Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 148  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 15:48 
Tudom, de szerintem ezzel ők is tisztában vannak, hogy védett madár és máshol százezrekért adják darabját.

Sajnos ez így megy a legtöbb helyen, ahol az ember elfoglalja az állatok helyét.
Ők szeretnének alkalmazkodni és életben maradni, de nem engedjük nekik. És emiatt fog kihalni sok-sok faj.

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 15:47 
Mátyás Gábor írta:
Ott valószínűleg nem tartják őket házi kedvencként.

Az a vicces ebben, hogy de igen! És Ausztráliában sem sokkal olcsóbbak mint mondjuk Európában. Viszont a törvények miatt nem importálják őket, hanem "ritkítják" az állományt. Ausztrália egyes államaiban viszont még ritkítani is tilos őket.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 15:41 
Ahol nagy nehezen tudják megtermelni a betevőt, ott nem azt nézik, hogy ezek szép és intelligens madarak.
A madaraknak is élni kell valahogy, ezért kénytelenek megdézsmálni a termést, valamint az ember az aki zsugorítja az élőhelyüket. Ott valószínűleg nem tartják őket házi kedvencként.

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 15:34 
[quote="Norbi0131"]Akkor csinálok egy bazi nagy röpdét, amekkora csak kell és, amelyik papagájt le akarják lőni, azt hozzák ide el nekem. :D

Szívesen befogadom az összeset! Nekem ne lőjék le ezeket a gyönyörű madarakat!
Igazad van!
Ne lőjjenek le ilyen szép papagájokat!

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 15:19 
Akkor csinálok egy bazi nagy röpdét, amekkora csak kell és, amelyik papagájt le akarják lőni, azt hozzák ide el nekem. :D

Szívesen befogadom az összeset! Nekem ne lőjék le ezeket a gyönyörű madarakat!

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 14:57 
Gondolom vannak itt páran akik szívesen élnének velem együtt a videót látván afrikában vagy az amazonas mentén, ahol ezek a gyönyőrű élőlények élnek. :)
Sajnos valóban igaz amit írtatok....az eredeti élőhelyükön írtják őket mert nagy károkat okoznak a földeken :(

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 14:36 
karel írta:
Sziasztok!

rollerbird írta:
....úgy lövik le mint én a verebet a szilvafáról !

Gratulálok pajtás.....
Ügyes vagy! Nyugodtan legyél rá büszke.....

.



Pajtás, ez csak egy hasonlat volt. Gratulálok ,hogy nem értetted ! Írhattam volna "bélát" is magam helyett,vagy a szomszéd Laci bácsit ? ! Értsd jól ! :wink:

A másik amire büszke lehettem volna az ,hogy 2 éve egy fészekből kiesett verebet fel akartam nevelni,de valószínüleg a fészekből való kiesés illetve a földre esés miatti sérülése miatt pusztult bele. Már az ételt sem fogadta el ......de ez nem jákós sztory ....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 14:18 
Sziasztok!

rollerbird írta:
....úgy lövik le mint én a verebet a szilvafáról !

Gratulálok pajtás.....
Ügyes vagy! Nyugodtan legyél rá büszke.....

.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 13:16 
Betty írta:
Teszek már fel pár képet "Emmáról"....nemsokára kiderül, hogy tojó-e , ezért tettem idézőjelbe:)
Az esténk eddig rendben zajlott. Reggel 6:30-kor benéztem hozzá és rögtön jött a közelembe. Kapott enni-inni és most pihenés van. Az előbb kivettem a szőnyegre és totyogott utánam :)

Laci, ha tudsz Te is tegyél már fel a Tiedről!

Kép

Kép

Kép




Szia Betty!

Tüneményes kis zsivány! :) Ahogy olvasgattam feljebb is amit írtál, bizony nehéz megállni, hogy ne kényeztesse az ember.. :roll: :) Muszály valami rendszert, megszokott időbeosztást csinálni, mert rettenetesen akaratosak tudnak lenni. Az enyém is nyomul állandóan a kalitkában ha meglát! Most egy kisebb ketrecben van, de már megvannak a 150x90x90 panelrácsok. Jövő héten összerakom. Fotót nem tudok feltenni, ill.csak telós képet majd...ugyanis a profi fotós szerelésem egy része változott át Jákó papagájjá.. :)

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 13:02 
Warhawk írta:
parrot írta:
A rózsakakadu csapatok létszáma időnként a 4-5.000 egyedet is elérheti. Ha egy ekkora "falka" ellep egy ültetvényt, akkor ...


Ezért is írtják őket időnként sörétes puskával ! Nem egyszer láttam már (persze nem élőben) úgy lövik le mint én a verebet a szilvafáról !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 12:40 
Azért ennyinek már van hangja... :)

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 12:38 
parrot írta:
Aztaaa mennyi jákó egy helyen! :D

Ha van elég táplálék, akkor több száz is összegyűlik "csemegézni". A kukoricaföldeken szép kárt képes okozni (a gazdák örömére). Amúgy az Ausztrál kakaduk illetve a "közönséges" hullámosok is képesek hatalmas csapatokba összeállni. A rózsakakadu csapatok létszáma időnként a 4-5.000 egyedet is elérheti. Ha egy ekkora "falka" ellep egy ültetvényt, akkor ...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 12:29 
Aztaaa mennyi jákó egy helyen! :D

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 12:26 
Betty írta:
Az a baj, hogy máris kezdek abba a hibába esni, hogy ha benézek hozzá a szobába és leülök a kalit mellé akkor ő rögtön jön az ajtóhoz és hízeleg, hogy vele foglalkozzak, én pedig természetesen nem tudok neki ellenállni.
nincs szivem nem megsimogatni, megpuszilgatni..hisz olyan édes :)

Mostantól te vagy neki a "raj". Szülő, testvér, szomszéd, minden. A kezdeti elkényeztetés után igyekezz majd olyan időtartamra "belőni" a foglalkozásokat, amit később minden nap fent is tudsz tartani az elkövetkező 50 évben. Ha rendszerességre tudod szoktatni (mondjuk például délután 5-tól 7-ig családi program madárral), akkor meg fogja szokni és amikor jön a foglalkozás ideje, már várja előre.



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QnnOx178Z64[/youtube]

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 12:08 
madár írta:

Üdv mindenkinek.
Azt, hogy kell érteni "ha már kézzel nevelik akkor édes mindegy, hogy a szülő hogyan fogadná". Tisztázzunk már egy lényeges kérdést: a kézzelnevelt madárral a szülő már nem is találkozik miután elvették tőle a fiókát, mivel kézzelnevelt lesz.
:)


Úgy kell érteni, ahogy írtad ! Azért mindegy hogyan fogadná, mert a valódi kézzel nevelt úgysem kerül vissza az anyjához.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 11:32 
Köszönjük! :) Az a baj, hogy máris kezdek abba a hibába esni, hogy ha benézek hozzá a szobába és leülök a kalit mellé akkor ő rögtön jön az ajtóhoz és hízeleg, hogy vele foglalkozzak, én pedig természetesen nem tudok neki ellenállni.
nincs szivem nem megsimogatni, megpuszilgatni..hisz olyan édes :) A szőnyegen jött utánam és bújt hozzám, szinte szorította a fejét a kezemhez. Gondolom ez azért is van, hogy tegnapig a tesóival ha úgy gondolták összebújtak és ez jól esett nekik. Ezt próbálja most velem pótolni.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 4, 15:24
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 10:47 
Szia Betty!
Szerintem is nagyon édes!

_________________
http://www.ultrasonline.com/ref/daniute/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 10:41 
Szia Betty!

Nagyon aranyos! Igazi kis bébi még! Nagyon sok szeretetet igényelnek ilyen picur korban, de azért arra vigyázz, nehogy "elkapasd". Sajnos mi nők hajlamosak vagyunk rá:-))))))

Üdv. Marcsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 10:22 
Teszek már fel pár képet "Emmáról"....nemsokára kiderül, hogy tojó-e , ezért tettem idézőjelbe:)
Az esténk eddig rendben zajlott. Reggel 6:30-kor benéztem hozzá és rögtön jött a közelembe. Kapott enni-inni és most pihenés van. Az előbb kivettem a szőnyegre és totyogott utánam :)

Laci, ha tudsz Te is tegyél már fel a Tiedről!

Kép

Kép

Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 13, 9:34 
elaci írta:
Skrachlaci írta:
Na ja, ezek a nyakatekert törvények,meg a furfangos "tenyésztők"... :(
Szerencsére van péda az ellenkezőjére is! Tegnap elhoztam én is a csemete Jákót, és amit ott láttam tapasztaltam arról csak szépet-jót tudok mondani! Tisztaság, rend gyönyörű egészséges madarak, rendezett nagy röpdékben. Minden papír elkészítve, bemutató etetés (még napi 2 alaklommal kap tápot) minden táplálékból - tápszer,csíráztatni való mag nagypapagáj keverék- különcsomagolva legalább 2 heti adag! Steril fecskendők az etetéshez,rengeteg jótanács, állatorvos telefonszáma...hát így is lehet!
Szia Laci,gratula a Jákóbébihez,jó ilyeneket olvasni :!: :)



Köszi Laci!

Vannak ilyen mentalitású madarászok is szerencsére! :)

_________________
Lac


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 148  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 4:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO