Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 9:08 
Skrachlaci írta:
Na ja, ezek a nyakatekert törvények,meg a furfangos "tenyésztők"... :(
Szerencsére van péda az ellenkezőjére is! Tegnap elhoztam én is a csemete Jákót, és amit ott láttam tapasztaltam arról csak szépet-jót tudok mondani! Tisztaság, rend gyönyörű egészséges madarak, rendezett nagy röpdékben. Minden papír elkészítve, bemutató etetés (még napi 2 alaklommal kap tápot) minden táplálékból - tápszer,csíráztatni való mag nagypapagáj keverék- különcsomagolva legalább 2 heti adag! Steril fecskendők az etetéshez,rengeteg jótanács, állatorvos telefonszáma...hát így is lehet!
Szia Laci,gratula a Jákóbébihez,jó ilyeneket olvasni :!: :)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 8:19 
Tuli írta:
Skrachlaci írta:
Na ja, ezek a nyakatekert törvények,meg a furfangos "tenyésztők"... :(
Szerencsére van péda az ellenkezőjére is! Tegnap elhoztam én is a csemete Jákót, és amit ott láttam tapasztaltam arról csak szépet-jót tudok mondani! Tisztaság, rend gyönyörű egészséges madarak, rendezett nagy röpdékben. Minden papír elkészítve, bemutató etetés (még napi 2 alaklommal kap tápot) minden táplálékból - tápszer,csíráztatni való mag nagypapagáj keverék- különcsomagolva legalább 2 heti adag! Steril fecskendők az etetéshez,rengeteg jótanács, állatorvos telefonszáma...hát így is lehet!


Én is gratulálok a kis jákóhoz! :lol: Legyen sok örömötök egymásban!

Hát igen, így kellene! Le a kalappal a tenyésztő előtt!


Köszönöm! Remélem a sok szeretet, türelem és gondoskodás a Te Jákódnál is eredményt hoz majd! :)

_________________
Lac


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 23:27 
conure írta:
Warhawk írta:
Sok tenyésztő valóban nem szereti a jákót gyűrűzni, mert a szülők vagy nem fogadják vissza a gyűrűzés után vagy megpróbálják a gyűrűt leszedni (aminek a vége az lesz, hogy a kicsi elpusztul). De ilyenkor ott a chipezés! A T. Hivatal, meg bár nem szereti a chipezést, de kénytelen elfogadni ha azt jó minőségű (értsd: nem kínai bóvli és leolvashatatlan) chippel csinálták.

A jó kifogás sosem rossz. Ha már kézzel nevelik akkor édes mindegy, hogy a szülő hogyan fogadná. Nagyon sokszor más a valódi indok. (ha a szülőkkel akarjuk neveltetni akkor viszont adódhatnak gondok)
Chip. Nem véletlen, hogy nem szívesen fogadják el. Hiszen ez a legegyszerűbb módja a csempészett madár legalizálásának, vagy éppen így legegyszerűbb 40 éves helyett 4 éves madarat csinálni.


Üdv mindenkinek.
Azt, hogy kell érteni "ha már kézzel nevelik akkor édes mindegy, hogy a szülő hogyan fogadná". Tisztázzunk már egy lényeges kérdést: a kézzelnevelt madárral a szülő már nem is találkozik miután elvették tőle a fiókát, mivel kézzelnevelt lesz. Azt a madarat amelyet meggyűrűznek és visszateszik a szülők alá na ez nem kézzelnevelt (az egy jelölt) és ennek a madárnak vagy az élete vagy a lába kerülhet veszélybe, miután a fióka tisztántartása közben észreveszi a " szülő"az idegen tárgyat (gyűrűt) és sok esetben el akarja távolítani bármi áron. Sajnos az benne van a pakliban, hogy vannak akik trükköznek akár chippel akár a gyűrűvel de egyenlőre nem sok más megoldás van, illetve van a vevő ezen a téren is legyen tisztában az ide vonatkozó szabályokkal, ugyanis ez is legalább olyan fotos mint minden más a madárral kapcsolatban, valamilyen szabálynak kell lenni. A chipnek van még egy gondja, az illetékes hivatal is alátámasztja ezt, mégpedig vannak olyan esetek, hogy fizikálisan benne van a madárban de nem reagál a leolvasóra. Mindezek a tenyésztők felelősségét a legkevésbé sem enyhítik, természetesen azokra gondolok akik hajlanak a sumákolásra.
:)

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 23:16 
bathoszilvi írta:
Sziasztok.

Én értem ezeket a szabályokat de mi van akkor ha mondjuk az udvaromra berepül egy gyűrűtlen de roppant szelíd jákó és én meg akarom tartani.Ilyenkor ha bejelentem elveszik a madarat?Utánna hova kerül mi lessz vele?

Igen, elkobozzák. Jobbik esetben valamelyik állatkert vagy bemutató kert kapja meg. De hallottam már olyan "őrült" ötletről is, hogy az ilyen állatokat el kell altatni és a testet el kell égetni(!) hogy semmi módon ne kerülhessen forgalomba, elvégre ezzel lehet megakadályozni az illegális kereskedelmet. Ha valaki ezt nem hinné el, akkor el kell keserítsem: ezeket a mondatokat egy illetékes úriembertől hallottam jó pár évvel ezelőtt.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 23:11 
conure írta:
A jó kifogás sosem rossz. Ha már kézzel nevelik akkor édes mindegy, hogy a szülő hogyan fogadná. Nagyon sokszor más a valódi indok. (ha a szülőkkel akarjuk neveltetni akkor viszont adódhatnak gondok)
Chip. Nem véletlen, hogy nem szívesen fogadják el. Hiszen ez a legegyszerűbb módja a csempészett madár legalizálásának, vagy éppen így legegyszerűbb 40 éves helyett 4 éves madarat csinálni.

Igen, de sokszor (sajnos) még az is előfordul, hogy a szülők által neveltet árulják mint "kézzel nevelt" madarat. Ha valaki nem ért hozzá úgysem veszi észre a különbséget (aztán próbáljon meg reklamálni).

A chipes jelölést meg nem a hivatal dönti el, hogy jó vagy sem. A CITES elfogadja és ettől kezdve hiába kötözködnek az akkor is szabályos. (Más kérdés, hogy még így is akadékoskodnak). Amúgy nem is ez a legnagyobb problémájuk (bár valójában tényleg ez a legnagyobb gond a chippel), hanem , hogy Magyarországon túl sok a "bóvli" kategóriájú chip és gyakran a nem lehet leolvasni. Persze a drágább, jó minőségű ISO szabvány szerintivel nincs gond. (Ugyanakkor lehet a felhasználót átverik és bóvlit adnak el neki vagy a tenyésztő spórol a chip árával).

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 22:38 
Sziasztok.

Én értem ezeket a szabályokat de mi van akkor ha mondjuk az udvaromra berepül egy gyűrűtlen de roppant szelíd jákó és én meg akarom tartani.Ilyenkor ha bejelentem elveszik a madarat?Utánna hova kerül mi lessz vele?

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 22:30 
Warhawk írta:
Sok tenyésztő valóban nem szereti a jákót gyűrűzni, mert a szülők vagy nem fogadják vissza a gyűrűzés után vagy megpróbálják a gyűrűt leszedni (aminek a vége az lesz, hogy a kicsi elpusztul). De ilyenkor ott a chipezés! A T. Hivatal, meg bár nem szereti a chipezést, de kénytelen elfogadni ha azt jó minőségű (értsd: nem kínai bóvli és leolvashatatlan) chippel csinálták.

A jó kifogás sosem rossz. Ha már kézzel nevelik akkor édes mindegy, hogy a szülő hogyan fogadná. Nagyon sokszor más a valódi indok. (ha a szülőkkel akarjuk neveltetni akkor viszont adódhatnak gondok)
Chip. Nem véletlen, hogy nem szívesen fogadják el. Hiszen ez a legegyszerűbb módja a csempészett madár legalizálásának, vagy éppen így legegyszerűbb 40 éves helyett 4 éves madarat csinálni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 22:12 
Köszönöm Marcsi!
Valóban nagyon édes, és folyamatosan fogok róla írni, illetve biztos lesz ezer meg egy kérdésem! :) amire tudom, hogy nagyon sok embertől kapok majd választ, itt és privátban is!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 22:05 
Betty írta:
Sziasztok!

Egy nappal korábban megérkezett az új családtagunk "Emma"! :) Egy hét és kiderül tojó e.
Egy igazi kis tündér :drunken:
Már csucsul, gondolom el sem tudja képzelni, hogy hol van, de igyekszem sokat mellette lenni majd amíg megszokja az új környezetét.

A kecskéim csak úgy filózták. Felragadtak a kalitka oldalára és még pislogni is elfelejtettek, annyira bámulták :D


Gratulálok, írjál majd róla! Biztosan nagyon aranyos!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 22:04 
Valóban igazatok van, jobban utána kellett volna járnom ennek a dolognak, de eszembe sem jutott, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek, de megtörtént, most már nem tudok változtatni rajta. :(
Egyébként talán azért járhattam így, mert akiket megismertem tenyésztőket a történtek előtt, ők mind nagyon tisztességesek és rendesek voltak, másrészt hittem és hiszek abban, hogy az emberek nagy része becsületes. Nem is gondoltam, hogy ilyen svinglik lehetnek a papagájok tartása körül, vagy hogy ilyen átvágások lehetnek a madarak egészségét, hibátlanságát illetően, csak azért hogy el tudják adni őket.
Mindenesetre azok akik nem rendelkeznek kellő tapasztalattal, vagy kezdők, ne is induljanak el madarat venni. Minimum egy hozzáértő madarászt kérjenek meg, hogy segítsen a vásárlásban, különben meglepetések érhetik.

Köszönöm azoknak a segítségét, akik privátban is írtak, és próbálnak segíteni, nagyon jól esik és ez is bizonyítja, hogy igenis a lelkiismeretlen madarászok vannak kevesebben, és sokkal, sokkal többen vannak a rendesek, becsületesek.

Jelenleg az a cél, hogy a jákót ezért ne kelljen tovább adni, ha másként nem megy, akkor bejelentés nélkül fog maradni, igaz ezt nem nagyon javasolja senki, de most úgy tűnik nyugiban van, nem tépkedi magát és látom a tolltokokat is nőni már, és ez a legfontosabb.

Mindenkinek szép estét!

Marcsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 21:44 
Sziasztok!

Egy nappal korábban megérkezett az új családtagunk "Emma"! :) Egy hét és kiderül tojó e.
Egy igazi kis tündér :drunken:
Már csucsul, gondolom el sem tudja képzelni, hogy hol van, de igyekszem sokat mellette lenni majd amíg megszokja az új környezetét.

A kecskéim csak úgy filózták. Felragadtak a kalitka oldalára és még pislogni is elfelejtettek, annyira bámulták :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 19:07 
Warhawk írta:
Tuli írta:
Tudtam, hogy kell cites papír, de nem tudtam, hogy a gyűrű a lábán is kell legyen, míg a tenyésztő gondolom ezzel tisztában volt. ( a "tenyésztő igaz szabadkozott, hogy nincs raja, de azzal magyarázta, hogy ő a balesetek miatt nem szereti rátenni) Akkor most aztán lehet követ dobálni......Azok a "tenyésztők" meg érezzék jól magukat akik becsapják a naív, madarat szeretőket. Sajnos vannak ilyen lelketlen emberek is.

Sok tenyésztő valóban nem szereti a jákót gyűrűzni, mert a szülők vagy nem fogadják vissza a gyűrűzés után vagy megpróbálják a gyűrűt leszedni (aminek a vége az lesz, hogy a kicsi elpusztul). De ilyenkor ott a chipezés! A T. Hivatal, meg bár nem szereti a chipezést, de kénytelen elfogadni ha azt jó minőségű (értsd: nem kínai bóvli és leolvashatatlan) chippel csinálták.


Szervusztok.
Az idézetekben leírtakkal nincs gondom, de azzal azért egy leendő tulajdonosnak kutya kötellessége tisztában lenni mit jelent egy védett (CITES) papírral rendelkező madár jelölésének módjai, gyűrű, chip,és a hozzátartozó igazolás, rajta a madár és a tenyésztő adatai,gyűrűszám, chip száma. Akkor ha a gyűrű nincs a madáron ( kézbe adják), számok, név nem stimmel, majd később akarja küldeni az igazolást,nem szabad megvenni a madarat bármennyire kecsegtető az ára. Sok tenyésztő sajnos nem egyenes és nem gerinces , tisztelet a kivételnek - azért remélem a többség a tisztességesek kategóriájába tartozik.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 16:57 
Tuli írta:
Tudtam, hogy kell cites papír, de nem tudtam, hogy a gyűrű a lábán is kell legyen, míg a tenyésztő gondolom ezzel tisztában volt. ( a "tenyésztő igaz szabadkozott, hogy nincs raja, de azzal magyarázta, hogy ő a balesetek miatt nem szereti rátenni) Akkor most aztán lehet követ dobálni......Azok a "tenyésztők" meg érezzék jól magukat akik becsapják a naív, madarat szeretőket. Sajnos vannak ilyen lelketlen emberek is.

Sok tenyésztő valóban nem szereti a jákót gyűrűzni, mert a szülők vagy nem fogadják vissza a gyűrűzés után vagy megpróbálják a gyűrűt leszedni (aminek a vége az lesz, hogy a kicsi elpusztul). De ilyenkor ott a chipezés! A T. Hivatal, meg bár nem szereti a chipezést, de kénytelen elfogadni ha azt jó minőségű (értsd: nem kínai bóvli és leolvashatatlan) chippel csinálták.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 15:40 
feketemarcsi írta:
Most kórházban van a bácsi, de hónap végén lesz gyűlésünk, ha addigra meggyógyul, akkor megkérdezem, hogy pontosan mit adott neki. Az Ottó nagyon szép madárka lett, tavaly eladta és az új gazdáinál is jól van.



Rendben, köszönöm szépen előre is.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 15:39 
Skrachlaci írta:
Na ja, ezek a nyakatekert törvények,meg a furfangos "tenyésztők"... :(
Szerencsére van péda az ellenkezőjére is! Tegnap elhoztam én is a csemete Jákót, és amit ott láttam tapasztaltam arról csak szépet-jót tudok mondani! Tisztaság, rend gyönyörű egészséges madarak, rendezett nagy röpdékben. Minden papír elkészítve, bemutató etetés (még napi 2 alaklommal kap tápot) minden táplálékból - tápszer,csíráztatni való mag nagypapagáj keverék- különcsomagolva legalább 2 heti adag! Steril fecskendők az etetéshez,rengeteg jótanács, állatorvos telefonszáma...hát így is lehet!


Én is gratulálok a kis jákóhoz! :lol: Legyen sok örömötök egymásban!

Hát igen, így kellene! Le a kalappal a tenyésztő előtt!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 15:31 
feketemarcsi írta:
Szia Tuli!

Egyik öregnek nálunk is volt egy ilyen kopasz jákója, annyira rossz állapotban volt, hogy ingyen adták oda neki, és tuja termést adott neki, ettől jött állítólag a tolla rendbe és befejezte a tolltépést.


Köszönöm az ötletet, de nem mernék orvosi javallat vagy tapasztalt tenyésztői javallat nélkül adni neki semmit, de szívesen veszek minden ötletet. Jelenleg antistressz port kap, valamint calcium columbát, hemavitGold Bline-t és hemavitGold federt. Ő is rossz állapotban van, ill a tollazata.

Üdv. Marcsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 15:27 
Laci gratulálok a madárkához! :D

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 14:15 
conure írta:
Tuli írta:
, elég szomorú, hogy vannak tenyésztők, akik kihasználják mások tudatlanságát.:-(((

Viszont...vettem egy jákót is, de vele ugyanaz a helyzet, cites papír van, de gyűrűje nincs, felhívtam az eladót, de nem hajlandó visszavenni.
Akkor most mit tegyek?

Hogy mit tegyél? Ezt a kérdést akkor kellett volna feltenned, mielőtt megvetted a madarat. A jogszabály nem ismerete, nem mentesít. Pénzed az volt, de hogy finoman fogalmazzak, felkészültséged az nem. (elszökött madár, jelöletlen madarak vásárlása)
Természetesen a te tudatlanságod a kupecet nem mentesíti. Már bocs, de ami a szívemen az a klaviatúrán......


Ez kedves hozzászólás volt! :( :cry: Köszi :cry:
Általában az emberek nem úgy csöppennek bele a madarak tartásába, hogy tisztában vannak mindennel ami ehhez tartozik, sőt... úgy kezdődik, hogy egy pinty, aztán kettő és onnantól kezdve nincs megállás. Nálam konkrétan 6 éve, 1 talált nimfácskával kezdődött és onnan folytatódott, növekedett a papagájok száma ahogyan az lenni szokott. Előbb csak pár a talált madárnak, aztán a picik, majd nekik is pár....
Másrészt nem hiszem, hogy nincs benne a pakliban, hogy aki madarakkal foglalkozik attól 1-2 madár nem is fog meglógni, míg meg nem tanulja hogy egy pillanatra sem lehet esélyt adni a szökésre, ugyanúgy mint egyéb problémák (betegségek stb.) kezelését. Én nagyon sok segítséget kaptam, és mert kértem, más fórumokon és örök hála Rácz Sanyinak és sok kedves hobby madártartónak, aki bármikor szívesen segített, ha gondom volt és szívesen adott tanácsot amikor arra szükségem volt! Igyekeztem felkészülni, megvettem sok könyvet, olvasom a fórumokat, tanulok a hozzászólásokból, tapasztaltabbaktól és nem azért vettem jákót, mert felvetett a pénz, hanem mert egy ismerősömnél beleszerettem és a családom látva a sóvárgásom összerakta a rávalót és megvették szülinapomra, másrészt amikor elszökött, napozni tettem ki a kalitjában a teraszra, hogy érje az első finom tavaszi napsugár, de olyat tett amit még soha benn a lakásban, kinyitotta az ajtaját.
Nem vagyok az a milkós, pénz nem számít madár tartó, de ez azt hiszem mindegy is ez, jó lenne ha az lennék, de ez sem zárná ki, hogy lelkiismeretes legyek. Tanácsot kértem, ha már elkövettem ezt a hibát....
Tudtam, hogy kell cites papír, de nem tudtam, hogy a gyűrű a lábán is kell legyen, míg a tenyésztő gondolom ezzel tisztában volt. ( a "tenyésztő igaz szabadkozott, hogy nincs raja, de azzal magyarázta, hogy ő a balesetek miatt nem szereti rátenni) Akkor most aztán lehet követ dobálni......Azok a "tenyésztők" meg érezzék jól magukat akik becsapják a naív, madarat szeretőket. Sajnos vannak ilyen lelketlen emberek is.
Azért azt még elmondom, ha már a lelketlen tenyésztőknél tartunk, hogy tavaly vettem két pár barát papagájt, és amikor hazahoztam, már láttam, hogy egyikük szedi a tollait a nyakánál. Visszahívtam a "tenyésztőt", de ő nem volt hajlandó elismerni és visszavenni sem, pedig szegényt annyira megviselte a környezet változás, hogy a nyakánál nem csak a tollakat, de már a bőrét is csipkedte, fél év múlva pedig, egy sikertelen költés után, egyik reggelre combjáról lehántotta a bőrt. 4 hónapig ápolgattam mire teljesen begyógyult a sebe, és igaz a lábát nem tudta rendesen használni, de semmi pénzért nem adtam volna, annyira a szívemhez nőtt a pár hónap ápolás alatt, aztán 2 hónapja, miután téli szállásra kerültek, a szárnya alatt csipkedte ki magát, míg végül egyik reggelre elvérzett. Este már láttam a szemén, hogy feladta és nem akar élni.
Nos ennyit a "lelkiismeretes tenyésztőkről" és a buta, tudatlan, kedvtelésből felkészületlenül madarat tartókról. Én soha nem akartam tenyésztő lenni, csak szeretetből tartani madarakat, ezért nem is foglalkoztam mélyrehatóan jogi előírásokkal.
Ja.... és a most vett jákó is tolltépett, jóval olcsóbban vettem , mint az egészséges társait lehet megkapni (legalább ezt most én akartam és láttam és tudtam), felhívtam ugyan az eladót( kupecet) és megkérdeztem mi a helyzet, miért is nincs rajta a gyűrű és beszéltünk esetlegesen visszaadásról, illetve én mondtam(nem valós szándékkal) amitől természetesen elzárkózott, de nem is adnám vissza neki.
Vagyunk páran ilyen hülyék..... talán szerencsére.
Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült. Legfeljebb nem lesz bejelentve a hatóságnak madaram, úgy gondolom nem én leszek az egyetlen aki így járt és nem ezen fog múlni bármi is.
Egyébként segítségeteket kértem, pont azért mert járatlan vagyok ilyen dolgokban, mint ahogy 6 évvel ezelőtt azt sem tudtam, hogy mit eszik a nimfa papagáj, s lám mára már szép kis szaporulatom van belőle, hála azoknak az embereknek, akik segítették előrejutásomat.

Köszönöm, hogy olvastatok!

Marcsi


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 12:33 
Na ja, ezek a nyakatekert törvények,meg a furfangos "tenyésztők"... :(
Szerencsére van péda az ellenkezőjére is! Tegnap elhoztam én is a csemete Jákót, és amit ott láttam tapasztaltam arról csak szépet-jót tudok mondani! Tisztaság, rend gyönyörű egészséges madarak, rendezett nagy röpdékben. Minden papír elkészítve, bemutató etetés (még napi 2 alaklommal kap tápot) minden táplálékból - tápszer,csíráztatni való mag nagypapagáj keverék- különcsomagolva legalább 2 heti adag! Steril fecskendők az etetéshez,rengeteg jótanács, állatorvos telefonszáma...hát így is lehet!

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 12:03 
Tuli írta:
Viszont...vettem egy jákót is, de vele ugyanaz a helyzet, cites papír van, de gyűrűje nincs, felhívtam az eladót, de nem hajlandó visszavenni.
Akkor most mit tegyek?

Az a "gáz" ezzel, hogy nem tudod senkinek sem bizonyítani, hogy valóban tőle vetted. Így ha gondok lennének, akkor csak te húzhatod a rövidebbet. Amúgy kíváncsi lennék melyik "lelkiismeretes" tenyésztő volt az... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 8:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO