
Hát nézek nagyokat, mert menet közben jövök rá 1-2 dologra.
Én az a papagájtulajdonos vagyok, aki nem akartam az lenni valójában, csak örököltem a madarat. De mivel mindig is vonzódtam a nagyobb madarakhoz, örültem neki.
Hát a család kevésbé. Főleg, hogy ez a kis bestia állandóan dumál. A beszéd nem is lenne gond, csak az éles hangok utánzása. És a hajnali ébresztő volt az. Na, ez utóbbiról már sikerült leszoktatni.
Viszont nagyon kis okos, mert kezdem idomítani.
Klikkert próbálok használni és már ott tartunk, hogy ő utánozza a klikker hangját, hogy felhívja a figyelmemet, hogy valami finomat akar enni.
Szóval én akarom őt idomítani, lassan meg ő akar engem.
Használt valaki klikkert idomításhoz? Mik a tapasztalataitok?
Nekem nincs olyan "szerencsém", hogy fiatal korától magamhoz szoktassam. Először el kellett fogadtatnom vele magamat. De azt hiszem, még hosszú út áll előttünk...




Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 15:28 
Köszönöm.
Jó a virág is :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 13:09 
gigollo írta:
Tudtok olyan növényt mondani, aminek szárát levelét a papesznak lehet adni, és szobában tartható.

Ha virág is jó, akkor itt nézz körül.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2013 máj. 11, 12:10 
Sziasztok!
Tudtok olyan növényt mondani, aminek szárát levelét a papesznak lehet adni, és szobában tartható. 1 et találtam eddig a bambuszt. Viszont kellene nekem még 1-2. Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 9, 19:24 
aida írta:
Létezik, hogy valaha is tudjak kezdeni vele valamit, ha az első 10 évben "elrontották"?

Egyértelmű igen a válasz. Csak sok idő és türelem kell hozzá.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 3, 20:23
Hozzászólások: 8
Valódi név: Aida
   
Hozzászólás 2013 máj. 9, 16:51 
"Azt azért hozzá kell tennem, hogy sosem csípett tiszta erőből. Csak erősen megfogta az ujjam. Persze ez fáj, de el lehet viselni. Ha erővel csíp, akkor az vérzik, nem hiszem bárki kibírná azt. Hacsak nem fakír."

Hát az a helyzet, hogy nem vagyok fakír. De ő bizony véresre csíp. Úgyhogy most keresek valami olyan idomítási módszert, amivel nem KELL hozzáérnem, mert már elégszer vittem a bőröm a vásárra.
És nálunk nem működik, hogy akkor nem veszem ki a ketrecéből, mert ő nem is akar kijönni. Azt látom, igazából a rikácsoláson kívül, meg a hangutánzáson kívül mást nem is akar. Na jó, enni. De azt is csak néhány dolgot. Csíkos napraforgó magot, mogyorót. Nagy nehezen néha elfogad narancsot, banánt, esetleg sárgarépát.

Jó olvasni, hogy van olyan, akinek bearanyozza az életét a madár!

Létezik, hogy valaha is tudjak kezdeni vele valamit, ha az első 10 évben "elrontották"?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 3:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO