Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 20:23 
Az előző kommentemnél elfelejtettem írni ,hogy azért ne vegyük el Betty és más vásárló kedvét sem !
Kipróbálja és ha tetszik akkor okés, ha nem akkor meg eladja oszt jónapot ! :)

Viszont sokan vesznek " kukán " papagájt, gőzük sincs arról mifánterem egy madártartás,nemhogy még egy kézzel nevelt drága papagáj..... Majd mikor rájönnek kis idő elteltével ,hogy mivel jár az egész ,úgy gondolják nem nekik való és jelennek meg az expressz-en a "családi okok miatt eladó" hírdetés.
Szerintem fontos az is ,hogy az emberben benne legyen egy bizonyos fokú madárszeretet,sokkal könnyebben elfogadja (most csak magamból indultam ki). 8) Bár aki ilyenre adja a fejét valószínüleg érdekelt a témában.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 20:19 
Kinél sikerül, kinél nem :)
Marcsi! Ha egy madár már megtámadja a családtagokat, akkor ott komoly nevelési problémát lehet feltételezni!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 20:15 
Bizony le!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 19:59 
most úgy tűnik, hogy le akarjátok beszélni azokat akik jákót akarnak tartani!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 11, 20:01
Hozzászólások: 76
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 19:45 
Betty írta:
A nem hagynak neki nyugton az mit jelent? Láttam pár videót, amin úgy bánnak szegény madárral, mint egy gyerekkel "bírkóznak vele a szőnyegen pl". na mondjuk ez már túlzás. Gondolom hasonlóra gondoltál!
Azt is olvastam, hogy szelíd a madár és mégis néha csíp. Ilyenkor valószínű azért csíp, mert már unja, hogy nyomorgatják!?
Pl. az általad javasolt tenyésztő azt mondta, hogy ő pl. nem is szokta kiengedni a kalitkájából, így megvédi az esetleges sérülésektől, ami mondjuk egy falnak ütközés is lehet. Biztos igaza van, hisz tapasztalt tenyésztő, de szerintem naponta pár perc kintlétnek örül a madár :)

Bocs hogy beleszólok, de szerintem azért venni jákó papagájt, hogy be legyen állandóan zárva szívtelenség és teljességgel elítélendő! Az ilyen papagáj tuti elkezdi tépni magát rövid időn belül! Másrészt madaraknak azért van szárnyuk, hogy röpüljenek, ez az életelemük! Nem tudom milyen tenyésztő az, aki ilyet ajánl, szerintem nem szeretheti a papagájokat!
Meg lehet tanítani őket ügyesen röpülni, úgy hogy ne érje baleset!
A jákók nagyon intelligensek és érzékenyek! Igénylik, a napi több órás foglalkozást és a szeretetet! Arról ne is álmodj, hogy pár perc kiengedéssel elintézheted. Családtagként kell éljen veled, és Neked kell biztosítanod számára mindazt amire szüksége van, a kaján kívül elsősorban a társaságot, a szórakozást, az elfoglaltságot.
Az egy emberhez ragaszkodás pedig azért van, mert azt az egy embert párjának tekinti, és a többiekkel nem is akar foglalkozni, rossz esetben riválisnak tekinti a férjet vagy feleséget de még a gyerekeket is, és képes megtámadni is őket! Akkor csíphet ha valamit nem szeretne, de mégis erőltetik, ha azt szeretné hagyják békén, vagy amikor ivaréretté válik és tombolnak a hormonok, de megteheti minden ok nélkül is! Ez persze függ a madár természetétől is, és attól milyen a kapcsolat közte és a gazdája között. És igen....tud ordítani is, vagyis panelban nem biztos, hogy a szomszédok tolerálják a hangját.
Mindenképpen nagy felelősség egy jákó tartása! Gondold át, hogy meg tudod-e adni neki mindig ill. később is ugyanazt amit most! Mert ugye a legtöbb házi kedvencként tartott papagáj először a középpontban van és minden körülötte forog, aztán egyre kevésbé érdekes, egyre kevesebbet foglalkoznak vele, aztán ha még csipkelődős is lesz szegény, félni fognak tőle és tényleg nem engedik ki a kalitból sem. Milyen élete lesz szegénynek??? Gondold át, hogy képes leszel-e megadni mindent neki később is , hogy boldog lehessen? A tolltépésnek az elhanyagoltságon és unalmon kívül számtalan oka lehet még. Pl környezet változás, kisbaba érkezése, idegen bekerülése a környezetébe, ha érzi, hogy a gazdája már nem úgy foglalkozik vele mint előtte, vagy érzelmileg kicsit eltávolodott tőle, és sajnos valóban nagyon nehéz a tolltépésről leszoktatni. A gallér se megoldás, mivel annak viselése még inkább idegesítheti, másrészt pedig nekik nagyon fontos, hogy tollászkodhassanak, és így a tollaikat tisztogassák. Bocs ha kicsit keményebben írtam, de nézd meg hány olyan hirdetést olvashatsz, hogy családi okok miatt eladó........ Szerinted miért?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 19:17 
Nos panelba maximum egy kanári való, nem pedig nagyobb testű madarak, vagy más állatok! Ezzel Én is egyetértek!
Nagy valószínűséggel aki már vállalja, hogy nagyobb madarat tart és az szelíd is, nem csak dísznek veszi a lakásba, hanem foglalkozik is vele. Aki pedig úgy érzi, hogy nem tud róluk gondoskodni, az még a gondolattal se játszon el!
Úgy gondolom, hogy amit nem próbál ki az ember, arról nem is tud véleményt alkotni!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 18:27 
Macky írta:
Sziasztok!
Ha szabad hozzászólni a témához egy-két gondolattal..
Sok embernek egy nagy álma válik valóra, ha végre- úgy gondolja- Jákóvásárlásra adja a fejét. Rengeteg videót lehet találni , hamar ,,elcsábul" az ember.
Ezek a videók nem mutatják be, hogy ezek a madarak nem csak halkan beszélgetni tudnak, hanem pl. kora reggel ordítani is.
Azt sem reklámozzák, hogy igen sokáig élnek és nagyon kötődnek bizonyos emberekhez. Tehát nagyon ideális lehet egy nyugdíjasnak de nagy valószinűséggel tovább fog élni , mint idős gazdája. Azután hogy alakul a sorsa?
Ha minket nem is, de lehet, hogy a szomszédokat zavarja a hangoskodása.
Az álmom nekem is teljesült egy Jákófióka nevelésével. Idővel azonban be kellett látnom, nincsenek meg a körülményei annak , hogy egy ilyen madárnak jó életet biztosítsak. Sajnos, -mielőtt unalmában a tollára fanyalodott volna- meg kellett válnom Tőle. Panellakásba pl. senkinek nem ajánlanám. Tudom, aki nagyon szeretne, az most hitegeti magát, hogy :,,ugyan, csak szépen beszélget, csacsog stb." és különben is 40-50 évig jóban-rosszban együtt leszünk és naponta több órán keresztül foglalkozom vele... A valóság nem ilyen szokott lenni. Tárnoki Ferenc


Igen a nyugdíjas részben igazad van......de ami az ő elfoglaltságukat,szabadidejüket illeti. plusz a magány miatt megfelelő lenne számukra.....

A fentebb leírtak nagyon jók, én is pont ezért nem vettem magamnak kézzel neveltet ( ami nem jákó v. ara v. amazon lett volna ) pedig nagyon bennem volt egy sokkal olcsóbb papagáj beszerzése,de arra is sok időt kellett volna szánni. Előre gondolkodtam és nem is bántam meg ,hogy lemondtam róla. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 17:43 
Sziasztok!
Ha szabad hozzászólni a témához egy-két gondolattal..
Sok embernek egy nagy álma válik valóra, ha végre- úgy gondolja- Jákóvásárlásra adja a fejét. Rengeteg videót lehet találni , hamar ,,elcsábul" az ember.
Ezek a videók nem mutatják be, hogy ezek a madarak nem csak halkan beszélgetni tudnak, hanem pl. kora reggel ordítani is.
Azt sem reklámozzák, hogy igen sokáig élnek és nagyon kötődnek bizonyos emberekhez. Tehát nagyon ideális lehet egy nyugdíjasnak de nagy valószinűséggel tovább fog élni , mint idős gazdája. Azután hogy alakul a sorsa?
Ha minket nem is, de lehet, hogy a szomszédokat zavarja a hangoskodása.
Az álmom nekem is teljesült egy Jákófióka nevelésével. Idővel azonban be kellett látnom, nincsenek meg a körülményei annak , hogy egy ilyen madárnak jó életet biztosítsak. Sajnos, -mielőtt unalmában a tollára fanyalodott volna- meg kellett válnom Tőle. Panellakásba pl. senkinek nem ajánlanám. Tudom, aki nagyon szeretne, az most hitegeti magát, hogy :,,ugyan, csak szépen beszélget, csacsog stb." és különben is 40-50 évig jóban-rosszban együtt leszünk és naponta több órán keresztül foglalkozom vele... A valóság nem ilyen szokott lenni. Tárnoki Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 15:49 
A szobában repülésnél a skarlátszárnyú papagájaimnál tapasztaltam, hogy kezdetben, míg nem ismerték a területet, össze-vissza repkedtek, viszont egy idő után megtanulták, hogy merre mehetnek és a 3. alkalommal már szépen, egyenletes szárnycsapásokkal köröztek. Gondolom erre a jákót is rá tudom majd szokatni.

Arról én is sokat olvastam, hogy egy emberes madár és főleg azt fogadja el, aki nap mint nap törődik vele. Ha pedig megcsípi a gazdáját az valóban azt jelzi, hogy "elég, tegyél be gazdi a helyemre" :)

A repülésfóbiáról még nem hallottam, de természetesen azért nem kell neki mindent megengedni, a korátokat tudnia kell.

Erről a gallérról Én is hallottam tolltépősek esetében viszont van aki azt mondja, hogy a gallér lekerülése után ismét tépkedheti a tollát.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 2, 20:03
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Újfehértó
Valódi név: Thomas
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 23:53 
Szerintem a legszociálisabb madár a Jákó papagáj,meg úgy hallani marhára érzékeny is. Szerintem az ilyen madár annak való akinek tényleg rengeteg ideje van egy ilyen kézzel nevelt madárra. Pl.: nyugdíjasoknak kifejezetten ajánlott :D De ez csak az én véleményem !

Viszont a tolltépés elsődleges kiváltó oka az unalom......legtöbb papagáj azért tépi tollát mert
depressziós,unatkozik , papagájtársra vágyik......

Erre is van már megoldás.Súlyosabb esetekben "erzsébetgallért" helyeztek fel,már láttam ilyet régebben egy dokumentum filmben egy fehérbóbítás kakadun.
De van egy másik megoldás is ami kényelmesebb a madár számára,de még nincs igazán elterjedve elmaradott,csóró országunkban. A megkopasztott területet befújni és az esetek 80%-ban sikeresen működik :
Papick spray

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Véletlen nem csesztem el valamit a képfeltöltésnél ? :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 22:59 
Betty írta:
A nem hagynak neki nyugton az mit jelent? Láttam pár videót, amin úgy bánnak szegény madárral, mint egy gyerekkel "bírkóznak vele a szőnyegen pl". na mondjuk ez már túlzás. Gondolom hasonlóra gondoltál!
Nem kifejezetten. Inkább arra, hogy amikor a madár nem akar játszani, akkor nem kell erőltetni. Bizony a napi 1-2 óra egyáltalán nem sok (főleg a kézzel neveltek esetében).

Betty írta:
Azt is olvastam, hogy szelíd a madár és mégis néha csíp. Ilyenkor valószínű azért csíp, mert már unja, hogy nyomorgatják!?
Ez akármitől is lehet. Lehet egyedüllétre vágyik lehet épp nincs kedve vagy mást akar csinálni. Vagy csak következetlenül nevelték és azért csipked. (Ha fiatalon hagyják, hogy csipkedjen, akkor idősebb korára ez már természetes lesz és nem fog "leszokni" róla). Ivaréréskor is csipkedősebb. Ugyanakkor van, hogy valaki nem szimpatikus neki. Őt mindig is erősebben fogja csípni. Ismertem egy házaspárt. A férfit a madár ki nem állhatta. Kézbe sem vehette pedig sosem bánt vele rosszul. A lány viszont szinte bármit megtehetett a madár igényelte a "gyömöszölést". De csak tőle. Szokták mondani a jákó egy emberes madár. Ha valakihez "tartozik" akkor a család többi tagját csak tűri. Persze szerintem ez attól függ, hogy kis korában hogyan szoktatták. Ha megszokta, hogy mindenki figyel rá és szeretik, akkor nem lesz ilyen. Erre is tudnék példát mondani. De akkor is kinéz magának egy kedvencet.

Betty írta:
Pl. az általad javasolt tenyésztő azt mondta, hogy ő pl. nem is szokta kiengedni a kalitkájából, így megvédi az esetleges sérülésektől, ami mondjuk egy falnak ütközés is lehet. Biztos igaza van, hisz tapasztalt tenyésztő, de szerintem naponta pár perc kintlétnek örül a madár :)
Ha korán hozzá van szoktatva, akkor egyáltalán nem kell félni, hogy nekirepül valaminek. Amikor tanul repülni akkor persze ügyetlen, de egy idő után felméri a távolságokat, megtanul jól navigálni. Amire vigyázni kell de nagyon az az ablaküveg. Nem látja és nekirepülhet... illetve nehogy valami forróra "landoljon". Amikor repülni tanul, akkor pedig nem szabad erőltetni, mert könnyen "repülés fóbiás" lehet. Bár erről csak olvastam, de ismerve a jákó "lelkivilágát", lehet benne valami.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 21:37 
Betty írta:
Skrachlaci én pár hete majdnem vettem egy tolltépős madarat, de valaki megelőzött a vétellel aminek örülök is, hisz a Te madaradnak szerencséje volt ha elhagyta ezt a szokását, de sokaknál ez maradandó!


Bizony láttam néhány kopasz Jákót, meg Kakadut, voltak Amazonjaim is Venezuelai, meg Kékhomlokú, náluk nem fordult elő ez a rossz szokás... a legjobb dumás az összes közül nálam a Kékhomlokú volt.

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 21:22 
Skrachlaci én pár hete majdnem vettem egy tolltépős madarat, de valaki megelőzött a vétellel aminek örülök is, hisz a Te madaradnak szerencséje volt ha elhagyta ezt a szokását, de sokaknál ez maradandó!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 21:19 
A nem hagynak neki nyugton az mit jelent? Láttam pár videót, amin úgy bánnak szegény madárral, mint egy gyerekkel "bírkóznak vele a szőnyegen pl". na mondjuk ez már túlzás. Gondolom hasonlóra gondoltál!
Azt is olvastam, hogy szelíd a madár és mégis néha csíp. Ilyenkor valószínű azért csíp, mert már unja, hogy nyomorgatják!?
Pl. az általad javasolt tenyésztő azt mondta, hogy ő pl. nem is szokta kiengedni a kalitkájából, így megvédi az esetleges sérülésektől, ami mondjuk egy falnak ütközés is lehet. Biztos igaza van, hisz tapasztalt tenyésztő, de szerintem naponta pár perc kintlétnek örül a madár :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 21:15 
Betty írta:
A jákó tolltépése idegrendszeri probléma lehet vagy csupán érzelmi elhanyagoltság?
Én két héten belül leszek jákó tulajdonos és remélem sosem kell majd ezzel a problémával szembenéznem. olvastam, hogy akkor is előfordulhat ez a probléma, ha a madárral nagyon sokat foglalkoznak. Nekem korábban a nimfáim közzül egy volt tolltépős, pedig mindent megkapott.
Lehet ezt egyáltalán kezelni?


Néhány éve nekem is volt egy kézzelnevelt Jákóm. Eleinte rengeteget tudtam foglalkozni vele, később a munkám miatt kevesebb idő jutott rá, ekkor szépen elkezdte kihúzgálni a szárnytollait... :( Elvitték egy tenyészetbe, itt elhagyta ezt a szokást.

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 19:36 
Betty írta:
A jákó tolltépése idegrendszeri probléma lehet vagy csupán érzelmi elhanyagoltság?
Bármelyik. Azaz a fenti kettő mellé még a hiánybetegséget és a májproblémákat is tegyük hozzá.

Betty írta:
akkor is előfordulhat ez a probléma, ha a madárral nagyon sokat foglalkoznak.
Hát ha szegénynek "nem hagynak nyugtot", akkor az idegi problémát okoz, de valljuk be ez a ritkább. Gyakoribb, hogy nem foglalkoznak vele eleget.

Ha a madár egészségesen van táplálva és megfelelő mértékben foglalkoznak vele, akkor nem lesz tolltépős.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 19:07 
A jákó tolltépése idegrendszeri probléma lehet vagy csupán érzelmi elhanyagoltság?
Én két héten belül leszek jákó tulajdonos és remélem sosem kell majd ezzel a problémával szembenéznem. olvastam, hogy akkor is előfordulhat ez a probléma, ha a madárral nagyon sokat foglalkoznak. Nekem korábban a nimfáim közzül egy volt tolltépős, pedig mindent megkapott.
Lehet ezt egyáltalán kezelni?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 17:50 
Sziasztok!

A jákókról nem igazán olvastam a fórumon, ezért szeretném, ha nekik is lenne egy hely ahol az esetleges kérdéseket, problémákat, tapasztalatokat megoszthatnánk egymás közt.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2958 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO