Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 11:20 
Szia Tuli !

conurének nagyon igaza van belenyúltál a darázsfészekbe.

Küldtem pü-t.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 10:42 
Tuli írta:
, elég szomorú, hogy vannak tenyésztők, akik kihasználják mások tudatlanságát.:-(((

Viszont...vettem egy jákót is, de vele ugyanaz a helyzet, cites papír van, de gyűrűje nincs, felhívtam az eladót, de nem hajlandó visszavenni.
Akkor most mit tegyek?

Hogy mit tegyél? Ezt a kérdést akkor kellett volna feltenned, mielőtt megvetted a madarat. A jogszabály nem ismerete, nem mentesít. Pénzed az volt, de hogy finoman fogalmazzak, felkészültséged az nem. (elszökött madár, jelöletlen madarak vásárlása)
Természetesen a te tudatlanságod a kupecet nem mentesíti. Már bocs, de ami a szívemen az a klaviatúrán......


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 22:44 
Mátyás Gábor írta:
Lehet, hogy a tenyésztőnek nem saját madara volt, amit megvásároltál.


Ez most már teljesen valószínű, elég szomorú, hogy vannak tenyésztők, akik kihasználják mások tudatlanságát.:-(((

Warhawk írta:
Tuli írta:
És mi történik, ha nincs rajta a gyűrű? nekem a tenyésztő úgy adta el a jákót, hogy a gyűrűt nem rakta rá a lábára, hanem a kezembe nyomta a cites papírjával együtt?

Akkor téged átvertek. A zárt gyűrűt nem lehet utólag felrakni. Épp azzal bizonyítják, hogy a madár tenyésztett és nem vadon befogott, hogy a gyűrű a lábán van. A felnőtt madárnak ugyanis nem lehet már feltenni utólag a zárt gyűrűt.

5. számú melléklet a 348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet írta:
A védelemben részesülő állatfajok jelöléséről

A védelemben részesülő emlős, madár, hüllő állatfajokat az alábbi módon kell megjelölni:

1. A fogságban született, illetve tenyésztett madarak esetén:

- Varratmentesen zárt, körkörösen folytonos, egyedileg megjelölt megszakítás vagy illesztés nélküli lábgyűrű vagy lábszalag (a továbbiakban: gyűrű), amelyet a felhelyezés után semmilyen módon nem változtattak meg.

- A gyűrűt a madár életének első napjaiban kell felhelyezni.

- A gyűrű olyan méretű, hogy nem lehet eltávolítani a madárról, ha a lába teljesen kifejlődött.

2. Az 1. pont szerinti madarakon kívüli egyéb fogságban tartott, élő emlősök, hüllők esetében, valamint olyan madarak esetén, amelyeknél az 1. pont szerinti jelölés nem lehetséges:

- Egyedileg számozott, nem módosítható mikrocsip transzponder, amely megfelel a 11784:1996 (E) és a 11785:1996 ISO szabványoknak, vagy

- ha a természetvédelmi hatóság meggyőződött arról, hogy az első bekezdés szerinti módszer a példány vagy a faj fizikai, illetőleg viselkedési tulajdonságai miatt nem megfelelő, akkor egyedileg számozott gyűrű, szalag, függőcímke, tetoválás vagy hasonló módszer alkalmazható a jelölésre vagy bármilyen egyéb megfelelő eszköz.

Az, hogy a tenyésztő elfelejtette vagy direkte nem rakta fel sajna nem kizáró ok a jelölés elmulasztására.

Tuli írta:
Ja, és hogyan kell bejelenteni a tulajdonos váltást? Levélben, interneten? Milyen adatokat kell közölni? Előre is köszönöm a segítséget!

Dokumentumok letölthetők innen (is): KLIKK IDE.


Köszönöm a választ, megtaláltam, ennyi elég is a bejelentéshez?
Adásvételi nem kell hozzá, elég ha beírom a volt és az új tulajdonost? 2 kongó papagájt szeretnék bejelenteni, egy űrlapon megtehetem ezek szerint? Ők teljesen rendben vannak, gyűrű és cites papír is megvan.
Viszont...vettem egy jákót is, de vele ugyanaz a helyzet, cites papír van, de gyűrűje nincs, felhívtam az eladót, de nem hajlandó visszavenni.
Akkor most mit tegyek?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 19:14 
Lehet, hogy a tenyésztőnek nem saját madara volt, amit megvásároltál.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 14:36 
bathoszilvi írta:
eszterolajos írta:
Tuli írta:
És mi történik, ha nincs rajta a gyűrű? nekem a tenyésztő úgy adta el a jákót, hogy a gyűrűt nem rakta rá a lábára, hanem a kezembe nyomta a cites papírjával együtt?


Talán vissza kellene vinned azt a jákót a tenyésztőhöz.
Ezután csak lábon lévő zárt gyűrűvel és a megfelelő igazolásokkal ellátottan vásárolj bejelentés köteles fajt.

Ha jól emlékszem az övé volt Kikó tavaly áprilisban elrepült már nem tudja visszavinni. :(



Jól emlékszel, sajnos már nincs meg, de amikor vettem még baba volt, kézzel nevelt, 12 hetes és a tenyésztő így adta el nekem. Nem volt a lábán a gyűrű. vagyis nem vadon befogott volt, de gondolom akkor ez nem számított volna.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 12:00 
eszterolajos írta:
Tuli írta:
És mi történik, ha nincs rajta a gyűrű? nekem a tenyésztő úgy adta el a jákót, hogy a gyűrűt nem rakta rá a lábára, hanem a kezembe nyomta a cites papírjával együtt?


Talán vissza kellene vinned azt a jákót a tenyésztőhöz.
Ezután csak lábon lévő zárt gyűrűvel és a megfelelő igazolásokkal ellátottan vásárolj bejelentés köteles fajt.

Ha jól emlékszem az övé volt Kikó tavaly áprilisban elrepült már nem tudja visszavinni. :(

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 11:44 
Tuli írta:
És mi történik, ha nincs rajta a gyűrű? nekem a tenyésztő úgy adta el a jákót, hogy a gyűrűt nem rakta rá a lábára, hanem a kezembe nyomta a cites papírjával együtt?


Talán vissza kellene vinned azt a jákót a tenyésztőhöz.
Ezután csak lábon lévő zárt gyűrűvel és a megfelelő igazolásokkal ellátottan vásárolj bejelentés köteles fajt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 11:31 
Tuli írta:
És mi történik, ha nincs rajta a gyűrű? nekem a tenyésztő úgy adta el a jákót, hogy a gyűrűt nem rakta rá a lábára, hanem a kezembe nyomta a cites papírjával együtt?

Akkor téged átvertek. A zárt gyűrűt nem lehet utólag felrakni. Épp azzal bizonyítják, hogy a madár tenyésztett és nem vadon befogott, hogy a gyűrű a lábán van. A felnőtt madárnak ugyanis nem lehet már feltenni utólag a zárt gyűrűt.

5. számú melléklet a 348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet írta:
A védelemben részesülő állatfajok jelöléséről

A védelemben részesülő emlős, madár, hüllő állatfajokat az alábbi módon kell megjelölni:

1. A fogságban született, illetve tenyésztett madarak esetén:

- Varratmentesen zárt, körkörösen folytonos, egyedileg megjelölt megszakítás vagy illesztés nélküli lábgyűrű vagy lábszalag (a továbbiakban: gyűrű), amelyet a felhelyezés után semmilyen módon nem változtattak meg.

- A gyűrűt a madár életének első napjaiban kell felhelyezni.

- A gyűrű olyan méretű, hogy nem lehet eltávolítani a madárról, ha a lába teljesen kifejlődött.

2. Az 1. pont szerinti madarakon kívüli egyéb fogságban tartott, élő emlősök, hüllők esetében, valamint olyan madarak esetén, amelyeknél az 1. pont szerinti jelölés nem lehetséges:

- Egyedileg számozott, nem módosítható mikrocsip transzponder, amely megfelel a 11784:1996 (E) és a 11785:1996 ISO szabványoknak, vagy

- ha a természetvédelmi hatóság meggyőződött arról, hogy az első bekezdés szerinti módszer a példány vagy a faj fizikai, illetőleg viselkedési tulajdonságai miatt nem megfelelő, akkor egyedileg számozott gyűrű, szalag, függőcímke, tetoválás vagy hasonló módszer alkalmazható a jelölésre vagy bármilyen egyéb megfelelő eszköz.

Az, hogy a tenyésztő elfelejtette vagy direkte nem rakta fel sajna nem kizáró ok a jelölés elmulasztására.

Tuli írta:
Ja, és hogyan kell bejelenteni a tulajdonos váltást? Levélben, interneten? Milyen adatokat kell közölni? Előre is köszönöm a segítséget!

Dokumentumok letölthetők innen (is): KLIKK IDE.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 11:19 
Ja, és hogyan kell bejelenteni a tulajdonos váltást? Levélben, interneten? Milyen adatokat kell közölni? Előre is köszönöm a segítséget!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 11:14 
És mi történik, ha nincs rajta a gyűrű? nekem a tenyésztő úgy adta el a jákót, hogy a gyűrűt nem rakta rá a lábára, hanem a kezembe nyomta a cites papírjával együtt?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 10:49 
csibaat írta:
Egy jákó nagyságú madárnak meg sem kottyan a csip. Egyébként utána néznék ugyanis az uniós eloírások csak az A illetve 1-es fuggelékbe besorolt madaraknál teszi kotelezové a csippet

A jákó CITES köteles, szóval vagy zárt tenyésztői gyűrű vagy chip kell mindenképpen. (A magyar "hatóság" amúgy nem szereti a chipet).

Ja igen. Ha már állatorvos, akkor olyan aki csinált már ilyet, mert amúgy hihetetlen miket tudnak alkotni néha :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 10:36 
Egy jákó nagyságú madárnak meg sem kottyan a csip. Egyébként utána néznék ugyanis az uniós eloírások csak az A illetve 1-es fuggelékbe besorolt madaraknál teszi kotelezové a csippet


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 10:30 
Skrachlaci írta:
Én meg sem próbálnám betenni... :shock: :) De mivan ha be sem tetetem, igazából sajnálom a madarat kitenni ennek a kis műtétnek! Akkó jön a hathatóság, a chipellenörző alosztály a madárkommandó, és elorozza a Jákómat? :lol: Úgy érvénytelen a származási papírja ha nincs a madárban a chip?

Gyakorlatilag igen. Ez olyan mintha lenne az autóhoz eredet igazolás, de a kocsin ki van ütve az alvázszám. Végső soron ha a dolog úgy alakulna még a madarat is elvehetik (mint illegális csempészárut, hisz így akár vadon befogott is lehetne hamis papírokkal).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 7:07 
Warhawk írta:
Skrachlaci írta:
Tudja valaki, hogy a chipet mikor teszik be a madárba? Lehet hogy holnap lesz Jákóm 10 hetes de még nincs benne chip, ott van egy zacsiba mellette.. :) Úgy nem fogadják el, ha dobozban tartom a kalitka mellett a chipet? :roll: :lol:

Az a legbiztosabb ha állatorvos teszi be, mert a madaraknál nem csak simán a bőr alá ültetik.


Én meg sem próbálnám betenni... :shock: :) De mivan ha be sem tetetem, igazából sajnálom a madarat kitenni ennek a kis műtétnek! Akkó jön a hathatóság, a chipellenörző alosztály a madárkommandó, és elorozza a Jákómat? :lol: Úgy érvénytelen a származási papírja ha nincs a madárban a chip?

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 0:05 
Skrachlaci írta:
Tudja valaki, hogy a chipet mikor teszik be a madárba? Lehet hogy holnap lesz Jákóm 10 hetes de még nincs benne chip, ott van egy zacsiba mellette.. :) Úgy nem fogadják el, ha dobozban tartom a kalitka mellett a chipet? :roll: :lol:

Az a legbiztosabb ha állatorvos teszi be, mert a madaraknál nem csak simán a bőr alá ültetik.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 21:28
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Valódi név: Balogh Tibor
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 21:03 
dujuor írta:
rollerbird írta:
A megkopasztott területet befújni és az esetek 80%-ban sikeresen működik :
Papick spray

Kép


Kedves rollerbird. Hogy hat ez a spray? Mi a hatása? Ugyan jákóm nincs, de van egy kisebb csapat kopasz törpefürjem, ők egymást kopasztják. Ezzel esetleg meg lehetne állítani ezt?

dujuor
Nagy madarakra próbáltam de semmit nem ért.
B.T.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 20:30 
Tudja valaki, hogy a chipet mikor teszik be a madárba? Lehet hogy holnap lesz Jákóm 10 hetes de még nincs benne chip, ott van egy zacsiba mellette.. :) Úgy nem fogadják el, ha dobozban tartom a kalitka mellett a chipet? :roll: :lol:

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 22:45 
Jajj, hogy milyen OFF topicot indítottam el én most itt.

Higgadjatok!

Belátom vannak dolgok, amikre nem gondoltam. Mint pl. a fogamzásgátlás.

De azt hiszem megnézem majd melyik erősebb. Szerintem a felhergelt kakas nem fog a keserűséggel törődni. De talán lenyugodott állapotban "értékelni" fogja.

Főleg, hogy nálam a tojók csupaszítják a kakasokat.

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 22:06 
Skrachlaci írta:
A fürjeknél ennek a szernek esetleg lehet egy olyan " mellékhatása" hogy a kokaska nem akarja majd megbúbolni a keserű ízű tojókat.. :57:

Antibébi fürjeknek? :22:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 5, 21:46 
Betty írta:
dujuor biztos Te is rákerestél a neten az említett sprayre...Én ezt találtam:

"A Papick spray egy jól bevált termék tolltépkedés ellen papagájoknál, dísz- illetve énekesmadaraknál. A hatása egy keserű anyagon alapszik, ami emberre és állatra egyaránt ártalmatlan. Ajánlott pótlólag a Paganol vitaminokat is adni ami az új tollazat egészségesebb képződését segíti elő."

Valószínű, hogy a keserű hatóanyag miatt nem tépkedi a madár a tollát? Hasonló lehet mint a körömrágás elleni keserű körömlakk?


A fürjeknél ennek a szernek esetleg lehet egy olyan " mellékhatása" hogy a kokaska nem akarja majd megbúbolni a keserű ízű tojókat.. :57:

_________________
Lac


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 5:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO